σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post Reply
GENERAL LEE

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by GENERAL LEE »

chris lc90 wrote:

2) δεν εχουν TUV πιστοποιητικο οι αποστατες τους αν και χρονια ζητουν απο τους γερμανους που δεν τους το εκδιδουν..γιατι αραγε?(αντιθετα αλλες αγγλικες και γερμανικες εταιρειες εχουν το TUV που ζητησαν απο τα αναλογα εργοστασια) ενω ο κ.Τσουκας δηλωσε οτι εχει πιστοποιητικο TUV ,ενω μιλωντας με τις εταιρειες στην ελλαδα που "εκδιδουν" ΤUV, Μου ειπαν οτι δεν εκδιδουν πιστοποιητικα για αξεσουαρ αυτοκινητων.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΕΞΑΨΑΤΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ Κ.ΤΣΟΥΚΑ που αφορα τον ενα και μοναδικο αποστατη που δωσατε και που αυτος δε σημαινει οτι ειναι και της racemax αναγκαστικα.


Μας σκότισες τ @ριδι@ ρε φιλε ...
Και το τζογάρεις και πολύ το πράμα .... δηλαδή εδώ λες ότι οι αποστάτες της racemax δεν μπορούν , για κάποιο λόγο , να πάρουν TUV ... και εσένα ...του σοβαροφανούς αυτού πελάτη ( :lol: :lol: :lol: ) σου απαντήσανε οι εδώ εταιρίες , ότι δεν εκδίδουν TUV για τέτοια υλικά ... και όλα αυτά τα γράφεις στο κοινό χωρίς φόβο και με σιγουριά ... :!: :!: :!:
Και λέω εγώ τώρα ... άμα στο τρίψει στα μούτρα τώρα το πιστοποιητικό ...τι παραμύθι θα γεννήσει πάλι ο σαλεμένος σου εγκέφαλος ωστε να συνεχίσεις να λασπολογείς ? :roll:
Και σκέπτομαι ...αματι ύπαρξης αυτού του πιστοποιητικού ...είναι ή δεν είναι αυτό που κάνεις ο ορισμός της συκοφαντικής δυσφήμησης ??? :? :? :?


Την καλησπέρα μου απ τα Πετράλωνα ! :mrgreen:
Attachments
unnamed.jpg
unnamed.jpg (39.47 KiB) Viewed 6010 times
Λαθραιος
Posts: 13
Joined: Mon Oct 06, 2014 11:21

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by Λαθραιος »

chris lc90 wrote:
Caravan wrote:
chris lc90 wrote:ειναι δικη του υποχρεωση να μου πει : εχω τον κινεζικο με 30 ευρω και εχω και τον αμερικανικο απο τηη νασα με 500 ευρω..ποιον θες να αγορασεις? ;) οταν ομως μου λεει εχω αυτον και ειναι/ειμαι η πρωτη σου επιλογη εγω καλοπροαιρετα θα τον πιστεψω γιατι αυτο λεει η αρχη της δυτικης οικονομιας που ισχυει σε ολο τον ανεπτυγμενο κοσμο εκτος απο την τριτοκοσμικη ελλαδα.μεχρι που να αποδειχθει το αντιθετο και τοτε αρχιζουν τα οργανα,..
Χρήστο, αποστάτες βάζουν όλοι για να βγάλουν πιο έξω την ζάντα με το χαμηλότερο κόστος.
Αν είναι να δώσεις 500 Ευρώ για αποστάτες, αγοράζεις ζάντες με αρνητικό offset και έχεις την καλύτερη λύση.
Όσοι πραγματικά ενδιαφέρονται για την ασφάλεια των ιδίων και των συνεπιβατών τους δεν πρέπει να καταφεύγουν φθηνοδουλειές τοποθετώντας αποστάτες. Safety first!
Άποψη μου.
Ηρακλη, ο τιτλος μου τα λεει ολα..ΑΠΑΙΤΩ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ..
δεν ζητησα να κανουμε συγκριτικο τεστ μεταξυ αποστατων και αρνητικου/θετικου οφσετ.αυτο ειναι αλλο ζητημα..

και επανερχομαι ζητωντας τα αυτονοητα, που ο διανομεας/τοποθετητης (δεν ξερω αν ειναι και ο εισαγωγεας) δεν μου τα δινει/δειχνει.

α) σε ποια χωρα/εργοστασιο κατασκευαζονται.
β) σε ποια χωρα εδραζεται η εταιρεια που τους παραγει?ποια ειναι η εταιρεια?
γ) απο τι υλικο ειναι φτιαγμενος ο αποστατης. (κ.Τσουκα αυτο που γραφετε στην ιστοσελιδα σας" αλουμινιο Τ6" ειναι λαθος.δεν υπαρχει αλουμινιο Τ6. το Τ6 ειναι διεργασια και οχι κραμμα.οι σειρες του αλουμινιου ειναι 10χχχ 20χχχ 30χχχ 40χχχ 50χχχ 60χχχ 70χχχ 80χχχ )
δ)απο τι υλικο ειναι φτιαγμενος ο φυτευτος κοχλιας και το περικοχλιο?
ε) τι πιστοποιητικα τους συνοδευουν στην ελλαδα? DIN,TUV,DOT,DM,ELOT, etc
στ) την ροπη συσφιξης που δινει η κατασκευαστρια εταιρεια για τα υλικα της.
ζ) των κωδικο του προιοντος και αν υπαρχει το serial number..
η) τελος θα ηθελα να ξερω τον εισαγωγεα και διανομεα της συγκεκριμενης μαρκας στην ελλαδα

Θ) το πιστοποιητικο που εκανε δοκιμη ενος τυχαιου προιοντος

και ακομα δεν εχω παρει καμια απαντηση απο το μαγαζι που τους αγορασα..μαλλον αυτο θα ειναι και το after sales services.."παρτο και μετα που σε ειδα που σε ξερω)..

κ.Τσουκα θα χρειαστει να περιμενω πολυ ακομη για τα εγγραφα που ζητησα? αυτη ειναι η συμπεριφορα σας απεναντι σε πελατη σας?

(στην περιπτωση που δεν τα ξερετε κακως δεν τα ξερετε αλλα μπορω να περιμενω 2-3 μερες να τα ρωτησετε και να με ενημερωσετε)

:arrow: εκτος απο τη Racemax πουλατε αλλη μαρκα αποστατων στη περιπτωση που θελησω να αλλαξω αυτους που φοραω?
Κάνε τις ίδιες ερωτήσεις σε κάποια σοβαρή εταιρεία όπως Bosch , Valeo , BBS ,H&R και γράψε μας με λεπτομέρειες τι πιστοιποιητικά σου στείλανε.Η άγνοια έχει και τα όρια της...
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by chris lc90 »

βεβαιως και η αγνοια εχει τα ορια της..οποτε ρωτησε εσυ αυτες που ειπες και θα παρεις απαντησεις, ;)
βασικα δε χρειαζεται να ρωτησεις..οι σοβαρες εταιρειες ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ εχουν αναρτημενα στοιχεια σε οτι χρειαζεσαι συμπεριλαμβανομενου και του TUV γερμανιας.εσυ απλα κανεις download..για οτι περισσοτερο χρειαζεσαι σου απαντουν σε λιγοτερο απο 18 ωρες. ;)
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
User avatar
chris lc90
Posts: 329
Joined: Fri Apr 09, 2010 13:41
Location: planet earth

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by chris lc90 »

2 πραγματα συμπεραινει καποιος βλεποντας την αναρτημενη φωτο (η οποια αποδεικνυει τα κατωθι:)
α) οτι πλεον οταν καποιος θελει κατι απο τον κ.Τσουκα μιλαει με secretary.. αληθεια δε σε πειραζει να σε αποκαλουμε secretari ...
β) οτι η φωτο ειναι τοσο κουνημενη που δε ξερω που καθοσουνα και κουνιοσουνα για να βγει κουνημενη και μιση..οι γραμματεις καθονται οπου βρουν προκειμενου να ανελιχθουν και να κερδισουν κατι απο τον εργοδοτη τους..

τι δεν αποδεικνυει η φωτο?

α)ποιος ειναι ο κατασκευαστης ? δε φαινεται πουθενα το ονομα της racemax.

(αλλα ακομη κι αν φαινοταν δεν αποδεικνυεται απο καπου οτι αυτος που δωθηκε ως δειγμα ειναι της racemax.για να αποδειχθει θα επρεπε το δοκιμιο να εχει φυλαχθει μαζι με το πιστοποιητικο και να ξαναελεγχθει σε πρωτη ζητηση)

β)το πιστοποιητικο αυτο δε γραφει πουθενα οτι τα περικοχλια του αποστατη ελεγχθηκαν.Βασικα δε λεει τιποτε...

στις φωτο φαινονται τα δικα μου μαυρα παξιμαδια ,ενω στις επομενες φωτο φαινονται τα παξιμαδια που δινει η racemax μαζι με την περιεργεια της..δηλαδη ενω η Racemax δινει παξιμαδια στο κουτι ο κ,Τσουκας μου εβαλε αλλα.


Image

Image

Image

Imageκτλ..

και βεβαια στο τελος μας λεει οτι μεσα σε 7 χρονια εχουν πουλησει 900.000 αποστατες αλλα ακομα δεν καταφεραν να τους δεχτουν οι γερμανοι στο κλαμπ...για να τους δωσουν TUV..αντιθετα υπαρχουν επιχειρησεις με αποστατες σε αγγλια ιρλανδια γερμανια κ.α που εχουν παρει το γερμανικο TUV.εκει γιατι να το δωσαν οι γερμανοι?και το εχουν και αναρτημενο στις σελιδες τους για ολα τους τα προιοντα..ολοκληρο εργοστασιο στην ιταλια δεν καταφερε να πεισει και να παρει τους γερμανους για το TUV.ο ελληνας τα καταφερε μονος του και πηρε TUV ελλαδος.,
γιατι αραγε οι ιταλοι δεν πηραν ουτε καν TUV ιταλιας? γιατι δεν μπορει να πιστοποιηθει αυτο το προιον στην ιταλια? και γιατι δε ζητησαν απο την TUV ελλαδος να τους πιστοποιησει?

αλήθεια εχετε δει πως ειναι ενα πιστοποιητικο TUV γερμανιας ?


Image
κτλ..

αλλα δεν ειναι εκει το θεμα..το θεμα ειναι οτι πιστοποιητικα δεν ειδα ,οπως και την πρωτη φορα.

οι ιταλοι μιλανε για 6063 Τ3 ενω ο κ.Τσουκας μιλαει για καποιο...Τ6.. αρα ποιος ψευδεται.. :?: :roll:

αληθεια γιατι δε χρησιμοποιουν 6061 ?
γιατι δε χρησιμοποιουν 6063Α ή 6061Α ?
που χρησιμοποιουνται αυτα τα κραμματα?
δεν κανουμε copy paste οτι βρισκουμε μπροστα μας..

απαντησεις υπαρχουν για ολα...αυτο ηταν ορεκτικο..

απο την αλλη βλεπω στις οδηγιες μια γενικη συσφιξης απο εως..για να τα πιανει ολα μεσα..ενω η καθε εταιρεια κατασκευης αυτοκινητων εχει δικη της ροπη συσφιξης για τους τροχους ο κ.Τσουκας τα πιανει ολα μεσα..και την ευθυνη πλεον την εχει ο τοποθετητης που σε μενα ηταν ο υπαλληλος του.

οταν δεν εχεις χαρτια δεν μπορεις να τα δειξεις ,οπως και περυσι..αλλα υπαρχουν αρμοδιες υπηρεσιες που μπορουν να σου τα φερουν σπιτι αβιαστα αβαδιστα..
toyota LC95,5VZ-FE,BFG 265/75/16,OME+5cm,WARN9.5xp,700watt lights,bodylift+5cm,30mm wheel spacers,SNORKEL,skid plates,rock sliders,90ltrs water tanks
GENERAL LEE

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by GENERAL LEE »

Διαβάζοντας σε ενα γειτονικό forum , σε είδα να κανεις τον περσινό σου απολογισμό ενάντια στον πόλεμο σου με την xtreme , οτι στο κτήριο βρέθηκαν πολεοδομικές παραβάσεις κόστους 60,000 ευρώ .
Διαβάζοντας το κάποιος , με τον τροπο που το γράφεις , φαντάζεται οτι χαρατσοσες τον Τσούκα ! :lol:
Προς ενημέρωση των αναγνωστών λοιπών , και αφού δεν το κανεις εσυ για να αφήνεις εντυπώσεις , θα αναφέρω οτι ναι υπήρχαν όντως πολεοδομικές παρανομίες , οι οποίες όμως αφορούσαν το ύψος του κτηρίου ! Το κτήριο κύριε υπήρχε πριν το νοικιάσει ο Τσουκας ! Άρα και η παρανομία του ...
Ενημερωτικά λοιπών , έκαψες τον ανθρωπάκο που νοίκιαζε το κτήριο και όχι την xtreme !!!
Δεν δείχνεις όμως να πτόησε απ την βλακεία που σε δέρνει ...
Σε χαρακτηρίζω πρωσοπικα ως άρρωστο άνθρωπο , δεν ξερω ούτε με αφορά ο λόγος , απλά εισαι επικίνδυνος για τους γύρο σου ...και καλα κανεις κατα την γνώμη μου και <στον Τσούκα δεν ξαναπατας > γιατι τα βλέπω πολυ μαύρα τα σύννεφα εκεί στου Ρέντη ...

Την καλημέρα μου απο την Φιλοθεη ! :mrgreen:
V.Tsoukas
Posts: 34
Joined: Tue Jun 16, 2009 21:48

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by V.Tsoukas »

Οι οδηγιες που εχεις βαλει εδω και αναμασας ειναι οδηγιες απο αποστατη Jeep και δεν ειναι τεχνικα χαρακτηριστικα του προιοντος , ισως να εχει γινει τυπογραφικο λαθος αλλα το λεω και παλι οτι ειναι οδηγιες , δε νομιζω να αλλαξε σε κατι το νοημα των οδηγιων .
Οσο αφορα την εκθεση επιθεωρησης του αποστατη που εδωσα στην TUV για ελεγχο , οπιος θελει ειναι αναρτημενος στο καταστημα μας σε εμφανες σημειο . Δεν καταλαβαινω ομως το προβλημα , για να ειμαι σιγουρος για το προιον θελησα να το τσεκαρω και πληρωσα ενα αρκετα μεγαλο ποσο για να το κανω .
Δεν μπορω επισης να καταλαβω τι ακριβως θες απο εμενα τελικα και το κανεις ολο αυτο , για οτι θες μπορουμε να συναντηθουμε και να μιλησουμε , να μου πεις τελικα τοπριβλημα και να βρουμε μια λυση γιατι δεν βλεπω νοημα σε ολο αυτο που κανεις , το τηλ μου ειναι 2103477378 .

Καλο Σαββατοκυριακο σε ολους
yspili
Posts: 23
Joined: Fri Dec 04, 2009 20:53

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by yspili »

Ε βάλε και εσύ το πόρισμα του ελέγχου της TUV να το δει ο κόσμος βρε παιδί μου... Καλό θα σου κάνει μόνο ...

Πίστεψέ με είναι πολύ κακό να μην εμφανίζεσαι (ο ίδιος τουλάχιστον) και να μην απαντάς σε πράγματα που είναι τόσο απλά.

Εγώ από ότι ενημερώθηκες με email από την TUV HELLAS ζήτησα την έκθεση για να αποφασίσω αν θα κρατήσω τους αποστάτες ή όχι.

Άσχετα με το αν είμαι ή δεν είμαι φίλος του Χρήστου (που μην γελειόμαστε, είμαι) έχω θορηβηθεί με τα σπασίματα...

Είμαι το 90% του χρόνου σε νησί, είναι λίγο άδικο να με υποχρεώσεις να έρθω στο μαγαζί για να δω τα αποτελέσματα της πιστοποίησης...

Μέχρι και η TUV σε παρότρεινε να κοινοποιήσεις τα αποτελέσματα.
Δεδομένου ότι από τις διαδικασίες που διέπουν τη λειτουργία μας, δεν προβλέπεται να χορηγούμε αντίγραφα των εκθέσεων επιθεώρησης, παρακαλούμε εφ’ όσον συμφωνείτε να μας χορηγήσετε σχετική άδεια ώστε να αποδεσμεύσουμε την εν λόγω έκθεση.

Εναλλακτικά προτείνω με δική σας πρωτοβουλία να κάνετε γνωστή τη συγκεκριμένη έκθεση στον πελάτη σας.

Με εκτίμηση,

χχχχχχχ χχχχχχχχ
Εντελώς φιλικά,

Υ.
GENERAL LEE

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by GENERAL LEE »

Αααχαχαχαχαχαχαχααα !!!! :shock:
Στάθη ... Μπορείς σε παρακαλώ να με κανεις μπαν για κανά μήνα ;;;
Θα σου ήμουν ευγνώμων σε παρακαλώ ....
GENERAL LEE

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by GENERAL LEE »

Και ενα τελευταίο :
Έκθεση που δεν έχει κάνει pass ... Την κορνιζαρεις ποτε και την κρέμας στο γραφείο σου ? :ugeek:
yspili
Posts: 23
Joined: Fri Dec 04, 2009 20:53

Re: σπασμενοι αποστατες.ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΑΠΑΙΤΩ

Post by yspili »

Καλα δεν μπορείς να καταλάβεις οτι κάνεις ΤΡΟΜΕΡΗ ζημιά στο συγκεκριμένο κατάστημα με τον τρόπο που απαντάς? Εχεις ιδέα ΠΟΣΟ ΛΑΘΟΣ επικοιωνιακά είναι και πόσο καταστροφικές συνέπειες έχει η όλη στάση? Καλύτερα να σου βγει το μάτι λέει ο λαός μας παρά το όνομα! Απορώ πως το ίδιο το κατάστημα δεν σου έχει πει να μην ασχολείσαι με το θέμα!

Εγώ θα παρακαλούσα - εντελώς ανεξάρτητα απο τον Χρήστο ο οποίος δεν έχω ιδέα που στον πλανήτη βρίσκεται - να μου κοινοποιηθουν οι 3 σελίδες και το αποτέλεσμα (δεν είναι πιστοποίηση) του ελέγχου της TUV με οποιονδήποτε τρόπο βολεύει (ταχυδρομικα, email, πμ). Ο Βαγγέλης έχει τα στοιχεία μου από την κοινοποιηση του αιτήματός μου στην TUV Hellas και στο πελατολόγιο της εταιρίας.

Στο κάτω κάτω της γραφής, ε είναι και λίγο κουτό να ξοδεύεις χρήματα για να ελέγξεις κάτι και να το κρατάς μόνο για όσους περάσουν απο την πόρτα του καταστήματος, πόσο παραπάνω όταν όλος αυτός ο ντόρος σίγουρα έχει αποτρέψει ΠΟΛΥ κόσμο από το να περάσει αυτή την πόρτα ...

Το ξαναλέω, άσχετα με το τι γράφεται στα φόρουμ, σκεφτείτε λίγο το τι λέγεται στόμα με στόμα... Και πιστέψτε με όλοι έχουμε ακούσει πολλά ...

Ακομα εντελώς φιλικά,

Υ.
Post Reply

Return to “Περί τετρακίνησης και λοιπών θεμάτων...”