ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

Καλή είναι η ενημέρωση μέσα από τα forum , αλλά πρέπει να ξέρεις να την διαχειριστείς ! και αυτό το γράφω σε περίπτωση που οι υποψίες μου για τον λόγο που το κάνεις δεν ισχύουν ...
Από τα βάθη της καρδιάς μου θέλω να κάνω λάθος .... έχω ακούσει για εσένα ότι δεν είσαι κακό παιδί , είσαι λίγο παρορμητικός αλλά μέχρι εκεί ... Πελάτης του Βαγγέλη στο συνεργείο του δεν είμαι , αυτά που έχω κάνει στο συνεργείο του Βαγγέλη είναι μια σταγόνα στο ωκεανό , δηλαδή ελάχιστα . Τον ξέρω όμως σαν άνθρωπο !!! Απότομος και απόλυτος , αυτός ήταν ο λόγος που δεν έφτιαξα τον general στην xtreme όταν είχα πάρει προσφορά για το project μου ... Είναι όμως καλό παιδί και προσωπικά με έχει βοηθήσει όπως μπορεί όποτε τον χρειάστηκα ...
Θα ήθελα όλο αυτό να έχει καλή κατάληξη και τελικά να τα βρείτε μεταξύ σας ... έχεις γράψει βαριές κουβέντες εδώ και όπως καταλαβαίνεις , όταν γίνονται τέτοιες συζητήσεις για ένα συνεργείο ο επαγγελματίας πάντα βρίσκεται στο απυρόβλητο .... έχεις θίξει και κόσμο που δουλεύει για το μεροκάματο του και μόνο ... όπως τον Παύλο και τον Μάριο ... δεν είναι ωραίο ... :!:

Τέλος να ευχαριστήσω όλους τους καραγκιόζηδες που με έβρισαν , καθώς δεν βλέπουν ποιο μακριά από την μύτη τους ... εύχομαι ο θεός να σας δώσει καλά γυαλιά !!! :shock: :shock: :shock:
User avatar
romel
Posts: 16
Joined: Sun Jul 08, 2012 11:53
Location: ν.α. αττικη

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by romel »

τελικά το γραμμα :o :o :o ..... τι λέει ....
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ
GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

romel wrote:τελικά το γραμμα :o :o :o ..... τι λέει ....
Την θέση της εταιρίας θεωρώ , απέναντι στον πελάτη της ...
Είναι κάτι που πρέπει να ξέρουμε όλοι ? ή απλά δίψα για αίμα ?
User avatar
romel
Posts: 16
Joined: Sun Jul 08, 2012 11:53
Location: ν.α. αττικη

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by romel »

μπορεί να θέλει τσιγάρα στην φυλακή το φιλαράκι να μην το ξέρουμε.!(λέει μια παροιμία ένα π@@στη γ@μ@ς δέκα φυτρώνουν 8-)) όσο αίμα και να ποιούμε περιττό...
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by chris lc90 »

romel wrote:μπορεί να θέλει τσιγάρα στην φυλακή το φιλαράκι να μην το ξέρουμε.!(λέει μια παροιμία ένα π@@στη γ@μ@ς δέκα φυτρώνουν 8-)) όσο αίμα και να ποιούμε περιττό...
Εγω φιλαρακι δε καπνιζω..αλλα αν καπνιζει κανενας..θα το γυρισει στη πιπα..εκει που χει παει ο καπνος.. 8-)
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

chris lc90 wrote:
Over & out
χαχααχαχχαχαχααα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Καλώς τα παιδιά !!!
GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

Μουσικό Διάλειμμα

User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by chris lc90 »

:arrow: μαλλον στο σφυριξαν οτι την μπαταρια την τοποθετησε ο παυλος και την εδεσε με το μαυροζωναρι..αφου το γραφω μεσα..
Γιατι δε φαινεται οτι παρακολουθεις ..
GENERAL-LEE wrote:Παρακολουθώ ημέρες τώρα το συγκεκριμένο θέμα και ήμουν σίγουρος για την κατάληξη του ...
Θεωρώ λοιπών βάση των γραφόμενων εδώ ότι αφού :
1) η εταιρία xtreme αντικατέστησε εντός ημερολογιακής εγγύησης την μπαταρια σας και ακόμη καλύτερα αποδέχτηκε με την κίνηση αυτή το σφάλμα του τεχνικού της ! ( αν δεν το αποδέχτηκε τότε μάλλον ο εργάτης είναι ακόμη συνδεδεμένος στον μικρο πόλο !!! )

2)Αποδέχτηκε να σας καλύψει το κόστος του χαλασμένου ανταλλακτικού του μπλοκε σας παρ ότι εκτός εγγύησης , με την συνδρομή φυσικά της μαμά εταιρίας (arb) η οποία με την σειρά της αποδέχτηκε το μέσω mail αίτημα σας ! ( τουλάχιστον εγώ αυτό κατάλαβα ότι λέει ο Βρεττος ! )
...
:arrow: :arrow: o οποίος κ.Βρεττος την αναγκην φιλοτιμιαν ποιουμενος

GENERAL LEE wrote:Θέλοντας να είμαι ποιο ξεκάθαρος ως αφορά την άποψη μου θα διευκρινίσω τα εξής ..

Η xtreme παρότι εκτός εγγύησης σας αντικατέστησε την μπαταρία με μια καινούργια και τοποθέτησε τους ακροδέκτες στους μεγάλους πόλους κατά τα λεγόμενα σας … Αυτό σημαίνει ότι όταν φύγατε από το συνεργείο βγήκαν όλοι στην πόρτα και σας μούτζωσαν ? ή ότι αποδέχτηκαν το λάθος τους ..
:arrow: Δεν εχεις διαβασει ΤΙΠΟΤΑ

:arrow: Φασκεις και αντιφασκεις .


[quote="GENERAL LEE] Γιατί δεν πήγες το αυτοκίνητο σου στην xtreme και να απαιτήσεις να ρυθμιστεί το κωρονοπήνιο βάση των γνώσεων σου και βάση των οδηγιών της arb ? φυσικά χωρίς να πληρώσεις εσύ το τίμημα για όλη την εργασία αφού όπως μαρτυρούν τα mail είχε γίνει κακή ρύθμιση ? Νομίζω ότι αυτό θα ήταν πραγματικά μια πολύ << καλή >> τιμωρία με δυο καλά ! το πρώτο ότι θα έφτιαχνες το αυτοκίνητο σου χωρίς επιπλέον έξοδα και το δεύτερο ότι θα τους μάθαινες να κάνουν σωστά την δουλειά τους !!! ΜΑΓΚΙΑ !!!!
Ζήτησες κάτι τέτοιο και στο αρνήθηκαν ?

Δεν δέχομαι το ότι δεν μπορείς να τσεκάρεις την ποιότητα εργασίας και ρυθμίσεων και να μην την κάνεις αποδεκτή αν είναι λάθος καθώς βιντεάκια σου στο διαδυκτιο μαρτυρουν οτι μεχρι και οργανο ρυθμισης εχεις στην κατοχη σου[/quote]




:arrow: πρεπει να απαιτησει ο πελατης να γινει η δουλεια βαση οδηγιων του κατακευστη? ειδικα απο τον αντιπροσωπο?Δυστυχως δεν εχω πιστοποιηση εκπαιδευτη, κι ετσι δεν εχω δικαιωμα να εκπαιδευσω κανεναν.Ετσι, επελεξα να απευθυνθω αλλου και αφου εχω καει με το χυλο, φυσηξα και το γιαουρτι κανοντας τους ελεγχους μου.
GENERAL LEE wrote: Θα ήθελα επίσης να μας πεις αν ο τεχνικός που εξέτασε τις ρυθμίσεις σε διαβεβαίωσε ότι με απόλυτη ρύθμιση δεν θα ξανασπάσεις το κωρονοπήνιο σου ...

:arrow: Αρη, Ξερω οτι εχει γινει η απολυτη ρυθμιση οπως λες! Αυτο ειναι αρκετο για την ωρα. Δεν συμφωνεις?
GENERAL LEE wrote: Σε βλέπω να ζητάς επίμονα τις άδειες των εργαζομένων ... χαχαχα βρε συ ... σε όλα τα συνεργεία ακόμα και αν δεν βλέπεις τα πτυχία των τεχνιτών αναρτημένα , υπάρχει από το νόμο , σε εμφανή σημείο η λίστα εργαζόμενων του ΙΚΑ ! εκεί αναφέρεται και η ειδικότητα του κάθε ενός εργαζομένου αν σε ενδιαφέρει ... :idea:
...
Ζητάς πιστοποίηση της arb για τοποθέτηση των προϊόντων της από τους εργαζόμενους της xtreme , η xtreme είναι η μόνη αντιπροσωπεία τις ARB στην Ελλάδα ... που στο συνεργείο της έχει τα ίδια άτομα εδώ και σχεδόν 10 χρόνια ! Αυτό θα πρέπει να θεωρηθεί έξυπνη ερώτηση ???
by the way ... ξέρεις ποιες εργασίες μπορεί να κάνει ένας βοηθός τεχνίτη σε ένα συνεργείο ? έχεις διαβάσει δηλαδή πουθενά ότι ένας βοηθός απαγορεύεται να ρυθμίσει κωρονοπήνιο ? άσε που μετά από 10 χρόνια μάλλον δεν είσαι βοηθός αλλά λέμε τώρα ....

:arrow: Αν υπαρχουν πιστοποιησεις ή οποιαδηποτε αλλα χαρτια, μενει να τα δω αφου ως πελατης εχω το δικαιωμα. Εχω ηδη ζητησει ξεναγηση στον τοιχο με τα διπλωματα..Ενας βοηθος, αν για 10 χρονια σκουπιζει τα λαδια δεν μπορεις να τον βαλεις τον 11ο χρονο να μονταρει κινητηρα. Εχει εξελιχθει μονο σε ενα πολυ καλο βοηθο για σκουπισμα λαδιων.Παρολα αυτα ομως, την ευθυνη του βοηθου την εχει ο μαστορας του που πρεπει συνεχεια να τον ελεγχει.και την ευθυνη ολων, ο ιδιοκτητης της επιχειρησης...Το τι ειναι ο καθενας, αποδεικνυται με χαρτια..(μονο ως ιδιοτητα)και οχι η εμπειρια..

GENERAL LEE wrote: Ζητάς ακόμη ηθική ικανοποίηση δημοσίως ...δηλαδή ...αν τελικά όλο το πανηγυράκι είναι ένα φιάσκο που επινόησες για τους δικούς σου λόγους .... Η xtreme τι θα πρέπει να ζητήσει από εσένα ???
:arrow: Θα δω τι εχει ζητησει ηδη με το εξωδικο και θα πραξω και γω αναλογως  (αν μεσα απο κει δεν εχω απαντησεις.) μεχρι τωρα, εγω ειμαι σαφης σε οτι εχω γραψει.

Αν με τις λεξεις πανηγυρακι και φιασκο θελεις να πεις κατι, απλα πες
το.

:arrow: Οσον αφορα τον παντελονατο τροπο..

Πιο παντελονατος θα ηταν ο τροπος αν μου λεγε "συγνωμη "την στιγμη που μου αλλαξε την μπαταρια..πριν βγω απτο μαγαζι..
Ή τη στιγμη που θα εδινε το χαλασμενο διαφορικο καθε φορα για ελεγχο στον αρχιτεχνιτη του
με την εντολη να μη βγει το αμαξι εξω πριν βρουν τι φταιει..και να ενημερωσουν τον πελατη..
Και οχι να λεει πριν ανοιχθει το διαφορικο.:"το ζορισες" ή μετα..παρε το αμαξι απο τη ραμπα γιατι θελω να βαλω αλλο..
Ή στο τελος αφου υπαρχει αγνοια γνωσεων .."θα το στειλουμε στην arb και ο,τι μας πουν.."

Το διαφορικο στο βιντεο ειναι το πισω.
.εγω μιλαω οχι για το σπασιμο του μπροστινου..αλλα για την κακη τοποθετηση του ρουλεμαν στο μπροστινο (που ομως μπορει να προκαλεσει το σπασιμο του διαφορικου αλλα δε ζητησα ουτε απο την xtreme ουτε απο την arb ολικη αντικατασταση του μπλοκε)
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

Μου αρκεί ότι με διαβάζεις !
Καλημέρα ! :D
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by chris lc90 »

GENERAL LEE wrote:Μου αρκεί ότι με διαβάζεις !
Καλημέρα ! :D
Καλημερα.. (αν και καποιοι την χρεωνουν οταν στην πουν) ;)

Διαβαζω τα παντα γιατι η γνωση ειναι στα βιβλια.. ;)
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
Post Reply

Return to “Περί τετρακίνησης και λοιπών θεμάτων...”