ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by chris lc90 »

chris lc90 wrote:Καλημερα σας..

Ταλαιπωρηθηκα,σπαταλησα χρονο χρημα και διαθεση για να αποδειξω τα αυταποδεικτα (αυτα που γραφονται μεσα σε manuals και τεχνικα εγχειδια),
Εισεπραξα περιφρονηση ,αμφισβητηση και ξυλινη συμπεριφορα που εφτασε στα ορια να με βγαλουν καποιοι τρελο και αδαη..

Ζηταω τα αυτονοητα απο το νομο :

1) Να μου επιδειχθουν τα πιστοποιητικα των ατομων που ασχοληθηκαν με το αμαξι μου αναλογως την εργασια που κανανε..
(Η επιδειξη των δικαιολογητικων σε καμια περιπτωση δεν τους απαλλασσει απο της ζημιες που μου προκαλεσαν σε οποιοδηποτε επιπεδο, ουτε αποδεικνυει την πειρα τους και την εμπειρια τους)

2) Να μου επιδειχθουν τα καταλληλα πιστοποιητικα αν στο μελλον θελησω να ξαναχρησιμοποιησω την συγκεκριμενη επιχειρηση για αλλη εργασια (π.χ. ηλεκτροσυγκολλητη)

3) ΑΠΑΙΤΩ ΗΘΙΚΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΔΗΜΟΣΙΩΣ

Δηλωνω δημοσιως και ευθαρσως στο λογο της αντρικης μου τιμης οτι ενεργω αυτοβουλως και οτι δεν κρυβεται κανενα συνεργειο πισω μου (οπως καποιοι αφησαν να εννοηθει)

Επισης δηλωνω οτι στο εξης σε οποιοδηποτε συνεργειο πηγαινω για εργασια θα απαιτω και θα παιρνω την υπογραφη του ατομου (γιατι μπορει να μην ειναι τεχνιτης) που ασχοληθηκε με το οχημα μου κατω απο τις εργασιες που διεπραξε αναλυτικα..

Οταν κανεις ΥΠΕΥΘΥΝΑ μια δουλεια τοτε και ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ..γιατι μπορει το μαγαζι να χει αδεια αλλουνου μαστορα που δεν εργαζεται στο συνεργειο αλλα την εργασια την κανει αυτος που εργαζεται στο συνεργειο..

Και ετσι θα παει καθε κατεργαρης στον παγκο του..
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

Φίλε Χρήστο …
Δεν μου δόθηκε το βήμα να συνεχίσουμε την πολιτισμένη 8-) κουβέντα που είχαμε στο δίπλα forum γιατί τα παιδιά , δικαίως , με μπανάρανε ...χαλάω την εικόνα του μαγαζιού βλέπεις … Σ ευχαριστώ πολύ λοιπόν που μου δίνεις το βήμα να συνεχίσουμε από εδώ !!!! :D :D :D
Θα ήθελα πρωτίστως να διευκρινίσω , μιας και από το γραπτό μου φαίνεται σαν να συνηγορώ υπέρ της xtreme ότι πάμπολλες φορές με πήρε τηλέφωνο ο Βρεττός και μου ζήτησε να σταματήσω να γράφω οτιδήποτε ! Λοιπόν κύριε Βρεττέ , συγγνώμη αλλά υποτιμάτε η νοημοσύνη μου με αυτά που διαβάζω και δεν μπορώ να μείνω αμέτοχος σε αυτό το πανυγηράκι ! άσε που το διασκεδάζω κιόλας ! χαχαχαχα
Φίλε Χρήστο , πάρε τηλέφωνο όλους τους στρατιώτες σου, στειλε sms , mms , mail , courier , σήματα καπνού να μπουν να με βρίσουν από απόψε γιατί από αύριο :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: …. Δεν θα σφάζω ποια με το βαμβάκι !!! Παίρνω την Χατζάρα !!!
Στάθη … καλό θα είναι αν το έχεις σκοπό, χωρίς παρεξήγηση , να με μπανάρεις από απόψε …

See you tomorrow morning !!!
Φωτης ranger
Posts: 707
Joined: Thu Oct 01, 2009 20:23
Location: αμαλιαδα

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by Φωτης ranger »

αυτα ειναι!!!!!1 :mrgreen: :mrgreen:

θα παρω το λαπτοπ στην οικοδομη αυριο! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
KAGOURES 4X4 CLUB

||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||
||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / TOYOTA / \ ||
||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ V6\ / \ / ||
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by chris lc90 »

Φιλε αρη οπως σου ειπα δε θα ακολουθησω στη διαδικασια στο να κανω διαλογο μαζι σου αφου δεν με ενδιαφερουν οι αποψεις σου.

Το θεμα αυτο φτιαχτηκε για να παρω απαντησεις σε συγκεκριμενα ερωτηματα που εσυ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΜΟΔΙΟΣ για να μου δωσεις..

Και στο τελος ειμαι σιγουρος οτι οι αντμιν θα μεταφερουν αλλου οτιδηποτε ειναι οφτοπικ σε αυτο το θεμα..
Καλη σου ημερα και καλη σου απολαυση..


Over & out
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

chris lc90 wrote:Φιλε αρη οπως σου ειπα δε θα ακολουθησω στη διαδικασια στο να κανω διαλογο μαζι σου αφου δεν με ενδιαφερουν οι αποψεις σου.

Το θεμα αυτο φτιαχτηκε για να παρω απαντησεις σε συγκεκριμενα ερωτηματα που εσυ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΜΟΔΙΟΣ για να μου δωσεις..

Και στο τελος ειμαι σιγουρος οτι οι αντμιν θα μεταφερουν αλλου οτιδηποτε ειναι οφτοπικ σε αυτο το θεμα..
Καλη σου ημερα και καλη σου απολαυση..


Over & out
Καλημέρα !
Ποσώς με ενδιαφέρει αν θα απαντήσεις στα ερωτήματα που έχω να σου θέσω !
Το πότε και αν είμαι οφτόπικ άσε να το κρίνουν οι υπόλοιποι !

Ας ξεκινήσουμε την ημέρα μας με μια απλή ερώτηση

Σας ηλεκτροκολλήσαν κάτι στο αυτοκίνητο σας κατά την διάρκεια των επισκέψεων σας στην xtreme ?
Βλέπω μια επιμονή στο θέμα που δεν την καταλαβαίνω ....
Αν ναι , σας έσπασε ... γιατί δεν το αναφέρεται ?
Εκτός αν ... παίζετε κάτι άλλο πίσω από την ερώτηση σας ... θα μπορούσα να εκλάβω την εμμονή σας στο θέμα ως ....απειλή !
Απειλείτε για κάτι κύριε Ζαχάρη ? μπορείτε να γίνεται λίγο ποιο ξεκάθαρος στις προθέσεις σας ! ;)

Πάρτε τον χρόνο σας να κάνετε τα τηλέφωνα σας ...εδώ είμαι εγώ ... :D
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by Nicolas »

Στρατηγέ μου, είσαι εκτός θέματος.
Και αν δεν σε ήξερα προσωπικά, θα με προβλημάτιζες πολύ!!
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

Βιάζεσαι Νικόλα ...
GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

Θέλοντας να είμαι ποιο ξεκάθαρος ως αφορά την άποψη μου θα διευκρινίσω τα εξής ..
Η όλη υπόθεση σας , μα και οι κινήσεις που κάνετε , φαντάζουν ύποπτες και πιθανότατα υποκινούμενες από κάποιον κατ εμέ γιατί ..
Κατ αρχάς 4 χρονιά δηλώνετε πελάτης της xtreme και αναφέρεστε σε σφάλματα καθ όλη την διάρκεια των επισκέψεων σας εκεί …. Γιατί τώρα ? γιατί δεν σταματήσατε να επισκευάζετε το αυτοκίνητο σας εκεί αφού είχατε προβλήματα ???

Αναφέρεστε σε δυο συγκεκριμένα σφάλματα .. τα υπόλοιπα που γράφετε τα θεωρώ μέρος της στρατηγικής σας ! τα βασικά είναι δυο και είναι τα εξής

1 – Η λάθος σύνδεση των ακροδεκτών του εργάτη στην optima μπαταρία σας που είχε ως αποτέλεσμα να λιώσει το μολύβι του ακροδέκτη και να μείνετε από εργάτη … φυσικά το αυτοκίνητο δεν ακινητοποιήθηκε , δεν κάηκε η Γκιόνα και φαντάζομαι ότι απλά κάπου διακόπηκε το παιχνίδι σας …
Ας το αναλύσουμε λοιπών !
Η σύνδεση του εργάτη σε αυτούς τους πόλους είναι σύνηθες λάθος στον χώρο μας …
Πάω στοίχημα ότι οι περισσότεροι από εμάς έχουμε υποπέσει σ αυτό το λάθος και κάποιοι , ένα μεγάλο ποσοστό , έχουν το εργάτη τους εκεί συνδεμένο …
Κατά το manual λοιπών , όπως ορθά υποδείξατε αναφέρεται :
Never connect a winch to the side terminals !!!!

But he the poet means ????

Winch είναι αυτό

Image

winch είναι και αυτό

Image

:roll: :roll: :roll:

Ως ηλεκτρολόγος έχω μάθει να μιλάω με Αmper … οριοθετείται πουθενά το ρεύμα των πλάγιων πόλων της συγκεκριμένης μπαταρίας ? μην μου πείτε ότι είναι μόνο για φώτα , γιατί θα σας ρωτήσω πάλι για amper …

Αnyway …

Η xtreme παρότι εκτός εγγύησης σας αντικατέστησε την μπαταρία με μια καινούργια και τοποθέτησε τους ακροδέκτες στους μεγάλους πόλους κατά τα λεγόμενα σας … Αυτό σημαίνει ότι όταν φύγατε από το συνεργείο βγήκαν όλοι στην πόρτα και σας μούτζωσαν ? ή ότι αποδέχτηκαν το λάθος τους και επανόρθωσαν ? :geek:

Τέλος ρίχνω μεγάλο φταίξιμο στην xtreme που αποδέχτηκε να τοποθετήσει την μπαταρία σε ένα τέτοιο αυτοκίνητο με αυτό το σύστημα στήριξης αυτής … τις ζώνες τις βάζουμε στα παντελόνια κύριε Ζαχάρη , όχι στην μπαταρία του αυτοκινήτου μας , αν η μπαταρία δεν είναι σταθερά τοποθετημένη οι κραδασμοί μπορούν να λασκάρουν τους πόλους και το αποτέλεσμα να είναι κακή επαφή και ανάπτυξή θερμοκρασίας … όποιος κατάλαβε κατάλαβε ;)
Ένοχος κύριε Τσούκα ! έπρεπε να μην δεχτείτε να τοποθετήσετε την μπαταρία σε αυτό το αυτοκίνητο το οποίο είχε δεχτεί τροποποίηση στην στήριξη της μπαταρίας από τον ιδιοκτήτη του !!!!

Ψιλοπείνασα …. :? :? :?

Θα αναλύσω το νο 2 λίγο αργότερα …

To be continue ….
User avatar
romel
Posts: 16
Joined: Sun Jul 08, 2012 11:53
Location: ν.α. αττικη

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by romel »

chris lc90 wrote:
chris lc90 wrote:Καλημερα σας..

Ταλαιπωρηθηκα,σπαταλησα χρονο χρημα και διαθεση για να αποδειξω τα αυταποδεικτα (αυτα που γραφονται μεσα σε manuals και τεχνικα εγχειδια),
Εισεπραξα περιφρονηση ,αμφισβητηση και ξυλινη συμπεριφορα που εφτασε στα ορια να με βγαλουν καποιοι τρελο και αδαη..

Ζηταω τα αυτονοητα απο το νομο :

1) Να μου επιδειχθουν τα πιστοποιητικα των ατομων που ασχοληθηκαν με το αμαξι μου αναλογως την εργασια που κανανε..
(Η επιδειξη των δικαιολογητικων σε καμια περιπτωση δεν τους απαλλασσει απο της ζημιες που μου προκαλεσαν σε οποιοδηποτε επιπεδο, ουτε αποδεικνυει την πειρα τους και την εμπειρια τους)

2) Να μου επιδειχθουν τα καταλληλα πιστοποιητικα αν στο μελλον θελησω να ξαναχρησιμοποιησω την συγκεκριμενη επιχειρηση για αλλη εργασια (π.χ. ηλεκτροσυγκολλητη)

3) ΑΠΑΙΤΩ ΗΘΙΚΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΔΗΜΟΣΙΩΣ

Δηλωνω δημοσιως και ευθαρσως στο λογο της αντρικης μου τιμης οτι ενεργω αυτοβουλως και οτι δεν κρυβεται κανενα συνεργειο πισω μου (οπως καποιοι αφησαν να εννοηθει)

Επισης δηλωνω οτι στο εξης σε οποιοδηποτε συνεργειο πηγαινω για εργασια θα απαιτω και θα παιρνω την υπογραφη του ατομου (γιατι μπορει να μην ειναι τεχνιτης) που ασχοληθηκε με το οχημα μου κατω απο τις εργασιες που διεπραξε αναλυτικα..

Οταν κανεις ΥΠΕΥΘΥΝΑ μια δουλεια τοτε και ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙΣ..γιατι μπορει το μαγαζι να χει αδεια αλλουνου μαστορα που δεν εργαζεται στο συνεργειο αλλα την εργασια την κανει αυτος που εργαζεται στο συνεργειο..

Και ετσι θα παει καθε κατεργαρης στον παγκο του..
μπορεί να ζητάς τα αυτονόητα αλλά έτσι που είναι η κοινωνία μας είναι πολύ δύσκολο, θέλει πολύ δουλειά από όλους μας.... ;)
Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ
GENERAL LEE

Re: ΣΤΟΝ ΤΣΟΥΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ

Post by GENERAL LEE »

2
Κακή ρύθμιση κωρονοπήνιου ... δεν θα εμβαθύνω στο θέμα καθώς είναι πολύ τεχνικό και η ανάλυση του κουράζει ...
Εν ολίγης , μετά από επίσκεψη σου σε άλλο συνεργείο ανακάλυψες ότι οι ρυθμίσεις που κάνει η xtreme είναι λάθος , το γεγονός επιβεβαιώνετε και από την μαμά arb η οποία και έλαβε φωτογραφίες των σφαλμάτων μέσω mail ... Η xtreme δέχτηκε να σου αντικαταστήσει το φθαρμένο ανταλλακτικό του μπλοκέ σου παρ ότι εκτός εγγύησης ...
Ερώτηση :
Γιατί δεν πήγες το αυτοκίνητο σου στην xtreme και να απαιτήσεις να ρυθμιστεί το κωρονοπήνιο βάση των γνώσεων σου και βάση των οδηγιών της arb ? φυσικά χωρίς να πληρώσεις εσύ το τίμημα για όλη την εργασία αφού όπως μαρτυρούν τα mail είχε γίνει κακή ρύθμιση ? Νομίζω ότι αυτό θα ήταν πραγματικά μια πολύ << καλή >> τιμωρία με δυο καλά ! το πρώτο ότι θα έφτιαχνες το αυτοκίνητο σου χωρίς επιπλέον έξοδα και το δεύτερο ότι θα τους μάθαινες να κάνουν σωστά την δουλειά τους !!! ΜΑΓΚΙΑ !!!!
Ζήτησες κάτι τέτοιο και στο αρνήθηκαν ?

Δεν δέχομαι το ότι δεν μπορείς να τσεκάρεις την ποιότητα εργασίας και ρυθμίσεων και να μην την κάνεις αποδεκτή αν είναι λάθος καθώς βιντεάκια σου στο διαδίκτυο μαρτυρούν ότι μέχρι και όργανο ρύθμισης έχεις την κατοχή σου ! Κάνω λάθος ???





Αντ αυτού , μόλις διαβεβαιώθηκες ότι η xtreme θα αντικαταστήσει το ανταλλακτικό σου άνοιξες στα forum ένα διαδικτυακό πόλεμο εναντίων τους και μάλιστα χωρίς καμιά προειδοποίηση ! δεν λέω ότι δεν είναι σωστό ...δεν είναι όμως ...<< παντελονάτο >>

Θα ήθελα επίσης να μας πεις αν ο τεχνικός που εξέτασε της ρυθμίσεις σε διαβεβαίωσε ότι με απόλυτη ρύθμιση δεν θα ξανασπάσεις το κωρονοπήνιο σου ...



Σε βλέπω να ζητάς επίμονα της άδειες των εργαζομένων ... χαχαχα βρε συ ... σε όλα τα συνεργεία ακόμα και αν δεν βλέπεις τα πτυχία των τεχνιτών αναρτημένα , υπάρχει από το νόμο , σε εμφανή σημείο η λίστα εργαζόμενων τρυ ΙΚΑ ! εκεί αναφέρεται και η ειδικότητα του κάθε ενός εργαζομένου αν σε ενδιαφέρει ... :idea:
...
Ζητάς πιστοποίηση της arb για τοποθέτηση των προϊόντων της από τους εργαζόμενους της xtreme , η xtreme είναι η μόνη αντιπροσωπεία τις ARB στην Ελλάδα ... που στο συνεργείο της έχει τα ίδια άτομα εδώ και σχεδόν 10 χρονιά ! Αυτό θα πρέπει να θεωρηθεί έξυπνη ερώτηση ???
by the way ... ξέρεις τι εργασίες μπορεί να κάνει ένας βοηθός τεχνίτου σε ένα συνεργείο ? έχεις διαβάσει δηλαδή πουθενά ότι ένας βοηθός απαγορεύεται να ρυθμίσει κωρονοπήνιο ? άσε που μετά από 10 χρόνια μάλλον δεν είσαι βοηθός αλλά λέμε τώρα ....

Ζητάς ακόμη ηθική ικανοποίηση δημοσίως ...δηλαδή ...αν τελικά όλο το πανηγυράκι είναι ένα φιάσκο που επινόησες για τους δικούς σου λόγους .... Η xtreme τι θα πρέπει να ζητήσει από εσένα ???
Post Reply

Return to “Περί τετρακίνησης και λοιπών θεμάτων...”