ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!

Forum rules
Η είσοδος απαγορεύεται σε όλους πλην αυτών που αναγνωρίζουν εαυτόν ως κάγκουρα και δέχονται το χιούμορ
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!

Post by PanosXJ »

...καλά όλα τα θυμηθήκατε αφού πέρασε η μπόρα....αφού τέλειωσε η γιορτή....ο βρεγμένος τη βροχή δεν τη φοβάται και άλλα τέτοια...
....και τι έχει το συγκεκριμένο μπλοκέ...δημιουργεί προβλήματα στην οδήγηση, στη γρήγορη βόλτα, στις στροφές, που; Είναι επικύνδυνο ή απλά δεν είναι αρκετά ικανό;
Πάντως μου φαίνεται καλύτερο απο τα δισκάκια της ΜΟΠΑΡ....
....γιατρέ πές μου σε παρακαλώ άν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και άν υπάρχει οποισδήποτε κίνδυνος......

...τελικά για το τσίπ τηλεφώνησα στην εταιρεία και μου είπαν ότι είναι ακριβώς το ίδιο!!! (...ξέχασα να τους πώ όμως ότι έχω πεταλούδα απο 4τράλιτρο, σπέισερ και έχω ανοίξει την εισαγωγή στα 62χλσ.)
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
User avatar
XJ ''The Doctor''
Posts: 1277
Joined: Wed Jun 17, 2009 09:33
Contact:

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!

Post by XJ ''The Doctor'' »

Κοιτα, επικινδυνο δεν ειναι αλλα,

-απο τη στιγμη που βαζεις ''μπλοκε'' γιατι να μη βαλεις πραγματικο 100%
-και απο οτι εχω διαβασει σε τεχνικες αναλυσεις εξωτερικου συνηθως το χρησιμοποιουνε εμπρος και για χρηση βολτας διοτι για να ''κουμπωσει'' θελει γκαζια και στα γκαζια δεν αντεχει

Σε εμενα δουλευε καλα σε λασπωμενο χωματοδρομο και τιποτα παραπανω. Μολις αρχιζαν τα ζορια, εστω και ενα εμποδιακι μικρο εκανε διαφορικο και για συνελθει ετρωγε στα αυτια....συνεπεια.....τα c-clip παρεδωσαν, τα ημιαξονια τ'απαιξαν κλπ, διοτι εκει που ακριβως δεν ηθελε γκαζι αλλα αργα εγω για να με βοηθησει τα εχωνα.

Το πεταξα και ησυχασα, διοτι για τη χρηση που το ηθελα δεν εκανε, ομως εαν απλα το χρησιμοποιεις για βολτιτσες σαφως και ειναι καλυτερο απο το στοκ μαμα....
XJ 4.6L stroked, 7.5'' lifted, Arb locked, D44f/r chrome shafted and stock leather seats...running on 35's
Proudly Honorary member of 4x4 Kagkouras Club
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!!!!!

Post by PanosXJ »

......σε ευχαριστώ γιατρέ μου για την άμεση ανταπόκριση....ναί έχεις δίκιο σε όλα....απλά πίστευα κι εγώ ότι είναι καλύτερο απο αυτό της μαμάς κι έτσι το πήρα...
....όπως τα είπατε σκέφτηκα μήπως έχει προβλήματα και παρουσιάζονται στο δρόμο εκεί που δεν το περιμένεις και την άλλη στιγμή είσαι εκτός με διάφορες συνέπειες...αλλά συνήθως αυτά συμβαίνουν με τα 100% τα αυτόματα...
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
Post Reply

Return to “Οι Κάγκουρες 4x4 Club”