ελαττωματικοι αποστατες στην xtreme4x4 ..Ε και ?

Post Reply
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

ελαττωματικοι αποστατες στην xtreme4x4 ..Ε και ?

Post by chris lc90 »

αφοτου το αμαξι το πηγα στην ευθυγραμμιση -ζυγοσταθμιση πριν λιγες μερες με ρωταει ο υπαλληλος αν εχω τρεμουλο στο τιμονι..
και μου δειχνει αυτο που βλεπετε στις φωτο..

οι ζαντες κακοποιηθηκαν επειδη το ελαττωματικο προϊον που μου τοποθετησε η εν λογω εταιρεια το 2010 περιελαμβανε καποια περικοχλια (παξιμαδια) τα οποια ηταν 1-1.5 χιλιοστο μεγαλυτερα απο τα υπολοιπα..με αποτελεσμα να μη φωλιαζουν μεσα στους αποστατες ,να εξεχουν και οι ζαντες να μην πατανε σωστα..

ενα παξιμαδι του αποστατη στον μπροστινο δεξι τροχο μεγαλυτερο απο τα υπολοιπα

2 παξιμαδια του αποστατη στον μπροστινο αριστερο τροχο μεγαλυτερα απο τα υπολοιπα

3 παξιμαδια σε καθε πισω τροχο μεγαλυτερα απο τα υπολοιπα.


:arrow: κατα την παραλαβη των αξεσουαρ στο καταστημα παλι δεν τα ελεγχουν :?:

:arrow: πριν την τοποθετηση δεν το ελεγχουν το προϊον :?:

:arrow: κατα την διαρκεια των συνεχομενων επισκεψεων μου εκει για τα σπασμενα διαφορικα που εξαρμωναν τους τροχους και τους αποστατες οι υπαλληλοι παλι δεν το εβλεπαν :?:

μονο ενα αεροκλειδο στο χερι ξεραν και να σφιγγουν μεχρι να πατησει η ζαντα..αυτη ειναι η τεχνογνωσια τους..ααα και στην πωληση τσαμπουκαδων για ξυλο..

βεβαια φταινε και οι ευθυγραμμισαδες του τετρακοιμητου χωρου που καναν τις περιοδικες τους εργασιες επι του οχηματος..

Image

Image

Image

Image

Image

Ο επαγγελματιας ειναι και θα πρεπει να ειναι επαγγελματιας οχι μονο οταν θελει να διαφημιστει..

καλες δουλειες ευχομαι στο καινουριο κτισμα..
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
Post Reply

Return to “Περί τετρακίνησης και λοιπών θεμάτων...”