ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Forum rules
Η είσοδος απαγορεύεται σε όλους πλην αυτών που αναγνωρίζουν εαυτόν ως κάγκουρα και δέχονται το χιούμορ
User avatar
KOSTASJ10
Posts: 116
Joined: Sun Nov 14, 2010 14:16
Location: ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΓΚΑΔΙΑ!!!

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by KOSTASJ10 »

Δεν νομίζω πως πρέπει να σταθεί εμπόδιο σε αυτήν την όμορφη εκδήλωση που πάμε να στήσουμε όλοι εμείς μαζί.

Συμφωνώ με την γνώμη του Βασιλιά μας ότι η γνώμη των Καλαματιανών θα κρίνει την άποψη του και όχι η γνώμη των επισκεπτών της 14/12/2013 ...

Και επειδή είμαι και φιλόζωος (5 σκυλιά) και μιας και έιχα κάνει την πρόταση να μας παραχωρήσουν το πάρκιν στην παραλία...δεν θα μπω σε καμία συζήτηση με το δήμο και δεν θα εμπλακέι πουθενά στην εκδήλωση μας.


1) Οσον αφορά το ξενοδοχείο ( http://hotelnevada.gr/index.htm ) μας κάνει αυτή την τιμή με την προϋπόθεση να το κλείσουμε όλο ( αν και από ότι βλέπω ισως χρειαστούμε κ άλλα δωμάτια) το οποίο ξενοδοχείο έχει 7 δίκλινα και 5 μονόκλινα...(30,00 ευρώ / δίκλινο , 20,00 ευρώ /μονόκλινο) .

Ειναι πολύ σημαντικό να έχουμε από νωρίς τις συμμετοχές για τα δωμάτια και για το φαγητό.


2) Όσον αφορά το φαγητό του Σαββάτου.

Με δική μου πρωτοβουλία και επειδή την έχουμε πατήσει με το θέμα της τιμής και της ποιότητας.... πρότεινα να μαζευτούμε σπίτι μου που έχω χώρο για 50 άτομα να παραγγείλω μια γουρνοπούλα ολόκληρη έτοιμη ψημένη , μια λαμαρίνα με πατάτες λουκάνικο και διάφορες άλλες πουστιές , να κόψουν οι γυναίκες επιτόπου λάχανο-καρότο, όλα σε πλαστικά για να μην έχουμε λάτζα , 25 κιλά κρασί , μουσική CD ΦΈΡΤΕ εσείς.... και να ΄γίνει της πουτάνας....

Εδώ λοιπόν αφού θα έχω τα άτομα θα μπορώ να κάνω ένα προϋπολογισμό και έτσι θα έχουμε το ακριβές κόστος ...

Μιλάμε το συνολικό κόστος φαγητά ποτά να είναι στα 10,00 ευρώ το άτομο.
Jeep J10 Laredo , 360 cid V8 5.9L, D44 4.56 ,AMC 20 4.56 100% Locker 10'' lift
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by Nicolas »

KOSTASJ10 wrote: Συμφωνώ με την γνώμη του Βασιλιά μας ότι η γνώμη των Καλαματιανών θα κρίνει την άποψη του και όχι η γνώμη των επισκεπτών της 14/12/2013 ...

Sorry μάγκες, αλλά η γνώμη των Καλαματιανών είναι σαφής και σεβαστή.
Τον ψήφισαν.

Μέχρι να τον στείλουν στο βόθρο που ανήκει,
αρνούμαι να ακουμπήσω στην περιοχή του δήμου έστω και 1 ευρώ, όχι ένα πεντακοσάρικο που θα μου πάει η βόλτα.


Επιτέλους, θα πρέπει να μάθουν κάποιοι πως τα λόγια και οι πράξεις τους, έχουν συνέπειες.
Μόνη εξαίρεση να φροντίσει κάποιος να τον δω face to face να τον κεράσω μία πράσινη.





Κώστα, προσωπικά ευχαριστώ πολύ για την φασαρία που κάνεις.

Αν έχεις πρόσβαση στο δήμο, μετέφερε σε παρακαλώ την αηδία μου
και φρόντισε να καταλάβει το ζώο πως αυτές οι μαλακίες εκτός από ποινικά κολάσιμες,
έχουν και πολλές άλλες συνέπειες.


over n out.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by georgexj »

εγω σε οτι κανονισετε ειμαι μεσα!!!το μονο που βλεπω ειναι οτι το ξενοδοχειο αυτο δεν θα μας καλυψει!!!κ παντα ειναι το καλητερο να ειμαστε ολοιιιι μαζι.τωρα στα τοσα εξοδα αν πληρωσουμε 10 ευρω παραπανο τον υπνο δεν νομιζω οτι ειναι προβλημα στο να ειμαστε ολοι μαζι!!!στα 2 βραδια μιλαμε για 20 ευρω.κ πανω απ ολα για την διασκεδαση μας που γινεται μια φορα τον χρονο!!!αυτα απο την μερια μου!!!

νικολα κ γω μαζι σου ειμαι.κ γω φιλοζωος ειμαι κ γω εχω 4 σκυλια.αλλα μπροστα στο οτι θα ηδωθουμε ολοι παρεα τον γραφω στα αρχιδια μου τον καθε δημαρχο πολης οτι παπαρας κ ας ειναι!!!εγω ετσι το βλεπω.κ στο κατω κατω τα λεφτα που θα αφησεις κυκλο θα κανουν κ θα βοηθησουν καποιους που γνωριζεις κ εκτιμας.οχι τον μαλακα τον δημαρχο!!!χωρις παρεξηγησεις κτλ κτλ κτλ!!!απλα ετσι το βλεπω!!! ;) ;) ;) ;)
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by antonisxj »

Συμφωνώ με τον Μιχαλόπουλο ρε Νικόλα.
όσο χαλιέσαι εσύ με τον Δήμαρχο ρε Νικόλα, άλλο τόσο χαλιέμαι κιεγώ με τον Πρωθυπουργό. Είμαι αναγκασμένος να ζώ στην ίδια χώρα που είναι πρωθυπουργός αυτό το μοσχάρι αλλά εγώ δεν τον ψήφισα.
Επειδή δηλαδή κάποιοι τον εκλέξαν, εγώ πρέπει να φύγω απο το χωριό μου? να πάω σε άλλη γειτονιά?

Εγώ λέω να πάει να γαμηθεί και θα συνεχίσω να του κατουράω την εξώπορτα, έτσι για να μάθει.

Φίλε, αυτό που θέλω να πώ είναι ότι,
κατανοώ πώς λές και γιατί λές οτι δεν θές να πατήσεις στην Καλαμάτα, αλλά ρε φίλε, εμείς να μην σε δούμε λίγο? εξαιτίας του παπάρα του Δήμαρχου? Να πάμε να του κατουρήσουμε την πόρτα κιαυτουνού ρε...
Και ξαναλέω, κανείς παπάρας δήμαρχος ή αρχιδίαρχος δεν θα σταθεί αφορμή για να χάσω την μόνη μου διασκέδαση και ψυχική χαλάρωση. Γιατί αυτό ακριβώς είναι οι κάγκουρες. Ψυχική χαλάρωση.
Οι κάγκουρες είναι οι ψυχικά ασθενείς
το βουνό είναι το ψυχιατρείο μας
εγώ είμαι ο ναπολέοντας
και η παρέα μας είναι το group therappy.
Και όποιος νομίζει κάτι άλλο ας έρθει να μου το πεί.
if it doesn't break, fix it until it does
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by antonisxj »

Επίσης, σε ότι έχει να κάνει με το ξενοδοχείο, συμφωνώ εν μέρη με τον Δόν.
Μπορεί η διαφορά να είναι ένα δεκάρικο τη μέρα, αλλά για πολλούς από εμάς, έχει σημαντική σημασία το δεκάρικο.

anyway.
θα δούμε...
ότι πεί ο Βλαχονικολός
if it doesn't break, fix it until it does
User avatar
KOSTASJ10
Posts: 116
Joined: Sun Nov 14, 2010 14:16
Location: ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΓΚΑΔΙΑ!!!

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by KOSTASJ10 »

Nicolas wrote:



Αν έχεις πρόσβαση στο δήμο, μετέφερε σε παρακαλώ την αηδία μου
και φρόντισε να καταλάβει το ζώο πως αυτές οι μαλακίες εκτός από ποινικά κολάσιμες,
έχουν και πολλές άλλες συνέπειες.


over n out.
Νικόλα σου υπόσχομαι ότι θα το μεταφέρω στον πρώτο άνθρωπο που έχει σχέση με τον δημο και να έχει σχέση με τον Δήμαρχο..

Αλλα να σου πώ κάτι ΞΕΚΩΛΑ!!! ρε συ !!!!!

Σε θέλουμε μαζί !!!
Jeep J10 Laredo , 360 cid V8 5.9L, D44 4.56 ,AMC 20 4.56 100% Locker 10'' lift
User avatar
KOSTASJ10
Posts: 116
Joined: Sun Nov 14, 2010 14:16
Location: ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΓΚΑΔΙΑ!!!

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by KOSTASJ10 »

Λοιπόν τρελά αγόρια !!!

Για να συντονιζόμαστε και να μην ξεσυντονιζόμαστε...



Να σας βάλω λίγο στο κλίμα και στο πρόγραμμα που έχει διαμορφωθεί μέχρι στιγμής ...πάντα σε συνεννόηση με την κεντρική Διοίκηση....(τον παπαρα τον Βασιλιά μας )



13/12/2013 Παρασκευή Απόγευμα - βράδυ....Μαζευόμαστε Στην νέα είσοδο της Καλαμάτας και συγκεκριμένα όπως μπαίνουμε στα δεξιά μας βλέπουμε ένα μπλέ κτήριο (COSMOS ) όπου είναι και η έδρα της ΟΑΚ 4Χ4 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ( εθελοντική ομάδα του νομού που θα εργαστεί για τις διαδρομές κτλ..) .




Image


Εκεί λοιπόν θα εξελιχτεί μια σουβλακοκατάσταση....


και ταυτοχρόνως όποιος γουστάρει θα μπορεί να Μαλακιστεί στο πιστάκι της ΟΑΚ 4Χ4 ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ...το οποίο θα έχει φρέσκο διαμορφωθεί και θα είναι και φωτισμένο...

Image


Αυτά για οσους έρθουν από Παρασκευή .


14/12/2013 Σαββάτο..

Ξυπνάμε με τρέλα και διάθεση για εκδρομή και μαλακία....

Το σενάριο μέχρι στιγμής θέλει αναχώρηση από την Καλαμάτα στης 09:30 πμ με τελικό προορισμό στης 12:00 - 01:00 μμ το χωριό ΄΄ΤΡΙΠΟΤΑΜΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ ''

Από Καλαμάτα λοιπόν μέχρι εκεί θα πάμε μέσω ασφαλτοχωματοδρομων μέσα από χωριά ....

Πριν φτάσουμε στον τελικό προορισμό όπου θα είναι το πολύ παιχνίδι ''ΤΡΙΠΟΤΑΜΑ'' , θα κάνουμε μια στάση στην Αγία θεοδώρα όπου εκεί θα συναντήσουμε και όσους θα έρθουν Σαββάτο....(

Οπότε λέμε.....όσοι θα έρθουν Σαββάτο ραντεβού στην Αγία Θεοδώρα Μεγαλόπολης (η ώρα θα ανακοινωθει...) .

Η Αγία Θεοδώρα είναι ένα θαύμα της φύσης όπου επάνω στην εκκλησία στην σκεπή της είναι φυτρωμένα 17 πανύψηλα δέντρα....

Image

Από εκεί λοιπόν όλοι μαζί αναχωρούμε για την μέγα μαλακία .....

''ΤΡΙΠΌΤΑΜΑ''

Image

Και εδώ μιλάμε για κηδεία...

Image

Να υπογραμμίσω ότι σε όλα τα σημεία η πρόσβαση είναι εύκολη δίχως κλαριά κτλ...βατός χωματόδρομος....

Από εκεί θα φύγουμε μέσω εθνικής για επιστροφή στην Καλαμάτα...μια απόσταση όχι πάνω απο 40 λεπτά...


ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ - ΜΠΑΝΙΟ - ΚΑΙ ΜΕΤΑ ......Πανόραμα Καλλιθέας - Καλαμάτα...φαγοπότι και ότι προκύψει....


15/12/2013 Κυριακή .

Το ΄ψάχνω για μια κοντινή βόλτα Ταύγετο.. με θέμα αλλά να έχουμε ξεμπερδέψει μέχρι τις 2:00 μμ αυστηρά΄ ώστε να φύγουν οι πολύ μακρινοί δίχως άγχος...


Αυτά αγόρια και κορίτσια...

Σας θέλω με διάθεση και χαμόγελο !!!

See you !!!
Jeep J10 Laredo , 360 cid V8 5.9L, D44 4.56 ,AMC 20 4.56 100% Locker 10'' lift
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by antonisxj »

ο καιρός περνάει...
η προσφορά που έχουμε απο το ξενοδοχείο δεν θα μας περιμμένει για πάντα.
γιαυτό κάγκουρες,
μπείτε να δηλώσετε δωμάτιο για να πάει ο Βλαχονικολός να τα κλείσει.

Αντε τελειώνετε λέμε.
δεν θα το ξαναπώ.
μετά πίπτει μόνο ράβδος... :mrgreen:
if it doesn't break, fix it until it does
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by antonisxj »

1. Αντώνης - Μαρία 1 δίκλινο
2. Βραζιλιάνος ?
3. Νικόλας - Κανέλλος ?
4. Γιωργος-Νατασσα 1 δίκλινο
5. lker μετά συνοδηγού ?
6. Kostas J10 (παπούστης)
7. Νίκος Jeep J10 HONCHO
8.Ηλίας με αλλον εναν Cherokee xj ?
9.Σακης αμαλια cherokee xj 1 δίκλινο
10.Θοδωρής-Δημητρα wrangler rubicon 1 δίκλινο
11. Drimon, με πιθανών τον αδερφό μου μαζί ?
12. Φώτης ranger με συγκοινωνία ?
13. Γιάννης toyota ?
14. Ηλίας μετά της συζύγου ?
15. Barou ?
16. Μάνθος ?
17. Τσουμάνης ?
18. Doctor ?
19. Τσέλιος ?
20. Πρεβεζάνοι ?
21. Λαρισαίοι ?
22. Αθηναίοι ?
23. Πελοποννήσιοι ?
if it doesn't break, fix it until it does
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: ΕΞΑΚΟΣΙΟΣΤΗ ΕΞΗΚΟΣΤΗ ΕΚΤΗ ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

κατα 90% θελω εγω 1 δικλινο μονο για Παρασκευη βραδυ!!!!Ειναι προβλημμα???
Post Reply

Return to “Οι Κάγκουρες 4x4 Club”