ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by Nicolas »

friar wrote: ...
Αστους λοιπόν να λειτουργήσουν με τον δικό τους τρόπο χωρίς να επιβάλεις την οδό διαμαρτυρίας. Ο καθένας διαλέγει την δικιά του.

Σχετικά με τα forum, όσο τα χρησιμοποιείτε για την προβολή σας και των δραστηριοτήτων σας, τόσο να δέχεστε ότι και κάθε πονεμένος θα τα χρησιμοποιήσει για την δική του προβολή και των προβλημάτων του. Είναι όλα μέσα στο παιχνίδι.
Nicely put ;)
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
StruppiTeam
Posts: 91
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:35

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by StruppiTeam »

forester wrote:Επαναλαμβάνω για άλλη μία φορά ότι η συγγεκριμένη επιστολή δημοσιεύτηκε εδω γιατί
ενώ αναρτήθηκε στον πίνακα ανακοινώσεων της λέσχης παρουσία 15 μελών κατέβηκε απο μέλος του Δ.Σ.

Να θυμήσω ότι ποτέ άλλοτε επιστολές ή ανακοινώσεις δεν είχαν κατεβεί απο τον πινακα ανακοινώσεων .
Η επιστολή παραίτησης απο το προηγούμενο Δ.Σ. του νυν προέδρου της λέσχης (που έθηγε θέματα όπως λένε διάφοροι εδω ) τοποθετήθηκε και δεν την κατάβασε κανένας αλλά διαβάστηκε απο πολλά μέλη της λέσχης μιας και ήταν αναρτημένη ακόμα και την ημέρα της Γ.Συνέλευσης .

Δύο μέτρα και δύο σταθμά ;

Νέα ήθη και Νέες εποχές ;

Γιάννη … ειλικρινά σε πείραξε τόσο πολύ αυτή η "καρέκλα" που έχασες και έχεις σκοπό να λες συνέχεια ανακρίβειες;;;
Ειλικρινά απορώ μαζί σου. Δεν το περίμενα…. τουλάχιστον σε τέτοιο επίπεδο.

Λοιπόν, επειδή και πάλι ψεύδεσαι και πάλι λες ανακρίβειες και πάλι γράφεις χωρίς να σκεφτείς... θα πάρω ακόμα
ΜΙΑ φορά την πρωτοβουλία να σου απαντήσω ως ένα ΑΠΛΟ και ακόμη "ΥΠΟ ΔΟΚΙΜΗ" μέλος της λέσχης.
(Για να μην νομίζει ο κόσμος ότι είμαι μέλος του Δ.Σ. και έχω συμφέροντα).
ΔΕΝ υπερασπίζομαι ΚΑΝΕΝΑΝ απλός λέω τα πράγματα όπως τα βλέπει ένα ενεργό μέλος και μάλιστα με άποψη.

"Η επιστολή παραίτησης από το προηγούμενο Δ.Σ. του νυν προέδρου της λέσχης (που έθιγε θέματα όπως λένε διάφοροι εδώ )
τοποθετήθηκε και δεν την κατέβασε κανένας αλλά διαβάστηκε από πολλά μέλη της λέσχης μιας και ήταν αναρτημένη ακόμα
και την ημέρα της Γ.Συνέλευσης ."

Γιατί κ. Στεφανίδη δεν λες στον κόσμο εδώ, ότι ΠΡΙΝ τοποθετήσει την παραίτηση του στον πίνακα ανακοινώσεων της λέσχης, είχε προηγήθη
ΓΡΑΠΤΩΣ
και ως θέμα συζήτησης προς το πρώην Δ.Σ.;;;; Επαναλαμβάνω ΠΡΙΝ το κοινοποιήσει στον πίνακα και προπάντων...
ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΥΤΟΥΣΙΑ.
Γιατί δεν μας το λες αυτό;;;
Αφού λοιπόν το μέλος του πρώην Δ.Σ. είχε κάνει γραπτώς τα παράπονα του ΠΡΩΤΑ στο Δ.Σ., αφού λοιπόν ΠΡΩΤΑ έγινε συζήτηση στο Δ.Σ.,
μετά έβαλε και γραπτώς την ανακοίνωση στον πίνακα της λέσχης. ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ.... αφού είχαν προηγήθη όλα αυτά.

Εσύ από την άλλη αντιθέτος.... ήρθες στην λέσχη και μετά από 2 ώρες που στρογγυλοκαθόσουν στην καρέκλα αποφάσισες αυτούσια
και για να το πω και πιό λαϊκά…. λαμογίστικα και κρυφά, να σηκωθείς και να βάλεις ένα έγγραφο στον πίνακα την ώρα που όλα τα 20+ μέλη
(και όχι 15) είμασταν απασχολημένοι με τον λόγο για τον οποίο και είχαμε συγκεντρωθεί. Δηλαδή να βγάλουμε το πρόγραμμα
εκδρομών και εκδηλώσεων για το καλοκαίρι 2010, φθινόπωρο 2010 και αρχές χειμώνα 2010 και 2011.
Και επαναλαμβάνω…. όπως και σε προηγούμενο ποστ μου….
Το Δ.Σ. εν όποιον σε όλα τα παρευρισκόμενα μέλη σου ζήτησε να κάνεις ΓΡΑΠΤΩΣ τα παράπονά σου, σε κάλεσε στο επόμενο Δ.Σ.
για να συζητήσει πολιτισμένα (λέξη την οποία δεν διακρίνω στο λεξικό σου πλέον) και κατόπιν να βάλεις την ΟΠΟΙΑΝΔΗΠΟΤΕ επιστολή
ήθελες στον πίνακα. Άλλα φυσικά εσύ αρνήθηκες. Ήτανε βλέπεις πιο σωστό και φρόνιμο να βγεις δημόσια με μπούρδες να "ξεφτιλίζεις"
τον ιδρώτα όλων αυτόν που συνείσφεραν στην δημιουργία της λέσχης και όλων των υπόλοιπων που ακόμα την στηρίζουν, στα εύκολα
αλλά και στα δύσκολα.

Μου αρέσει που είσαι και αποκαλείσαι συνέχεια "ιδρυτικό" μέλος και τώρα κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.
Που όταν παλαιότερα άλλα μέλη είχανε σοβαρά προβλήματα (και όχι το χάσιμο της καρέκλας)…. τότε θυμόσουνα συνέχεια να αναφέρεις
στα μέλη ότι ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΛΕΣΧΗ και ΔΕΝ πράττουμε αυτούσια με το έτσι θέλω.
Στην δική σου περίπτωση, ως "αφέντης" και "άρχοντας", δεν υπάρχουν συγκεκριμένες διαδικασίες κ. Στεφανίδη;;;;
Ερωτώ δηλαδή…. απορία μου.

Εσύ τι παραπάνω "αξιώματα" δηλαδή έχεις από όλα τα άλλα μέλη (μόνιμα και δόκιμα), που σε κάνουν να πράττεις αυτούσια και να
επιβάλεις επιτακτικά, με απειλές και με Χιτλερικό τρόπο μπροστά σε όλα τα μέλη όπως έκανες τότε που κατέβασαν (δίκαια κατά εμέ)
την επανατοποθέτηση του κειμένου στον πίνακα χωρίς να τηρείς τους κανόνες που πάλι ο ίδιος επέβαλλες στα μέλη όταν μια φορά και
έναν καιρό ήσουνα και εσύ στο Δ.Σ.;;;;;
Αλλά εδώ είναι αυτά που λέμε και γελάμε κάποιες φορές…. "Τα δικά μου, δικά μου και τα δικά σας, πάλι δικά μου" ή να το πω και αλλιώς;
"Δάσκαλε που δίδασκες και νόμο δεν εκράτεις".

Και λέω τώρα εγώ ως σκεπτόμενο ον…. κάνοντας την εξής ερώτηση στον εαυτό μου.
Γιατί κ. Στεφανίδη δεν έβαλες την επιστολή σου κατευθείαν με το που ήρθες στην λέσχη;;;

Και απαντάω πάλι εγώ στον εαυτό μου….
Μήπως…. λέω μήπως εντέλει ήσουν καθοδηγούμενος με κάποιο συγκεκριμένο σκοπό;;;
Μήπως πρώτα περίμενες να δεις…. Θα έρθουν μέλη στην ετήσια οργάνωση εκδρομών ή δεν θα έρθουν;
Μήπως πρώτα περίμενες να δεις…. Θα γίνει μάζωξη (όπως και έγινε) με το νέο Δ.Σ. ή δεν θα έρθει κανείς;
Μήπως πρώτα περίμενες να δεις…. Θα είναι επιτυχής η συγκέντρωση αυτή ή δεν θα είναι;

Και αφού μετά από 2 ολόκληρες ώρες είδες και απόειδες….
ότι και φυσικά ήρθανε πολλά μέλη στην συνάντηση, και φυσικά ήτανε μάζωξη των μελών, και φυσικά ήτανε επιτυχής….
τότε αποφάσισες…. να κάνεις την ποταπή σου κίνηση με αυτό το τελείως φτωχό κείμενο σκεπτόμενος ότι θα κατάφερνες…
χμμμμμ….. ούτε και εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ήθελες και τι θέλεις να καταφέρεις.

........... Γιάννης Τζιώτης
.
.
.
.
User avatar
StruppiTeam
Posts: 91
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:35

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by StruppiTeam »

Dr Caoutchouk wrote:Ακούστε κάτι και οι δυο.
Ο ένας αφενός είναι φίλος μου παλιός αλλά και ο άλλος παρά τις αντιδικίες μας έχουμε πιει κρασί μαζί.
Δίκιο έχετε και οι δυο, από την μεριά του ο καθένας ,αλλα υπάρχουν τρεις θέσεις .
Tου ενός του άλλου και η σωστή.
Λάθος η κίνηση να κατεβεί η επιστολή.
λάθος να μπει στο φόρουμ .
λάθος ο έτερος Γιάννης να γράψει κατεβατό.
Λάθος να το πάρει πίσω.

Η λέσχη κύριοι στα πέντε χρόνια της ποτέ δεν απασχόλησε κανένα φόρουμ. στην αρχή μόνο τα φόρουμ ασχολούνταν με την λέσχη.
Τα όποια προβλήματα λοιπόν αφορούν την λέσχη και τα μέλη της και όχι άλλους φίλους της τετρακίνητης και μέλη φόρουμ.
Τα όποια προβλήματα πρέπει να λυθούν με μπουνιές αν θέλετε!!!!!!!-πλάκα κάνω – αλλά μέσα στη λέσχη.
Αυτό είναι το σωστό.
Αυτό σας παρακαλώ να κάνετε.
Και σταματήστε το εδώ.
Μόνο κακό κάνει στην τόσο καλή παρουσία της λέσχης όλο αυτό τον καιρό.
Ευχαριστώ.
Φίλε Γιάννη Κοκολάκη… η άποψη σου σεβαστή όπως και του καθένα.
Επίσης να ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ για ακόμη μία φορά γιατί μάλλον κάποιοι δεν έχουν πάει σχολείο
να διαβάζουν ή διαβάζουν μόνο αυτά που τους συμφέρουν…
"Οποιονδήποτε άτομο έχει το δικαίωμα να λέει την γνώμη του ΧΩΡΙΣ να συκοφαντεί και ΧΩΡΙΣ να διασύρει
όπως και ΧΩΡΙΣ να προπαγανδίζει όπως κάνει το άτομο που έφτιαξε αυτό το θέμα."

Το αναφέρω και σε προηγούμενο πόστ.

Στην προκειμένη περίπτωση ο κ. Γιάννης Στεφανίδης και συκοφαντεί και διασύρει
και προπαγανδίζει αλλά και να προσθέσω μία καινούργια λέξη…. και παπαγαλίζει.

Τώρα…. όσον αφορά το κείμενο σου…. και όπως προανέφερα δέχομαι την γνώμη του καθενός
είτε μου αρέσει είτε όχι, απλά γιατί έχω μάθει να ΑΚΟΥΩ.
Αυτό βέβαια δεν συνεπάγεται με το εάν συμφωνώ ή όχι στου καθενός την άποψη και γνώμη.
Όπως δεν συμφωνώ και τώρα μαζί σου που προσπαθείς να μου κάνεις μαθήματα ηθικής.
Απλά γιατί φίλε Γιάννη…. ΦΑΣΚΕΙΣ και ΑΝΤΙΦΑΣΚΕΙΣ ΣΥΝΕΧΩΣ.

Ναι έτσι είναι Γιάννη…. μου κάνεις μαθήματα ηθικής για το τι είναι και τι δεν είναι σωστό.
Μαθήματα ηθικής για το ότι δεν έπρεπε να απαντήσω σε ένα κείμενο το οποίο μόνο σκοπό έχει
την συκοφαντία και διασυρμό. Ενώ ταυτόχρονα εσύ ο ίδιος ανεβάζεις το ίδιο κείμενο σε άλλες
σελίδες εκ μέρους του κ. Γ. Στεφανίδη.
Μήπως παίζουμε την κολοκυθιά εδώ;;;;
Η μήπως νομίζεις ότι τρώμε πίτουρα;;;;

Επίσης για να καταλάβω δηλαδή… εσύ δεν είσαι που βγαίνεις στην λέσχη και λες ότι δεν πρέπει να
έχουμε τέτοιου είδους διαμάχες και συγκρούσεις (και ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ) αλλά από την άλλη βγαίνεις στο
ίντερνετ και γράφεις κατεβατά με κατηγορίες προς άλλα μέλη;;;;

Άρα, φάσκεις και αντιφάσκεις….. ή όχι;;;;

Κατά εμέ…. Όταν κάποιος έχει μία γνώμη και την θεωρεί σωστή την στηρίζει και ΜΠΡΟΣΤΑ αλλά και ΠΙΣΩ
από την πλάτη των άλλων. 'Οχι μπροστά λέμε "έτσι" και από πίσω λέμε "γιουβέτσι" φίλε Γιάννη Κοκολάκη. ;-)
Αποφάσισε λοιπόν… έτσι ή γιουβέτσι;;;;
.
.
..............
Γιάννης Τζιώτης
.
.
.
.
User avatar
forester
Posts: 17
Joined: Mon Mar 29, 2010 16:34

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by forester »

Απο ότι φαίνεται Γιαννη Τζιώτη αυτοδιορίστικες δικηγόρος αυτών στους οποίους ανφέρεται η επιστολή ή αυτή η επιστολή αφορά και εσένα και είσαι και εσυ ένα απο τα πρόσωπα που θίγονται .

Και λέω τώρα εγώ ως σκεπτόμενο ον…. κάνοντας την εξής ερώτηση στον εαυτό μου.
Γιατί κ. Στεφανίδη δεν έβαλες την επιστολή σου κατευθείαν με το που ήρθες στην λέσχη;;;

Και απαντάω πάλι εγώ στον εαυτό μου….
Μήπως…. λέω μήπως εντέλει ήσουν καθοδηγούμενος με κάποιο συγκεκριμένο σκοπό;;;
Μήπως πρώτα περίμενες να δεις…. Θα έρθουν μέλη στην ετήσια οργάνωση εκδρομών ή δεν θα έρθουν;
Μήπως πρώτα περίμενες να δεις…. Θα γίνει μάζωξη (όπως και έγινε) με το νέο Δ.Σ. ή δεν θα έρθει κανείς;
Μήπως πρώτα περίμενες να δεις…. Θα είναι επιτυχής η συγκέντρωση αυτή ή δεν θα είναι;

Και αφού μετά από 2 ολόκληρες ώρες είδες και απόειδες….
ότι και φυσικά ήρθανε πολλά μέλη στην συνάντηση, και φυσικά ήτανε μάζωξη των μελών, και φυσικά ήτανε επιτυχής….
τότε αποφάσισες…. να κάνεις την ποταπή σου κίνηση με αυτό το τελείως φτωχό κείμενο σκεπτόμενος ότι θα κατάφερνες…
χμμμμμ….. ούτε και εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ήθελες και τι θέλεις να καταφέρεις.

Κατασκευάζεις δικά σου σενάρια εντελώς φανταστικά .

Να σε πληροφορίσω λοιπόν ότι περίπου ένα μήνα πριν είχα κάνει κουβέντα με τον νυν Πρόεδρο της Λέσχης για τα θέματα που θίγει η επιστολή αυτή, ήξερα τι αποφάσεις είχε πάρει το νέο Δ.Σ. και τον είχα ενημερώσει οτι το θέμα γι εμένα δεν έχει λήξει.
Την επόμενη ημέρα ήταν γνώστης της κουβέντας μας ο Γιάννης ο Κοκκολάκης δια μέσου Ιωαννίνων .
Και όπως καταλαβαίνω και καταλαβαίνεις και εσυ το γνωριζαν αρκετοι . Το πως ακριβώς θα το χειριζόμουν δεν το γνωριζε κανεις .
Δεν έκρυψα τις απόψεις μου και τις προθέσεις μου απο το Δ.Σ.

Το καταστατικό της λέσχης δεν απαγορεύει πουθενά την ελεύθερη διατύπωση απόψεων ούτε αναφέρει ότι πρέπει πρώτα να συζητιούνται στο Δ.Σ. και μετα να παίρνουμε άδεια για να ανακοινώσουμε ένα θέμα . Μιλάει για προσβλητικές συμπεριφορές μιλάει για ύβρεις μιλάει για άλλα πραγματα.Να σου θυμήσω πάλι την προηγούμενη Δευτέρα στην συνάντηση ποιος έβρισε ή το έχεις ξεχάσει ? Και δεν ήσουν εσύ . Ηταν μέλος του Δ.Σ.

Ρωτάω και για ακόμα άλλη μια φορά όπως με έντονο ύφος ρωτησα και την προηγούμενη Δευτέρα μεσα στην λέσχη και δεν πήρα απάντηση .

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ; με όποιον τρόπο θεωρώ καλύτερο ?
User avatar
forester
Posts: 17
Joined: Mon Mar 29, 2010 16:34

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by forester »

StruppiTeam wrote: Στην προκειμένη περίπτωση ο κ. Γιάννης Στεφανίδης και συκοφαντεί και διασύρει
και προπαγανδίζει αλλά και να προσθέσω μία καινούργια λέξη…. και παπαγαλίζει.
Σου απάντησα με το να σου αναφέρω πως ακριβώς έχουν τα γεγονότα πρίν απο την συνάντηση της Δευτέρας.
User avatar
ageorgakis
Posts: 41
Joined: Mon Nov 23, 2009 13:44
Contact:

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by ageorgakis »

forester wrote: ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ; με όποιον τρόπο θεωρώ καλύτερο ?
Ποιός; Η ηθική σου υποχρέωση ως πρώην μέλος του Δ.Σ. και ως ιδρυτικό μέλος της Λέσχης. Αν ήσουν ένα οποιοδήποτε άλλο νέο μέλος θα είχες κάθε δικαίωμα να εκφράσεις τη γνώμη σου όπου ήθελες και με όποιον τρόπο ήθελες. Ο τρόπος σου είναι απαράδεχτος και ξεφτιλίζει τη Λέσχη. Αν θεωρείς ότι με αυτόν τον τρόπο βρίσκεις το δίκιο σου, κάνεις πολύ μεγάλο λάθος.

Πιο πάνω έγραψες "Αγαπητοί φίλοι ως ένα από τα ιδρυτικά μέλη της λέσχης – πολύ λίγα έχουμε μείνει και ενδιαφερόμαστε πραγματικά για την λέσχη χωρίς ίδιον όφελος- ασχολούμαι με το 4Χ4 πάνω από 15 χρόνια και ενδιαφέρομαι για την συνέχεια και την διατήρηση αυτής της λέσχης." Πώς ακριβώς ενδιαφέρεσαι όταν διασύρεις τη Λέσχη με προσωπικά σου θέματα; Μην κοροϊδευόμαστε... μάλλον ενδιαφέρεσαι περισσότερο ν' ακουστεί η άποψή σου παρά το καλό της Λέσχης. Αν σε έχει θίξει κάποιος από τη Λέσχη καλό θα ήταν να το συζητήσεις απ' ευθείας μαζί του(ς) και όχι με αυτόν τον ανόητο τρόπο. Αν σε ενδιέφερε πραγματικά η Λέσχη θα καθόσουν να βοηθήσεις και να συμβάλλεις στη νέα της πορεία και όχι να κατακρίνεις την κάθε της κίνηση.

Αλέξης Γεωργάκης
User avatar
forester
Posts: 17
Joined: Mon Mar 29, 2010 16:34

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by forester »

ageorgakis wrote: Αν σε έχει θίξει κάποιος από τη Λέσχη καλό θα ήταν να το συζητήσεις απ' ευθείας μαζί του(ς) και όχι με αυτόν τον ανόητο τρόπο.
Γι αυτό να ανατρέξεις στα πρακτικά των συνεδριάσεων του Δ.Σ. πριν από 6 μήνες ή και περισσότερο αν θες βρίσκω ακριβώς την ημερομηνία καθώς και στα γραφόμενα μου ανωτέρω . Εκτός απο αυτά υπήρξαν πάρα πολλά άλλα που ειλικρινά απαξιώ και να τα συζητήσω μιας και δεν ήμουν προσωπικά παρών και δεν μπορώ να τα παρουσιάζω . Εκτός από ένα συμβάν που μεταφέρθηκε τηλεφωνικά από τον Τριανταφυλλίδη στον Κοκολάκη και ήμουν παρών στην τηλεφωνική συνομιλία και συνέβηκε στην εκδρομή στα Τζουμέρκα τον Μάρτιο.
ageorgakis wrote: Αν σε ενδιέφερε πραγματικά η Λέσχη θα καθόσουν να βοηθήσεις και να συμβάλλεις στη νέα πορεία της Λέσχης και όχι να κατακρίνεις την κάθε της κίνηση.

Αλέξης Γεωργάκης
Επειδή δεν ήσουν παρών στην συνάντηση του εκδρομικού τμήματος την προηγούμενη Δευτέρα από τα 20 άτομα που συμμετείχαν 5 ανέλαβαν κάποια δραστηριότητα και είμαι ένας εξ αυτών , είμαι μέλος στην Εξελενκτική Επιτροπή και μέλος της ΟΑΚ ,

ΑΑΑΑΑ και μου προτάθηκε να κάνω και ένα σεμινάριο για χάρτες και προσανατολισμό

Αρκούν αυτά ή πρέπει να κάνω και άλλα για να έχω το δικαίωμα να υπερασπιστώ τον εαυτό μου από διάφορα που όπως γνωρίζω , γνωρίζεις και μου έχεις πει και εσυ συζητιούνται εδώ και καιρό δεξιά και αριστερά στους διαδρόμους και τις «αυλές» ;
User avatar
ageorgakis
Posts: 41
Joined: Mon Nov 23, 2009 13:44
Contact:

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by ageorgakis »

forester wrote:
ageorgakis wrote: Αν σε έχει θίξει κάποιος από τη Λέσχη καλό θα ήταν να το συζητήσεις απ' ευθείας μαζί του(ς) και όχι με αυτόν τον ανόητο τρόπο.
Γι αυτό να ανατρέξεις στα πρακτικά των συνεδριάσεων του Δ.Σ. πριν από 6 μήνες ή και περισσότερο αν θες βρίσκω ακριβώς την ημερομηνία καθώς και στα γραφόμενα μου ανωτέρω . Εκτός απο αυτά υπήρξαν πάρα πολλά άλλα που ειλικρινά απαξιώ και να τα συζητήσω μιας και δεν ήμουν προσωπικά παρών και δεν μπορώ να τα παρουσιάζω . Εκτός από ένα συμβάν που μεταφέρθηκε τηλεφωνικά από τον Τριανταφυλλίδη στον Κοκολάκη και ήμουν παρών στην τηλεφωνική συνομιλία και συνέβηκε στην εκδρομή στα Τζουμέρκα τον Μάρτιο.
ageorgakis wrote: Αν σε ενδιέφερε πραγματικά η Λέσχη θα καθόσουν να βοηθήσεις και να συμβάλλεις στη νέα πορεία της Λέσχης και όχι να κατακρίνεις την κάθε της κίνηση.

Αλέξης Γεωργάκης
Επειδή δεν ήσουν παρών στην συνάντηση του εκδρομικού τμήματος την προηγούμενη Δευτέρα από τα 20 άτομα που συμμετείχαν 5 ανέλαβαν κάποια δραστηριότητα και είμαι ένας εξ αυτών , είμαι μέλος στην Εξελενκτική Επιτροπή και μέλος της ΟΑΚ ,

ΑΑΑΑΑ και μου προτάθηκε να κάνω και ένα σεμινάριο για χάρτες και προσανατολισμό

Αρκούν αυτά ή πρέπει να κάνω και άλλα για να έχω το δικαίωμα να υπερασπιστώ τον εαυτό μου από διάφορα που όπως γνωρίζω , γνωρίζεις και μου έχεις πει και εσυ συζητιούνται εδώ και καιρό δεξιά και αριστερά στους διαδρόμους και τις «αυλές» ;
Έχεις κάθε δικαίωμα να υπερασπιστείς τον εαυτό σου, αλλά όχι κατά αυτόν τον τρόπο. Δεν έχουν καμία θέση σε αυτό το forum ή σε οποιοδήποτε άλλο τα συγκεκριμένα παράπονα απο ένα ιδρυτικό μέλος και πρώην μέλος του Δ.Σ. Είναι εσωτερικά ζητήματα και είναι μεγάλο λάθος από πλευράς σου να τα δημοσιοποιείς εδώ. Όσοι τα διαβάζουν αυτά θα σκέπτονται "μα καλά... πόσο μακάκες είναι αυτοί εκεί μέσα;" Αν σε ενοχλεί κάτι μίλησε με τα μέλη της Λέσχης και θα βρεις τη λύση και το δίκιο σου. Ξέρεις πολύ καλά πως αν έχεις δίκιο σε αυτά που λες θα είμαι απ' τους πρώτους που θα σε υπερασπιστώ. Όμως το μόνο που καταφέρνεις τώρα είναι να αποθαρρύνεις νέα μέλη και να εκνευρίζεις τα παλιά.
User avatar
StruppiTeam
Posts: 91
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:35

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by StruppiTeam »

forester wrote: Επειδή δεν ήσουν παρών στην συνάντηση του εκδρομικού τμήματος την προηγούμενη Δευτέρα από τα 20 άτομα που συμμετείχαν 5 ανέλαβαν κάποια δραστηριότητα και είμαι ένας εξ αυτών , είμαι μέλος στην Εξελενκτική Επιτροπή και μέλος της ΟΑΚ ,

ΑΑΑΑΑ και μου προτάθηκε να κάνω και ένα σεμινάριο για χάρτες και προσανατολισμό

Αρκούν αυτά ή πρέπει να κάνω και άλλα για να έχω το δικαίωμα να υπερασπιστώ τον εαυτό μου από διάφορα που όπως γνωρίζω , γνωρίζεις και μου έχεις πει και εσυ συζητιούνται εδώ και καιρό δεξιά και αριστερά στους διαδρόμους και τις «αυλές» ;

Γιάννη το ψεύδος το απόκτησες τώρα πρόσφατα ή το είχες ανέκαθεν και δεν το είχαμε καταλάβει;;;
Γιατί το λέω;;;; Απλά γιατί για ακόμη μία φορά ψεύδεσαι ασυστόλως.
Η όντος δεν σκέφτεσαι πριν μιλήσεις.

1) Στην συνάντηση που είχαμε για τις εκδρομές, είμασταν πάνω από 20 μέλη.

2) Συμφωνήσαμε να βγάλουμε το πρόγραμμα ΜΟΝΟ για τις μεγάλες εκδρομές.
....(διήμερα, τριήμερα, τετραήμερα ακόμα και μία δωδεκαήμερη εκδρομή στην Βόρειο-Ανατολική Τουρκία που θα γίνει τον Σεπτέμβρη).

3) Οι μονοήμερες και τα σεμινάρια είπαμε να γίνουν κάποια στιγμή αργότερα τον Σεπτέμβρη (Πρόταση και του πρώην ταμία του Δ.Σ.).

4) Το πρόγραμμα επίσης, όλοι συμφωνήσαμε να βγει μέχρι και τις αρχές του Γενάρη.

5) Τα άτομα που ανέλαβαν εκδρομή ΠΟΛΥΗΜΕΡΗ (γιατί υπάρχουν σε αναμονή πάνω από 10 άτομα για να αναλάβουν μονοήμερες)
....ήτανε 15 από τα είκοσι και ΟΧΙ 5.
....Στην προκειμένη περίπτωση σου προτείνω να κάνεις ιδιαίτερα μαθήματα αριθμητικής γιατί μάλλον τα χρειάζεσαι.

Και ποιό αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής
(για να κάνουμε και την ΠΡΩΤΗ καλή διαφήμιση στο εκδρομικό τις λέσχης) :-)


Ιούνιος:
11-12-13 Μύκονος (υπεύθυνος Γ. Αθανασίου)
26-27 Αλεποχώρι (υπεύθυνος Μ. Χατζηγιακουμίδης)

Ιούλιος:
9-10-11 Επίδαυρος (υπεύθυνος Κ. Κονταξόγλου)
17 Beach Party (υπεύθυνος Γ. Κοκολάκης)

Σεπτέμβριος:
4 έως και 15 Ποντιακές Άλπεις / Βόρειο-Ανατολική Τουρκία (υπεύθυνος Β. Μπαρμπούρης)
22 Εκδήλωση για τα 5 χρόνια τις Αττικής Λέσχης
25-26 Αίγινα (υπεύθυνος Γ. Τζιώτης)

Οκτώβριος:
2-3 Ανατολικός Όλυμπος (υπεύθυνος Κ. Κωστής - Ν. Σακκάς)
27-28-29-30-31 Στα χνάρια του έπους του '40 (υπεύθυνος Γ. Κοκολάκης - Π. Κόρκας)

Νοέμβριος:
6-7 Παρνασσός (υπεύθυνος Κοτσιόπουλος)
20-21 Καλλίδρομο (υπεύθυνος Β. Μπαρμπούρης - Φ. Μπαλτζούδης)
24-25-26 Χριστουγεννιάτικη στο Πήλιο (υπεύθυνος Α. Σαρρής - Σ. Βούρτσης)


Αυτά και ακόμα δεν έχεις υπολογίσει (είπαμε στην αριθμητική τα βρίσκεις λίγο δύσκολα) όλες τις
μονοήμερες εκδρομές που θα τις βγάλουμε τον Σεπτέμβρη, όλες τα σεμινάρια που επίσης Σεπτέμβρη,
καθώς και το υπόλοιπο πρόγραμμα εκδρομών (πολυήμερων, μονοήμερων) για το έτος 2011.
Να σου υπενθυμίσω.... 15 τα άτομα που ανέλαβαν εκδρομές και έχουμε αναμονή της τάξεως των 10
επιπλέον ατόμων.

και για να τελειώνω.... πρόταση μου είναι αντί να χαλάς την ενέργεια σου σε συκοφαντίες, ψεύδη και
παπαγαλισμούς για τα συμφέροντα μεμονωμένων ατόμων (που τους "βοηθάς" σε εισαγωγικά στα όποια "καπρίτσια" κάνουν)
καλύτερα να την αξιοποιήσεις αυτή την ενέργεια ποιο εποικοδομητικά, βοηθώντας την λέσχη για πρόοδο και όχι για
υποβιβασμό.

.
....... Γιάννης Τζιώτης
.
.
.
.
User avatar
forester
Posts: 17
Joined: Mon Mar 29, 2010 16:34

Re: ΑΝΟΙΧΤΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ Δ.Σ. ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗ

Post by forester »

Δεν είναι το θέμα εδώ οι εκδρομές αλλά η επιστολή μου προς τα μέλη της Λέσχης . Δεν θα σε βοηθήσω να αλλάξεις την ουσία της κουβέντας .
Post Reply

Return to “Εμπρός λοιπόν καλή μου πένα vol.2”