ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Forum rules
Η είσοδος απαγορεύεται σε όλους πλην αυτών που αναγνωρίζουν εαυτόν ως κάγκουρα και δέχονται το χιούμορ
User avatar
Drimon
Posts: 2571
Joined: Mon Jun 22, 2009 12:24
Location: Ανά το Αιγαίο

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by Drimon »

Κατ' αρχήν να ευχηθώ καλή μας καγκουροχρονιά μετά και την κοπή της πίτας μας. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Και στη συνέχεια να ευχαριστήσω τα Βλαχονικολάκια και τους υπόλοιπους Καλαματιανούς για την φιλοξενία!!!!
Περάσαμε ΥΠΈΡΟΧΑ!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

ΟΣΟ ΓΙ ΕΣΕΝΑ ΠΑΠΑΡΑ ΤΣΟΥΜΑΝΗ, ΒΙΑΣΤΙΚΕΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΚΙ ΕΧΑΣΕΣ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ!!!! Μόνο αυτό σου λέω!
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote: Κ για να σας βαλω καλυτερα το πνευμα ''Γεια'' σου ελεγε ο Βασιλιας κ κατι παθαινες!!!!!
Ειδε το XJ του Σακη ''ΩΡΑΙΟ'' αναφωνησε ''με τους προφυλακτηρες μου'' Ο Σακης αρχησε να τραβαει το τιμονι....χαλασε η τρομπα λαδιου..... κ γενικοτερα δεν χαρηκε καθολου το αυτοκινητο του!!!!!
Εμενα μου ειπε ΩΡΑΙΟ diecel κιολας..... εβγαζε κ το καημενο τη διαδρομη...... ενεινα στο δρομο......
Ειμαι σιγουρος οτι του αρεσε κ οπως δουλευε η αναρτηση του Ζακ κ κατι ψιλοχαλασε κ σε αυτον
κατι ειπε κ για το J10 του Νικου επεσε σε ενα V κ αυτος εσπασε το παμπριζ του κ το εγδαρε κιολαςαπο τη μια παντα!!!!!
Και δεν είναι τα μόνα κατορθώματα του βασιλιά μας. Σήμερα το "ποδαρικό" του συνεχίστηκε στο αμάξι του Σάκη. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

Κ αυτες απο μενα.......
https://www.facebook.com/achileas.tsoum ... 559&type=1

χεσεμε ρε λες να ηθελα να φυγω..........
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by georgexj »

αλλη μια συναντηση με μεγαλη επιτυχια!!!να ευχαριστησω τα βλαχονικολακια για την απιστευτη φιλοξενια κ ολα τα υπολοιπα παιδια της ΟΑΚ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ για το τρεξιμο κ την οργανωση που ειχανε κανει!!!ολα ητανε στην εντελια κ χωρις καμια καθηστεριση!!!
ο βασιλιας μας τον ρολο του τον υποστηριζη παντα 100%!!!δεν αλλαζει αυτο με τιποτα!!!απο που να ξεκινησω κ που να τελειωσω!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
χαρηκα που ειδα τα φιλαρακια ολα τα ειπιαμε γελασαμε πειραξαμε ο ενας τον αλλον τα γνωστα που κανουμε καθε φορα.κ αυτα που μας λειπουν που τα ξεχναμε μεσα στην καθημερινοτητα!!!η διαδρομη απο καλαματα μεχρι τα τριποταμα απιστευτη με πολυ ωραια τοπια!!τα τριποταμα ενας παιδοτοπος ατελειωτος μια βδομαδα πιστευω εμενα δεν μου φτανει!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΑΝΤΕ Κ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ!!! ;) ;) ;) ;)
User avatar
YJ ''The Doctor''
Posts: 1761
Joined: Fri Aug 13, 2010 00:31

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by YJ ''The Doctor'' »

ΜΠΡΑΒΟ σε ολους - αφου περασατε καγκουρικα.....στην επομενη υπόσχομαι να ερθω .... ;)
The Donkey tube chassis
Proud member of 4x4 Kagkoures Club
lker
Posts: 1274
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:13
Contact:

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by lker »

Καλησπέρα Κάγκουρες !

Όπως είπανε και οι προλαλήσαντες όντως ήταν μια καθόλα επιτυχημένη καγκουροσυνάντηση με τρελό γέλιο-χαβαλέ, πολύ παιχνίδι, τρομερή οργάνωση σε όλα τα επίπεδα, νέους φίλους, αλλά δυστυχώς και με αρκετές ελλείψεις στο ρόστερ! Μάς λειψατε ρε κάγκουρες που δεν καταφέρατε να ελθετε!!

Ένα τεράστιο ευχαριστώ στα Βλαχονικολάκια και την ΟΑΚ Μεσσηνίας, αλλά και στον κύριο Δημήτρη και την κυρία του μιας και η φιλοξενία τους ήταν Υποδειγματική!

Οι διαδρομές είχανε τα πάντα ... απο τοπία έως τρελό παιχνίδι για όλα τα γούστα! Μακάρι να είχαμε κι άλλο χρόνο να τα απολαμβάναμε περισσότερο!

Χάρηκα που είδα όλα τα φιλαράκια ξανά απο κοντά και ειλικρινά με τοσο χαβαλέ και γέλιο γεμισα τις μπαταρίες μου για πολυυυυυύ καιρό! :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Η δε Μάρθα το απολαυσε τόσο πολύ που προβλέπω μάχη μεταξύ panterios και εκείνης για τη θέση του συνοδηγού στον Αυτοκράτωρα για την επομενη :D :P

Να ειμαστε όλοι καλά και με το καλό να ξανανταμώσουμε σύντομα! :mrgreen:

Και πάλι ευτυχεσμένο το νέο Καγκουροέτος :D :mrgreen:

Υ.Γ.: Πραγματικά αυτό το τσίπουρο ήταν το κάτι άλλο! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...
B.R.A.T. ... the original ...
Always groovin 4WD moving

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk
lker
Posts: 1274
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:13
Contact:

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by lker »

Ελάχιστες φωτό και απο μένα + 1 βίντεο απ το κονβόι του Σαββάτου :mrgreen:

https://www.dropbox.com/sh/1duvzehy1lo64ax/AHdRHBmGTg
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...
B.R.A.T. ... the original ...
Always groovin 4WD moving

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by antonisxj »

Σήμερα το πρωί έφτασα κι'εγώ.
τι να πώ?
απο πού να ξεκινήσω και πού να τελειώσω.
όλα ένας χαμός μέσα στο κεφάλι μου.
να τα πάρω απο την αρχή και να γράψω για το χρονικό της συνάντησης όπως την είδα εγώ.

Ξεκινάμε λοιπόν με τη Μαρία την Πέμπτη το Βράδυ και μπαίνουμε στο καράβι.
ο καιρός χάλια στο πέλαγος και το καράβι έτοιμο να κόψει στα δύο. έλεγα της Μαρίας οτι αν σ'αυτό το ταξίδι την παλέψει το "ΛΑΤΟ", δεν θα πάθει ποτέ τίποτα.
Τι ήθελα και μίλησα?
στην επιστροφή για Χανιά, το καράβι έμεινε έξω απο το λιμάνι και τελικά το παρκάρανε τα ρυμουλκά. (σύμπτωση λέμε).

Φτάνουμε Αθήνα, κάνουμε τις δουλειές μας, ξεκινάμε με την ραπτομηχανή για Άργος. Στο δρόμο βρισκόμαστε με τον Lker και συνεχίζουμε για Άργος.
Στη διαδρομή καθώς βλέπω τον πίσω δεξί τροχό το Λευτέρη, του επισημαίνω ότι ο τροχός ψιλοπαίζει.
Τι ήθελα και μίλησα?
Στην επιστροφή απο Καλαμάτα, ο Λευτέρης κοσκίνιζε σαν τρελός στον δρόμο. (κι'άλλη σύμπτωση)

Φτάνουμε Άργος, συναντάμε Σάκη, Αμαλία, Δον, Δόνα και Πίκατσου.
Άντε λέμε να κοτσάρουμε το τρέϊλερ στην κλούβα, πήγα να βοηθήσω, κλώτσησα λίγο το τρέϊλερ να κοτσάρει στην μπίλια... πάει το ροδάκι του τρέϊλερ. (βρε κάτι συμπτώσεις!!)

Το τσερόκι του Σάκη τώρα που φοράει τους προφυλακτήρες του υποπόταμου, καθώτι και χρώματος γκρί, μοιάζει πάρα πολύ με τον υποπόταμο και το χαλβάδιαζα αρκετή ώρα σκεπτόμενος "μα τι ωραίο που έχει γίνει!!!".
Τι ήθελα και το σκέφτηκα... Απο το Αργος ώς την Καλαμάτα, ο Σάκης πάλευε με το τιμόνι του. (και γαμώ τις συμπτώσεις)

Ο Κωσταλάμπρος (πόκεμον - πίκατσου) έχει τελειώσει το yj με τον V8 που πάλευε εδώ και καιρό. Πραγματικά πολύ δυνατό και όμορφο ρανγκλεράκι. Μπήκα να το κάνω μια βόλτα και σκέφτηκα "τι ωραία αίσθηση και τι ωραίο ήχο ο V8!!!"
τι ήθελα και μίλησα?
Ο πίκατσου στα μισά εμπόδια δεν είχε κίνηση σωστή απο το τράνσφερ... (μα γαμώ τις συμπτώσεις ...)

Φτάνουμε Καλαμάτα και ξεκινάει το πανηγύρι.
Τσίπουρα και γέλια συνέχεια.
παρόλα αυτά ένα γαμημένο βάρος στο στήθος να με ρίχνει συνέχεια. Και εκεί που ξεχνιόμουνα, νάτο πάλι.
Στο τέλος κατάλαβα. Δεν είχα υποπόταμο ρε. Εγώ στους κάγκουρες πάντα με υποπόταμο ήμουν. Τώρα? Σκατά ρε!
μού'λειψε ρε. πολύ μου έλειψε. κοιτούσα τριγύρω και το μόνο που έβλεπα ήταν πατήματα για τον υποπόταμο μέσα στα εμπόδια. Πόσο ξενέρωτα ήμουν?!!! Ένιωθα έξω απο τον εαυτό μου. Σκατά λέμε!!!
Στην πίστα σκεφτόμουν "να είχα ρε φίλε τον υποπόταμο να μπώ να παίξω λίγο, και μετά για χαβαλέ να πάω να τον κάτσω πάλι με τις πόρτες. έτσι ρε. για χαβαλέ. γιατί εγώ έτσι είμαι. άμα δεν κάνω χαβαλέ, τι κάθομαι και κάνω?"
ρε γαμώτο, για μια στιγμή, βούρκωσα ρε γαμώτο. σηκώθηκα και έφυγα. να κάνω μια βόλτα. "μα χαζός είμαι?" , "κάθομαι και σκάω για ένα μάτσο σίδερα?", έτσι προσπαθούσα να το ξεπεράσω.
έλα όμως ρε φίλε που δεν είναι ένα μάτσο σίδερα. για κανέναν απο εμάς δεν είναι απλά σίδερα.
είναι αυτό που είπε ο Λευτέρης. ΕΙΝΑΙ Ο ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΜΑΣ. αν δεν το έχουμε, μάλλον υπολειτουργούμε.
Τέλος πάντων. πάει. το ξεπέρασα.
μπήκα και λίγο στο τσερόκι του σάκη και ήρθα στα ίσια μου. πλαγιάσαμε δεξιά και το μόνο που με ένοιαζε ήταν να μην μου χυθεί ο καφές μου :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Σάκη" του έλεγα "αν είναι να τουμπάρουμε, ρίξτο απο τη μεριά σου, μη μου χυθεί ο καφές, αμαρτία είναι" :lol: :lol: :lol:

Σαββάτο κάναμε τη βόλτα μας.
φτάσαμε στο παιδότοπο και ένοιωθα σαν πεντάχρονο μέσα σε γήπεδο που έπαιζαν δεκάχρονα. Εγώ που να παίξω? με τι να παίξω? με τη ραπτομηχανή? Ξανά Σκατά. μάταια προσπαθούσα να βρώ την όρεξή μου. παπάρια.
Τέλος πάντων.
Ωραίο και το Σάββατο. ήταν η πρώτη μου ευκαιρία να δώ το αμάξι του Δόν να δουλεύει απο κοντά. Το μόνο που μπορώ να πώ είναι :o :shock: έπαθα πλάκα!!! πραγματικά απίστευτο αυτοκίνητο και ο Δόν το έχει μάθει πλέον να το δουλεύει αρκετά καλά.

Στη βόλτα ακολουθούσε και ο Τσουμάνης με ένα εργοστασιακό τσερόκι KJ diesel. κάποια στιγμή είπα του Αχιλλέα "ρε σύ, ντίζελ είναι αυτό?", "ωραίος!!!"
Τι ήθελα και μίλησα?
ο Αχιλλέας έφυγε το Σάββατο και πήγε Πρέβεζα με οδική (γαμώ την τύχη μου για συμπτώσεις)

Σαββάτο βράδυ, μαζευόμαστε στου Βλαχονικολού.
Ρε φίλε...
Να το χαίρεστε το σπίτι σας, να είστε πάντα καλά και πάντα να φιλοξενείτε κόσμο στο τραπέζι σας όπως φιλοξενήσατε εμάς.
Για το βράδυ του Σαββάτου, τα λόγια δεν μπορούν να περιγράψουν τίποτα. μόνο οι εικόνες και τα βίντεο μπορούν να πούν κάτι.
Το φαγητό? ούτε στην καλύτερη ταβέρνα.
Η περιποίηση? ούτε στο σπίτι μας.
Η φιλοξενία? Μέχρι και ο γέρο Βλαχονικολός έφτασε σε σημείο να με μπινελικόνει.
Ας μιλήσουν λοιπόν τα βίντεο.

Κυριακή πρωί στη πίστα για παιχνίδι.
Ο ντριμόνης ίδιος όπως πάντα. ήθελε να του δίνω οδηγίες για να μπεί στις τρύπες. Δεν με άφησαν οι τριγύρω να τον κάτσω λίγο στο πλάϊ. όλοι του έλεγαν δεξιά, εγώ του έλεγα αριστερά. όλοι το έλεγαν "μή", εγώ το έλεγα "προχώρα". Κουφάλα Ντριμόνη, τη γλύτωσες.

αυτά και άλλα πολλά...
σε συνέχειες τις επόμενες ημέρες...
κλέινω γιατί ήρθε κόσμος στο γραφείο...

θα επανέλθω εντός των ημερών για τα υπόλοιπα. :mrgreen:
if it doesn't break, fix it until it does
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by georgexj »

lker wrote:
Υ.Γ.: Πραγματικά αυτό το τσίπουρο ήταν το κάτι άλλο! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
το καταλαβαμε αργα το βραδυ αυτο οτι σου αρεσε πολυ!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

Για πειτε τα κατορθωματα του Λευτερακι............ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

κ λιγα βιντεο









lker
Posts: 1274
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:13
Contact:

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by lker »

georgexj wrote:
lker wrote:
Υ.Γ.: Πραγματικά αυτό το τσίπουρο ήταν το κάτι άλλο! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
το καταλαβαμε αργα το βραδυ αυτο οτι σου αρεσε πολυ!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Γιατί να το κρύψομεν άλλωστε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ wrote:Για πειτε τα κατορθωματα του Λευτερακι............ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ!!!!! :lol: :lol: :lol:
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...
B.R.A.T. ... the original ...
Always groovin 4WD moving

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk
Post Reply

Return to “Οι Κάγκουρες 4x4 Club”