Ζητούνται πληροφορίες για G wagen 280GE

Post Reply
Big
Posts: 16
Joined: Wed Jun 17, 2009 07:32

Ζητούνται πληροφορίες για G wagen 280GE

Post by Big »

Καλησπέρα στην παρέα.

Θέλω κάποιες πληροφορίες σχετικά με το εσωτερικό του και αν γίνεται να αλλάξουμε όλη την καμπίνα με κάποιο άλλο μοντέλο ποιο καινούργιο για να είναι πιο "πολιτισμένο". Κατανάλωση?

Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει??

Επίσης τι αδυναμίες έχει? τι πρέπει να προσέξω σε αμάξωμα και γενικά πληροφορίες για πιθανές βλάβες.

Έχω διαβάσει ότι η καμπίνα του είναι γαλβανισμένη και γενικά δεν σκουριάζει εύκολα a.k.a Mercedes.....


Ευχαριστώ
User avatar
gvp
Posts: 122
Joined: Thu Jun 18, 2009 12:28

Re: Ζητούνται πληροφορίες για G wagen 280GE

Post by gvp »

Τα παντα γινονται,μονο του σπανου τα γενια δεν...το θεμα ειναι οτι δεν πιστευω πως αξιζει,ολα ομως ειναι αναλογα του τι θες και ποσα διαθετεις!!
Για τι χρηση το θες?
Γαλβανισμενη οντως ειναι η καροτσα,αυτο ομως απο μονο του δε σημαινει κατι...Εχω δει G που εσπρωχνα τη λαμαρινα και εφευγαν κομματια σαπια των 20 ποντων(δεν ηταν στρατιωτικο)!Να προσεξεις το πατωμα στο μερος του οδηγου κυριως,τους πισω θολους και τις 2 πισω γωνιες του οχηματος!!Πιο αναλυτικα τα λεμε απο αυριο γιατι δεν εχω πολυ χρονο!!!
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high..." Ayrton Senna
Big
Posts: 16
Joined: Wed Jun 17, 2009 07:32

Re: Ζητούνται πληροφορίες για G wagen 280GE

Post by Big »

Από 461-463 σε 460 μπορώ να βάλω εσωτερικό??? (ταμπλό κλπ)
User avatar
gvp
Posts: 122
Joined: Thu Jun 18, 2009 12:28

Re: Ζητούνται πληροφορίες για G wagen 280GE

Post by gvp »

Δεν μπορω να σου απαντησω με βεβαιοτητα,αλλα πιστευω πως οι καροτσες ειναι ιδιες σε ολα...!!Μπορει να χρειαστει να γινουν καποιες μικροεπεμβασεις μονο...
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high..." Ayrton Senna
Big
Posts: 16
Joined: Wed Jun 17, 2009 07:32

Re: Ζητούνται πληροφορίες για G wagen 280GE

Post by Big »

Καλημέρα στα παιδιά.

Μετά από έρευνα διάβασα ότι μέχρι και μοντέλα του 99 μπαίνουν αν εξαιρέσεις ότι ουσιαστικά μεταφέρεις όλα τα ηλεκτρονικά, μηχανικά από το καινούργιο μοντέλο στο παλιό. Προβλήματα θα έχουμε από το 99 και πέρα γιατί αλλάζουν σαζμάν, άξονες κλπ.

Ιδέα που μου είπαν είναι ότι μπορούμε να βάλουμε από μοντέλα εκείνης της περιόδου των οποίων τα καντράν ιδίως λειτουργούσαν με ντίζες και όχι ηλεκτρονικά. Μπορώ να πω ότι είναι αρκετά όμορφα στην εμφάνιση, από καθίσματα μέχρι και κονσόλα μόνο που εκεί δεν ξέρουμε αν μπορούμε να βάλουμε όλη την κοσνόλα μέσα.

Αν έχετε κανένα site με παρόμοιες μετατροπές θα σας ήμουν ευγνόμων
User avatar
gvp
Posts: 122
Joined: Thu Jun 18, 2009 12:28

Re: Ζητούνται πληροφορίες για G wagen 280GE

Post by gvp »

Εγω παλι θα σου προτεινα να παρεις ενα 463 εξ αρχης,ουτως η αλλως πωλουνται αμαξια πολυ ομορφα και σε πολυ λογικες τιμες...
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high..." Ayrton Senna
africanos
Posts: 28
Joined: Wed Jul 01, 2009 08:25

Re: Ζητούνται πληροφορίες για G wagen 280GE

Post by africanos »

Φιλε μη μπλεξεις με μετατροπές ρωτά και μας που το κάναμε , παρε ενα ετημω . , τορα που πεσαν οι τιμές είναι προτιμότερο , εγω έβαλα τόση δουλειά και τόσο μεράκι στο δικω μου και τώρα δεν μπορώ να πιάσω τιμή στην αγωρα . Χρειαζωμαι ενα επαγγελματικό και δεν μπορώ να βρω κανέναν να εκτιμήσει την δουλειά που έγινε ,

Link :
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1193332/

Δες το εδώ ξέρεις ποσά θα χρειαστείς να το κανείς έτσι , άποψη μου μη ξεκινάς θα μπλεξεις παρε ενα ετιμο .
User avatar
black pete
Posts: 57
Joined: Sat Jul 11, 2009 20:00
Location: Ροδος
Contact:

Re: Ζητούνται πληροφορίες για G wagen 280GE

Post by black pete »

+1
Post Reply

Return to “Mercedes Club”