ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

Βλέπω ότι παρά το over and out συνεχίζεις και αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα , δεν σου κρύβω βέβαια ότι γέλασα όταν μετά από τριανταφεύγα σελίδες διάβασα over & out αλλά τεσπα ...
Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν απαντάς τις ερωτήσεις μου αλλά επιλέγεις που θα αναφερθείς !Είναι μέρος της στρατηγικής σου ? δεν ξέρεις να απαντήσεις ? ή αισθάνεσαι τον τοίχο να σου χαϊδεύει την πλάτη ?



chris lc90 wrote::arrow: μαλλον στο σφυριξαν οτι την μπαταρια την τοποθετησε ο παυλος και την εδεσε με το μαυροζωναρι..αφου το γραφω μεσα..
Γιατι δε φαινεται οτι παρακολουθεις ..
Σου έχω ζητήσει να είσαι περιληπτικός ...
Παρ όλα αυτά , κατά τα λεγόμενα σου , η ζώνη μπήκε στην μπαταρία μετά από προτροπή της Xtreme !!! ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ !!!
chris lc90 wrote:
GENERAL-LEE wrote:2)Αποδέχτηκε να σας καλύψει το κόστος του χαλασμένου ανταλλακτικού του μπλοκε σας παρ ότι εκτός εγγύησης , με την συνδρομή φυσικά της μαμά εταιρίας (arb) η οποία με την σειρά της αποδέχτηκε το μέσω mail αίτημα σας ! ( τουλάχιστον εγώ αυτό κατάλαβα ότι λέει ο Βρεττος ! )
...
:arrow: :arrow: o οποίος κ.Βρεττος την αναγκην φιλοτιμιαν ποιουμενος
Διακρίνω μια ειρωνεία στην απάντηση σας ...
Εκ του αποτελέσματος έχουμε αντικατάσταση του υλικού ! κάνω λάθος ?
chris lc90 wrote:
GENERAL-LEE wrote:Παρακολουθώ ημέρες τώρα το συγκεκριμένο θέμα και ήμουν σίγουρος για την κατάληξη του ...
Θεωρώ λοιπών βάση των γραφόμενων εδώ ότι αφού :
1) η εταιρία xtreme αντικατέστησε εντός ημερολογιακής εγγύησης την μπαταρια σας και ακόμη καλύτερα αποδέχτηκε με την κίνηση αυτή το σφάλμα του τεχνικού της ! ( αν δεν το αποδέχτηκε τότε μάλλον ο εργάτης είναι ακόμη συνδεδεμένος στον μικρο πόλο !!! )
GENERAL LEE wrote:Θέλοντας να είμαι ποιο ξεκάθαρος ως αφορά την άποψη μου θα διευκρινίσω τα εξής ..

Η xtreme παρότι εκτός εγγύησης σας αντικατέστησε την μπαταρία με μια καινούργια και τοποθέτησε τους ακροδέκτες στους μεγάλους πόλους κατά τα λεγόμενα σας … Αυτό σημαίνει ότι όταν φύγατε από το συνεργείο βγήκαν όλοι στην πόρτα και σας μούτζωσαν ? ή ότι αποδέχτηκαν το λάθος τους ..
:arrow: Δεν εχεις διαβασει ΤΙΠΟΤΑ

:arrow: Φασκεις και αντιφασκεις .
Συγνώμη έχεις δίκιο ... όπως σου είπα ο εγκέφαλος δίνει εντολή στα μάτια να προσπεράσουν όταν διαβάζουν παρλαπίπες ... γράφεις πολλά και χωρίς λόγο ! ( ή ο λόγος που το κάνεις είναι πονηρός !!! )

Φάσκω και αντιφάσκω ? Οκ εκτός εγγύησης ! συγχώρεσε μου ένα λάθος ν στη θέση του κ ! παρ όλα αυτά η αλήθεια είναι ότι ήσασταν εκτός εγγύησης !!!

chris lc90 wrote:[quote="GENERAL LEE] Γιατί δεν πήγες το αυτοκίνητο σου στην xtreme και να απαιτήσεις να ρυθμιστεί το κωρονοπήνιο βάση των γνώσεων σου και βάση των οδηγιών της arb ? φυσικά χωρίς να πληρώσεις εσύ το τίμημα για όλη την εργασία αφού όπως μαρτυρούν τα mail είχε γίνει κακή ρύθμιση ? Νομίζω ότι αυτό θα ήταν πραγματικά μια πολύ << καλή >> τιμωρία με δυο καλά ! το πρώτο ότι θα έφτιαχνες το αυτοκίνητο σου χωρίς επιπλέον έξοδα και το δεύτερο ότι θα τους μάθαινες να κάνουν σωστά την δουλειά τους !!! ΜΑΓΚΙΑ !!!!
Ζήτησες κάτι τέτοιο και στο αρνήθηκαν ?

Δεν δέχομαι το ότι δεν μπορείς να τσεκάρεις την ποιότητα εργασίας και ρυθμίσεων και να μην την κάνεις αποδεκτή αν είναι λάθος καθώς βιντεάκια σου στο διαδυκτιο μαρτυρουν οτι μεχρι και οργανο ρυθμισης εχεις στην κατοχη σου

:arrow: πρεπει να απαιτησει ο πελατης να γινει η δουλεια βαση οδηγιων του κατακευστη? ειδικα απο τον αντιπροσωπο?Δυστυχως δεν εχω πιστοποιηση εκπαιδευτη, κι ετσι δεν εχω δικαιωμα να εκπαιδευσω κανεναν.Ετσι, επελεξα να απευθυνθω αλλου και αφου εχω καει με το χυλο, φυσηξα και το γιαουρτι κανοντας τους ελεγχους μου. [/quote]

Φυσικά και όχι ...εσείς όμως πάτε στην xtreme με λυμένο γκρουπ ! στα χέρια δηλαδή ! πως να πιστοποιήσει η xtreme το λάθος της ? μήπως το ξαναλύσατε και το ξαναδέσατε μόνος σας ? Τα βιντεάκια μαρτυρούν ότι βάζετε το χεράκι σας ! δεν λέω ότι το κάνατε αλλά ... όλα αυτά τα όργανα ... ύποπτο ! θα ήταν τελείως διαφορετικά τα πράγματα αν πηγαίνατε με το αυτοκίνητο στο συνεργείο και απλά περιμένατε να δείτε τι θα σας πουν ! γνώσεις έχετε ! δεν μπορούν να σας κοροϊδέψουν !!!



chris lc90 wrote:
GENERAL LEE wrote: Θα ήθελα επίσης να μας πεις αν ο τεχνικός που εξέτασε τις ρυθμίσεις σε διαβεβαίωσε ότι με απόλυτη ρύθμιση δεν θα ξανασπάσεις το κωρονοπήνιο σου ...

:arrow: Αρη, Ξερω οτι εχει γινει η απολυτη ρυθμιση οπως λες! Αυτο ειναι αρκετο για την ωρα. Δεν συμφωνεις?
Η απόλυτη ρύθμιση βάση ποιου manual ? της ARB , της NITRO ή της ΤΟΥΟΤΑ ? Γιατί βάση της ΤΟΥΟΤΑ αυτή δεν είναι η απόλυτη ρύθμιση !!!
Διάβασε κάνα βιβλίο ! αφού λες ότι σ αρέσει το διάβασμα !!


chris lc90 wrote:
GENERAL LEE wrote: Σε βλέπω να ζητάς επίμονα τις άδειες των εργαζομένων ... χαχαχα βρε συ ... σε όλα τα συνεργεία ακόμα και αν δεν βλέπεις τα πτυχία των τεχνιτών αναρτημένα , υπάρχει από το νόμο , σε εμφανή σημείο η λίστα εργαζόμενων του ΙΚΑ ! εκεί αναφέρεται και η ειδικότητα του κάθε ενός εργαζομένου αν σε ενδιαφέρει ... :idea:
...
Ζητάς πιστοποίηση της arb για τοποθέτηση των προϊόντων της από τους εργαζόμενους της xtreme , η xtreme είναι η μόνη αντιπροσωπεία τις ARB στην Ελλάδα ... που στο συνεργείο της έχει τα ίδια άτομα εδώ και σχεδόν 10 χρόνια ! Αυτό θα πρέπει να θεωρηθεί έξυπνη ερώτηση ???
by the way ... ξέρεις ποιες εργασίες μπορεί να κάνει ένας βοηθός τεχνίτη σε ένα συνεργείο ? έχεις διαβάσει δηλαδή πουθενά ότι ένας βοηθός απαγορεύεται να ρυθμίσει κωρονοπήνιο ? άσε που μετά από 10 χρόνια μάλλον δεν είσαι βοηθός αλλά λέμε τώρα ....

:arrow: Αν υπαρχουν πιστοποιησεις ή οποιαδηποτε αλλα χαρτια, μενει να τα δω αφου ως πελατης εχω το δικαιωμα. Εχω ηδη ζητησει ξεναγηση στον τοιχο με τα διπλωματα..Ενας βοηθος, αν για 10 χρονια σκουπιζει τα λαδια δεν μπορεις να τον βαλεις τον 11ο χρονο να μονταρει κινητηρα. Εχει εξελιχθει μονο σε ενα πολυ καλο βοηθο για σκουπισμα λαδιων.Παρολα αυτα ομως, την ευθυνη του βοηθου την εχει ο μαστορας του που πρεπει συνεχεια να τον ελεγχει.και την ευθυνη ολων, ο ιδιοκτητης της επιχειρησης...Το τι ειναι ο καθενας, αποδεικνυται με χαρτια..(μονο ως ιδιοτητα)και οχι η εμπειρια..
Ένας βοηθός τεχνίτη μπορεί να κάνει τα πάντα υπό την εποπτεία του τεχνίτη ...
Βοηθός τεχνίτη όμως θα σε δυσαρεστήσω αλλά δεν υπάρχει στην xtreme !
Θα έχεις την ευκαιρία να δεις όλη την χαρτούρα αφού νομίζω ότι εκκρεμεί μια επίσκεψη σου στο συνεργείο για να πάρεις το ανταλλακτικό εγγύησης ! :D

chris lc90 wrote:
GENERAL LEE wrote: Ζητάς ακόμη ηθική ικανοποίηση δημοσίως ...δηλαδή ...αν τελικά όλο το πανηγυράκι είναι ένα φιάσκο που επινόησες για τους δικούς σου λόγους .... Η xtreme τι θα πρέπει να ζητήσει από εσένα ???
:arrow: Θα δω τι εχει ζητησει ηδη με το εξωδικο και θα πραξω και γω αναλογως (αν μεσα απο κει δεν εχω απαντησεις.) μεχρι τωρα, εγω ειμαι σαφης σε οτι εχω γραψει.

Αν με τις λεξεις πανηγυρακι και φιασκο θελεις να πεις κατι, απλα πες
το.

:arrow: Οσον αφορα τον παντελονατο τροπο..

Πιο παντελονατος θα ηταν ο τροπος αν μου λεγε "συγνωμη "την στιγμη που μου αλλαξε την μπαταρια..πριν βγω απτο μαγαζι..
Ή τη στιγμη που θα εδινε το χαλασμενο διαφορικο καθε φορα για ελεγχο στον αρχιτεχνιτη του
με την εντολη να μη βγει το αμαξι εξω πριν βρουν τι φταιει..και να ενημερωσουν τον πελατη..
Και οχι να λεει πριν ανοιχθει το διαφορικο.:"το ζορισες" ή μετα..παρε το αμαξι απο τη ραμπα γιατι θελω να βαλω αλλο..
Ή στο τελος αφου υπαρχει αγνοια γνωσεων .."θα το στειλουμε στην arb και ο,τι μας πουν.."

Το διαφορικο στο βιντεο ειναι το πισω.
.εγω μιλαω οχι για το σπασιμο του μπροστινου..αλλα για την κακη τοποθετηση του ρουλεμαν στο μπροστινο (που ομως μπορει να προκαλεσει το σπασιμο του διαφορικου αλλα δε ζητησα ουτε απο την xtreme ουτε απο την arb ολικη αντικατασταση του μπλοκε)
[/quote]


Το γυρίζεις λιγάκι από κουτσαβέ σε μελό εδώ αλλά δεν πειράζει ...είναι στην μέση βλέπεις το εξώδικο ...
Last edited by GENERAL LEE on Mon Aug 26, 2013 13:17, edited 2 times in total.
GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ Νο 2

GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

Trollαρω κατά την εκτίμηση σου Νικόλα … Αυτό διαφαίνεται από τα γραπτά μου ίσως …
Δεν έχεις άδικο … Δεν το κάνω υποκινούμενος από τον Τσούκα πάντως , το έχω διευκρινίσει από την αρχή … ίσως με πείραξε η αμφισβήτηση , ίσως το ότι με έβρισαν ..το μάρμαρο το πληρώνει ο Χρήστος όπως και να έχει …
Υπενθυμίζω και πάλι ότι η δουλειά μου έχει να κάνει με δυσαρεστημένους πελάτες που ζητούν με οποιονδήποτε τρόπο να καλυφτούν εντός εγγύησης …ίσως γι αυτό να είμαι δύσπιστος στα λόγια και να κοιτώ τα γεγονότα …
Anyway … έχω εκφράσει την γνώμη μου τεκμηριωμένα βάση αυτών που διαβάζω … η γνώμη μου σίγουρα ευνοεί την xtreme ...
Χρήστο , δεν ξέρω τις πραγματικές προθέσεις σου ή αν απλά παίζεις …αυτό που σου λέω , και κράτα το , είναι κοίτα μην πας για μαλλί και φύγεις κουρεμένος ...

Over & out από εμένα και το εννοώ …
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by chris lc90 »

Σελ 2-3 του manual της arb..( τα ψιλα γραμματα που δεν εχεις διαβασει ποτε) εδω δε διαβαζεις τα γραφομενα των αλλων ενω το απαιτεις..

Ποσες φορες "υποκλινεται" η arb στην τογιοτα..?
Ποσες φορες λεει αμα κολλησετε ακολουθηστε το μανουαλ του ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ?

Μιλαει για εκπαιδευμενο επαγγελματια..ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΣΚΕΤΟ "ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ"
ας μην αναλυσουμε την αμεσως επομενη προταση..θα γελασει καθε πικραμενος..

1 Introduction
IMPORTANT :
BEFORE ATTEMPTING TO DISMANTLE YOUR VEHICLE FOR THIS INSTALLATION, PLEASE READ THIS INSTALLATION GUIDE IN ITS ENTIRETY, AS WELL AS ALL APPLICABLE SECTIONS OF YOUR VEHICLE MANUFACTURER’S SERVICE MANUAL.
1.1 Pre-Installation Preparation
This booklet is to be used in conjunction with your vehicle manufacturer’s service manual. ARB endeavors to account for every possible variation in vehicle model when publishing its installation guides, and guides are updated regularly as new model information becomes available, however, the rapid and globally varied release of some vehicles makes it difficult to insure that your vehicle model has been accurately accounted for. In the case of any technical discrepancies between this guide and your service manual, we strongly advise that you adhere to the specifications and techniques as documented in your service manual.

Although your ARB Air Locker comes complete with all the step by step instructions you will need to supplement your vehicle manufacturer’s service manual and install your new differential, ARB recommends that you have your Air Locker installed by a trained professional. Many ARB distributors around the world have been fully instructed in Air Locker installations by ARB, and have gained a wealth of experience and skill from years of performing similar installations.
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

chris lc90 wrote:Σελ 2-3 του manual της arb..( τα ψιλα γραμματα που δεν εχεις διαβασει ποτε) εδω δε διαβαζεις τα γραφομενα των αλλων ενω το απαιτεις..

Ποσες φορες "υποκλινεται" η arb στην τογιοτα..?
Ποσες φορες λεει αμα κολλησετε ακολουθηστε το μανουαλ του ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ?

Μιλαει για εκπαιδευμενο επαγγελματια..ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΣΚΕΤΟ "ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ"
ας μην αναλυσουμε την αμεσως επομενη προταση..θα γελασει καθε πικραμενος..

1 Introduction
IMPORTANT :
BEFORE ATTEMPTING TO DISMANTLE YOUR VEHICLE FOR THIS INSTALLATION, PLEASE READ THIS INSTALLATION GUIDE IN ITS ENTIRETY, AS WELL AS ALL APPLICABLE SECTIONS OF YOUR VEHICLE MANUFACTURER’S SERVICE MANUAL.
1.1 Pre-Installation Preparation
This booklet is to be used in conjunction with your vehicle manufacturer’s service manual. ARB endeavors to account for every possible variation in vehicle model when publishing its installation guides, and guides are updated regularly as new model information becomes available, however, the rapid and globally varied release of some vehicles makes it difficult to insure that your vehicle model has been accurately accounted for. In the case of any technical discrepancies between this guide and your service manual, we strongly advise that you adhere to the specifications and techniques as documented in your service manual.

Although your ARB Air Locker comes complete with all the step by step instructions you will need to supplement your vehicle manufacturer’s service manual and install your new differential, ARB recommends that you have your Air Locker installed by a trained professional. Many ARB distributors around the world have been fully instructed in Air Locker installations by ARB, and have gained a wealth of experience and skill from years of performing similar installations.
Χρήστο ...σταμάτα το ...θα σε βγάλω πάλι φάουλ ...19 κωρονοπήνια !!!!
Είπαμε ! over & out !!!
Πάρε με τηλέφωνο για ότι άλλο θες ...
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by chris lc90 »

Σελ 8-9
Λεει πριν ξεμονταρεις το παλιο παρε μετρησεις..
Ποτε δε το κανανε..ποτε δε μου τις δειξανε ως αναφορα σε μελλοντικο προβλημα..γιατι Πλα δεν ξερουν ποιες ειναι για να τις παρουν..

Αστο να παει στο διαλο..
Μην παιζεις με το κυρος της επιχειρησης..εσυ το ειπες..

Removing the Existing Differential
2.4 A B Checking the Current Backlash Amount
IMPORTANT:
This step is a precautionary measure recommended by ARB due to the fact that some aftermarket ring and pinion sets have been manufactured to run with different backlash settings than those
specified by your vehicle manufacturer. Although ARB must recommend you set backlash according to your service manual
guidelines, we also advise that you compare the backlash measurements taken here to the recommended backlash settings
in your vehicle service manual. Measurements found to be outside of your service manual recommendations may indicate the need to deviate from those settings in order to achieve quiet

running with a good contact mark.
Refer to your vehicle service manual or your local authorized ARB installer for more information.
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

:D
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by chris lc90 »

GENERAL LEE wrote: Η σύνδεση του εργάτη σε αυτούς τους πόλους είναι σύνηθες λάθος στον χώρο μας …
Πάω στοίχημα ότι οι περισσότεροι από εμάς έχουμε υποπέσει σ αυτό το λάθος και κάποιοι , ένα μεγάλο ποσοστό , έχουν το εργάτη τους εκεί συνδεμένο …
Κατά το manual λοιπών , όπως ορθά υποδείξατε αναφέρεται :
Never connect a winch to the side terminals !!!!

But he the poet means ????

Winch είναι αυτό

Image

winch είναι και αυτό

Image

:roll: :roll: :roll:

Ως ηλεκτρολόγος έχω μάθει να μιλάω με Αmper … οριοθετείται πουθενά το ρεύμα των πλάγιων πόλων της συγκεκριμένης μπαταρίας ? μην μου πείτε ότι είναι μόνο για φώτα , γιατί θα σας ρωτήσω πάλι για amper …
Αρη συμπαθα με και παλι..αλλα οπως ειπα οταν δε ξερω κατι ,ρωταω ψαχνω διαβαζω διασταυρωνω ..αλλα για να γινουν ολα αυτα πρεπει να..ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ..

Αν δεν ενδιαφερομαι δε γινεται τιποτε..

Μια μικρη προσφορα μου σε ολους τους βλακες ηλεκτρολογους και ολους τους υπολοιπους που βαζουν τους ακροδεκτες του εργατη στους βοηθητικους πολους (με σπειρωμα)..οι οποιοι ειναι επικινδυνοι σε βαθμο που να κινδυνευει η υγεια και η ασφαλεια πολλων.. ;)




Hello Christos
Winches should always be connected to our SAE posts and not the threaded post. The threaded posts are intended for starting your vehicle which, although high current, is a short duration electrical load.  A winch is also high current but can be very long duration.  Using a winch connected to the threaded post could damage the connections in the battery, it can melt the side terminals right out of the battery housing.  
Only use the SAE (automotive type) terminals for connecting your winch.  This is not only true for Optima, but for ANY battery. The difference between Blue Top and Yellow Top dual purpose batteries is that Blue Top batteries have both automotive (SAE) posts and threaded posts, while Yellow Tops (other than D31T) only have SAE posts.

 Thank you,
Mary Jo
Optima Customer Service
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by georgexj »

τελικα αυτη η ενοτητα θα ξεπερασει τις δημοσιευσεις κ απο την ενοτητα εξαγριωμενοι πολιτες του κοσμου!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: καλα το πας!!!δωσε πονο!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by chris lc90 »

Καλημερα γιωργο .. :P

Εξαγριωμενος δεν ειμαι αν αυτο εννοεις :P
Με τον αρη δεν εχω απολυτως τιποτα να χωρισω..
(Για να μη φανει οτι ειμαστε στα μαχαιρια για οιοδηποτε λογο)

Ομως αν πρεπει ο πελατης /ιδιωτης να υποδεικνυει την δουλεια του οποιουδηποτε επαγγελματια καποιος δεν κανει σωστα τη δουλεια του ..
Αν ο μαστορας δεν εχει μερακι τοτε δεν θα φτιαξει τιποτε σωστο οσες γνωσεις κι αν εχει..

Υπαρχουν λαμογια στο χωρο ( και δεν αναφερομαι στον κ.Τσουκα) τα οποια μυρισαν αιμα και φρεσκο κρεας και θελησαν μερτικο απο την πιτα..
Αυτοι εκει θα ειναι οσο εμεις δεν τους διωχνουμε ..σε οποιοδηποτε κομματι της κοινωνιας μας)

Δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω..
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
Post Reply

Return to “Περί τετρακίνησης και λοιπών θεμάτων...”