ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post Reply
User avatar
forester
Posts: 17
Joined: Mon Mar 29, 2010 16:34

ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by forester »

ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗΣ 4Χ4


Το χρονικό διάστημα των 3 τελευταίων μηνών περίπου συμβαίνουν πολλά και διάφορα άσχημα στην λέσχη. Μέχρι σήμερα επέλεξα να μην μιλήσω. Όμως ορισμένες πράξεις του νέου Δ. Σ. της λέσχης με αναγκάζουν να διατυπώσω ορισμένες σκέψεις και να τις ακοινώσω με ανοιχτή επιστολή τόσο στο Δ.Σ. όσο και σε όλα τα μέλη της Αττικής Λέσχης 4Χ4 .
Κατά το χρονικό διάστημα πρίν από τις εκλογές υπήρχε μια συνεχής διαπλοκή και συζήτηση σε πηγαδάκια και κουτσομπολιά σχετικά με εμένα αλλά και άλλα μέλη του Δ. Σ. τόσο για την συμπεριφορά μου όσο και με οικονομικά θέματα που σχετίζονταν με την λέσχη. Μέλος της προηγούμενης εξελεγκτικής επιτροπής και νυν γραμματέας της λέσχης όταν ερωτήθηκε ευθέως από εμένα παρουσία και του νυν προέδρου αν έχει κάτι να πει σχετικά με τα οικονομικά απάντησε ότι δεν είναι σίγουρος για το Δ.Σ. Κατά την διαδικασία συγκρότησης του Δ.Σ. συζητήθηκε ότι πείραξε ο τρόπος με τον οποίο τοποθετήθηκα σχετικά με το τσιγάρο κατά την διάρκεια της Γενικής Συνέλευσης , ότι ήταν απότομος και ποιος είμαι εγώ που θα επιβάλω κάτι τέτοιο . Υπάρχει πάρα πολύ κουβέντα και κουτσομπολιό άσχημο και κακόβουλο κουτσομπολίο από την γραμματειακή υποστήριξη της λέσχης. Εκδηλώθηκε ανοιχτά τόσο σε παλαιότερα Δ.Σ. όσο και σε όλο το χρονικό διάστημα πριν τις εκλογές .

Φίλοι και μέλη της λέσχης το νέο Δ. Σ. βγήκε κραδαίνοντας τι είναι ηθικό και τι ανήθικο σχετικά με το τι θα πρέπει να κάνουν και τι όχι τα μέλη του Δ.Σ. . Μπορείτε να μου πείτε πόσο ηθικό είναι να παραμένει στην γραμματειακή υποστήριξη και να πληρώνεται γυναίκα μέλος του Δ. Σ. όταν η συγκεκριμένη με τα κουτσομπολιά της έχει δημιουργήσει μεγάλες ρήξεις και κακό στην λέσχη ??

Πόσο ηθικό είναι να κατηγορούμε μέλη του παλαιού Δ. Σ σχετικά με επαγγελματικές δραστηριότητες τους και με το που βγαίνει το νέο Δ.Σ. να γίνεται εκδρομή της λέσχης σε ξενοδοχείο μέλους του νέου Δ. Σ. ο οποίος δεν την είχε κάνει όταν ήταν προγραμματισμένη την Κυριακή των Βαΐων και πίεζε να γίνει μετά που ήταν άδειο το ξενοδοχείο του και τελικά την πραγματοποίησε όταν εκλέχτηκε στο νέο Δ.Σ. ? Στην ομιλία μου στην συνέλευση είχα γυρίσει απευθυνόμενος σε εκείνον και του είχα πει «Με όλα αυτά που λέμε δεν πρέπει να ξανακάνουμε εκδρομή στο ξενοδοχείο σου Βαγγέλη» και εκείνος συμφώνησε μέσα στην Γ. Συνέλευση ενώπιον 50 ατόμων . Μετά από 8 μέρες διοργανώθηκε εκδρομή στο ξενοδοχείο του .

Αγαπητοί φίλοι ως ένα από τα ιδρυτικά μέλη της λέσχης – πολύ λίγα έχουμε μείνει και ενδιαφερόμαστε πραγματικά για την λέσχη χωρίς ίδιον όφελος- ασχολούμαι με το 4Χ4 πάνω από 15 χρόνια και ενδιαφέρομαι για την συνέχεια και την διατήρηση αυτής της λέσχης . Πιστεύω ότι όλα αυτά τα άσχημα που έχουν γίνει το τελευταίο χρονικό διάστημα έχουν ως πηγή του κακού τα πηγαδάκια τα κουτσομπολιά και τις προσπάθειες δημιουργίας κλικών. Θα μπορέσουμε να προχωρήσουμε όταν καταφέρουμε να το σταματήσουμε αυτό το κουτσομπολιό . Το Δ.Σ. πρέπει να το σταματήσει αυτό και έχει έναν τρόπο . Να καταργήσει την γραμματειακή υποστήριξη και να σταματήσει το πήγαινε έλα από κουβέντες που συμβαίνει ανά τη Ελλάδα από Βορά προς Νότο και αντίστροφα. Σε κάθε άλλη περίπτωση έχει χαμένο το παιχνίδι .
Οι καιροί που έρχονται θα είναι πολύ δύσκολοι . Αν δεν μπορέσουμε να μαζέψουμε τα μέλη , αν δεν μπορέσουμε να ξανά προσφέρουμε κοινωνική προσφορά μέσω της ΟΑΚ με μεγάλη μου λύπη λέω ότι θα αποτύχουμε και θα κλείσουμε αυτό που είναι το χόμπυ μας η τρέλας μας και που αρκετοί από εμάς έδωσαν και κόπο και χρήμα για να στηθεί από το μηδέν και να έρχονται όλο και καινούργιοι άνθρωποι και να θέλουν να γίνουν μέλη αυτής της λέσχης.

Ως ένα από τα ιδρυτικά μέλη θα συνεχίσω να προσφέρω τις υπηρεσίες μου στην λέσχη χωρίς κανένα ίδιον όφελος για να συνεχίσει η λέσχη μας να είναι η μεγαλύτερη λέσχη της Αττικής .



Γιάννης Στεφανίδης
User avatar
forester
Posts: 17
Joined: Mon Mar 29, 2010 16:34

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by forester »

Η επιστολή αυτή αναρτήθηκε σήμερα το απόγευμα 31/05/2010 στον πίνακα ανακοινώσεων της λέσχης .
Το μέλος του Δ.Σ. Ζαφειρόπουλος Γ. όταν το είδε το κατέβασε πο τον πίνακα με εντελώς δικτακτορικό τρόπο .
Θεωρώ εντελώς προσβλητικό απέναντι σε ένα μέλος της λέσχης αυτή την συμπεριφορά μιάς και αυτή η ανακοίνωση εκφράζει τις απόψεις και τους προβληματισμούς μου γαι το μέλον της Λέσχης κάτι που είναι αναφέρετο δικαίωμα μου τόσο ως μέλος της λέσχης όσο και ως ιδρυτικό μέλος και έχοντας διατελέσει και μέλος του προηγούμενου Δ.Σ.

Κανένας δεν μπορεί να απαγορεύσει σε κανέναν να εκφράζει την γνώμη του για την πορεία της λέσχης
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by Nicolas »

Τί έχεις Γιάννη, τί είχα πάντα :!: :lol:
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
StruppiTeam
Posts: 91
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:35

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by StruppiTeam »

....
Last edited by StruppiTeam on Tue Jun 01, 2010 08:56, edited 1 time in total.
ANIPOTAKTOS
Posts: 1
Joined: Tue Jun 01, 2010 08:10

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by ANIPOTAKTOS »

Καλά ρε Τζιότης
έχασες τον υπνο σου για να απαντησεις ακομα και στα κομα και στις τελειες που εγραψε ο ανθρωπος;

ΥΓ μαλλον εισαι φρεσκος στις λεσχες αφου δε γνωριζεις τη μαυρη αληθεια:
ΟΙ ΛΕΣΧΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ
ΔΙΑΛΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΤΙΝΕΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ
User avatar
StruppiTeam
Posts: 91
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:35

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by StruppiTeam »

ANIPOTAKTOS wrote:Καλά ρε Τζιότης
έχασες τον υπνο σου για να απαντησεις ακομα και στα κομα και στις τελειες που εγραψε ο ανθρωπος;

ΥΓ μαλλον εισαι φρεσκος στις λεσχες αφου δε γνωριζεις τη μαυρη αληθεια:
ΟΙ ΛΕΣΧΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ
ΔΙΑΛΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΤΙΝΕΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ

Κανονικά δεν θα έπρεπε καν να απαντήσω σε ένα άτομο που μόλις σήμερα γράφτηκε στο φόρουμ
μόνο και μόνο για να σχολιάσει, (φυσικά χωρίς ουσία και προπάντων ανώνυμα) τα όλα όσα είχα γράψει
νωρίτερα. Αλλά μόλις επέστρεψα από την δουλειά και λόγο βαρεμάρας είπα να σου γράψω 2 κουβέντες.
Γιατί εάν δεν βαριόμουνα… ούτε δευτερόλεπτο δεν θα σου αφιέρωνα. ;-)

Φίλε, όποιος κι αν είσαι....
Πρώτον... το Τζιώτης γράφετε με ωμέγα και όχι με όμικρον.
Δεύτερον.... από όλα αυτά που έγραψα (5 σελίδες) το μόνο συμπέρασμα που είχες και ο
μόνος σχολιασμός ήτανε ότι "ΟΙ ΛΕΣΧΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ
ΔΙΑΛΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΤΙΝΕΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ";;;

Μάλιστα "κύριε ανώνυμε".... ο νοών νοείτω (για όλους τους υπόλοιπους).

Τώρα, όσον αφορά γιατί αφαίρεσα το κείμενο μου (απάντηση 5 σελίδων σε αυτά που γράφει ο φίλος κ. Γ. Στεφανίδης)
είναι ότι το αυτά που ήθελα να πω και να διαβαστούν από κάποιους, τα είπα και διαβάστικαν.
Οπότε, αφαίρεσα το κείμενό μου και για εμένα εδώ κλείνει και το θέμα.

............Γιάννης Τζιώτης
..........(πάντα επώνυμα!!!)


.
.
.
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by Nicolas »

Άσχετο με το θέμα, σχετικό με την κατάληξη, αλλά θέλω να πω το εξής...

Αν δεν θέλετε να διαβάζονται τα κείμενά σας από όλους, υπάρχει και το pm ή
ακόμα και το ταχυδρομείο, ηλεκτρονικό ή μη... ;)

Η ανάρτηση κειμένων που "εξαφανίζονται" δεν είναι πρέπουσα. Εξάλλου αυτό το ζήτημα πραγματεύονται και οι
δύο παραπάνω επιστολές και εδώ ΔΕΝ είναι ο πίνακας ανακοινώσεων της Αττικής λέσχης :mrgreen:
(Πλάκα κάνω μην τσιμπάτε...)
Τες πα, ο καθένας κάνει ότι θέλει με τα κείμενά του.


Επιπλέον είναι όντως πολύ εκνευριστικό να γράφεται κάποιος στο forum μόνο και μόνο για ένα ανώνυμο σχόλιο.
Αγαπητή μου Χαρά (σωστά τα λέω?) μπορείς να μας συστηθείς ελεύθερα. ;)
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
snag
Posts: 4
Joined: Fri Jun 19, 2009 09:26

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by snag »

Συμφωνώ με το Νικόλα...

Είναι πέρα από κάθε λογική σε οποιοδήποτε φόρουμ να σβήνεται μια απάντηση.
Δεν βοηθά καθόλου στον διάλογο και στο να διαμορφώσουμε γνώμη, εμείς οι υπόλοιποι....

Οσον αφορά την Αττική ... "Ο κόσμος το 'χει τούμπανο και μεις κρυφό καμάρι"

Είναι κανα δύο χρόνια τώρα που με παρόμοιες καταστάσεις
εχει δυσαρεστήσει και απομακρύνει πολύ κόσμο.... :cry:

Και όταν τους μιλάς για αυτά .... στρουθοκαμηλίζουν :(
User avatar
StruppiTeam
Posts: 91
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:35

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by StruppiTeam »

snag wrote:Συμφωνώ με το Νικόλα...

Είναι πέρα από κάθε λογική σε οποιοδήποτε φόρουμ να σβήνεται μια απάντηση.
Δεν βοηθά καθόλου στον διάλογο και στο να διαμορφώσουμε γνώμη, εμείς οι υπόλοιποι....

Οσον αφορά την Αττική ... "Ο κόσμος το 'χει τούμπανο και μεις κρυφό καμάρι"

Είναι κανα δύο χρόνια τώρα που με παρόμοιες καταστάσεις
εχει δυσαρεστήσει και απομακρύνει πολύ κόσμο.... :cry:

Και όταν τους μιλάς για αυτά .... στρουθοκαμηλίζουν :(
Και εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου snag.
Και δεν το λέω ειρωνικά.... το εννοώ.
Είπες τις "ΜΑΓΙΚΕΣ ΛΕΞΕΙΣ"!!!
"Είναι κάνα δύο χρόνια τώρα που με παρόμοιες καταστάσεις
έχει δυσαρεστήσει και απομακρύνει πολύ κόσμο."


Ευτυχώς φίλε snag.... αυτά άλλαξαν τώρα προς το καλύτερο.
Έχει βγει νέο Δ.Σ. (πριν 3 μήνες) με όρεξη για δημιουργία και επαναφορά τον μελών.
Νέων και παλαιών.

Όσο για το κείμενο που απέσυρα... όπως προανέφερα ήτανε η απάντησή μου
στον Γιάννη Στεφανίδη σε όλα αυτά τα ανούσια παράπονα που κάνει χωρίς να βλέπει
την ουσία και το βάθος του προβλήματος που είχε δημιουργήσει το πρώην Δ.Σ.
με αποτέλεσμα την ολοσχερή ανανέωσή του από τα μέλη της λέσχης με την ψήφο τους.
Για αυτό και ο όλος "διασυρμός" τις λέσχης με ανούσια, στην κυριολεξία ανούσια
και φτωχά λόγια από μεμονωμένα άτομα που ακόμα δεν έχουν καταλάβει ότι την
"καρέκλα" όπως εύκολα τους την δίνουν, άλλο τόσο εύκολα τους την παίρνουν.
Τους αρέσει δεν τους αρέσει.... ποσώς μου καίγεται.
Το απέσυρα διότι για "κάποιους" ήτανε φωτιά και λάβρα και δεν υπάρχει λόγος να
παρατραβάμε το θέμα πέρα του ότι "αυτοί" οι γνωστοί άγνωστοι, με ή χωρίς επώνυμο,
το διάβασαν και ήταν αρκετό.

Εάν όμως σε "τρώει" να το διαβάσεις πες μου και στο στέλνω με πμ.

................. Με εκτίμηση
..............Γιάννης Τζιώτης
.............(ΠΑΝΤΑ ΕΠΩΝΥΜΑ)
.
.
.
.
Post Reply

Return to “Εμπρός λοιπόν καλή μου πένα vol.2”