Isuzu D MAX vs Mitsubishi L 200

Post Reply
Nasos Mazdaspeed 6
Posts: 8
Joined: Sat Nov 21, 2009 21:18

Isuzu D MAX vs Mitsubishi L 200

Post by Nasos Mazdaspeed 6 »

ειμαι παιδια αυτη την στιγμη αναμεσα σε αυτα τα δυο pick ups και θα ηθελα παρακαλω τα φωτα σας για την καλυτερη δυνατη επιλογη!
το isuzu με εντυπωσιασε με την εμφανιση του,τις δυνατοτητες του και το ομρφο εσωτερικο του,αλλα το mitsubishi περισσοτερο με τις περισσοτερες επιλογες του στην τετρακινηση,το ακομη πιο πλουσιο εσωτερικο του και την δυναμη του απο τα 2,500 cc με τα 174 hp!
μεχρι προτινος δεν το κοιταζα καν σαν επιλογη και οπως περιεγραψα στην αλλη θεματολογια δισταγμους μου εφερε και η αποψη μηχανικου απο σαρακακη οτι εχουν καποια προβληματα!δεν εδωσα περισσοτερη σημασια σε αυτο,αλλα θα ξαναρωτησω!

παρακαλω λοιπον για πειτε μου οι τυχον χρηστες καποιες αποψεις απο τις εμπειριες η την συμβιωση σας με αυτα!!
Mazda 6 MPS-Kia Picanto
ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

www.mazdaspeedclub.gr
meco
Posts: 11
Joined: Fri Jun 19, 2009 14:24

Re: Isuzu D MAX vs Mitsubishi L 200

Post by meco »

Κάνω το ερώτημα εδώ για να μη βγούμε offtopic στο θέμα για το Isuzu D Max
Nasos Mazdaspeed 6 wrote: σημερα κοιταξα με το σκεπτικο αυτο και το mitsubishi l200 ,το οποιο και απεφευγα λιγο λογω του οτι απο μηχανικο στον σαρακακη εμαθα οτι βγαζουν καποια προβληματα...δεν ειχα δεωσει σημασια να ρωτησω κατι περισσοτερο καθς δεν το ειχα σκεφτει σαν επιλογη!
Τι προβλήματα βγάζουν τα L200; Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;
Ευχαριστώ. :)
Nasos Mazdaspeed 6
Posts: 8
Joined: Sat Nov 21, 2009 21:18

Re: Isuzu D MAX vs Mitsubishi L 200

Post by Nasos Mazdaspeed 6 »

βεβαιως φιλε μου!!στον κινητηρα και διαφορα ηλεκτρολογικα!
Mazda 6 MPS-Kia Picanto
ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

www.mazdaspeedclub.gr
meco
Posts: 11
Joined: Fri Jun 19, 2009 14:24

Re: Isuzu D MAX vs Mitsubishi L 200

Post by meco »

Nasos Mazdaspeed 6 wrote:βεβαιως φιλε μου!!στον κινητηρα και διαφορα ηλεκτρολογικα!
Πολύ γενικά ακούγονται αυτά. Καλό θα ήταν να είμαστε συγκεκριμένοι. Μη το κάνουμε όπως με τους TSI κινητήρες του VAG που όλοι μίλαγαν για προβλήματα και στην πραγματικότητα τα προβλήματα δεν ήταν περισσότερα από αυτά που παρουσίαζαν όλοι οι κινητήρες όλων των κατασκευαστών :lol:
Το λέω αυτό γιατί όσους ξέρω με l200 (ok, δεν είναι και πολλοί) δεν έχουν αντιμετωπίσει το παραμικρό. :o
Nasos Mazdaspeed 6
Posts: 8
Joined: Sat Nov 21, 2009 21:18

Re: Isuzu D MAX vs Mitsubishi L 200

Post by Nasos Mazdaspeed 6 »

φυσικα ακουγονται πολυ γενικα,καθως φιλε μου οπως ειπα δεν εδωσα βαση τοτε!με την πρωτη ευκαιρια που θα ξαναπαω απο εκει θα σας πω ειδικοτερα!! ;)
Mazda 6 MPS-Kia Picanto
ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

www.mazdaspeedclub.gr
User avatar
ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ
Posts: 738
Joined: Sun Nov 01, 2009 17:26
Location: Ξανθη

Re: Isuzu D MAX vs Mitsubishi L 200

Post by ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ »

meco wrote:
Nasos Mazdaspeed 6 wrote: Πολύ γενικά ακούγονται αυτά. Καλό θα ήταν να είμαστε συγκεκριμένοι. Μη το κάνουμε όπως με τους TSI κινητήρες του VAG που όλοι μίλαγαν για προβλήματα και στην πραγματικότητα τα προβλήματα δεν ήταν περισσότερα από αυτά που παρουσίαζαν όλοι οι κινητήρες όλων των κατασκευαστών :lol:
Το λέω αυτό γιατί όσους ξέρω με l200 (ok, δεν είναι και πολλοί) δεν έχουν αντιμετωπίσει το παραμικρό. :o
Αν και με αρκετή καθυστέρησητα προβλήματα στα L200 αφορούν το κιτ safari που κάνει κάτι "χαζά" και μια ευαισθησία του συστήματος τροφοδοσίας στην "άριστη" ποιότητα πετρελαίου της χώρας μας.Κατά τα άλλα ειναι ένα πολύ αξιόπιστο τετρακίνητο φορτηγάκι και με πολύ καλή τετρακίνηση.Αυτά τα λέω γιατί είμαι κάτοχος ενός L200 και πίστεψέ με είμαστε πολλοί!!!!!!!
Ο Θεος να με φυλαει απο τους φιλους
γιατι τους εχθρους μου τους γνωριζω.

http://www.4x4brasil.com.br/forum/mitsu ... -lift.html
Post Reply

Return to “Περί τετρακίνησης και λοιπών θεμάτων...”