Αμορτισερ για ΤerranoII

morths21
Posts: 51
Joined: Fri Jul 17, 2009 00:08

Re: Αμορτισερ για ΤerranoII

Post by morths21 »

Ευχαριστω πολύ Nicolas για την προταση!!!!rancho ρυθμιζομενα δηλαδη ,το εχω δει το κιτ σε ενα Wrangler παλιο στην δουλεια μου(αν χρειαστεις καμια πληροφορια για το JK μιλα μου ;) .Ακριβη λύση αλλα εχεις 6 η 9 ρυθμισεις αν θυμαμαι καλα....... :)
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Αμορτισερ για ΤerranoII

Post by Nicolas »

Όχι rancho φιλαράκι μου. Tough dog! Υποτίθεται πως είναι τα ίδια αλλά αν τα βάλεις δίπλα δίπλα, τα rancho φαίνονται φτωχοί συγγενείς. Είναι τα μισά και είναι και ακριβότερα.
Οι ρυθμίσεις είναι 9 και πρώτη φορά στην ζωή μου έχω καταλάβει τόσο έντονα την διαφορά.

Για να καταλάβεις, έχω ρυθμιζόμενο tough dog και στο τιμόνι...
Προσπαθώντας λοιπόν να βρώ τις ιδανικές ρυθμίσεις δοκίμασα να σκληρήνω του τιμονιού και από λάθος το έβαλα στο 6 ή στο 7...
Ξεκίνησα λοιπόν και ήταν τόσο βαρύ το τιμόνι που καραγούσταρα. Με το που παίρνω λοιπόν την πρώτη στροφή
και το αφήνω να επαναφέρει, ήταν τόσο σκληρό που δεν επανέφερε σχεδόν μία στροφή και κόντεψα να κολλήσω σε κάτι παρκαρισμένα.
Και φοράω λαστιχάκι πάνω από 32''!!!!!!!
Τα δε αμορτισέρ στους τροχούς μου όταν τα έχω στο τελείως μαλακό, με ξηλωμένο κάθε ηλεκτρονικό που έχει το λεωφορείο μου και ζουλιγμένο το γκάζι μέχρι το πάτωμα και ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
Στην πιο σκληρή ρύθμιση δε, έκανα καμιά 50αριά γρήγορα χιλιόμετρα με ξηλωμένη την αντιστρεπτική και δεν το κατάλαβα... :roll:
(Μετά όμως πόναγε το ποπονάκι μου 3 μέρες :mrgreen: )


Το remote control όμως είναι το ίδιο και στις δύο περιπτώσεις.

Είναι κούκλες σε λέω :mrgreen:

Το μόνο που μένει να διαπιστώσω είναι το πόσο θα αντέξουν τις καγκουριές μου καθότι είμαι ιδρυτικό στέλεχος του καγκουροκλάμπ,
έστω και με τον βαθμό του υπηρέτη :lol: :lol:


Κοίτα εδώ δούλεμα που κάνουν...
viewtopic.php?f=66&t=1576&p=14097&hilit ... %89#p14097
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Αμορτισερ για ΤerranoII

Post by Nicolas »

morths21 wrote: (αν χρειαστεις καμια πληροφορια για το JK μιλα μου ;)
Ω ναι φιλαράκι μου, δεν ντρέπομαι. Μισή ντροπή δική μου και μισή στα μούτρα μου :lol:
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Post Reply

Return to “Nissan Club”