ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by chris lc90 »

ψαχνοντας στο διαδικτυο επεσα εδω επανω..

http://et.diavgeia.gov.gr/f/perifereia_ ... %A34%CE%9E

και θελησα να το μοιραστω μαζι σας..


...........Α Π Ο Φ Α Σ Η..............
Ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Έχοντας υπόψη:
[...]
Την 24363/11-12-06 απόφασή μας, με την οποία χορηγήθηκε Άδεια Λειτουργίας αορίστου
χρόνου συνεργείου συντήρησης και επισκευής Μηχανικών Μερών, Ηλεκτρικών
Συστημάτων και Τροχών Επιβατικών Αυτοκινήτων
,στο Δήμο Ταύρου επί της οδού
Κορυτσάς 4, στην επωνυμία «ΤΣΟΥΚΑΣ Ε.Π.Ε.».

Α Π Ο Φ Α Σ Ι Ζ Ο Υ Μ Ε
Τροποποιούμε την υπ’ αριθμ.: 24363/11-12-06 απόφασή μας (λόγω αλλαγής δικαιούχου) και
χορηγούμε Νέα Άδεια Λειτουργίας Αόριστης Χρονικής Ισχύος συνεργείου συντήρησης και
επισκευής Μηχανικών Μερών Επιβατικών Αυτοκινήτων μεταφοράς μέχρι 9 ατόμων και
Φορτηγών μικτού φορτίου μέχρι 3,5 τόνων, στο Δήμο Μοσχάτου – Ταύρου (Δημοτική Ενότητα
Ταύρου) επί της οδού Κορυτσάς 4, στην επωνυμία «Ε. ΤΣΟΥΚΑΣ & ΣΙΑ Ε.Ε.

και στο 11v.

Την υπ’ αριθμ.: 01-2326 Άδεια Άσκησης Επαγγέλματος του Ν. 1575/85 ειδικότητας
Μηχανοτεχνίτη αυτοκινήτων, του ΒΡΕΤΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ του Βασιλείου.

και αναρωτιεμαι :

Α) αφου ειχε αδεια για συντηρηση και επισκευη στα ηλεκτρικα συστηματα ποιος ηταν ο ηλεκτρολογος που ελεγξε το οχημα μου ΓΙΑΤΙ την τοποθετηση και την μηχανικη και την ηλεκτρικη (του εργατη καθως και της μπαταριας) την εκανε ο εργατης κ.Παυλος (υπαρχουν φωτογραφιες κατα την διαρκεια της )
και ο κ.Βρεττος εχει αδεια μηχανοτεχνιτη (αν θεωρηθει επιβλεπων μηχανικος)



Β) απο τις 27 Αυγουστου 2012 που αφαιρειται η "ειδικοτητα" στο "μαγαζι" , στις τοποθετησεις εργατων,μπαταριων και συναφων εργασιων που απαιτουν ηλεκτρολογο γινεται η απαραιτητη ενημερωση των πελατων?
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

Πραγματικά γίνεσε κουραστικός ...
Για να χωρηγηθεί άδεια απο το υπουργείο θα πρέπει να υπάρχει άδεια τεχνίτου ... :idea:
Τώρα αν ξαφνικά μάθεις ότι ο Παύλος έχει ΚΑΙ άδεια ηλεκτροτεχνίτου θα ικανοποιηθείς ? ή θα αρχίσεις να μιλάς πάλι για ξυλόσομπες ?
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by chris lc90 »

GENERAL LEE wrote:Πραγματικά γίνεσαι κουραστικός ...
οχι περισσοτερο απο σενα
αρη , δημιουργεις με καθε τοποθετηση σου νεα ευλογα ερωτηματα..που ομως μενουν αναπαντητα..

GENERAL LEE wrote:Για να χορηγηθεί άδεια απο το υπουργείο θα πρέπει να υπάρχει άδεια τεχνίτου ... :idea:
αυτο το υποθετεις :?: ή εισαι σιγουρος :?:και αφου στο δημοσιο εγγραφο ανακοινωνεται η αδεια μηχανοτεχνιτη του κ.Βρεττου οσον αφορα τα μηχανικα μερη ..γιατι δεν ανακοινωθηκε του ηλεκτρολογου ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ κ.Παυλου ή αλλου οσον αφορα τα ηλεκτρικα συστηματα :?: :roll:
GENERAL LEE wrote:Τώρα αν ξαφνικά μάθεις ότι ο Παύλος έχει ΚΑΙ άδεια ηλεκτροτεχνίτου θα ικανοποιηθείς ? ή θα αρχίσεις να μιλάς πάλι για ξυλόσομπες ?
Μα ξαφνικα , εμαθα οτι συρρικνωθηκαν οι ειδικοτητες του "μαγαζιου" :roll: απο 3 σε 1 :o

:arrow: το θεμα δεν ειναι αν θα ικανοποιηθω εγω..γιατι και να την εχει ,αυτο κανει τα πραγματα ακομη χειροτερα..ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ αφου τοποθετησε την μπαταρια λαθος

:arrow: το θεμα ειναι οτι ΑΝ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ και μιλας ως εκπροσωπος/αντιπροσωπος της εταιρειας..(αν σου την εχει δειξει ,εγω σε εμπιστευομαι και ειναι σαν να την ειδα) ;)

:arrow: και αν την εχει γιατι δεν μου την εδειξε οταν πηγα στο μαγαζι παρα προτιμησε να αρχισει τα μερεμετια :?: αψηφωντας και αυτον ακομη τον εργοδοτη του?
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

Και ολα αυτα για ενα συγγνωμη ....



Βαλε και κανε καινουργιο εξωδικο αμα εχεις να διαβαζουμε ! Του Τσουκα δικο σου ...δε γαμεις ...νταλαβερι να γινετε ! :lol: :lol: :lol:
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by chris lc90 »

καλησπερα σας.. γυρισα απο τη βραζιλια μετα απο 8.5 μηνες και θελησα να μοιραστω μαζι σας τωρα που βρηκα λιγο χρονο τις συστημενες επιστολες που ηρθαν στο σπιτι μου ..


το μαγαζι στο ταυρο λειτουργουσε με πολεοδομικες παραβασεις που αγγιξαν τις 60.000 ευρω..(τοσο ηταν το προστιμο απο την πολεοδομια..) :!:

το κτισμα ηταν παρανομο προς ολες τις διαστασεις του (μηκος πλατος υψος) με διαρυθμισεις αδηλωτες σε ολους τους χωρους ,

ενω ο προαυλιος χωρος ειχε σκεπαστει με τεντοπανα και ελενιτ πανω σε κοιλοδοκους που στεγαζαν 3 ΑΔΗΛΩΤΑ ΔΙΚΟΛΩΝΑ ..(απο τα 5 που ειχε το παραπηγμα) :!: :!:

και ενω τα 2 δηλωμενα ανυψωτικα επισκευης οχηματων (αυτη ειναι η σωστη ορολογια) εντος του κυριως χωρου του "συνεργειου" εχουν απο 3.3 KW το καθενα..
:arrow: το ενα δικολωνο απο τα 3 της αυλης δηλωνεται ως ανυψωτικο επιθεωρησης :lol: με 0.7 KW.. δηλαδη λιγοτερα και απο την ισχυ που θελει να δουλεψει ενας τροχος..και σε αυτο το δικολωνο λαμβαναν χωρα οι εργασιες που γινοντουσαν επι του οχηματος μου...


στην πρωτη αδεια
Image

:arrow: στην δευτερη αδεια
καπου στη μεση του προαυλιου "δηλωνεται" ενα ανυψωτικο επιθεωρησης :roll: που στην πραγματικοτητα δεν αντιστοιχει σε κανενα απο τα 3 αδηλωτα

Image

Image

ρωτωντας τον αρμοδιο προισταμενο του τεχνικου τμηματος ποια η διαφορα αναμεσα σε ενα ανυψωτικο μηχανημα επισκευης και σε ενα ανυψωτικο μηχανημα επιθεωρησης μου ειπε οτι το δευτερο δεν υπαρχει σαν τεχνικος ορος..
απο την αλλη ,αν υπαρχει ,ο οποισδηποτε συμπεραινει οτι ειναι μονο για επιθεωρηση και οχι για οποιαδηποτε εργασια..(τουλαχιστον αυτο δηλωνει και η τιμη σε ΚW συγκρινομενο με τα υπολοιπα 2)

παρολαυτα το οχημα μου σηκωθηκε στο ανυψωτικο και γιναν και εργασιες επ αυτου..

Image[/quote]


Και εδω πλεον το θεμα δεν ειναι αν εχω δικαιο η οχι..αν μου εκανε ζημια η οχι..το θεμα ειναι.αν.ειχε το.δικαιωμα να φτασει στο σημειο να μου κανει ή οχι την οποιαδηποτε ζημια ή βελτιωση..

ομως ...εχει και συνεχεια εδω...viewtopic.php?f=57&t=9457
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
Post Reply

Return to “Περί τετρακίνησης και λοιπών θεμάτων...”