«Έφυγε» ο φίλος Άρης Σταθάκης

Post Reply
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

«Έφυγε» ο φίλος Άρης Σταθάκης

Post by friar »

Image



Έφυγε σήμερα ο δημοσιογράφος που έβαλε το αυτοκίνητο μέσα στα σπίτια μας, Άρης Σταθάκης, ύστερα από χρόνιο αγώνα με προβλήματα υγείας. Ήταν ιδιαίτερα συμπαθής, με χιούμορ και φυσικά γνωστός για την αγάπη του για το αυτοκίνητο και την οδική ασφάλεια.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
manouzz
Posts: 112
Joined: Tue Jun 16, 2009 18:45
Location: Σερραι

Re: «Έφυγε» ο φίλος Άρης Σταθάκης

Post by manouzz »

ο σταθακης ηταν σχολειο για την γενια μου!Εβαλε ζωνη και κρανος σε πολλους απο εμας την εποχη που ηταν ταμπου να τα φορας!ειμαι σιγουρος οτι θα καταφερει εκει πανω να τους βαλει ολους ζωνη και κρανος!
X.E.S.E. CLUB
Γιωργος235
Posts: 24
Joined: Fri Jan 11, 2013 23:32
Location: Ηλιουπολη

Re: «Έφυγε» ο φίλος Άρης Σταθάκης

Post by Γιωργος235 »

manouzz wrote:ο σταθακης ηταν σχολειο για την γενια μου!Εβαλε ζωνη και κρανος σε πολλους απο εμας την εποχη που ηταν ταμπου να τα φορας!ειμαι σιγουρος οτι θα καταφερει εκει πανω να τους βαλει ολους ζωνη και κρανος!
Ακριβως οπως τα λες!!!!
OLDSMOBILE1964
Posts: 25
Joined: Wed Nov 10, 2010 10:25

Re: «Έφυγε» ο φίλος Άρης Σταθάκης

Post by OLDSMOBILE1964 »

Ας ειναι καλα εκει που ειναι ........
obelix
Posts: 116
Joined: Wed Jun 17, 2009 08:22
Location: KALAMATA

Re: «Έφυγε» ο φίλος Άρης Σταθάκης

Post by obelix »

«Είναι λάθος να υποστηρίζουν κάποιοι ότι για τα δυστυχήματα ευθύνονται ο δρόμος και το όχημα. Οι δρόμοι δεν σκάβουν παγίδες και τα αυτοκίνητα δεν πέφτουν μόνα τους στον γκρεμό. Ο άνθρωπος φταίει για όλα. Αλλά όχι μόνον ο άνθρωπος οδηγός, στον οποίο "τα ρίχνουμε" όλα. Το ίδιο -ή και περισσότερο- μπορεί να φταίει: Ο υπουργός που δεν παίρνει τα απαραίτητα μέτρα. Ο εκπαιδευτής και ο εξεταστής που δίνουν δίπλωμα με «λάδωμα». Εμείς που τους «λαδώνουμε». Ο κατασκευαστής που φτιάχνει δρόμους με προβλήματα. Ο εργολάβος που αφήνει παγίδες. Ο υπάλληλος του υπουργείου που παραλαμβάνει το έργο και το βρίσκει τέλειο. Ο μηχανικός που επισκευάζει τα αυτοκίνητά μας χωρίς να έχει καμία ευθύνη. Αλλά και ο πεζός που περνάει έξω από τις διαβάσεις». «Ακούμε συχνά την Τροχαία να αποδίδει τα ατυχήματα στη δήθεν "υπερβολική" ταχύτητα, κάτι που είναι λάθος. Η "υπερβολική" ταχύτητα δεν είναι ένας απόλυτος αριθμός: Ανάλογα με τις συνθήκες και την κατάσταση του δρόμου, του οχήματος, αλλά και του ίδιου του οδηγού, μπορεί τα 120 χλμ. ανά ώρα να μην είναι υπερβολική ταχύτητα, αλλά να είναι, αντιθέτως, τα 30 χλμ.».

Απο συνεντευξη σε περιοδικο το 2006 αν θυμαμαι καλα.
Τιποτα δεν αλλαξε μεχρι σημερα......
ΠΡΟΕΔΡΟΣ B.R.A.T.
Πελοπονησου και
λοιπων Ιονιων νησων
www.braters.gr
User avatar
ikalimnos
Posts: 428
Joined: Wed Jun 17, 2009 09:18
Location: Καλοχώρι

Re: «Έφυγε» ο φίλος Άρης Σταθάκης

Post by ikalimnos »

Ο Άρης και η "θέση του οδηγού" με έκαναν σε μεγάλο βαθμό τον οδηγό που είμαι σήμερα,

δεν θα ξεχάσω ποτέ τα σποτάκια με τα ποτήρια του αλκοόλ "οι φίλοι πίνουν και οδηγούν" καθώς και τον Γιώργο που τον σκότωσε αυτός που οδηγούσε "αργά και αριστερά"...

καλό ταξίδι κ. Σταθάκη, υπήρξατε δάσκαλος, φίλος, παράδειγμα προς μίμηση και πάνω από όλα δουλέψατε και αγωνιστήκατε για να κάνετε καλύτερη την κοινωνία που εμείς οι υπόλοιποι μεγαλώσαμε,

εύχομαι να είστε καλά όπου και αν είστε και η ανάβαση του Ari να σας συντροφεύει...
Willys-Overland 1963 M38A1C ΕΣ27030
Willys-Overland 1953 M38 ΕΣ69148
Dodge 1953 Μ37 ΕΣ48617
Bantam 1951 Μ100
Post Reply

Return to “Περί τετρακίνησης και λοιπών θεμάτων...”