Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

User avatar
ALEXELIS
Posts: 281
Joined: Thu Jun 25, 2009 13:14
Location: ΖΙΤΣΑ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by ALEXELIS »

καλημερα ...

να ξερεται οτι περιμενω να πω και γω μερικα λιγακια για των αγωνα και δεν προκεται να χαιδεψω αυτια κανενος
τερμα ..σαν πολλα λεφτα πεταξαμε δεν ειναι πλακα με φιλους στο βουνο

θα περιμενω να μου δωστε το λογο
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

Πουτανα μου την έχετε κανει αυτή τη βέσπα ... :lol:
Άντε βρε καβαλα την κι εσύ ! :)
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by friar »

Image
GENERAL LEE wrote:συνέχεια ....
γιατί δεν εμφανίστηκε πότε ένας τεχνικός σαν τον κύριο Κωτρονάρο να μας εξηγήσει ακριβός τι ζητάει ο κανονισμός για να θεωρούμαστε safe ?
συνεχίζεται ....
Τζενεραλάκο μου δεν είναι έτσι, αλλά δεν πειράζει, να είσαι καλά...

Στην βέσπα δεν ανεβαίνω, φαντάζεσαι μόλις πέσω τι φασαρία θα κάνω????


Image

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


ALEXELIS η σειρά σου....
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

Τον Αλεξέλη τον βλέπω online οπότε μάλλον ζεσταίνει την βέσπα ...
Σε τούτο το topic Σταθη μου , μπορείς να εκφράσεις τους προβληματισμούς σου και να εξωτερικεύσεις τις σκέψεις σου χωρίς να κινδυνεύεις να δεχθείς διαδικτυακή μάχη . Τι διάολο , στο κεφάλι χτύπησες ! Ο όρος είναι ένας και μόνο ! Να λες αλήθειες !!! Η βέσπα ,ήταν το τίμιο μεταφορικό μέσο του μέσου ανθρώπου ...βολική και αξιόπιστη αλλά μπαμπέσα ... για να πέσεις απ την βέσπα κάτι λάθος έχεις κάνει , ανάσκελα λοιπόν κρατώντας το κεφάλι σου , δεν θέλεις να τα βάλεις με το μοτοσακό σου ... ψάχνεις να βρεις τι έφταιξε ... μόνο που στην προκείμενη περίπτωση την σκέψη σου πρέπει να την μεταφέρεις μέσω πληκτρολογίου και εδώ !

μουσικό διάλειμμα Νο7 ( μέχρι να πάρει φόρα ο Αλεξέλης ! 8-) )
User avatar
ALEXELIS
Posts: 281
Joined: Thu Jun 25, 2009 13:14
Location: ΖΙΤΣΑ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by ALEXELIS »

Ευχαριστω ...

Μερες τωρα διαβαζω και περιμενω

Λοιπον εχω τρεξει σχεδων σε ολη την Ελλαδα εκτος Κτρητης τα τελευταια χρονια οπου ειχε αγωνα ,στα τροφι παντου
ξερετε τι καταλαβα!!!!, οτι ειναι οι ποιο αναξιοπιστοι αγωνες στην Ελλαδα και μην μου πει κανεις οτι οχι ρε φιλε στη Θεσσαλονικη η στον Εβρο δεν ειχε παπατζιλικια ,αλλα αυτο τωρα περασμενα ξινα σταφιλια .

παμε στα φετος 2014 αγωνας τροφι Εβοιας
Ο αγωνας θα ειναι δυνατος ωραιαααααα !! ΔΕΝ θα εχει πυξιδες ΔΕΝ θα εχει τεραστιες ανηφορες οπως περιση επικυνδινα κοματια [δεν ημουν δεν ξερω ] και ολα καλα ...Η ανηφορα φιλε Πανο δεν ηταν επικηνδινη πλακα κανεις αν ξεκολουσε ενας απο εκει ποσες θα μαζευε [σκεψου την πλαγια με την τουμπα του Μπεη στην Πατρα μπρωστα ησουν ]θα εβγενε καποιος απο μεσα ??και πως??? ,αλλο φιλε να το περνας μονος και αλλο με την πιεση του χρονομετρου

Πρωτη κριαδα ο αγωνας παιδια εχει πυξιδες ,Κωστα [συνοδηγος ]δεν εφερα πυξιδα ουτε gps τωρα τι κανουμε [κανενας απο τα Γιαννενα δεν ειχε μαζι του .ρωταμε τι ειναι αυτο τωρα με την πυξιδα που βαλατε ??
Απαντιση ..γιατι δεν την επερνες μαζι σου χωρο σου επιανε ,<μεταξυ σοβαρου και αστειου>.
Κατσε ρε αδερφε αφου δεν υπαρχουν αυτες οι παπαριες ειπες !!!!!!!! κλα'ιν μα΄ιν ....
τελος μας βρηκαν τα παιδια εκει της λεσχης κατι πυξιδες οτι ναναι η δικια μας αμα ειχε αερα εξω το βελακι της νομιζες οτι ειναι ελικας ελικοπτερου παφ πουφ τι να αγωραζαν και αυτοι αφου λεφτα δεν θα περναν απο κανεναν μας δικιο ειχαν ομως για εμας ηταν θεμα που εδειχνε το βορα αντη για ανατολη .τελος καλο καλα που κατεβασε ο φιλος Ρουσκας εφαρμογη στο τηλεφωνο και μας εσωσε ..ααα επιτρεποταν να εχεις μαζι gps να βλεπεις που εισαι για να βλεπεις παρακαμψεις λεω εγω τωρα !!!!γιατι πολες ομαδες ειχαν
Δευτερη κριαδα .ο αγωνας παιδια ξεκινα στης 9 κατι τετοιο τελος παντον ποια 9 στης 10 εφυγε το πρωτο αμαξι ,παιδια στης 7 το απογευμα ΤΕΛΟΣ .Κατσε ρε φιλε εκδρωμη στο βουνο ηρθαμε τι 10 το πρωι δεν ξυπναγατε !!!εγω ξερω οτι επερνα εκινησεις κατα της 7 και κατι το πρωι και ειχε και μειον βαθμους πολυ ψολοκρυο και οποιος δεν ηταν εκει στην ωρα του εχει ποινη δεν αργισε ποτε κανενας .
Επτα το απογευμα ΤΕΛΟΣ !!!! τι ειναι αυτο ποιος αλλος αγωνας τροφι τελειωσε στης επτα μεραααααα....μετα τι δεν ξερουν να πανε ποσα εχουν τελιωσει στα σκοταδια και ποσα νυκτερινα εχουν γινει, επτα ειναι μερα φιλε αγωνοδικη
οποις δεν μπορουσε εξω αγωνας τροφι ειναι οχι βολτα με φιλους στο βουνο και πρεπει να παμε σπιτι στης επτα φωναζει η γυναικα να κρατισω τα παιδια ...
User avatar
ALEXELIS
Posts: 281
Joined: Thu Jun 25, 2009 13:14
Location: ΖΙΤΣΑ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by ALEXELIS »

κοβεις τον αγωνα στην τουλιπα με την πυξιδα και κατεστρεψες τα παντα !!!εγω ειμαι ο νομος του αγωνα οπου θελω διακοπτο των αγωνα τελος τα λογια αυτα δικα σου !!!!εφυγα να μην δωσω συνεχεια γιατι ημουν εκτος εαυτου και τωρα ειμαι :evil: και ετσει κατεστρεψες τα παντα ..Ειπες την επομενη !! για να εισαι δικαιος με τα αλλα πληρωματα γιατι μετα ο αγωνας θα ηταν μονον για 6 πληρωματα ανταγωνιστικος και καπου το διαβασα και παραπανω .
Ε και τι ??πλακα μου κανεις αγωνας πρωταθληματος ειναι δεν ειναι φιλικο ουτε κανουμε χαρη και στους αλους που δεν τα καταφεραν κακος εδωσες και dnf στα παιδια μετα .
εμεις που καναμε 1650 μετρα εγω πρωσωπικα δεν εκανα ουτε λαθος δεν καθηστερισα παρα μονον να βγει ο Κωστας να παρει μοιρες και εφυγα και εκει ειναι που κερδισα θεσεις στων αγωνα απο της βλαβες που ειχα .γιατι αλλα πληρωματα εφαγαν αρκετη ωρα μεχρι να το βρουν γιατι το εκοψες εκει ρε φιλε μηπως δεν βολευε καποιες ομαδες [σκευτεται το φτωχο μυαλο μου ] εμενα που με πεταξατε εκτος συναγωνισμου στην εκτη θεση και οι πισω βρεθηκαν μπροστα τι.. εμμ ποιος ειναι ο Αλεξελης μαλακας βλαχος απ τα Γιαννενα δεν μιλαει σωστα το σκευτικατε αρχοντες του αγωνα

Συνχαριτηρια ..

εχουμε μελον ...
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

Υπενθυμίζω ότι όλα όσα έχω γράψει ΕΓΩ , είναι δικές μου σκέψεις ...συνεπώς το ότι ΕΓΩ θεώρησα ότι κόπηκε ο αγώνας για να μην βγουν εκτός χρόνου και ταυτόχρονα μπλέξουν μες την νύχτα τα υπόλοιπα πληρώματα και η οργάνωση , δεν είναι πανάκεια ...
Επίσης καλό θα είναι να σεβόμαστε τους συναγωνιστές μας , από τον Ψιστάκη ως τον Χρηστάρα τον Φαμίση , γιατί και αυτοί χάλασαν χρήματα να αγωνιστούν , και αυτοί έφυγαν από τα σπίτια τους , και αυτοί θεωρούν τον εαυτό τους niki lauda , και γιατί όλοι μας έχουμε προσωπικότητα ... Δεν κάνει να πατάμε στα κεφάλια των άλλων για να ανέβουμε ποιο ψηλά !
Ποτέ εν ελλάδι δεν απαγορευόταν η χρήση Gps !αλλά ακόμη και να ισχύσει ποτέ αυτό σε κάποιον αγώνα , θα πρέπει να απαγορευτούν και τα τηλέφωνα ...γιατί και τα τηλέφωνα έχουν Gps ...
Το αν κάποιο πλήρωμα , αποφασίσει να τρέξει χωρίς εργαλεία , χωρίς ρεζέρβα , χωρίς μακριούς ιμάντες , χωρίς σνατσμπολκ και χωρίς πυξίδα και gps είναι καθαρά επιλογή του !

και επαναλαμβάνω :
Σε ένα ιδανικό σύστημα αγώνων , το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να κάνεις σωστά τον αγώνα σου ! οι κλέφτες συλλαμβάνονται αυτόματα από το σύστημα ! ;)

Παμ παρακατ ...

Συμβουλή ! γράφε λίγα λίγα όταν μπορείς και χωρίς να έχεις θυμό μέσα σου ! θα βοηθήσει όλους μας να γίνεις αντιληπτός !
User avatar
ALEXELIS
Posts: 281
Joined: Thu Jun 25, 2009 13:14
Location: ΖΙΤΣΑ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by ALEXELIS »

GENERAL LEE wrote:Δεν κάνει να πατάμε στα κεφάλια των άλλων για να ανέβουμε ποιο ψηλά !
αυτο ακριβως προσπαθω να διατυπωσω με τα γραφομενα μου φιλτατε Αρη καποιοι πατησαν στο κεφαλι το δικο μου για να ανεβουν θεση ,μεσα σε αυτους και εσυ !!!, καλο θα ειναι να σταματησει αυτο . για να εχουμε ποιο υγειες αγωνες

προσπαθω να συγκετρωθω μην με διακοπτεις με απαντησεις γιατι δεν θα τελιωσουμε ποτε , ποτε δεν βγαλαμε ακρη με το γραπτο λογο στα φορουμ ουτε τωρα θα βγει ,απλα θελω να γραψω και εγω αυτα που πιστευω και ας με κρινει ο καθενας στο τελος οπως αυτος θελει

οποτε περιμενε λιγο και μετα σουρτα μου ;)
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

Συγνωμη που σε διέκοψα ... :oops:
Συνεχίζεις και τα λέμε στο τέλος !
User avatar
ALEXELIS
Posts: 281
Joined: Thu Jun 25, 2009 13:14
Location: ΖΙΤΣΑ-ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by ALEXELIS »

γραφτηκε οτι καποιοι εκαναν 150 μετρα παραπανω στον αγωνα
panos110 wrote:Αυτή είναι η αληθεια και δε νομιζω οτι χρειαζεται να γραφτει κατι άλλο,απλα επρεπε να πω κατι για τα 6 πληρωματα που εκαναν αυτά τα 150 μετρα παραπανω στο 2ο Evia Trophy.
,ακουσα και σε ενα βιντεακι απο τα παιδια του JP φορουμ εναν να λεει ,ναι ρε τραβα και εσυ απο την ασφαλτο ,
[ βρε συ που δεν σε ξερω ,τι μιλας, θεαμα σε σενα θα δωσω!!!, αντε μαθε πως εχει ο αγωνας και μετα πετα την αξυπναδα σου]
για τα 1650 μετρα που καναμε εμεις την πρωτη μερα γιατι δεν γραψατε κατι ,τι ηταν φλαταδουρα ξερεις καλα τι κοματι ηταν ,μεσα ενας βραχος παραλιγο να μου ξεκολισει το χερι δες στα μιχανακια σου στη μεση της διαδρομης ποση ωρα σταση εχω με ενα χερι τερματισα .
παμε στην ραβενα ..οταν κυνηγας θεση στο βαθρο [μην μου πει κανεις οτι παει σε αγωνα για την πλακα του]και βλεπεις το πληρωμα που ειναι λιγα μετρα μπρωστα σου να φευγει απο την παρακαμψη με την συμφωνη γνωμη [παντα] του αγωνοδικη οτι δεν υπαρχουν ποινες [τραβα Κρητη και ελλα] τι κανεις το πεζεις Ρομπεν των δασων και πας απ το λακο η πας να παρεις τη θεσει που πειραν την πρωτη μερα .βεβαια ξαναεριξε ποινες εκει .
Ο Στεργιου και ο Ψυστακης πηγαν απ το δυσκολο απο εκει που τους υπεδειξες η αριστερα του δεντρου για ποιο ασφαλες και ποιο γρηγορα το ιδιο ηταν με τα παιδια που περασαν δεξια ???? οσο για των Αντρεα και των Γιωργο ηταν εκει με διαφορετικα μυαλα ηχαν dnf την πρωτη μερα και δεν κυνηγουσαν θεση ,και εγω στη βολτα μου απο εκει θα πηγαινα ....

Για της εξωτερικες βοηθειες τι να πω !!!δεν ειδα δεν ξερω !!!! ...ξερω ομως οτι για να παω να βρω το ποταμι με τα ποδια και να ερθω εχασα αρκετο χρονο με σταματημενο το αυτοκινητο μου ....


ΑΥΤΑ..... :D ξαλαφρωσα
Δεν με ενδιαφερει να μου απαντισει κανεις απλα ηταν οι σκεψεις μου και με ετρωγαν
Συγνωμη εαν εθιξα φιλους και γνωστους μπωρει να κανω και λαθος στο μυαλο μου ,μπωρει να εκανα και μαλακια που τα εγραψα ολα αυτα ,αλλα να ξερετε ευχομαι σε ολους σας ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑΑΑΑΑ :D :D :D τα λεμε μετα της γιωρτες

υ.γ

GENERAL χωστα μου γ@μο τα συνεφα που λες και συ ..εδω βρεχει παει ο επιταφιος !!! :(
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”