Cherokee XJ vs Wrangler

Forum rules
Η είσοδος απαγορεύεται σε όλους πλην αυτών που αναγνωρίζουν εαυτόν ως κάγκουρα και δέχονται το χιούμορ
St. Tselios
Posts: 2414
Joined: Tue Jun 16, 2009 22:13

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by St. Tselios »

antonisxj wrote:εγώ πάλι, πρέπει να σας εκμυστηρευτώ ότι δεν είμαι γήινος...
...όταν γεννήθηκα χάλασε ο διακτηνιστής και αντί να με στείλουν στο σπίτι μου, με έστειλαν στη γή. κόλλησα εδώ τόσα χρόνια προσπαθώντας να επισκευάσω το διακτηνιστή μου.
ΤΟΙΟΝΓΚ-ΤΟΙΟΝΓΚ-ΟΥΓΚ
Το οτι εισαι εξωγήινος φαινεται απο χιλιομετρα... :ugeek:
Για το αλλο που χαλασε...απο την πολλη επισκευή στο Μαζουτοχάρβαλο σου το έχεις μπερδεψει με διακτηνιστη.
Και υπαρχει απαντηση σ'αυτο...οταν κολλάς δεν παει βημα το χαρχαλι σου και εσυ νομιζεις πως κινησε τοσο ανετα λες και διακτηνίζεσαι... :mrgreen:
Τελος για τον ήχο (ΤΟΙΟΝΓΚ-ΤΟΙΟΝΓΚ-ΟΥΓΚ) φαινεται θα εχεις τοσα κενα απο κάτω (κόντρες κλπ.) που σε εχουν τρελανει τόσο και λες αυτά τα εξωγήινα... :lol: :lol: :lol:
Image
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by antonisxj »

Nicolas wrote:
antonisxj wrote:δεν το περίμενα ότι η λύτρωσή μου θα έρθει απο την απέναντι όχθη του αταλανιτικου!

άσχετο. μήπως ξέρεις? για να κάνουμε δυναμομέτρηση πρέπει να είναι σε κίνηση και οι τέσσερις? ή αρκούν οι δύο πίσω?
έχει διαφορά στο αποτέλεσμα αν έχεις κοντά στο κιβώτιο και τετρακίνηση? τι σκατά γίνεται?

Καλά πλάκα με κάνεις? Το μηχανάκι δεν έχει τόσο χαμηλές μετρήσεις για το μαζουτοκίνητό σου :lol: :lol: :lol:

Τες πα, έστω οτι βρίσκεις μηχανάκι που να μετράει σε γαϊδούρια...
Η δύναμη που μετράει είναι στους τροχούς άρα έχεις απώλειες σε σχέση με τον στρόφαλο.
Μπορείς να βρείς τετρακίνητο δυναμόμετρο αλλά λόγω του οτι θα έχεις ενεργοποιημένη την τετρακίνηση
δηλαδή μεγαλύτερες απώλειες από τον κινητήρα στους τροχούς, θα σου δείξει λιγότερα γαϊδούρια.
Τα τετρακίνητα υπάρχουν για αυτοκίνητα με μόνιμη τετρακίνηση που δεν έχεις επιλογή να ξηλώσεις το μπροστά.

Όσον αφορά τις σχέσεις το κιβώτιο... Ένα σοβαρό δυναμόμετρο παίρνει παράμετρο το συνολικό βήμα του αυτοκινήτου.
Συνήθως όμως η δυναμομέτρηση γίνεται με τετάρτη λόγω του οτι στα περισσότερα αυτοκίνητα είναι 1:1.
χέσεμε! μπερδεύτικα τώρα. αν κάνω δυναμομέτρηση με τους πίσω τροχούς, τι αποτελέσματα θα βγάλει? σωστά? με λίγη απόκληση? με μεγάλη απόκλιση? λάθος? τι θα βγάλει?
if it doesn't break, fix it until it does
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by Nicolas »

Θα σου δώσει την ισχύ στον τροχό.
Προσθέτοντας τις απώλειες θα βρεις και την ισχύ στον κινητήρα.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by antonisxj »

Nicolas wrote:Θα σου δώσει την ισχύ στον τροχό.
Προσθέτοντας τις απώλειες θα βρεις και την ισχύ στον κινητήρα.
που θα βρώ τις απώλειες?
if it doesn't break, fix it until it does
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by Nicolas »

Μην μου ανησυχείς καθόλου :D
Θα σου τα φτιάξει όλα ο μάστορης με το δυναμόμετρο...
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
St. Tselios
Posts: 2414
Joined: Tue Jun 16, 2009 22:13

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by St. Tselios »

Μια ερώτηση για το δυναμόμετρο:
Υπάρχουν υπαίθρια δυναμόμετρα? Αν όχι πως θα μπει μέσα ο Μαζουτοκίνητος και θα πατήσει τέρμα γκάζι? Θα πεθάνουν όλοι από την κάπνα... :lol: :lol: :lol:
Image
ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ
Posts: 4
Joined: Fri Jun 19, 2009 12:59

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ »

...
Last edited by ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ on Fri Jun 26, 2009 16:31, edited 1 time in total.
User avatar
YJmud
Posts: 88
Joined: Thu Jun 18, 2009 18:03

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by YJmud »

...
Last edited by YJmud on Fri Jun 26, 2009 16:29, edited 1 time in total.
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by antonisxj »

μάλον πρέπει να βάλουμε κιάλλους όρους στο site.
τί ζόρια τραβάτε με την τσέπη των άλλων?
ρε κουμπάρο? έχεις προσωπικά με τον κόσμο? τι ζόρια τραβάς? τι τους / με / σε νοιάζει τι κάνει ο άλλος? αν είναι αραχτός και αν εισπράτει νοίκια? τι τους / με / σε νοιάζει η φάση που βρίσκεται ο καθένας?
έχεις καταλάβει ότι εκθέτεις κόσμο? έχεις καταλάβει ότι βγάζεις φόρα τα προσωπικά δεδομένα ενός ανθρώπου? τον ρώτησες αν γουστάρει να τα βγάλεις όλα αυτά που λές στο ίντερνετ?
τι είναι αυτά που κάνετε? προσωπικά, αν κάποιος έβγαζε σε κείμενο την προσωπική μου ζωή και την προσωπική μου κατάσταση, ένα θα ήταν σίγουρο, δεν θα την γλύτωνε εύκολα. δεν ξέρω πως θα το πάρει ο Tselios αλλά αν συνεχιστεί αυτό το πανηγύρι, έχετε γειά βρυσούλες.
θα έπρεπε να προσέχεις τι γράφεις και να μην προσπαθείς στο τέλος με υστερόγραφα να το σώσεις. και στην τελική αν θες να πείς πόσο καλός είναι ένας φίλος σου άστον να το δείξουν οι πράξεις του.
εμένα τουλάχιστον μου φάινεται καλό παιδί και δεν τον ξέρω κιόλλας. το αν είναι νεόπλουτος ή όχι, το αν εισπράτει ή όχι, το αν είναι όμορφος ή άσχημος δεν με νοιάζει καθόλου.
ΕΔΩ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!
δεν το έχετε καταλάβει και δείχνετε πράγματα που δεν σας ανοίκουν. τι σκατά μανία είναι αυτή?
τέλος.
ελπίζω να συνετιστείτε.
φιλικά. ευχαριστώ.
if it doesn't break, fix it until it does
User avatar
YJmud
Posts: 88
Joined: Thu Jun 18, 2009 18:03

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by YJmud »

...
Last edited by YJmud on Fri Jun 26, 2009 16:29, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Οι Κάγκουρες 4x4 Club”