Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by samisnow »

σωστη παρατήρηση.... οποτε πιστεύω σαν κοινος θνητος και λεω ότι....κατ αρχας πρεπει να ξεκινησουν τα πραγματα απ την αρχη...και ποια είναι η αρχη? αφου ξερουμε ολοι πλεον και μετα από τοσα χρονια καποια πραγματα για τον θεσμο του 4χ4...εχουμε δει διαβασει φτιαξει κλπ...να δουμε τελικά με ποιον τροπο πρεπει να φτιαχτει ένα αμαξι σωστο...ειτε αυτό είναι μια πλεξη από σωλήνες ειτε είναι cage μεσα σε αυτοκινητο παραγωγης..τι είναι σωστο και τι λαθος..τι πραγματικα χρειαζομαστε και τι όχι..
αντιγράφοντας καποια πραγματα απ το J που οντος είναι σοβαρα και χρήσιμα...ποιος όμως θα ασχοληθει με αυτό?
μεσα στους κηβερνοντες δεν υπαρχει καποιος να είναι πραγματικα για το εκτος δρομου..ειμαστε σαν 4χ4 εντελος εξω απ τον χορο τους και μας χορεύουν όπως θελουν απλος ακουμε και κανουμε....ισως ειμαστε η μικροτερη μεριδα στους αγωνες αλλα και από μας εισπράττουν οποτε εχουμε διακαίομα να απετησουμε κατι...
φωναζουν ασφαλεια ασφαλεια ασφαλεια...λογικο....πριν απ αυτό όμως τι.....
το να τα λεμε εδώ μεσα εννοείται ότι μας γειωνουν κανονικα....υπαρχει καποιος υπεύθυνος να μπορεσει να δει πως θα βελτιωθουν όλα από την ριζα?

το γεγονος ότι πειραμε ολοι μια ηλεκτροκοληση και φτιαξαμε ένα αμαξι μεχρι το πηγαμε σε έναν μηχανικο και μας το έφτιαξε δεν μπορούμε να θεωρούμε ότι εχουμε το καλυτερο οπλο....γι αυτό λοιπον από καπου πρεπει να ξεκινήσουμε...

προσωπικα θα πω ότι για την κατασκευη που εχω εχω μελετησει πολλα πραγμτα πριν την κανω....είναι πολλα που χρειαζομαι ακομα αλλα ελα όμως που τα εγκεκριμένου τύπου FIA δεν μου κανουν! τι γινεται μετα από αυτό?αν παρω αμερικανικο ντεπόζιτο καυσίμου ας πουμε του χρονου θα με κοψουνε γιατι δεν είναι FIA...γνωστος φιλος και του χορου μας μαλιστα κανει πυροσβέσεις πυρασφάλειες σε κτηρια που εχει να κανει με κοσμο σε πλοια σε ετσι σε αλλιως αλλα δεν εχει το δικαιομα να κανει πυροσβεση στ αμαξι του γιατι δεν είναι FIA.....h FIA μεχρι τωρα το μονο 4χ4 που γνωριζει είναι το EVO και το SUBARU...γι αυτό κουνηθητε λιγο να ξεκινησει πρωτα από αλλου το θεμα μας και μετα παμε και στα πιο λεπτομερή όπως ο διαχωρισμος...
παρεμπίπτοντος το κρανος μου το πειρα FIA και εχει και βασεις για HANS.....θα μας το ζητησουν και αυτό δεν μπορει..... :roll: :roll: :roll:
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
ALEXELIS
Posts: 281
Joined: Thu Jun 25, 2009 13:14
Location: ΖΙΤΣΑ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by ALEXELIS »

ρε σοβαρευτειτε τι ειναι αυτα τωρα !!! πλακα κανετε προσγειωθειτε στην Ελληνικη πραγματικοτητα τι ονειρα βλεπετε τα βραδια ..... :) :) :) :) η μιση αγωνιζομενοι αποχωρισαν για αλλου επειδη δεν μπορουν να τοποθετησουν καθισματα και ζωνες ... :D οι περισσοτεροι δεν βγαζουν καλα καλα το μηνα. Με τεραστιες θυσιες γιατι υπαρχει αρωστια μαζευουν λεφτα να τρεξουν εναν αγωνα ..μην το απαγορευστε και αυτο τουλαχιστον να βγουμε απ την κριση ρε παιδια!!!! μολις ανοιξαν οι αγορες βουρ εσεις .... :lol: :lol: :lol: :lol:

ειμαστε δεκα πεντε θα μεινουν πεντε
GENERAL LEE

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by GENERAL LEE »

Τα βλέπεις Μιχάλη ;
Αν πας σε ενα γυπεδο , και δεις κάποιους να παίζουν μπάλα , και οι μισοί φοράνε παπούτσια με τάπες και επικαλαμιδες , και οι άλλοι μισοί φοράνε σκαρπινια , ποιος ειναι ο χαβαλές του θεάματος ; Ο παπουτσατος ; η ο σκαρπινατος ;
Στην φαμίλια των τετρακινητων της χώρας μας , απ οτι καταλαβαίνω , ο γελοίος ειναι ο παπουτσατος ! Γιατι .... Οι σκαρπινατοι , μπορούν να βρουν κι άλλους σκαρπινατους να παίξουν μπάλα , σ άλλη γειτονιά ....και επειδή εχουν μάθει να παίζουν αντίπαλοι με παπουτσατους , παίζουν ποιο δυνατά , και θα τους κερδανε τους σκαρπινατους της πέρα γειτονιάς για πλάκα ....
Ναι αλλα άμα φύγουν οι σκαρπινατοι ... Με ποιους θα παίζουν μπάλα οι παπουτσατοι ; ......

Εγω νομίζω οτι καλύτερα ειναι να σταματήσει το ποδόσφαιρο , αν το θέαμα που θελουμε να δείχνουμε ειναι αυτό ....μόνο τους εαυτούς μας φθειρουμε τελικα ... :D :D :D
User avatar
Mike Miskis
Posts: 64
Joined: Fri Sep 16, 2011 10:09

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by Mike Miskis »

Δημητρη, αν θεσμοθετηθουν σωστα οι κατηγοριες (σωστα ομως), τοτε θα μπορεις να εισαι ανταγωνιστικος με ασυγκριτα χαμηλοτερο κοστος!

Σκεψου το.. :-)
User avatar
quinda
Posts: 358
Joined: Tue Jul 28, 2009 21:16

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by quinda »

GENERAL LEE wrote:Τα βλέπεις Μιχάλη ;
Αν πας σε ενα γυπεδο , και δεις κάποιους να παίζουν μπάλα , και οι μισοί φοράνε παπούτσια με τάπες και επικαλαμιδες , και οι άλλοι μισοί φοράνε σκαρπινια , ποιος ειναι ο χαβαλές του θεάματος ; Ο παπουτσατος ; η ο σκαρπινατος ;
Στην φαμίλια των τετρακινητων της χώρας μας , απ οτι καταλαβαίνω , ο γελοίος ειναι ο παπουτσατος ! Γιατι .... Οι σκαρπινατοι , μπορούν να βρουν κι άλλους σκαρπινατους να παίξουν μπάλα , σ άλλη γειτονιά ....και επειδή εχουν μάθει να παίζουν αντίπαλοι με παπουτσατους , παίζουν ποιο δυνατά , και θα τους κερδανε τους σκαρπινατους της πέρα γειτονιάς για πλάκα ....
Ναι αλλα άμα φύγουν οι σκαρπινατοι ... Με ποιους θα παίζουν μπάλα οι παπουτσατοι ; ......

Εγω νομίζω οτι καλύτερα ειναι να σταματήσει το ποδόσφαιρο , αν το θέαμα που θελουμε να δείχνουμε ειναι αυτό ....μόνο τους εαυτούς μας φθειρουμε τελικα ... :D :D :D

Αρη ,να με συγχωρεις για την παρεμβαση,αλλα αν θελεις να μου δωσεις ένα ΤΡΙΧΙΛΙΑΡΑΚΙ δωρο να φτιαξω το χαρο μου όπως πρεπει,εγω θα ρχομαι με τους παπουτσατους...!!!!!Αρκει όμως να μην μαλωνουμε δεκα μερες πριν τον αγωνα και εικοσι μετα.....

Για τους υπολοιπους με τα σκαρπινια δεν ξερω....μπορει να σου ζητησουν κι αυτοι,γι αυτό προσεχε τι γραφεις και πως το γραφεις....

φιλικα εντελως...
χαρης
θεσσαλονικη


η μπουγατσα φιλε είναι μια και μοναδικη,με κρεμα,και τρώγεται με αχνη και κανελα!!!!!!!!
https://www.facebook.com/quinda4x4ltd/

Οταν διστάζουμε,τότε γινόμαστε σκλάβοι των φόβων μας!!!
GENERAL LEE

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by GENERAL LEE »

Ο κάθε ένας Χάρη μου εκλαμβάνει τα γραφόμενα μου όπως αυτός θέλει ...
Το αν θεωρείς τον εαυτό σου σκαρπινατο , ειναι δικό σου θέμα ... Δεν εχω παίξει ποτε μαζι σου και δεν ξερω παπούτσια φοράς ... Και δεν με ενδιαφέρει κι ολας ...
Anyway ... Δεν αναφέρομαι σε εσένα αν αυτό ειναι που σε πείραξε .... Ίσα ίσα σε χαίρομαι για τον κόπο και τα έξοδα που κανεις να δείξεις στους γείτονες μας το επίπεδο μας ! ;)
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by samisnow »

ALEXELIS wrote:ρε σοβαρευτειτε τι ειναι αυτα τωρα !!! πλακα κανετε προσγειωθειτε στην Ελληνικη πραγματικοτητα τι ονειρα βλεπετε τα βραδια ..... :) :) :) :) η μιση αγωνιζομενοι αποχωρισαν για αλλου επειδη δεν μπορουν να τοποθετησουν καθισματα και ζωνες ... :D οι περισσοτεροι δεν βγαζουν καλα καλα το μηνα. Με τεραστιες θυσιες γιατι υπαρχει αρωστια μαζευουν λεφτα να τρεξουν εναν αγωνα ..μην το απαγορευστε και αυτο τουλαχιστον να βγουμε απ την κριση ρε παιδια!!!! μολις ανοιξαν οι αγορες βουρ εσεις .... :lol: :lol: :lol: :lol:

ειμαστε δεκα πεντε θα μεινουν πεντε
Τα ιδια λεμε αλλα μαλλον μπερδεψες τα λογια μου...λεω οτι πρεπει να δουμε καποια πραγματα απο πιο χαμηλα...δεν λεω οτι πρεπει να πληρωσουμε κιαλλα...επισης αυτο που λεει ο Αρης ειναι οτι δεν γινεται καποιοι να παλευουν για το προβλεπομενο και αλλοι να τρεχουν με καθησματα απο lada... δεν καταλαβαινω τι δεν ειναι ξεκαθαρο ορισμενες φορες..αυτο που λεει ο mike επισης ειναι σωστο....εχουμε γ@μησει τον θεσμο μας μονοι μας και δεν εχει νοημα ρεεεεε!!!! Ολοι πρεπει να παιξουμε αλλα οπως πρεπει...(40"< tyres) :mrgreen:
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
User avatar
ALEXELIS
Posts: 281
Joined: Thu Jun 25, 2009 13:14
Location: ΖΙΤΣΑ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by ALEXELIS »

samisnow wrote:...λεω οτι πρεπει να δουμε καποια πραγματα απο πιο χαμηλα...δεν λεω οτι πρεπει να πληρωσουμε κι αλλα...
αυτο εννοω και εγω






samisnow wrote:επισης αυτο που λεει ο Αρης ειναι οτι δεν γινεται καποιοι να παλευουν για το προβλεπομενο και αλλοι να τρεχουν με καθησματα απο lada...
αυτος ο συνεφιαρης κατι για παπουτσια λεει, εγω αυτο καταλαβα !!! οτι ειναι να πει να το πει ξεκαθαρα .Κανεις δεν ειπε να τρεξουμε με καθησματα απο lada απλα μην τον πατε πολυ ψηλα τον πυχη γιατι θα πτωχευσουμε ;)
User avatar
ALEXELIS
Posts: 281
Joined: Thu Jun 25, 2009 13:14
Location: ΖΙΤΣΑ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by ALEXELIS »

Mike Miskis wrote:Δημητρη, αν θεσμοθετηθουν σωστα οι κατηγοριες (σωστα ομως), τοτε θα μπορεις να εισαι ανταγωνιστικος με ασυγκριτα χαμηλοτερο κοστος!

Σκεψου το.. :-)

το θεμα μου ειναι , να μην ειμαι μονος μου φιλε !!! αυτο δεν μου αρεσει !!!, θελω κοσμο να τρεχει οχι 15 αυτοκινητα σε ολλοι την Ελλαδα .καταλαβες πως το λεω ...
User avatar
ALEXELIS
Posts: 281
Joined: Thu Jun 25, 2009 13:14
Location: ΖΙΤΣΑ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Διαχωρισμός σε κατηγορίες - Έπαθλο Περιπέτειας

Post by ALEXELIS »

ααα και το αλλο


Σιγα μην βγει ποτε κατι με αυτα που λεμε εμεις οι [ πεντε ,εξι ] εδω μεσα , γιατι μονον εμεις γραφουμε και κανει χαζι ολοι η Ελλαδα, ολοι θελουν να τρεχουν δικαια!!! και ολοι τραβαν των κολο τους εκτος κουβεντας .

μπας και πρεπει να βαλουμε πλωρη για βουλευτες :lol: :lol: :lol: :lol: αφου το καλο του τους θελουμε ρε γαμοτο !!!!


ρε συ με την νεροχελωνα βαλε μικροτερα λαστιχα , μας κουρασες ρε αδερφακι μου :D
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”