ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΤΕ!!!

G-WOLF
Posts: 15
Joined: Thu Jun 18, 2009 23:49
Location: Rhodes

Re: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΤΕ!!!

Post by G-WOLF »

Έτσι όπως τα λες φίλε Γιώργο. Ποιο συγκεκριμένα είναι λίγο πριν το πράσονησι. Τα ελατήρια είναι του φίλου Τσαμπικου, κάναμε τράμπα γιατί εγώ είχα ποιο ενυσχημένα και μακριά κατά 3,5cm με αποτέλεσμα να έχει γίνει τρένο το G και να έχω και κραδασμούς. Έκανα μια μικρή βελτίωση μόνο στης βάσεις των αμορτισέρ και κέρδισα περίπου 3.5cm εμπρός και 8cm πίσω σε κρέμασμα. Εμπρός βέβαια για να φλεξάρει τέρμα πρέπει να βγει η αντιστρεπτική. Έχει κανείς καμία φωτο αποσπώμενης από G να κάνω ένα αντίγραφο;;;
User avatar
Dr.Format
Posts: 103
Joined: Wed Jun 17, 2009 13:18
Location: Αθήνα
Contact:

Re: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΤΕ!!!

Post by Dr.Format »

Χμμμμ....

... χάλια παραλίες έχετε εκεί κάτω βλέπω :D :lol: :lol: :lol:

(αστειεύομαι)
ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΑΣΦΑΛΤΟ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΜΑΣ !
Οι Γόρδιοι Δεσμοί δεν λύνονται, κόβονται!
User avatar
gvp
Posts: 122
Joined: Thu Jun 18, 2009 12:28

Re: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΤΕ!!!

Post by gvp »

Έτσι όπως τα λες φίλε Γιώργο. Ποιο συγκεκριμένα είναι λίγο πριν το πράσονησι. Τα ελατήρια είναι του φίλου Τσαμπικου, κάναμε τράμπα γιατί εγώ είχα ποιο ενυσχημένα και μακριά κατά 3,5cm με αποτέλεσμα να έχει γίνει τρένο το G και να έχω και κραδασμούς. Έκανα μια μικρή βελτίωση μόνο στης βάσεις των αμορτισέρ και κέρδισα περίπου 3.5cm εμπρός και 8cm πίσω σε κρέμασμα. Εμπρός βέβαια για να φλεξάρει τέρμα πρέπει να βγει η αντιστρεπτική. Έχει κανείς καμία φωτο αποσπώμενης από G να κάνω ένα αντίγραφο;;;
Οχι ρε συ δεν εχω και δε θυμαμαι πως λεγεται στα αγγλικα να το βρω...Εαν το θυμασαι ψαξ'το και θα βρεις σιγουρα....
Αμορτισερ φορας τα εργοστασιακα??
Χμμμμ....

... χάλια παραλίες έχετε εκεί κάτω βλέπω :D :lol: :lol: :lol:

(αστειεύομαι)
Ειναι ομορφα αλλα σου αφιερωνω εναν στιχο απο τραγουδι των ιμισκουμπριων για να καταλαβεις το αρνητικο(κατ'εμε-δεν ισχυει για ολους)!!

"Κατουράνε στα ρηχά να ζεσταίνουν τα νερά"
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high..." Ayrton Senna
User avatar
Dr.Format
Posts: 103
Joined: Wed Jun 17, 2009 13:18
Location: Αθήνα
Contact:

Re: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΤΕ!!!

Post by Dr.Format »

:?
ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΑΣΦΑΛΤΟ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΜΑΣ !
Οι Γόρδιοι Δεσμοί δεν λύνονται, κόβονται!
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΤΕ!!!

Post by Nicolas »

gvp wrote:
Οχι ρε συ δεν εχω και δε θυμαμαι πως λεγεται στα αγγλικα να το βρω...Εαν το θυμασαι ψαξ'το και θα βρεις σιγουρα....
Sway bar. Ενίοτε και (stabilizer bar, anti-sway bar, roll bar, or anti-roll bar, ARB).
Όμως το Sway bar είναι το πιο κοινό.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
gvp
Posts: 122
Joined: Thu Jun 18, 2009 12:28

Re: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΤΕ!!!

Post by gvp »

Γιαννη απλα εννοω πως οι θαλασσες ειναι πολυ ζεστες εκει....

Νικολα σ'ευχαριστω!!!
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high..." Ayrton Senna
G-WOLF
Posts: 15
Joined: Thu Jun 18, 2009 23:49
Location: Rhodes

Re: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΤΕ!!!

Post by G-WOLF »

Σας παραθέτω φωτογραφίες με τον χειρισμό του εργάτη μέσα από το όχημα…Στη μια όταν ο αγωνιστικού τύπου διακόπτης είναι κλειστός τότε δεν λειτουργεί ούτε η φύσα πάνω στον εργάτη. Όταν ο διακόπτης έχει αναμένω λαμπάκι τότε ο εργάτης είναι έτοιμος για χρήση και από μέσα.

Image
Image
User avatar
Dr.Format
Posts: 103
Joined: Wed Jun 17, 2009 13:18
Location: Αθήνα
Contact:

Re: ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙΤΕ!!!

Post by Dr.Format »

Ωραίος 8-) :!:
ΟΧΙ ΑΛΛΗ ΑΣΦΑΛΤΟ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΜΑΣ !
Οι Γόρδιοι Δεσμοί δεν λύνονται, κόβονται!
Post Reply

Return to “Mercedes Club”