Πειτε με τρελο πειτε με σεναριολατρη...

Φωκίων

Πειτε με τρελο πειτε με σεναριολατρη...

Post by Φωκίων »

Αλλα σημερα στο πρωι στο ραδιοφωνο του Αντεννα ακουγα ενα καλο κυριο να λεει οτι τωρα πια η εγκατασταση της χωματερης στο Γραμματικό πρεπει να επανεξεταστει
καθοτι η Περιβαντολογική Μελετη που υποστηριζε την κατασκευη της εκει , μετα την φωτια , οπως ειναι φυσικό απλά ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ
και πλεον πρεπει να γινει ΝΕΑ περιβαλοντολογική μελετη ωστε να δουν αν ΟΝΤΩΣ μπορει να γινει εκει πλεον η χωματερη....

Θυμαστε βεβαια απο ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ξεκινησε η περι ου ο λογος φωτια που εκαψε οτι ειχε απομεινει απο την Αττικη..

Ευχομαι μονο
αυτο το αρρωστο σεναριο να ειναι μονο και μονο στο δικο μου αρωστημενο και κακιασμενο και καχυποπτο μυαλο...

Καλο σεναριο δεν ειναι αν δεν θελατε την χωματερη "διπλα σας" και ξερετε πως δουλευει το συστημα με τις Περιβαντολογικες μελετες?????
lker
Posts: 1274
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:13
Contact:

Re: Πειτε με τρελο πειτε με σεναριολατρη...

Post by lker »

Για googlαρε "γραμματικό και ματθαίος γιαννούλης" ;)
Προσωπικά τους έχω ικανούς αδερφέ! Η ανθρώπινη βλακεία σε συνδυασμό με τα οργανωμένα συμφέροντα οδηγεί σε απόλυτες καταστροφές!
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...
B.R.A.T. ... the original ...
Always groovin 4WD moving

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Πειτε με τρελο πειτε με σεναριολατρη...

Post by Nicolas »

lker wrote:Για googlαρε "γραμματικό και ματθαίος γιαννούλης" ;)
Προσωπικά τους έχω ικανούς αδερφέ! Η ανθρώπινη βλακεία σε συνδυασμό με τα οργανωμένα συμφέροντα οδηγεί σε απόλυτες καταστροφές!
Δεν το είχα πάρει γραμμή...
Είναι τραγικοί οι τύποι.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Elias Nicolaou
Posts: 107
Joined: Wed Jun 17, 2009 08:25
Location: Βουλα - Αττικη

Re: Πειτε με τρελο πειτε με σεναριολατρη...

Post by Elias Nicolaou »

Φωκίων wrote:Αλλα σημερα στο πρωι στο ραδιοφωνο του Αντεννα ακουγα ενα καλο κυριο να λεει οτι τωρα πια η εγκατασταση της χωματερης στο Γραμματικό πρεπει να επανεξεταστει
καθοτι η Περιβαντολογική Μελετη που υποστηριζε την κατασκευη της εκει , μετα την φωτια , οπως ειναι φυσικό απλά ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ
και πλεον πρεπει να γινει ΝΕΑ περιβαλοντολογική μελετη ωστε να δουν αν ΟΝΤΩΣ μπορει να γινει εκει πλεον η χωματερη....

Θυμαστε βεβαια απο ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ξεκινησε η περι ου ο λογος φωτια που εκαψε οτι ειχε απομεινει απο την Αττικη..

Ευχομαι μονο
αυτο το αρρωστο σεναριο να ειναι μονο και μονο στο δικο μου αρωστημενο και κακιασμενο και καχυποπτο μυαλο...

Καλο σεναριο δεν ειναι αν δεν θελατε την χωματερη "διπλα σας" και ξερετε πως δουλευει το συστημα με τις Περιβαντολογικες μελετες?????
Λεπτομερεια: δεν μιλαμε για χωματερη αλλα για ΧΥΤΑ (που ειναι ηδη ξεπερασμενο)
Η αποφαση ειχε παρθει απο το '95.
Αντε και δεν θελαν ΧΥΤΑ, γιατι δεν ζηταγαν να γινει ΧΥΤΥ; (η εξελιξη του ΧΥΤΑ, προς τα εκει οδευει ο Δημος Ελευσινας)
Τωρα τι εχουν να πουν οι κατοικοι του Γραμματικου; οτι δεν ειναι σωστη η περιβαντολογικη μελετη; γιατι πριν που ηταν το δεχτηκαν;
Με τετοιες ανοησιες, απλα χαθηκαν 300.000 στρεματα δασους.



Και καθομαστε εδω και συζηταμε ποσοι; 1000, 2000; ποσοι ειμαστε στο forum; αντε και μπορουμε να επηρεασουμε και την οικογενεια μας,
γιναμε ποσοι, 8000; φτανουμε να αλλαξει ο κοσμος;
Ηλιας Νικολαου
Φωκίων

Re: Πειτε με τρελο πειτε με σεναριολατρη...

Post by Φωκίων »

Mε μια διαφορα..
Ναι μεν απο το 95... αλλα..... 2-3 μερες πριν ειχε αποριφθει και το τελευταιο ενδικο μεσο ( καποια ασφαλιστικά μετρα αν δεν κανω λαθος απο οτι εχω διαβασει) για να μην γινει
Αρα ισως ηταν πλεον τετελεσμενο......

Ολα αυτα βεβαια οπως ειπα υποθεσεις ειναι και σεναρια της αρρωστημενης φαντασίας μου
Τιποτα απο αυτα δεν μπορω να τεκμηριωσω- αποδειξω ( προφανως ) απλά συνδιαζοντας καποια πραγματα μου βγηκε αυτη η σκεψη..

Σωστη???? Λαθος???? ο καιρός θα δειξει...
User avatar
Dr.Format
Posts: 103
Joined: Wed Jun 17, 2009 13:18
Location: Αθήνα
Contact:

Re: Πειτε με τρελο πειτε με σεναριολατρη...

Post by Dr.Format »

Elias Nicolaou wrote:Και καθομαστε εδω και συζηταμε ποσοι; 1000, 2000; ποσοι ειμαστε στο forum; αντε και μπορουμε να επηρεασουμε και την οικογενεια μας,
γιναμε ποσοι, 8000; φτανουμε να αλλαξει ο κοσμος;
Ηλία γειά σου,

παρότι δεν σε γνωρίζω, μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι ;)

Πραγματικά φτάνουμε για να αλλάξει ο κόσμος :!:



Επίσης ας μην ξεχνάμε τον κόσμο που "δοκιμάστηκε" στην τελευταία πυρκαγιά: ήταν πάρα πολλοί και μάλιστα από το "είδος" που έχει αρκετή επιρροή στα πολιτικά δρώμενα :|

Ισως μερικοί να θυμούνται ότι την επόμενη ακριβώς ημέρα της καταστροφής τους εξήγησα ότι αυτή η πυρκαγιά θα ήταν η αφορμή να έχουμε ραγδαίες πολιτικές εξελίξεις. Μάλλον επιβεβαιώθηκα :roll: 8-)
ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΑΣΦΑΛΤΟ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΜΑΣ !
Οι Γόρδιοι Δεσμοί δεν λύνονται, κόβονται!
Elias Nicolaou
Posts: 107
Joined: Wed Jun 17, 2009 08:25
Location: Βουλα - Αττικη

Re: Πειτε με τρελο πειτε με σεναριολατρη...

Post by Elias Nicolaou »

Dr.Format wrote: ... ήταν πάρα πολλοί και μάλιστα από το "είδος" που έχει αρκετή επιρροή στα πολιτικά δρώμενα
Το ποιον της επιρροης ειναι ενα ζητημα προς συζητηση

Dr.Format wrote: ...Ισως μερικοί να θυμούνται ότι την επόμενη ακριβώς ημέρα της καταστροφής τους εξήγησα ότι αυτή η πυρκαγιά θα ήταν η αφορμή να έχουμε ραγδαίες πολιτικές εξελίξεις. Μάλλον επιβεβαιώθηκα :roll: 8-)
Αν και δεν εχω δει την εξηγηση σου (μικρο το κακο) , τα γεγονοτα σε δικαιωνουν
Ηλιας Νικολαου
mbg
Posts: 188
Joined: Thu Jun 18, 2009 10:37

Re: Πειτε με τρελο πειτε με σεναριολατρη...

Post by mbg »

Ισως μερικοί να θυμούνται ότι την επόμενη ακριβώς ημέρα της καταστροφής τους εξήγησα ότι αυτή η πυρκαγιά θα ήταν η αφορμή να έχουμε ραγδαίες πολιτικές εξελίξεις. Μάλλον επιβεβαιώθηκα :roll: 8-)[/quote]



Mην τους βαζεις ιδεες γιατι ολοι αυτοι για χαρη της καρεκλας ειναι ικανοι να καψουν και την ΙΤΑΛΙΑ :lol: :lol: :lol:
Φωκίων

Re: Πειτε με τρελο πειτε με σεναριολατρη...

Post by Φωκίων »

Μαλιστα.........

Και προκυρηχτηκαν εκλογες.........



και το "ξεχασαμε" το θεμα......

μεχρι την στιγμη που θα παμε να ψησουμε στους Αγ. Ασωματους και θα ενοχλουμε την μεζονετα διπλα.......
User avatar
Dr.Format
Posts: 103
Joined: Wed Jun 17, 2009 13:18
Location: Αθήνα
Contact:

Re: Πειτε με τρελο πειτε με σεναριολατρη...

Post by Dr.Format »

Φωκίων wrote:και το "ξεχασαμε" το θεμα......
Οχι εμείς, δεν ξεχνιέται τόσο εύκολα :x
ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΑΣΦΑΛΤΟ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΜΑΣ !
Οι Γόρδιοι Δεσμοί δεν λύνονται, κόβονται!
Post Reply

Return to “Περί τετρακίνησης και λοιπών θεμάτων...”