Α' ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ & ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Forum rules
Η είσοδος απαγορεύεται σε όλους πλην αυτών που αναγνωρίζουν εαυτόν ως κάγκουρα και δέχονται το χιούμορ
St. Tselios
Posts: 2414
Joined: Tue Jun 16, 2009 22:13

Re: Α' ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ & ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by St. Tselios »

Φίλοι Κάγκουρες καλημερα

Μπορει να ειμουν ''απων'' απο την ΚαγκουροΣυναντηση αλλα με τις αμεσες πληροφοριες που ειχα και με βιντεο και με φωτογραφιες που ειδα πριν ακομα τελειωσει η Συναντηση (απο τον Apnea) ηταν σαν να ειμουν εκει...
Αν πω οτι περασα ασχημα στον αγωνα θα ηταν ψεμα...ηταν ισως η καλυτερη τετρακινητη εμπειρια που εζησα ποτε.
Απο οτι διαβαζω οι εντυπωσεις σας ηταν οι καλυτερες...
Το κλιμα Καγκουροφιλιας ηταν το ιδανικοτερο (και χαιρομαι πολυ αυτο)
Η φιλοξενια απο τους φιλους απο τον Αγ. Κων/νο ηταν τελεια (ειμουν σιγουρος γι'αυτο)
..
.
Για ενα ομως πραγμα εμεινα έκλπηκτος και δεν πιστευα στα αυτια μου οταν ηρθαν μερικοι απο την ΚαγκουροΣυναντηση στον αγωνα:
Οτι το ΚαυστηροΜοτερ του Βασιλια μας παει σαν τετραλιτρο?
Θα τρελαθουμε τελειως?Ειναι δυνατον?Ο παλιοκαυστηρας?
Πραγματικα οσα βιντεο και αν μου δειξετε και οτι και αν μου πειτε αν δεν το δω με τα ματια μου δεν το πιστευω...
Image
St. Tselios
Posts: 2414
Joined: Tue Jun 16, 2009 22:13

Re: Α' ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ & ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by St. Tselios »

Και κατι ρε ΚαγκουροΓκαντεμαρεΚρητικοΜητσοτακη:
Οι καταρες που μου εριξες μεσω sms επιασαν τοπο...τραβουσα τον εργατη σαν σκυλι :evil:
Image
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: Α' ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ & ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by georgexj »

φιλε τσελιο τα ιδια ελεγε κ ο doctor μεχρι που εμεινε εκπληκτος.το ασχημο ητανε οτι κ γω ποθ εχω καυστηρα δεν μπορουσα να τουσ το ξανα αποδειξω γιατι ειχε καποια προβληματα το αυτοκινητο μου.θα ηθελα πολυ να ητανε διπλη η επαληθευση!!αλλα δεν πειραζει.στην επομενη μασ συναντηση.κ αντε να γινει συντομα!!!ηδη εχει παει πρωι πρωι στο συνεργειο το αυτοκινητο!!!
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: Α' ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ & ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by antonisxj »

άπιστε Θωμά.
πρέπει να με φοβάσε απο τώρα και στο εξής.
βάλε όσα άλογα θές, όσα λίτρα θές, όσες χιλάδες κυβικά θές, ότι άξονες θές,
πάλι θα σε πατήσω. ο λέβητας με κρατούσε ζεστό και η ροπή σε κίνηση.
τελευταία φορά που ασχολείσαι μαζί μου.
θα κάτσεις πρώτα να δείς τα βίντεο.
να κάτσεις να ακούσεις τους ανταποκριτές σου.
και μετά σου επιτρε΄πω να μου ξαναμιλήσεις ξεκινόντας με την πρόταση "συγνώμη πανμέγιστε καγκουροκαυστηρομήχανε άρχοντα του καγκουριστάν, δεν θα σου ξανααντιμιλήσω ποτέςςςςςς"
πρόσεξε καλά, γιατί έχεις ήδη κίτρινη κάρτα και ο λάισμαν κουνάει το σημαιάκι του εύκολα.
if it doesn't break, fix it until it does
lker
Posts: 1274
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:13
Contact:

Re: Α' ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ & ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by lker »

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα!
Η πρώτη πανελλήνιά μας είναι ιστορία πλέον όπως έγραψε και ο επίτιμος! :D Μια από τις καλύτερες εκδρομές/συναντήσεις που είχα την τύχη να βρεθώ και η οποία έκλεισε με τον ομορφότερο τρόπο χάρη στη φλασιά του Πρύτανη! Μια απίστευτη βραδυνή περιήγηση στα πέριξ της Πάρνηθας!
Ο Παναγιώτης και εγώ σας ευχαριστούμε όλους μέσα από την καρδιά μας για δυο υπέροχες μέρες καγκουριάς, γέλιου και χαβαλέ! Special Thanks στα παιδιά από τον Άγιο που πραγματικά δώσανε ρέστα με την απίστευτη φιλοξενία τους και προσπαθούσαν συνεχώς να ικανοποιήσουν κάθε καγκούρικη επιθυμία μας! Να στε καλά ρε παίδες!
Ελπίζω η επόμενή μας να γίνει πολύ σύντομα και φυσικά με όλους τους κάγκουρες που δεν μπόρεσαν να παρευρεθούν παρόντες! :D
Σας αφήνω τώρα γιατί συγκινήθηκα :lol: :lol: :lol: :D :mrgreen:
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...
B.R.A.T. ... the original ...
Always groovin 4WD moving

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk
User avatar
XJ ''The Doctor''
Posts: 1277
Joined: Wed Jun 17, 2009 09:33
Contact:

Re: Α' ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ & ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by XJ ''The Doctor'' »

:mrgreen:
να ξεκινησω λοιπον με καποιες πραγματικα πολυ λιγες φωτο που εχω διοτι ο δικος μου καμερα-καγκουρας τραβουσε μονο βιντεο και εκει σας εχω σχεδον ολους :D

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
XJ 4.6L stroked, 7.5'' lifted, Arb locked, D44f/r chrome shafted and stock leather seats...running on 35's
Proudly Honorary member of 4x4 Kagkouras Club
johny4x4
Posts: 690
Joined: Wed Jul 01, 2009 11:27
Location: Nafplio

Re: Α' ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ & ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by johny4x4 »

Καλημέρα σε όλους!!!
Και εγώ με την σειρά μου θέλω να πω οτι πέρασα υπέροχα, είδα ωραία μέρη, ευχάριστους κάγκουρες και υπέροχα αυτοκίνητα!
Θέλω να ευχαριστήσω τους τοπικούς κάγκουρες (Γιάννη, Ηλία, Παρασκευά και άλλους που δεν θυμάμαι ονόματα) και τους υπόλοιπους απο όλα τα μέρη για την ευχάριστη παρέα!
Πρώτη φορά είδα μαζεμένους τόσους κάγκουρες στον ίδιο τόπο!!
Πιστεύω οτι εκτος απο τους τοπικούς που είναι πολύ μπροστά σε θέμα καγκουριάς αυτος που θα πρέπει να πάρει το βραβείο είναι ο Αντώνης (πολύ καγκουρας ρε παιδάκι ο άνθρωπος)
Παραδέχτηκα τα diesel αλλά καύλ.....α με τα v6 v8!!!
doctor θα ανεβάσω και κάποιες απο τις καγκουριές σου (έχω και πολλές εκεί που τα 35άρια έγιναν σλίκ!!!!!)
Και νιώθω πολύ υπερήφανος με τον εαυτό μου που κατάφερα επιτέλους σε εκδρομή πάνω απο μια μέρα όχι μόνο να γυρίσω οδηγώντας αλλά και χωρίς την παραμικρή ζημιά!!!!!!!!!!
Υ.Γ.: Αυτά τα bogger δεν βλέπω να αντέχουν πολύ. Ήδη μετά την πρώτη εκδρομή έχουν φύγει 2-3 κομματάκια!!!!
Image
St. Tselios
Posts: 2414
Joined: Tue Jun 16, 2009 22:13

Re: Α' ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ & ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by St. Tselios »

Ρε που πατε να ανεβειτε με τα λεωφορεια σας?Τι νομιζατε οτι ηταν αυτο???Ραμπα σε ΚΤΕΛ??? :lol: :lol: :lol:

Image

Image


Μια εικονα...χιλιες λεξεις!Ο Βασιλιας και ο Επιτιμος...με υφος...με καμαρι...πω,πω,πω....... :lol:

Image
Image
User avatar
apnea
Posts: 49
Joined: Tue Jun 16, 2009 19:20
Location: athens - kalamaki
Contact:

Re: Α' ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ & ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by apnea »

Επιτέλους! Μετά από τόσον καιρό καταφέραμε να μαζευτούμε οι κάγκουρες της Ελλάδας και να γνωριστούμε!

Όλοι οι συνάδελφοι κάγκουρες είναι εξαιρετικά παιδιά και εντελώς τρελοί! Doctor, είσαι απίστευτος! Κι εσύ το ίδιο, τρελαμένο παλιοκρητικόπουλο!

Ήταν μία συνάντηση με πολύ γέλιο και την καλύτερη παρέα .

Την Παρασκευή η μόνη καγκουριά μας είχε να κάνει με φαγητό και ποτό… Το Σάββατο, μαζί με τα παιδιά από την περιοχή οργώσαμε το βουνό και κάναμε τις καγκουριές που θα δείτε στις φωτό που θα ανεβάσω κι εγώ αργότερα σήμερα. Την Κυριακή εμείς αναγκαστήκαμε να εγκαταλείψουμε την τρελοπαρέα από το πρωί, γιατί ένα πρόβλημα στην μπαταρία δεν άφηνε περιθώρια για οδήγηση τη νύχτα…. όμως προλάβαμε να δούμε ένα μικρό κομμάτι του αγώνα wild terrain που γινόταν στην Παύλιανη. Χάσατε που δεν καταφέρατε να περάσετε κι εσείς: τα θηρία των αγωνιζόμενων πέρασαν από κομμάτια που δεν τα βάζει ο νους μας! Ένα μεγάλο μπράβο στους αγωνιζόμενους και βέβαια στους νικητές.

Τέλος, ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους τοπικούς άρχοντες - κάγκουρες για ό,τι έκαναν για να μας μείνει αξέχαστη αυτή η συνάντηση! Επίσης, να ΄ναι καλά ο Γιάννης από τον Άγιο Κωνσταντίνο που φόρτισε τη μπαταρία μου (τελικά δεν ήταν το δυναμό), αλλά και ο Πρύτανης για το εργαλείο του, με βοήθησε πολύ στην επιστροφή! Να’ στε όλοι καλά!!

Κάγκουρες, ελπίζω να μη χρειαστεί να περιμένουμε πολύ μέχρι την επόμενη συνάντηση. Μπορούμε βέβαια να τα πούμε και νωρίτερα για καφέ, ποτό, μπριζόλα κτλ κτλ !! Άντε να ξαναμαζευτούμε γρήγορα!!!

:D :D :D
Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ικανοποιηση απο το συναισθημα που προσφερει η πραγματοποιηση καποιας μεγαλης επιθυμιας
loutrokampines
Posts: 74
Joined: Thu Sep 17, 2009 10:17

Re: Α' ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΡΧΙΚΑΓΚΟΥΡΩΝ & ΚΑΓΚΟΥΡΩΝ

Post by loutrokampines »

apnea wrote:Επιτέλους! Μετά από τόσον καιρό καταφέραμε να μαζευτούμε οι κάγκουρες της Ελλάδας και να γνωριστούμε!

Όλοι οι συνάδελφοι κάγκουρες είναι εξαιρετικά παιδιά και εντελώς τρελοί! Doctor, είσαι απίστευτος! Κι εσύ το ίδιο, τρελαμένο παλιοκρητικόπουλο!

Ήταν μία συνάντηση με πολύ γέλιο και την καλύτερη παρέα .

Την Παρασκευή η μόνη καγκουριά μας είχε να κάνει με φαγητό και ποτό… Το Σάββατο, μαζί με τα παιδιά από την περιοχή οργώσαμε το βουνό και κάναμε τις καγκουριές που θα δείτε στις φωτό που θα ανεβάσω κι εγώ αργότερα σήμερα. Την Κυριακή εμείς αναγκαστήκαμε να εγκαταλείψουμε την τρελοπαρέα από το πρωί, γιατί ένα πρόβλημα στην μπαταρία δεν άφηνε περιθώρια για οδήγηση τη νύχτα…. όμως προλάβαμε να δούμε ένα μικρό κομμάτι του αγώνα wild terrain που γινόταν στην Παύλιανη. Χάσατε που δεν καταφέρατε να περάσετε κι εσείς: τα θηρία των αγωνιζόμενων πέρασαν από κομμάτια που δεν τα βάζει ο νους μας! Ένα μεγάλο μπράβο στους αγωνιζόμενους και βέβαια στους νικητές.

Τέλος, ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους τοπικούς άρχοντες - κάγκουρες για ό,τι έκαναν για να μας μείνει αξέχαστη αυτή η συνάντηση! Επίσης, να ΄ναι καλά ο Γιάννης από τον Άγιο Κωνσταντίνο που φόρτισε τη μπαταρία μου (τελικά δεν ήταν το δυναμό), αλλά και ο Πρύτανης για το εργαλείο του, με βοήθησε πολύ στην επιστροφή! Να’ στε όλοι καλά!!

Κάγκουρες, ελπίζω να μη χρειαστεί να περιμένουμε πολύ μέχρι την επόμενη συνάντηση. Μπορούμε βέβαια να τα πούμε και νωρίτερα για καφέ, ποτό, μπριζόλα κτλ κτλ !! Άντε να ξαναμαζευτούμε γρήγορα!!!

:D :D :D
Eχω την εντυπωση πως αν ειχα ερθει θα ειχα γυρισει με το κτελ στην αθηνα.Εσεις δεν ειστε απλα καγκουρες αλλα HARDCORE καγκουρες :!: :!:
Post Reply

Return to “Οι Κάγκουρες 4x4 Club”