Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by georgexj »

Κ εγω sorry κ δημοσια μαλιστα αν ο γραπτος μου λογος παρεξηγηθηκε.δεν εννοουσα κατι ωστε να μειωσω καποιον.....γιατι πανω σε αυτά που εγραφα αν υπηρχαν κανονισμοι ουτε το δικο μου αυτοκινητο θα πληρουσε αυτα που θα ζηταγε ο κανονισμος για καθε τυπου αγωνα......οποτε δεν ειχα δεν εχω κ ουτε ποτε εχω λόγο να προσβαλω καποιον.δεν ειναι του τύπου μου να προσβαλω καποιον κ οποιος με γνωριζει μπορει να καταλαβει.οπορε αρη αν παρεξηγησες κατι κ παλι συγνωμη!!!!!
User avatar
sonixthessaloniki
Posts: 75
Joined: Mon Mar 19, 2012 12:00

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by sonixthessaloniki »

εσυ δεν ειπες ειναι ποιο πολλα τα μικρα ρε φιλε και οτι νομιζεις οτι δεν υπαρχουν τοσα με 37 και πανω????? και σου λεω για πες ποιοι ειναι????

Στα τελευταια wt που βλεπω ,να υπηρχαν 5 μικρα το παρα πολυ,οπως και στην κονιτσα που ετρεξα...
τα μεγαλα ειναι πλεον ποιο πολλα,κι αυτο γιατι πεθαναν τα τραιαλ και οσοι τρεχαν τραιαλ μπηκαν στα wild terain....
δεν γινεται ενα αμαξι με 33αρι να χτυπηθει πχ με του ψιστακη του λοτου ειτε και με του μιχαλοπουλου που ειναι κανονικο αμαξι!δεν υπαρχει συγκκριση....τα παιδια που αναφερω χωρις καμια παρεξηγηση απλο παραδειγμα φερνω!
στην κονιτσα χαθηκαμε σε ενα σημειο που ειχε βραχια..οσοι ειχαν 38 και πανω περασαν σαν να πηγαινουν για καφεδακι!

και μην ξεχναμε οτι στα wild terain απο τοτε που εγινε ο πρωτος αγωνας τρεχαν trophy car ΠΑΝΤΑ!

και ξαναλεω δεν αναφερομαι στα TROPHY καθολου γιατι νικαει ο ποιο μαγκας!
..:: Τeam Spider Thessaloniki ::..
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by κυριακος αθανασιου »

δεν εχει θεση στο συγκεκριμενο θεμα αλλα προχειρα εχω μετρησει γυρω στα 10-15... ;) αμα το κοιταξεις θα δεις οτι υπαρχουν...
αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι που διαφωνεις(οχι οτι σου πεφτει λογος,ο καθε ενας λεει την αποψη του)μαζι μου???και εγω λεω για διαχωρισμο αλλα μεχρι κ 35ιντσες,οχι 37,γιατι 37 με 33 ειναι παλι τεραστια διαφορα ;)
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
GENERAL LEE

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by GENERAL LEE »

georgexj wrote:Κ εγω sorry κ δημοσια μαλιστα αν ο γραπτος μου λογος παρεξηγηθηκε.δεν εννοουσα κατι ωστε να μειωσω καποιον.....γιατι πανω σε αυτά που εγραφα αν υπηρχαν κανονισμοι ουτε το δικο μου αυτοκινητο θα πληρουσε αυτα που θα ζηταγε ο κανονισμος για καθε τυπου αγωνα......οποτε δεν ειχα δεν εχω κ ουτε ποτε εχω λόγο να προσβαλω καποιον.δεν ειναι του τύπου μου να προσβαλω καποιον κ οποιος με γνωριζει μπορει να καταλαβει.οπορε αρη αν παρεξηγησες κατι κ παλι συγνωμη!!!!!
Δεν υπάρχει παρεξήγηση απο μέρους μου Γιώργο :)
Απλά όταν γράφουμε την ιδέα μας , καλο ειναι να έχουμε σφαιρική άποψη , δύσκολο αλλα αυτό ειναι το σωστό ! Κανένας αγωνιζόμενος δεν φταίει για την κατάντια μας ...
Είπαμε ... Σε ενα ιδανικό σύστημα αγώνων , το μόνο που εχεις να κανεις ειναι να αγωνιστές όσο καλύτερα μπορείς , οι παραβάτες βγαίνουν εκτός αυτόματα απο το σύστημα ... Πόσο πολυ μακριά απέχουμε όμως απο αυτό το ιδανικό ???
GENERAL LEE

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by GENERAL LEE »

κυριακος αθανασιου wrote:δεν εχει θεση στο συγκεκριμενο θεμα αλλα προχειρα εχω μετρησει γυρω στα 10-15... ;) αμα το κοιταξεις θα δεις οτι υπαρχουν...
αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι που διαφωνεις(οχι οτι σου πεφτει λογος,ο καθε ενας λεει την αποψη του)μαζι μου???και εγω λεω για διαχωρισμο αλλα μεχρι κ 35ιντσες,οχι 37,γιατι 37 με 33 ειναι παλι τεραστια διαφορα ;)
Κυριακο , και το 37 με το 44 έχει τρελή διάφορα .... Αλλα 37αρι μπορείς να βάλεις με 8αρηδες αξονες και 2λιτρο μοτέρ , οριακά αλλα μπορείς ...38,5 μπορείς ; 38,5 σημαίνει αυτόματα και αξονες και μοτέρ !!!
Σφαιρική άποψη είπαμε , μην κοιτάτε μόνο το αμάξι σας !!!
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by samisnow »

το να χτυπάμε ο ενας τον άλλο εδώ μεσα δεν εχει νοημα γι αυτό κρατήστε λιγο τους τονους μεταξι μας..το γεγονος είναι ότι ολοι εχουν και από ένα δικιο και φυσικα ένα δικαιομα...
προσωπικα το αμαξι μου το εφτιαξα για κάθε είδους αγωνα καλος η κακος και παω παντου με αυτό ειτε είναι μικρο ειτε μεγαλο....αλλου κομπλάρω αλλου περναω δεν εχει σημασια...
φυσικα εχω μιλησει πολλες φορες με οργανοτες και εχω ζητησει να είναι οσο γινειται πιο ανοικτα σε καποια κομματια για να μπορω να χωρεσω και να μην χρειαζεται να κανω βαση ξυλοκοφτικου.....μιλαω για trophy...όπως και να χει θα πηγαινα παντου...το ότι αποφασισα να κανω ένα αμαξι για όλα δεν νομιζω ότι επειδή υπαρχουν τα μικροτερα ισως σε μέγεθος θα πρεπει να σκέφτομαι που θα παω και γιατι....
όταν εγινε ο θεσμος του trophy & WT δεν ελεγε κανενας τι μέγεθος αυτοκινητου εχει δικαιομα να τρεξει...
οποτε επελεξα την οδο ένα για όλα....και ότι γινει.....
το EVIA το πειρα καλος η κακος με αρκετη διαφορα παρολο το μέγεθος μου...θα πει καποιος ότι δεν είναι EVROS h Thessaloniki trophy... ε και κει θα εδεινα τον αγωνα μου όμως και ότι και αν γινοταν θα το πάλευα....οσον αφορα τα νερα μπορει καποιος να ρωτησει τον Διαμαντή...δεν μας ερχεται σταγωνιτσα...γεια σου συντεκνε χαχαχα
αναφερω αυτό όχι για να πενεψω τις ικανότητες μου εννοείται ουτε του αμαξιου μου...το αναφερω λογο μεγέθους σχετικα με αλλα που θεωρούνται τροφαδικα...εννοω ότι ο ορος μπορει να ναι ξεχωριστος για το μυαλο του κάθε ενός μας.....
οποτε λοιπον οσοι θεωρειστε τροφαδες κλπ και τα αμαξια σας είναι τετοια καντε τα OPEN να τελειώνουμε...Αρουλη μου εχω 44αρια ετοιμα για σενα..χαχαχαχα
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
κυριακος αθανασιου
Posts: 512
Joined: Sat Sep 25, 2010 14:19
Location: ιστιαια β. ευβοια
Contact:

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by κυριακος αθανασιου »

εχεις δικιο ψιστακη....
το τελευταιο που θελουμε ειναι να φαγωθουμε μεταξυ μας και να μην περναμε καλα στους αγωνες γιατι ο ενας κραταει μουτρα στον αλλο....

και εσυ αρη καλα τα λες αλλα καλως η' κακως ο καθε ενας το βλεπει απο την δικη του σκοπια... :?
για καντε μια ανακεφαλαιωση...που εχουμε καταληξει μεχρι τωρα? :D
τι γνωμες εχουν πεσει στο τραπεζι των συζητησεων?
...ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ....ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΑ 'ΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ...ΕΚΕΙΝΗ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ....
ΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΖΩΗ....ΤΗΝ ΕΓΝΟΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΧΩ...ΚΙ ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΧΕ....ΕΓΩ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΣΕΧΩ!!
(για τον γιο μου τον νικολα)
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

Παιδια ολοι καλα τα λετε κ δικιο εχετε οι περισσοτεροι Αλλα δεν θα ηταν καλυτερα αν γραφανε κ τη γνωμη τους κ οσοι εχουν διοργανωσει αγωνες; Ακομα καλυτερα αν ενημερωνατε κ καποιους απο τους αγωνοδικες να μας γραφανε κ αυτοι την αποψη τους.... Να βγαλουμε μια ακρη κ ολοι μαζι να καταληξουμε καπου....;;;
User avatar
YJ ''The Doctor''
Posts: 1761
Joined: Fri Aug 13, 2010 00:31

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by YJ ''The Doctor'' »

Να καταθεσω και την ταπεινη μου γνωμη ...

Συμφωνω με τον Μαικ για το πως να δουμε το θεμα αλλα δεν προκειται ... ;)

Οποτε, τρεχουμε ολοι μαζι στο ιδιο εμποδιο με οτι εχει ο καθενας ως προδιαφραφες αυτοκινητου αναφορικα με επιπεδο φτιαξιματος και οι εκαστοτε οργανωτες δινουν απο ΕΝΑ κυπελλο σε καθε νικητη αναλογα με τη διασταση ελαστικου του ( αμα ειναι ιδιως ο μοναδικος που φοραει τετοια θα παιρνει παντοτε και το κυπελλο - Μανωλη τα εχεις ακομη τα 47'' ????? - ΤΑ ΘΕΛΩ :mrgreen: )

Το γραφω αυτο διοτι κανεις οπως βλεπω δεν ασχολειται με το προβλημα αλλα κοιταει με τα γραπτα του να μην μεινει απ εξω απο κυπελλο η αφεντια του ....

Εαν ΔΕΝ γινουν αγωνες απο διοργανωτη με σαφεις κανονισμους οπως λεει ο Μαικ και αρεσει δεν αρεσει αυτοι θα ειναι παντα θα υπαρχουν τα παραπονα και δεν προκειται ποτε να φτασουμε στην ουσια των αγωνων που για εμενα ειναι ... κοσμος...διαφημιση...χορηγοι...λεφτα... η προσωπικη αναγνωριση που επιζητα ο καθενας ας την ψαξει στον περιγυρο του ;)

Ευχαριστω που με διαβασατε. Φιλια και στα παραπανω βαζω και τον ευατο μου μεσα για να μην υπαρχει καμια διαστρεβλωση ;) ;) ;)
The Donkey tube chassis
Proud member of 4x4 Kagkoures Club
DIAMANTIS RETHYMNO
Posts: 60
Joined: Tue Oct 23, 2012 18:50

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by DIAMANTIS RETHYMNO »

samisnow wrote:....οσον αφορα τα νερα μπορει καποιος να ρωτησει τον Διαμαντή...δεν μας ερχεται σταγωνιτσα...γεια σου συντεκνε χαχαχα
AYTA ΒΛΕΠΩ ΣΥΝΤΕΚΝΕ ΚΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΟΥΜΕ :shock: :shock: :shock: ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΛΕΠΤΑ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΚΑΘΗΣΜΑ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... K1iYFRoZNs
ΟΧΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥ ΟΔΗΓΟΥ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΗΤΑΝΕ ΚΑΛΑ :lol: :lol: :lol:
ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΜΕΙΝΕ ΤΟ ΕΝΑ, ΣΤ'@ΡΧΙΔΙ@ ΤΟΥΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝΩΝ, ΣΤ'@ΡΧΙΔΙ@ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ.....
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”