Διαγραφή Μέλους

User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Διαγραφή Μέλους

Post by friar »

Εχεις π.μ.
Είχες δίκιο, το βλέπω τώρα, συγνώμη, αλλά βλέπεις....
ο μαλάκας για τον καφέ
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
GENERAL LEE

Re: Διαγραφή Μέλους

Post by GENERAL LEE »

Τις περισσότερες φορές δίκιο έχω αλλά δεν με παίρνουν στα σοβαρά !χαχχαχαχαχχαχαχαχαχα
Φωκίων

Re: Διαγραφή Μέλους

Post by Φωκίων »

GENERAL LEE wrote:Τις περισσότερες φορές δίκιο έχω

Χμ.......









( Χιουμορ Αρη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
GENERAL LEE

Re: Διαγραφή Μέλους

Post by GENERAL LEE »

Φωκίων wrote:
GENERAL LEE wrote:Τις περισσότερες φορές δίκιο έχω

Χμ.......









( Χιουμορ Αρη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Τι έγινε , φοβάσαι μην σε xeso πάλι ? :lol:
Μπορείς να γράψεις την άποψη σου εφόσων ο admin δεν έχει κλειδώσει την ενότητα (ακόμη )
Ελεύθερα λοιπόν !
Φωκίων

Re: Διαγραφή Μέλους

Post by Φωκίων »

Η αποψη μου εχει γραφει δεοντως και αρμοδιως....

οσο για το.... εσιμο - αστο.... ξερεις...
Να φοβηθω??? Μπα..... εσυ θα χασεις, εφαγα φασολια..... :D :D :D :D :D :D :D :D :D
sirros
Posts: 259
Joined: Wed Jun 17, 2009 07:53
Location: landroverworld

Re: Διαγραφή Μέλους

Post by sirros »

general κοψε τα ναρκωτικα
ειδαμε και παθαμε.....

:o :o :o
8-) 8-) 8-)
Πιτσα - Μπαλα και Καρατε
kim
Posts: 5
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:16

Re: Διαγραφή Μέλους

Post by kim »

Αγαπητέ Στάθη - Foul!

Από τη στιγμή που έκανες την επιλογή να διαχειρίζεσαι ένα μέσο επικοινωνίας, δεν μπορείς ούτε να διαγράφεις άτομα αλλά ούτε να κλειδώνεις ενόητες για προσωπικούς λόγους.

Έχοντας εμπειρία όπως γνωρίζεις στα media, έχεις δικαίωμα να κάνεις ότι θέλεις εάν το "κατάστημα" σου το ονομάσεις Στάθης και Σια.

Εάν λες "ο πληρώνων" και "είναι δικό μου το μαγαζί" κλπ τότε δεν μπορείς παράλληλα να λες "σας προσφέρω βήμα για τις απόψεις σας και συζήτηση κλπ" - μου θυμίζει ένα ρητό που λέει "έχεις το δικαίωμα να έχεις δική σου άποψη αρκεί να συμφωνεί με την δική μου".

Συνεπώς θεωρώ ότι (μηντιακά τουλάχιστον) χειρίζεσαι τις καταστάσεις εντελώς λάθος.

Να διευκρινήσω ότι τα παραπάνω δεν έχουν σχέση με την διαγραφή του Αθανασίου αλλά με την συμπεριφορά του "ελεύθερου" forum τους τελευταίους μήνες μέσω των εκάστοτε διαχειριστών του. Το "ελέυθερο βήμα" και η "συζήτηση" έχει καταργηθεί και πλέον βλέπουμε ότι άρχισαν και οι διαγραφές σε όποιους αντιδρούν.

Αισθάνομαι ότι δεν με εκφράζει το forum πλέον και ενημερωτικά μετά από αυτή την ανάρτηση θα διαγραφώ μόνος μου - ευχαριστούμε για την φιλοξενια όλα αυτά τα χρόνια.

Έκτωρ Κιμωνίδης
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Διαγραφή Μέλους

Post by Nicolas »

Αγαπητέ Έκτορα, όσον αφορά το γενικό περιεχόμενο της ανάρτησής σου, συμφωνώ.

Ωστόσο ούτε άρχισαν οι διαγραφές διαφωνούντων όπως λες ούτε και ο διαγραφέντας θεωρείται διαφωνούντας. Εμείς θεωρούμαστε διαφωνούντες με τον διαγραφέντα και γι αυτό υφιστάμεθα αυτόν τον ξεφτυλισμό σε κάθε δημοσίευσή του.
Ο πληθυντικός λοιπόν είναι λάθος.

Επιπλέον ο διαγραφέντας δεν είναι ένας απλός χρήστης που δεν έχει που να πει τον πόνο του αλλά ένας εκδότης που χρησιμοποιεί το μέσο που κατέχει για να μας διαβάλλει κατ εξακολούθησην εκμεταλλευόμενος το γεγονός πως κανείς δεν μπορεί να του απαντήσει.
Επιπλέον του έχουν γίνει συστάσεις πολλές φορές τις οποίες επέλεξε να αγνοήσει επιδεικτικά.

Επειδή λοιπόν μας υβρίζει στο περιοδικό του (άνανδρα διότι δεν μπορούμε να απαντήσουμε) αλλά εδώ απαιτεί ασυλία,
επειδή δεν τρώμε κουτόχορτο,
επειδή δεν δουλεύουμε για τον διαγραφέντα,
επειδή δεν είμαστε δημοσιογράφοι αλλά χομπύστες,
επειδή σε τελική ανάλυση δικαιώματα έχουν όλοι οι χρήστες και όχι μόνο ο διαγραφέντας
και επειδή το ότι διαχειριζόμαστε ένα μέσο δεν σημαίνει πως πρέπει να στήνουμε και κώλο στον κάθε τρελό,


διαγράφεται και ησυχάζουμε όλοι.

Το γεγονός πως αναφέρεις την "αυτοδιαγραφή" σου ως απόρροια της διαγραφής κάποιου,
για εμάς συνεπάγεται ως ταύτιση του προσωπικού μας κόπου με τον διαγραφέντα και αυτό είναι που σιχαθήκαμε...
Το γεγονός δηλαδή πως κάποιοι είναι μέλη εδώ για να διαβάζουν τις προσωπικές επιθέσεις κάποιου προς όλους τους υπόλοιπους.

Επίσης, για να το κλείσω, αν πιστεύεις πως το to4x4.gr "δεν σε εκφράζει το forum πλέον και ενημερωτικά " επειδή δεν γράφει ο διαγραφέντας, ή αν ακόμα θεωρείς ενημέρωση τις βρισιές, τις επιθέσεις και μόνο ότι έχει σχέση με τον αγώνα του διαγραφέντα,
προσβάλλεις και εμάς και τον δικό μας κόπο και τον κόπο όλων των υπολοίπων που φροντίζουν αφιλοκερδώς για την ενημέρωσή σου.

Ευχαριστώ.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Pet4x4
Posts: 218
Joined: Tue Jun 16, 2009 23:31

Re: Διαγραφή Μέλους

Post by Pet4x4 »

Πραγματικά δέν ξέρω τι να πώ..... Απο την μία καταλαβαίνω όλα αύτά που λές περί ύβρεων κτλ. καθώς και πώς μπορεί να έγιναν κουραστικές για κάποιους οι διαμάχες ανάμεσα στον Γιάννη και διάφορους άλλους κατα και καιρούς. Απο την άλλη, θα συμφωνίσω απολύτος και με τον Έκτορα. Εκτός αυτού όμως, το timing είναι εντελώς λάθος και αυτό το είπα και στον Στάθη. Το να γίνετε η διαγραφή του 10 μέρες πρίν τον αγώνα, απο το πιο πολυσύχναστο forum (η και το επίσημο forum ενημέρωσης του αγώνα αν θές, ακόμα και άν είναι ατύπος επίσημο), σίγουρα δημιουργεί προβλήματα και στόν οργανωτή αλλά και στους αγωνιζόμενους. Κατα τήν γνώμη μου... δέν έπρεπε να γίνει. Και άν κατα την δικιά σας έπρεπε (την οποία και σέβομαι!), επιμένω πως δέν έπρεπε να γίνει αυτή την στιγμή! Τώρα που η ανάγκη για επικοινονία είναι στο αποκορύφωμα!
Nicolas wrote: Επίσης, για να το κλείσω, αν πιστεύεις πως το to4x4.gr "δεν σε εκφράζει το forum πλέον και ενημερωτικά " επειδή δεν γράφει ο διαγραφέντας, ή αν ακόμα θεωρείς ενημέρωση τις βρισιές, τις επιθέσεις και μόνο ότι έχει σχέση με τον αγώνα του διαγραφέντα,
προσβάλλεις και εμάς και τον δικό μας κόπο και τον κόπο όλων των υπολοίπων που φροντίζουν αφιλοκερδώς για την ενημέρωσή σου.
Όχι, ενυμέρωση δέν είναι μόνο οι "βρισιές, οι επιθέσεις και μόνο ότι έχει σχέση με τον αγώνα του διαγραφέντα" όπως λές Nicolas. Σίγουρα όμως, και αυτό δεν μπορείς να το αρνηθείς, ενημέρωση είναι να μαθένουμε και να επικοινονούμε ΚΑΙ με τον οργανωτή του μεγαλήτερου και μακροβιότερου πλέον αγώνα 4χ4 στην Ελλάδα. Αν λύπει αυτό, θα κινδηνεύει το forum να γίνει σαν κάποιο άλλο... και να κατηγοριθεί για επιλεκτική ενυμέρωση, ανάλογα με τα γούστα και τις προσωπικές σχέσεις του διαχειριστή. Και αυτό θα είναι κρίμα γιατί αυτό εδώ το forum κουβαλάει ιστορία ετών! Ελπίζω να καταλαβαίνεις τις προθέσεις μου σε μία προσπάθεια να σου υπενθυμίσω πως το νομισμά έχει πάντα δύο όψεις. Το ξέρω πως θα τα έχετε σκευτεί και εσείς αυτά πριν απο μένα και είμαι σίγουρος πως πρόκειται για μία δύσκολη κατάσταση που στο τέλος πήρατε τις αποφάσεις σας. Ίσως η χρυσή τομή να βρήσκεται στον χρήστη με όνομα ihnilatis... λέω εγώ τώρα! :roll:
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Διαγραφή Μέλους

Post by friar »

Συμμετέχεις στον Αγώνα,????
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Post Reply

Return to “Ανακοινώσεις του Forum”