Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

User avatar
geokriti
Posts: 142
Joined: Mon Apr 11, 2011 08:09
Location: ΕΠΙΣΚΟΠΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by geokriti »

Α ΡΕ ΠΑΝΟ ΤΟΣΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΤΟΣΟ ΚΟΠΟ .ΑΞΙΖΕ ΑΡΑΓΕΣ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ.ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΕΣ ΠΡΙΝ ΞΕΨΥΧΙΣΕΙ .ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΑΡΗ ΠΑΙΧΤΑΡΑ ΜΟΥ
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

:arrow:
αυτό ήταν και το μόνο χάσιμο που είχαμε σε όλο τον αγώνα !
by the way ...
Το roadbook ήταν τέλειο ! όχι μόνο στις μετρήσεις αλλά και στις απεικονίσεις του ...τόσο τέλειο που απορούσα ...μπαίναμε σε κομμάτια που ξεσέρναμε τροχούς , στρίβαμε , βάζαμε εργάτες , βγαίναμε και τα μέτρα ήταν μπαμ !!!

Καλό είναι ρε σεις να χει και καμιά ασάφεια ! αστον τον pousti τον συνοδηγό να σκεφτεί λιγάκι κιόλας , μην του τα δίνεις όλα μασημένα !άμα δεν χαθείς και λιγάκι δεν έχει ουσία !

για τις πυξίδες θα τα πούμε ποιο κάτω ... μεγάλο κεφάλαιο αυτό ...
:arrow:
panos110
Posts: 416
Joined: Sat Nov 20, 2010 00:01

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by panos110 »

GENERAL LEE wrote::arrow:
αυτό ήταν και το μόνο χάσιμο που είχαμε σε όλο τον αγώνα !
by the way ...
Το roadbook ήταν τέλειο ! όχι μόνο στις μετρήσεις αλλά και στις απεικονίσεις του ...τόσο τέλειο που απορούσα ...μπαίναμε σε κομμάτια που ξεσέρναμε τροχούς , στρίβαμε , βάζαμε εργάτες , βγαίναμε και τα μέτρα ήταν μπαμ !!!

Καλό είναι ρε σεις να χει και καμιά ασάφεια ! αστον τον pousti τον συνοδηγό να σκεφτεί λιγάκι κιόλας , μην του τα δίνεις όλα μασημένα !άμα δεν χαθείς και λιγάκι δεν έχει ουσία !

για τις πυξίδες θα τα πούμε ποιο κάτω ... μεγάλο κεφάλαιο αυτό ...
:arrow:
Ξερεις γιατι ηταν τελειο?
Γιατι η τελειομανια του Αγγελου στη δουλεια του μεταφερθηκε και στo χομπυ του.
Γιατι το LR περασε από παντου για τσεκαρισμα εστω κι αν εκαιγε 100 ευρω τη φορα .
Γιατι τα μετρα ηταν μετρημένα ακομα και με το σπινιαρισμα του βιντσαρισματος και όχι με το google Earthe.
Περιμενουμε τα σχολια για τις πυξίδες,αλλα δεν θα ξαναυπαρξουν αν ξανακανουμε αγωνα.
Αλλα με τα σπραυ μαυρο φιδι που σας εφαγε!!! :lol: :lol: :lol:
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

:arrow:
υπάρχει μια τακτική στους αγώνες trophy με μονές συμμετοχές , να ζευγαρώσεις με ένα άλλο αυτοκίνητο και να πάτε χέρι χέρι μέχρι και τον τερματισμό , βοηθώντας ο ένας τον άλλο είτε στην πλοήγηση , είτε στα δεσίματα , είτε στα δύσκολα περάσματα ... είναι μια καλή τακτική αν ο αγώνας έχει δύσκολη πλοήγηση η γενικότερα πολλούς εργάτες . 8 χέρια φτιάχνουν μια μικροβλάβη ποιο γρήγορα επίσης ! :idea: Το εφαρμόσαμε με τον Φάνη στο pindos trophy με τον alemao και τον Παπά και δούλεψε άψογα την μια ημέρα μιας και τερματίσαμε πρώτοι . Ένα θέμα έχεις στην τελική κατάταξη οπού λύνεται εύκολα στρίβοντας ένα νόμισμα και μοιράζοντας ανάλογα τις θέσεις ... 8-)
anyway ... ο αγώνας αυτός δεν ειχε τέτοιες ανάγκες (νομίζω ) , παρ όλα αυτά μόλις βρήκα το Γιώργο (alemao ) , εκεί στις πρώτες τουλίπες δεν μπορώ να πω ότι δεν το σκέφτηκα.... και δεν μπορώ να πω ότι δεν μιλήσαμε με τα μάτια με το Γιώργο , συμφωνήσαμε αλλά τελικά δεν το κάναμε ! χαχαχαχαχαχα Μάλλον ήταν πολύ νωρίς στον αγώνα για τέτοιες στρατηγικές !
Γεια σου ρε Γιώργο ! είσαι από τα άτομα που πραγματικά χάρηκα που σε γνώρισα στο βουνό ! κι εσύ και ο Παπάς :D :D :D περάσαμε τέλεια στο pindos παρέα !
:arrow:
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

:arrow:
Οι παραδοσιακοί offroaders της απέναντι πλευράς του Ατλαντικού , αντί να στρίβουν νομίσματα και μαλακίες ,κυλάνε μια ρεζέρβα σε έναν κατήφορο και διαλέγουν αν θα κάτσει από την καλή η από την ανάποδη ... επειδή το λάστιχο μας όμως , είναι bogger 37αρι και η ζάντα είναι beadlock ... κι επειδή τα θέλουμε τα αρχίδια μας να γυρίσουν μαζί με εμάς στο ξενοδοχείο , εμείς προτιμούμε το νόμισμα .... δεν γαμιέστε κολοαμερικάνοι ...εσείς και οι ιδέες σας ! :lol: :lol: :lol:
:arrow:
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

:arrow:
δεν ξέρω αν είμαι βιτσιόζος ή όχι αλλά εγώ τα trophy τα θέλω με ζευγάρια ! δεν το γουστάρω ρε παιδί μου αυτό το easy rider ! θέλω να ακούω τον Νταη πίσω μου να κορνάρει και να μου χώνει πουστριλίκια απ το VHF άμα κάνω κάνα λάθος πάτημα !
Γιατρέ , είμαι καλά ?
Όχι βρε μαλάκα ! αφού είπαμε ! έπεσες κάτω από τη βέσπα !!!!!
:arrow:
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

είναι πραγματικά πολλά αυτά που θέλω να γράψω και να πω , παράλληλα μεταφέρω και την ροή του αγώνα από το δικό μου κάθισμα .... μπορεί να κουράζει κάποιους , αλλά με βοηθά να θυμηθώ και ενίοτε να καυτηριάσω αυτά που με ενοχλούν , αυτά που είδα , άκουσα και σκέφτηκα ...
θα προσπαθήσω μέχρι την Κυριακή να φτάσω στην απονομή !
γι απόψε όμως


συνεχίζετε ...
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

LRD90 wrote:Αρη μ αρέσει το θέμα που άνοιξες και θα περιμένω να τελειώσεις.

Εχω και γω πολλά να πώ, χρόνια τώρα και μάλλον ήρθε η ώρα.
Χρήστο σ ευχαριστώ που δεν διακόπτεις τον ειρμό μου :D
μόλις τελειώσω μπορώ να σου δανείσω την βέσπα να φας κι εσύ καμιά τούμπα !

καληνύχτα σας και πάλι ! :D
bisba
Posts: 17
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:26

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by bisba »

A re klooun meta apo tosa xronia pou ftiaxneis amaksi exeis katantisei na exeis ena matso sidera kai na grafeis papatzilikia kai istories.
Sorry gia ta greeklish alla eimai ektos
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

......


ο αγώνας συνεχίζετε κανονικά και όλα πάνε ρολόι :D ο Χρήστος έχει πιάσει ρυθμό , εγώ δεν κάνω πλέον λάθη και το σχέδιο πτήσης πηγαίνει άψογα :mrgreen: ! σε κάποιο σημείο , βλέπω τον Μανωλάκο μου δεξιά να κουνάει τα χέρια , όχι για να με σταματήσει , αλλά για να μου δείξει από που να πάω ! χαχαχαχαχα !!! φρένα ... όλα καλά Μανώλη ? γαμώ τον ατέρμονα μου γαμώ ! πήγα να σκοτωθώ πάλι , κόπηκε πράσο ! θέλεις κάτι από εμένα ? φύγε σφαίρα ! έχω κάνει τα κουμάντα μου !
ακριβώς λίγο ποιο κάτω είναι η τουλίπα με την πρώτη πυξίδα . Εκεί βρήκα τον Αντρέα ( Τζιάλας ) , να τσακώνετε με ένα μπαλάκι του τιμονιού . Αντρέα το έφτιαξες ? θέλεις κάτι ? νομίζω ...αλλά έχω πρόβλημα ! παμε να βρούμε την πυξίδα παρέα !
Στις πυξίδες , το σκεπτικό είναι ότι κατεβάζεις τον συνοδηγό και αν το terrain το επιτρέπει , στοχεύει μπαίνει στο αυτοκίνητο και κινείται προς το checkpoint , αν το terrain δεν το επιτρέπει τότε οφείλει να περπατήσει μέχρι να βρει το Checkpoint , και αφού το βρει να καθοδηγήσει απο τον γρηγορότερο δρόμο ή πέρασμα το αυτοκίνητο μέχρι εκεί .
Προσπάθεια πρώτη
Αναλογική πυξίδα που μου δείχνει να κινηθώ ευθεία μέσα στο ρέμα ... εγώ και ο συνοδηγός του Αντρέα ( ας με συγχωρέσει δεν θυμάμαι το όνομα του φίλου ) φεύγουμε με τα πόδια προς το σημείο ... τα αυτοκίνητα δεν ακολουθούν γιατί τα εμπόδια μέσα στο ρέμα είναι από άλλο πλανήτη και ΔΕΝ υπάρχουν ροδιές ! το χάνουμε τελικά γιατί το ρέμα έστριβε και γυρίζουμε πίσω ...
κατά την δεύτερη προσπάθεια ο Αντρέας έχει πάρει το μπαλάκι του στο χέρι και μου λέει ότι δεν μπορεί να συνεχίσει ...την ίδια στιγμή εμφανίζετε πίσω μας ο Στεργίου !
προσπάθεια δεύτερη
Πριόνας , ο συνοδηγός του Στεργίου , σημαίνει ατσαλένια πόδια , πνευμόνια αερόστατο και μυαλό ξυράφι ! Χτυπάμε τις μοίρες και τα μέτρα , αυτή την φορά στο Gps και ξανά μες από το ρέμα , μπρος ο Πριόνας πίσω εγώ ....(κάπου εκεί είναι η τούμπα που έπεσα με τα μάτια ! χαχαχα ) τελικά ...με τη γλώσσα γραβάτα , βρίσκουμε το σημείο , το οποίο ειχε ΣΕΔ , καθοδηγούμε τα αυτοκίνητα εκεί και φεύγουμε παρέα μπάλα !

........
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”