Εικονα αβαταρ????

Post Reply
User avatar
gvp
Posts: 122
Joined: Thu Jun 18, 2009 12:28

Εικονα αβαταρ????

Post by gvp »

Ας ανεβασει καποιος ενα αρθρο με τον τροπο που κανουμε σμικρυνση σε μια φωτογραφια προκειμενου να την ανεβασουμε στο αβαταρ!!!
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high..." Ayrton Senna
lker
Posts: 1274
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:13
Contact:

Re: Εικονα αβαταρ????

Post by lker »

Ένας εύκολος τρόπος είναι να κατεβάσεις ένα προγραμματάκι που λέγεται PixResizer ... Google it και θα το βρείς με μιάς.
Σου δίνει τη δυνατότητα να πειράξεις το μέγεθος μιας φωτογραφίας, αλλά και πολλών μαζί ...
Με το που φορτώσεις την φωτογραφία επιλέγεις custom size ξετικάροντας την επιλογή maintain aspect ratio, δίνεις τις επιθυμητές τιμές, αποθηκεύεις στο φορμά που θέλεις (συνήθως προτιμάμε jpeg) και είσαι έτοιμος να σηκώσεις την φωτογραφία σου ως άβαταρ. :D
Παραθέτω και ένα screenshot :D
Attachments
1.JPG
1.JPG (67.82 KiB) Viewed 2565 times
Είμαι και εγώ από το Τζιτζικόνι ...
B.R.A.T. ... the original ...
Always groovin 4WD moving

http://www.youtube.com/watch?v=TpqueuIiWZk
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Εικονα αβαταρ????

Post by friar »

PhotoShop AcdSee MSPaint και όποιο επεξεργασίας εικόνας μπορείς να βρείς
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
gvp
Posts: 122
Joined: Thu Jun 18, 2009 12:28

Re: Εικονα αβαταρ????

Post by gvp »

Επειδη προσπαθησα διαφορους τροπους και δεν τα καταφερα πιστευω πως ο τροπος που προτεινει ο lker ειναι ο πιο ευκολος...
Εγω τουλαχιστον με αυτον τα καταφερα με την πρωτη!!
Ευχαριστω πολυ!!
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high..." Ayrton Senna
Post Reply

Return to “Ανακοινώσεις του Forum”