σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

GENERAL LEE

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by GENERAL LEE »

yspili wrote:Καλα δεν μπορείς να καταλάβεις οτι κάνεις ΤΡΟΜΕΡΗ ζημιά στο συγκεκριμένο κατάστημα με τον τρόπο που απαντάς? Εχεις ιδέα ΠΟΣΟ ΛΑΘΟΣ επικοιωνιακά είναι και πόσο καταστροφικές συνέπειες έχει η όλη στάση? Καλύτερα να σου βγει το μάτι λέει ο λαός μας παρά το όνομα! Απορώ πως το ίδιο το κατάστημα δεν σου έχει πει να μην ασχολείσαι με το θέμα!

Άρ γιου τοκιννγκ το μι μιστερ περγκολα ;

Αργείς χαρακτηριστικά Στάθη .....
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by mitsos »

Εγω ξερω οτι ο σωστος καταναλωτης οταν παει σε ενα νομιμο μαγαζι και αγοραζει επωνυμο προιον το παιρνει στο κουτι του μαζι με τα απαραιτητα εγγραφα που το συνοδευουν. Επισης παιρνει αποδειξη αγορας και τοποθετησης αν αυτη γινει.

Οτιδηποτε αλλο και ποσο μαλλον με ακυρη αφορμη κ εταιροχρονισμενα εμενα μου ακουγεται ασχημα.....

Υ. Γ. Ελεγχος δοκιμιου με σκοπο την εξακριβωση του υλικου δεν συνιστα "πιστοποιητικο TUV "

Υ. Γ. 2 Οσοι το παιζεται τυπικοι να υποθεσω οτι κυκλοφορειτε μαζι με το ροποκλειδο στο βουνο ωστε αν τυχει κ σκασει λαστιχο να τοποθετησετε σωστα την ρεζερβα ε; οχι τπτ αλλα εγω τοσα χρονια δεν εχω δει κανεναν.......

Τελος να διευκρινησω οτι περαν του General που λεμε ενα γεια οταν, δεν εχω καμια σχεση κανενος ειδουςμε κανεναν απο τους εμπλεκομενους.
Επισης για να κραταμε το τυπικο, χαιρετισμους απο το σπιτι μου......
yspili
Posts: 23
Joined: Fri Dec 04, 2009 20:53

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by yspili »

Εγω δεν πήρα κάποια απάντηση σχετικά με την έκθεση του τεστ, και αφού έβγαλα και πέταξα στα σκουπίδια το εν λόγω προϊόν, αγόρασα νέους αποστάτες απο εδώ

http://offex.pl/wheel-spacers-rough-cou ... er-jk.html

Επειδή πλέον ανήκω στο κλαμπ αυτών που δεν θα ξανά αφήσουν ούτε ένα ευρώ σε ελληνικη επιχείρηση, για ευνόητους λόγους, αποφάσισα να ενισχύσω έναν πραγματικό επαγγελματία (έχω ξανάψωνισει απο το συγκεκριμένο κατάστημα), και σε χρόνο dt στα στέλνουν σπίτι.

Για όσους δεν ξαναπατάν λοιπόν, www.offex.pl
G.BOGRIS
Posts: 24
Joined: Tue Sep 07, 2010 10:34

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by G.BOGRIS »

yspili wrote: Επειδή πλέον ανήκω στο κλαμπ αυτών που δεν θα ξανά αφήσουν ούτε ένα ευρώ σε ελληνικη επιχείρηση
Ευχομαι να μην νιωθουν ολοι οπως εσυ...

Εισαι και επαγγελματιας.....

''SpilCon Spiliotopoulos Constructions & Renovations - Γενικές Κατασκευαστικές Εργασίες Κτηρίων & Ανακαινίσεις, Υπηρεσίες πολιτικών μηχανικών & αρχιτεκτόνων''
BOGRIS G.
YJ 5.2 V8
yspili
Posts: 23
Joined: Fri Dec 04, 2009 20:53

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by yspili »

Thanx για τη διαφήμιση !
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by samisnow »

παιδια..δεν ειναι υποχρεωμενο το καταστημα να αναρτησει ενα χαρτι που το ιδιο το καταστημα εχει πληρωσει για να παρει...ειναι αναρτημενο η προσκομειται στον ενδιαφερομενο μεσα στο μαγαζι.....

με το εν λογο καταστημα συνεργαζομαι πολλα χρονια και μπορω να πω οτι οι κυριοι μεσα σ αυτο ειναι ιδαιτεροι επαγγελματιες και γνωστες του αντικειμενου που κανουν.....σιγουρα καποιοι μπορει να ειναι δυσαρεστημενοι και καποιοι αλλοι ευχαριστημενοι ομως απο κει και περα ειναι στην ευχαιρια του καθε νος να επιλεξει τι θελει...
το να κοινοποιητε μεσα εδω κατηγοριες νομιζω οτι ειναι εντελος απαραδεκτο....
και στην τελικη μιλαμε για αποστατες....δηλαδη αν εκανε επισκευη κινητηρα θα επρεπε να σας δωσει χαρτι ακομα και απο το ρεκτιφιε οτι ειναι απο μαγαζι εγκεκριμενου τιπου με πιστοποιησεις κλπ διαφορετικα δεν θα πληρωνατε η δεν θα δεχοσασταν να παρετε το αυτοκινητο σας?
αυτο το ποστ πραγματικα επρεπε να εχει κλεισει εδω και καιρο η τελος παντων να εχει σταματησει αυτη η λασπολογια διοτι στην τελικη ολοι καπου εργαζομαστε η εχουμε καποιο δικο μασ καταστημα οποτε πρεπει να σεβομαστε και 2-3 βασικα πραγματα....
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
Λαθραιος
Posts: 13
Joined: Mon Oct 06, 2014 11:21

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by Λαθραιος »

Απορώ πώς μπορεί κάποιος να έχει το θράσος να απαιτεί πιστοποιητικά για ένα προιόν για το οποίο δεν τα παρέχει ο ίδιος ο κατασκευαστής από τον εδώ αντιπρόσωπο ???

Θεωρώ το παραπάνω θέμα ώς καθαρή συκοφαντική δυσφήμηση με ενδεχόμενο δόλο κατά της αναφερόμενης επιχείρησης και προτείνω στους διαχειριστές την άμεση διαγραφή του από εδώ.
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by mitsos »

yspili wrote:Εγω δεν πήρα κάποια απάντηση σχετικά με την έκθεση του τεστ, και αφού έβγαλα και πέταξα στα σκουπίδια το εν λόγω προϊόν, αγόρασα νέους αποστάτες απο εδώ
Εχει σημασια να σου δειξει κανεις την εκθεση; στην τελικη περα απο το υλικο κατασκευης τι αλλο περιμενεις να διαβασεις;
Πραγματικα απορω μερικες φορες......

Επισης ετσι για την ιστορια οταν παραλαβεις τους καταπληκτικους επωνυμους αποστατες που ψωνισες απο την ξενη επιχειρηση βαλε μιας μια φωτο απο τα πιστοποιητικα που τους συνοδευουν........
User avatar
tolis17
Posts: 12
Joined: Tue Dec 04, 2012 11:48

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by tolis17 »

Σίγουρα είναι το θέμα με τον πιο λογικό παραλογισμό...
Αποτέλεσμα της κρίσης μαλλον θα είναι και αυτό. Γιατι
σε διαφορετική περιπτωση ο Χρηστος και κάθε Χρήστος
θα πέταγε το προϊόν που δεν είναι πιστοποιημένο άσχετα
αν είναι ποιοτικο η μη και απο την αλλη ο Τσούκας και
ο κάθε Τσούκας θα εμπορευόταν προϊόν με πιστοποιητικό
το οποίο θα ηταν ίσως ακριβότερο αλλά who cares λεφτά
υπαρχουν.
Προσωπική μου άποψη λάθος και των δυο γιατί απο τη μια ο
αγοραστής θα έπρεπε να τα ζήτησει απο την αρχή απο τη στιγμη
μάλιστα που ο Χρηστος δεν είναι και κάνα χωριατακι και απο
την αλλη είναι δυνατόν για εναν βελτιωτη ειδικα τέτοιας
απήχησης και βεληνεκούς να εμπορεύεται αξεσουάρ χωρίς
έγκριση και πιστοποίηση; Καλός ο ανταγωνισμός αλλά δεν παίζουμε
και με τη ζωή του καθενός.
Όσο αναφορά τους τόσο θερμούς υποστηρικτές και των
δυο πλευρών θεωρώ πως κανουν μονο κακό
σε αυτους που υποστηρίζουν μα και στο φόρουμ. Εδώ δεν είμαστε
μέλη για να φημωνουμε στόματα αλλα για να ανταλλαζουμε γνώση,
πληροφορία και γνώμες για την συντηρηση και βελτίωση του τετρσκινητου
μας και της οδιγικης μας ικανότητας.
Αν κάποιος απο εδώ μεροληπτεί η λασπολογει μεγαλα παιδιά
είμαστε και θα το καταλάβουμε.
Επομένως κύριοι "συνυγοροι" αφήστε τα παιδιά να τα πούνε...
Αλλωστε κανένας απο τους εμπλεκόμενους δεν φημωνεται
απο τους διαχειριστές. Αφήστε τους...για το καλό της ενημέρωσης
και ο αθωοτερος ας νικήσει!!!
GENERAL LEE

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by GENERAL LEE »

Δεν υπάρχουν υποστηρικτές , υπάρχουν γάτοι και γατάκια !
Όπως εχω πει και απο την αρχή αν θες να κανεις δουλειά σου σωστά καν την με τον σωστό τροπο και ας ειναι και ο ποιο ακριβός !
Και μη μου πει κανένας τωρα οτι οι αποστάτες ειναι ο ορθολογικός τρόπος να φαρδύνεις γιατι θα βάλω τα κλάματα !!!! :(
Anyway αν εγω θεωρουμε υποστηρικτής του Τσούκα αλλα το παίζω και συνοδηγός του Γιασσιμακου και τον Κουτσουμπου ( στον δεύτερο φτιάχνω και τα ΙΧ μου ) , το αγωνιστικό μου το έχει φτιάξει ο Νινος και οποίος με ξέρει και έχει μιλήσει σοβαρά μαζι μου θα έχει ακούσει απο το στόμα μου οτι το μεγαλύτερο μυαλό και αυτός που μπορεί να λύσει τα άλυτα για άλλους προβλήματα ειναι ο Αμοργιανος τότε μαλλον γράφω σε λάθος forum ...
Την κακοήθεια δεν την ανέχομαι κύριοι ! Και ζήτω συγγνώμη για τον τροπο μου αλλα εγω δεν θεωρώ τον εαυτό μου γατάκι ...
Ρίξτε μια μάτια εδώ να δείτε πως αντιμετωπίζεται αντίστοιχο θέμα με πρόβλημα σε αποστάτες σε αμερικανικό forum
http://www.jeepforum.com/forum/f9/tj-wh ... s-2888609/

Στην φωτογραφία θα δείτε ενα set καινούργιους αποστάτες h&r ...
Γιατι άραγε αυτή η προειδοποίηση ???


Τέλος να πω οτι θα ήθελα πολυ πρώτο θέμα να ειναι η τριπλη νίκη των Ελλήνων στην Βουλγαρία και όχι οι παπαρολογιες που διαβάζω σε τούτο το topic ...
Σας βαρέθηκα ... Πάω να δω κανά videaκι ...


ΥΓ
Να ζητήσω συγγνώμη σε όσους δεν με ξέρουν , διαβάζουν και κρίνουν τον General ως υπερόπτη ...οποίος με ξέρει πρωσοπικα έχει άποψη και μου φτάνει αυτό !
Attachments
image.jpg
image.jpg (94.3 KiB) Viewed 5679 times
Post Reply

Return to “Περί τετρακίνησης και λοιπών θεμάτων...”