Cherokee XJ vs Wrangler

Forum rules
Η είσοδος απαγορεύεται σε όλους πλην αυτών που αναγνωρίζουν εαυτόν ως κάγκουρα και δέχονται το χιούμορ
User avatar
XJ ''The Doctor''
Posts: 1277
Joined: Wed Jun 17, 2009 09:33
Contact:

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by XJ ''The Doctor'' »

antonisxj wrote:Ε! ΤΟΤΕ ΔΕΣ ΑΥΤΟ ΡΕ ΚΑΓΚΟΥΡΑ

http://www.youtube.com/watch?v=i8q4KPP3N2U

Ελα τωρα, αυτος ειναι γερμανος, εχεις δει πολλους να κανουνε καγκουριες εκει??? Αλλα απο ηχο φοβερο, ετσι ακουγεται και το δικο σου? Αυτα ακουνε οι τεντακιδες και μας παιρνει η μπαλλα και μας λενε ολους λεοφωρεια :evil:
Ουστ παλιοαρχικαγκουραδερφε μασ ρεζιλευεις, θα το πουλησω να παρω ρανγκλερ :lol: :lol: :lol:

Απότι ελαχιστα ξερω νομιζω πως στα δικα μας λογω βοηθητικου η δυναμομετρηση δεν εχει καμια ορθοτητα....νομιζω. Αλλα και να εχει ασε τωρα που χαιρεσαι, μετα εαν γραψει 47 αλογακια θα σου κανει κεφι γιατι πανω απο 50, ε 100 ηθελα να πω δεν σε κοβω :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
XJ 4.6L stroked, 7.5'' lifted, Arb locked, D44f/r chrome shafted and stock leather seats...running on 35's
Proudly Honorary member of 4x4 Kagkouras Club
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by Nicolas »

antonisxj wrote:δεν το περίμενα ότι η λύτρωσή μου θα έρθει απο την απέναντι όχθη του αταλανιτικου!

άσχετο. μήπως ξέρεις? για να κάνουμε δυναμομέτρηση πρέπει να είναι σε κίνηση και οι τέσσερις? ή αρκούν οι δύο πίσω?
έχει διαφορά στο αποτέλεσμα αν έχεις κοντά στο κιβώτιο και τετρακίνηση? τι σκατά γίνεται?

Καλά πλάκα με κάνεις? Το μηχανάκι δεν έχει τόσο χαμηλές μετρήσεις για το μαζουτοκίνητό σου :lol: :lol: :lol:

Τες πα, έστω οτι βρίσκεις μηχανάκι που να μετράει σε γαϊδούρια...
Η δύναμη που μετράει είναι στους τροχούς άρα έχεις απώλειες σε σχέση με τον στρόφαλο.
Μπορείς να βρείς τετρακίνητο δυναμόμετρο αλλά λόγω του οτι θα έχεις ενεργοποιημένη την τετρακίνηση
δηλαδή μεγαλύτερες απώλειες από τον κινητήρα στους τροχούς, θα σου δείξει λιγότερα γαϊδούρια.
Τα τετρακίνητα υπάρχουν για αυτοκίνητα με μόνιμη τετρακίνηση που δεν έχεις επιλογή να ξηλώσεις το μπροστά.

Όσον αφορά τις σχέσεις το κιβώτιο... Ένα σοβαρό δυναμόμετρο παίρνει παράμετρο το συνολικό βήμα του αυτοκινήτου.
Συνήθως όμως η δυναμομέτρηση γίνεται με τετάρτη λόγω του οτι στα περισσότερα αυτοκίνητα είναι 1:1.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by Nicolas »

Πάρτε και έναν αρχικάγκουρα που γουστάρω με τρέλα...

http://www.youtube.com/watch?v=CMv1XvmlQTo
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
lker
Posts: 1274
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:13
Contact:

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by lker »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Τι σου κάνουν τα παιδικά τραύματα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Μου θύμησε ένα παληκάρι που είχε τύχει να βρεθούμε στην ίδια παρέα ... σε κάποια φάση είχε πεί μια μαλακία σε μια κοπελιά (μη φανταστείτε και τίποτα το ιδιαίτερο) και με το που την τελειώνει ...... τραβάει ένα αυτοχαστούκι .... σχεδόν έπεσε από τον καναπέ :shock: :lol: :lol: :lol: ..... αφήνοντάς μας όλους άφωνους !!!! Έντρομοι τον ρωτάμε ... ρε φιλαράκι τι κάνεις ??? "Α λέει ... όταν λέω/κάνω μαλακίες αυτοτιμωρούμαι για να το θυμάμαι και να μην επαναλαμβάνονται" :shock:

Παίζει να ναι και κολλητάρια με τον αμερικλάνο :lol: :lol: :lol:
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...
B.R.A.T. ... the original ...
Always groovin 4WD moving

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by PanosXJ »

...που είναι το Τζιτζικόνι;
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
lker
Posts: 1274
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:13
Contact:

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by lker »

Λίγα χιλιόμετρα μετά τους Γαργαλιάνους :lol: :P :lol: :mrgreen:

Και για να σοβαρευτούμε ... είναι ο μοναδικός ελεύθερος πλανήτης του διαγαλαξιακού συστήματος ΜΜτ (Μεγάλη Μυρμηγκάνα μείον το τζιτζικόνι) ... Οι κάτοικοί του αρνούνται να ακολουθήσουν τη δουλική ζωή της Μυρμηγκάνας και ιδιαίτερα την τροφή που τους παρέχεται ως αντάλλαγμα για τις καταναγκαστικές υπηρεσίες τους ... τη γνωστή σε όλους μας ... μυρμηγκόλα :evil:
Εδώ και πολλά χρόνια γίνεται μια δόλια προσπάθεια κατάκτησης του πλανήτη μας ... αντιστεκόμαστε όμως ... χοροί, μουσική, νέκταρ και διαλεκτική είναι τα όπλα μας ... Μέχρι στιγμής εχουμε αποκρούσει πολλές επιθέσεις παίρνοντας μάλιστα τους στρατιώτες του αντίπαλου δεους με το μέρος μας ... με τόσα γκομενάκια τσίτσιδα και αλανιάρικα ποιος ν αρνηθεί άλλωστε :lol: :lol: :lol: ... Προσφάτως τη φιλοσοφία μας ασπάστηκε μέχρι και ο Πρίγκηπας της Μυρμηγκάνας με τον οποίο μάλιστα οργανώνουμε μουσικό πραξικόπημα έτσι ώστε να ελευθερώσουμε ολα τα αδέρφια του διαγαλαξιακού μας συστήματος με μοτό μας το : "Sex - Νέκταρ - Rock n roll" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Θα σας κρατάω ενήμερους :ugeek: :mrgreen:

Υ.Γ.: Για περισσότερες πληροφορίες ο απεσταλμένος μας στη Γη έχει συντάξει βιβλίο με όλη την ιστορία και τους αγώνες μας. Εισβολή στη Μυρμηγκάνα του Μάριου Βερέττα :D
Last edited by lker on Thu Jun 25, 2009 10:42, edited 1 time in total.
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...
B.R.A.T. ... the original ...
Always groovin 4WD moving

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk
User avatar
boysetsfire
Posts: 129
Joined: Wed Jun 17, 2009 13:02
Location: Vrilissia Hills

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by boysetsfire »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
...καλυτερα τρεις μερες λυκος...παρα μια ζωη προβατο!
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by PanosXJ »

...ποτέ δεν εκτίμησα τους νεότερους συγγραφείς έτσι κι αλλιώς....(ιδιαίτερα αυτούς που διαφημίζονται μέσα απο το ALTER-πόσο μάλλον τον Βερέττα... )
...εκτιμώ ιδιαίτερα τον ιταλό συνεπώνυμό του....(βλέπε Beretta Armi-Urbino Italy)
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
lker
Posts: 1274
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:13
Contact:

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by lker »

Τι να σου πώ αδελφέ μου ... λογικά για να εκφέρεις τέτοια άποψη πρέπει να τον έχεις μελετήσει, οπότε πάσο... μόνο αυτό το βιβλίο έχω διαβάσει από το συγκεκριμένο συγγραφέα και το οποίο κατά την άποψή μου είναι εξαιρετικο!!!

Υ.Γ.: Δάκτυλος των Μέρμηγκων μου μυρίζει ? :lol: :lol: :mrgreen:
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...
B.R.A.T. ... the original ...
Always groovin 4WD moving

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: Cherokee XJ vs Wrangler

Post by antonisxj »

lker wrote:Λίγα χιλιόμετρα μετά τους Γαργαλιάνους :lol: :P :lol: :mrgreen:

Και για να σοβαρευτούμε ... είναι ο μοναδικός ελεύθερος πλανήτης του διαγαλαξιακού συστήματος ΜΜτ (Μεγάλη Μυρμηγκάνα μείον το τζιτζικόνι) ... Οι κάτοικοί του αρνούνται να ακολουθήσουν τη δουλική ζωή της Μυρμηγκάνας και ιδιαίτερα την τροφή που τους παρέχεται ως αντάλλαγμα για τις καταναγκαστικές υπηρεσίες τους ... τη γνωστή σε όλους μας ... μυρμηγκόλα :evil:
Εδώ και πολλά χρόνια γίνεται μια δόλια προσπάθεια κατάκτησης του πλανήτη μας ... αντιστεκόμαστε όμως ... χοροί, μουσική, νέκταρ και διαλεκτική είναι τα όπλα μας ... Μέχρι στιγμής εχουμε αποκρούσει πολλές επιθέσεις παίρνοντας μάλιστα τους στρατιώτες του αντίπαλου δεους με το μέρος μας ... με τόσα γκομενάκια τσίτσιδα και αλανιάρικα ποιος ν αρνηθεί άλλωστε :lol: :lol: :lol: ... Προσφάτως τη φιλοσοφία μας ασπάστηκε μέχρι και ο Πρίγκηπας της Μυρμηγκάνας με τον οποίο μάλιστα οργανώνουμε μουσικό πραξικόπημα έτσι ώστε να ελευθερώσουμε ολα τα αδέρφια του διαγαλαξιακού μας συστήματος με μοτό μας το : "Sex - Νέκταρ - Rock n roll" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Θα σας κρατάω ενήμερους :ugeek: :mrgreen:

Υ.Γ.: Για περισσότερες πληροφορίες ο απεσταλμένος μας στη Γη έχει συντάξει βιβλίο με όλη την ιστορία και τους αγώνες μας. Εισβολή στη Μυρμηγκάνα του Μάριου Βερέττα :D
XAXAXAXAXXA
υπάρχει ρε φίλε τέτοιο βιβλίο? :lol: :lol: :lol:
αυτός που το έγραψε πρέπει να είναι μεγάλος κάγκουρας
και εσύ που το ασπάζεσαι μάλον μεγαλύτερος απ'αυτόν.

εγώ πάλι, πρέπει να σας εκμυστηρευτώ ότι δεν είμαι γήινος. προέρχομαι απο τον γαλαξία της ανδρομέδας και συγκεκριμένα απο τον πλανήτη "ANDROMEDIA SIX". στον πλανήτημου κανονικά είμαι 5 χρονών, αλλά εδώ είμαι 30.
όταν γεννήθηκα χάλασε ο διακτηνιστής και αντί να με στείλουν στο σπίτι μου, με έστειλαν στη γή. κόλλησα εδώ τόσα χρόνια προσπαθώντας να επισκευάσω το διακτηνιστή μου.
ΤΟΙΟΝΓΚ-ΤΟΙΟΝΓΚ-ΟΥΓΚ (το ευχαριστώ στα ανδρομέδια)
if it doesn't break, fix it until it does
Post Reply

Return to “Οι Κάγκουρες 4x4 Club”