Φτερα TJ

Forum rules
Η είσοδος απαγορεύεται σε όλους πλην αυτών που αναγνωρίζουν εαυτόν ως κάγκουρα και δέχονται το χιούμορ
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Φτερα TJ

Post by Nicolas »

alex-tj97 wrote:επειδη εχω καταλαβει οτι ετσι δεν θα εχω καλο καγκουροτελος λεω να αποχωρησω με ελαφρα..
το προτιμω απο το να παω σε καμια καγκουροεξορια ως αντιφρονουντας.
:lol: :lol: 8-)
Εδώ δεν έχει καγκουροεξορίες.
Το πολύ πολύ να σε βάλουμε να αλλάζεις τα ημιαξόνια του καγκουροβασιλιά.
Full time job μιλάμε. Κάτεργα :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
Pritanis
Posts: 58
Joined: Mon Sep 14, 2009 22:27
Location: Kagouristan

Re: Φτερα TJ

Post by Pritanis »

antonisxj wrote:έχεις αρχίσει να γρατζουνάς τις ευαίσθητες χορδές μου φιλαράκι.
εδω μέσα έχουμε βασιλευομένη δικτακτορική δημοκρατία και γίνεται πάντα το σωστό και το δίκαιο που λέω εγώ.
εδωμέσα όλοι μπορούν να σχολιάζουν αυτά που δεν λέω εγώ και να κριτικάρουν τις κουβέντες και τα σχόλια που δεν κάνω εγώ.
όπωε καταλαβαίνεις είμαι βασιλιάς με κύρος και όόόόόόλοι με σέβονται. ακόμα και ο Toro έφαγε τη σκόνη μου και έκατσε στ'αυγά του. αν θες λοιπόν να τα πάμε καλά, θα πρέπει να ασπαστείς τους νόμους και τους κανόνες που δεν έχει το καγκουροχωριό μας και να γίνεις κι'εσύ ένα χαρούμενο στρουμφάκι ...εχμ... χμ... συγνώμη... καγκουράκι ήθελα να πώ.

ας αναφωνήσουμε όλοι μαζί λοιπόν
"ΖΗΤΩ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΜΑΣ"
"ΖΗΤΩ ΤΟ ΚΑΓΚΟΥΡΟΧΩΡΙΟ"
"ΖΗΤΩ Η ΚΑΓΚΟΥΡΟΚΡΑΤΙΑ"
"ΖΗΤΩ ΟΙ ΤΥΡΟΠΙΤΕΣ"
"ΖΗΤΩ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΟΠΟΥΛΑ"
"ΖΗΤΩ ΤΑ BOGGER"
"ΖΗΤΩ ΤΑ ΜΠΛΟΚΕ"

ΖΗΗΗΗΗΗΗΤΩΩΩΩΩΩΩ



:shock: εξέφυγα τελείως μου φαίνεται. :mrgreen:


ΖΗΤΩ ΟΙ ΣΠΑΣΜΕΝΕΣ ΜΠΙΕΛΕΣ


Image
User avatar
alex-tj97
Posts: 114
Joined: Tue Jul 28, 2009 02:50

Re: Φτερα TJ

Post by alex-tj97 »

πριν 1 1/2 μηνα τελειωσα με τα φτερα,αλλα σημερα αξιωθηκα να το γραψω.βαφτηκαν και τοποθετηθηκαν κανονικα.
ενω ολα ειχαν παει καλα(τριψιμο,περασμα με πραιμερ,καλυψη γρατζουνιων και σκασιματων),τη μερα που τα εβαψα γ@μηθηκε ο Διας.ολα αναποδα πηγαν στο βαψιμο.
αρχιζω να περναω το πρωτο χερι χρωμα και η βαλβιδα του σπρευ αρχιζει να πεταει μαζι με το χρωμα και χοντρες σταγονες χρωμα-σαν να το "φτυνει". :evil:
αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να γεμισει μικρα σημαδακια. :evil:
αλλαξα 3 βαλβιδες αλλα το ιδιο αποτελεσμα ειχα με ολες.ειχε και εναν αερα εκεινο το πρωι και εδεσε το γλυκο.παραλιγο να μη φτασει το χρωμα.
τεσπα,εκεινα τα σημεια που ειχαν πεσει οι σταγονες τις περασα με ενα λεπτο γυαλοχαρτο για να ισιωσουν λιγο πριν το δευτερο χερι.
η αλλη μαλακια που εκανα ηταν οτι φοβουμενος μην αφησω κομματι αβαφο σε καποια σημεια εβαλα περισσοτερο χρωμα απο οτι επρεπε και επομενο ηταν να αρχισει να σταζει σε 2-3 σημεια.
τελοσπαντων,παρολο αυτα οταν στεγνωσε και το δευτερο χερι τα φτερα δεν ηταν τελικα τοσο χαλια οσο νομιζα.
αλλα δεν ηταν και αυτο που περιμενα.το χρωμα παντως-μαυρο ματ- ειναι απιστευτο! :)
το αποτελεσμα νομιζω ειναι απο μετριο εως με το ζορι καλο.
δεν πειραζει,αν και χαλαστηκα γιατι ειχε πεσει δουλιτσα και το αποτελεσμα δεν ηταν αυτο που περιμενα,εντουτοις και μονο με την προσπαθεια μου εγω εχω ικανοποιηθει.

φωτοζ απο τη διαδικασια.



τα φτερα μολις εχουν βγει και πριν τριφτουν.σε αθλια κατασταση.
Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

Uploaded with ImageShack.us

τριφτικαν με 3 διαφορετικα γυαλοχαρτα(χοντρο,μετριο και στο τελος ενα πολυ λεπτο.δεν θυμαμαι τι νουμερα ηταν.μονο ενα που ηταν 100σταρι.)για να φυγει το χρωμα.μιλαμε για τρελη αγγαρεια! :lol:
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

περαστηκαν με το πραιμερ(σε καποια σημεια με σκασιματα και χαρακιες περαστηκαν 2 χερια για να καλυφθουν τα σημαδια.μετα το πρωτο χερι πραιμερ τριφτικαν με γυαλοχαρτο)

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

και τελος,το περασμα με το χρωμα.στη 2η φωτο φαινονται και οι ατελειες

Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

τοποθετημενα.
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image
Image

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Image

Uploaded with ImageShack.us

Καγκουρες,σας ευχαριστω πολυ ολους για τη βοηθεια σας!(λιγο περισσοτερο τους wranglerαδες :mrgreen: ).
ελπιζω καποια στιγμη (μιας και θα "ψηλωσω" συντομα) να τα πουμε και απο κοντα σε καποιο βουνο! :D
lker
Posts: 1274
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:13
Contact:

Re: Φτερα TJ

Post by lker »

Μια χαρά ειναι το αποτελεσμα :D Φτου φτου :D Και ευχαριστουμε που το μοιραστηκες μαζι μας :D
Πάντως για τις ατελειες μην σε πολυνοιάζει :lol: Αν οντως συναντηθουμε απο κοντά σε καμιά εκδρομή, πιθανόν η κατάσταση να αντιστραφεί :lol: Θα ψαχνεις για χρώμα αντ αυτών ... μη σου πω και ολοκληρο το φτερο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...
B.R.A.T. ... the original ...
Always groovin 4WD moving

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk
User avatar
alex-tj97
Posts: 114
Joined: Tue Jul 28, 2009 02:50

Re: Φτερα TJ

Post by alex-tj97 »

lker wrote:Μια χαρά ειναι το αποτελεσμα :D Φτου φτου :D Και ευχαριστουμε που το μοιραστηκες μαζι μας :D
Θα ψαχνεις για χρώμα αντ αυτών ... μη σου πω και ολοκληρο το φτερο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

σε ευχαριστω φιλε μου να εισαι καλα! :)
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: Φτερα TJ

Post by antonisxj »

φιλαράκι, ωραία δουλειά.
ερώτηση.
τα φτεράκια είναι μαλακό πλαστικό εύκαμπτο? αν ναι, ΄τώρα που το έβαψες, το χρώμα δεν σπάει?
if it doesn't break, fix it until it does
User avatar
alex-tj97
Posts: 114
Joined: Tue Jul 28, 2009 02:50

Re: Φτερα TJ

Post by alex-tj97 »

thanks monsieur le Roi! :lol:

τα φτερα οντως ειναι απο ευκαμπτο πλαστικο.ακομα δεν εχω δει να σπαει το χρωμα και δε νομιζω να γινει ευκολα.εγω το ξεφλουδισμα φοβομουν αλλα μεχρι τωρα κανενα προβλημα.
τα ειχα τριψει καλα τα φτερα ωστε να γινουν εντελως λεια και να μην εχω πολλες πιθανοτητες να μου σκασει το χρωμα.
το μονο αρνητικο ειναι οτι στο μαυρο ματ (που υποτιθεται οτι ειναι το χρωμα :lol: ),φαινονται πολυ οι γρατζουνιες!στα σατινε δεν φαινοντουσαν τοσο!
αλλα ετσι και αλλιως το σκεπτικο ηταν να τα συμμαζεψω λιγο για 1-2 χρονια μεχρι να παρω τα bushwacker που θελω. :)
User avatar
toro
Posts: 295
Joined: Sun Jul 05, 2009 20:26

Re: Φτερα TJ

Post by toro »

antonisxj wrote:έχεις αρχίσει να γρατζουνάς τις ευαίσθητες χορδές μου φιλαράκι.

όπωε καταλαβαίνεις είμαι βασιλιάς με κύρος και όόόόόόλοι με σέβονται. ακόμα και ο Toro έφαγε τη σκόνη μου

ας αναφωνήσουμε όλοι μαζί λοιπόν
"ΖΗΤΩ ΤΟ ΚΑΓΚΟΥΡΟΧΩΡΙΟ"
"ΖΗΤΩ Η ΚΑΓΚΟΥΡΟΚΡΑΤΙΑ"

"ΖΗΤΩ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΟΠΟΥΛΑ"


ΖΗΗΗΗΗΗΗΤΩΩΩΩΩΩΩ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .......Λοιπον..........ΑΜΦΗΣΒΗΤΟΥΜΕΝΕ!!!!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Για να φαει ο TORO,........σκονη , απο σενα , πρεπει να ....παρεις αυτοκινητο που να μπορει να τη.........ΠΕΤΑΕΙ!!!!!!!! Και.........τετοιο ειναι μονο.......ΕΝΑ!!!!!!!! :mrgreen: :P :P :P :mrgreen: :lol: ...... WRANGLER.......ρε!!!!!!!!! (Δε σου ειπα να μη με.....τσιγκλας????) :lol: :lol:






















:shock: εξέφυγα τελείως μου φαίνεται. :mrgreen:
User avatar
antonisxj
Posts: 4226
Joined: Wed Jun 17, 2009 10:18

Re: Φτερα TJ

Post by antonisxj »

?????? :? :? :? ????
αυτό το post ήταν στις "23 Απρ 2010"
τώρα θυμήθηκες να απαντήσεις?

:lol: :lol: :lol: περσυνά ξινά σταφύλια που λένε και στο χωριό μου. :lol: :lol: :lol:
if it doesn't break, fix it until it does
User avatar
toro
Posts: 295
Joined: Sun Jul 05, 2009 20:26

Re: Φτερα TJ

Post by toro »

antonisxj wrote:?????? :? :? :? ????
αυτό το post ήταν στις "23 Απρ 2010"
τώρα θυμήθηκες να απαντήσεις?

:lol: :lol: :lol: περσυνά ξινά σταφύλια που λένε και στο χωριό μου. :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: .......Και......στο δικο μου το ιδιο λενε!!!!!! :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ..(Αλλα οστοσο εσυ, μπορουσες να......απαντησεις, για τη.......ΤΑΜΠΑΚΕΡΑ!!!!!!) :mrgreen: :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply

Return to “Οι Κάγκουρες 4x4 Club”