κινητήρας Μ117 σε G ?

Post Reply
HUMMstER
Posts: 28
Joined: Mon Jun 22, 2009 17:25

κινητήρας Μ117 σε G ?

Post by HUMMstER »

ερώτηση:
o κινητήρας M117 V8 5000cc από w126 να χωράει στο G ??
:roll: :roll:
Image
User avatar
aggas
Posts: 2180
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:15
Location: ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ
Contact:

Re: κινητήρας Μ117 σε G ?

Post by aggas »

Θεωρητικά δεν θα πρέπει να χωράει αφού και το G φοράει στην μεγάλη έκδοση V8; :roll: :roll: Θα πρέπει βέβαια να ταιριάζουν και οι βάσεις!!!!!
TERRANO II ZD30Ti(ΜΕ ΜΕΤΑΚΑΥΣΤΗΡΑ F16 )

Facebook: Agelos SpanakosSkype : aspanakos

Proud member of 4x4 KAGKOURAS CLUB
ImageImageImage

Κι αν δεν υπάρχει μονοπάτι, θα το δημιουργήσουμε.......

ΟΧΙ ΑΛΛO GREEKGLISH!!!!
HUMMstER
Posts: 28
Joined: Mon Jun 22, 2009 17:25

Re: κινητήρας Μ117 σε G ?

Post by HUMMstER »

οι βάσεις δεν είναι πρόβλημα, γίνονται άλλες.....
στο πλάτος στο σασί δεν ξέρω τι παίζει ...
μήπως "καθίσει" ψηλά το μοτέρ και έχουμε ψηλά το βάρος
δεν είναι και ότι καλύτερο... :? :?
ένας "μάστορας " μου είπε οτι έχει βάλει λέει , γ@μ1θ1κ$ να τον βάλει και του έκατσε ψηλά
και κάτι τέτοια ..... αλλά είναι λίγο ψευτάκος και δεν παίρνεις αλήθειες........
είπα μήπως έχει βάλει κάποιος από εδώ να μας πεί.....



να λέει αλήθεια ο μάστορας ?? :? :? :?
User avatar
ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ
Posts: 738
Joined: Sun Nov 01, 2009 17:26
Location: Ξανθη

Re: κινητήρας Μ117 σε G ?

Post by ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΟΣ »

Μπαινει αλλα δεν καθεται καλα γιατι ειναι πολυ φαρδης και βρισκει απο αρηστερα στη κολονα του τιμονιου και πρεπει ή να τη βαλεις ψηλα με οτι συνεπαγεται απο αυτο ή να κανεις μετατροπη τη βαση του ατερμονα για να κατσει πιο εξω και παιδευεσαι μετα με τη ευθηγραμιση.Με λιγα λογια,πολλα προβληματα.
Ο Θεος να με φυλαει απο τους φιλους
γιατι τους εχθρους μου τους γνωριζω.

http://www.4x4brasil.com.br/forum/mitsu ... -lift.html
User avatar
gvp
Posts: 122
Joined: Thu Jun 18, 2009 12:28

Re: κινητήρας Μ117 σε G ?

Post by gvp »

Μπορεις να βαλεις οτι μοτερ γουσταρεις,τα παντα ειναι θεμα μηχανικου.....Σκεψου μονο οτι το brabus φοραει τον v12!
Εαν δεν εχεις το αυτοκινητο αποκλειστικα και μονο για αγωνιστικη χρηση raid κτλ... μη βαλεις ενα τετοιο μοτερ γιατι πολυ απλα δε θα το χορταινεις καυσιμο...
Σου αφιερωνω μια φραση "εκει που εισαι ημουν και εδω που ειμαι θα ρθεις",οταν πηρα το G μου εψαχνα και εγω για τετοια μοτερ κτλ κτλ αλλα μετα απο 3 χρονια ψαξιματος βρηκα επιτελους τη λυση....diesel με παρα πολλα αλογα και παρα πολυ ροπη....
Επειδη δεν εχω χρονο αυτη την περιοδο ωστε να αναλυσω ολο το project που πραγματοποιω τωρα,καλυτερα παρε με τηλ 6974737372 Γιωργος
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high..." Ayrton Senna
Post Reply

Return to “Mercedes Club”