Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

Όπως είπα έτσι κι έγινε ...go ,μούτρα στο εμπόδιο και ο Νικομανώλης μας έχει κλείσει την πόρτα που φεύγαμε ! χαχαχαχα
Κάποιο αγωνιστικό μετακινήθηκε και τελικά , με το Gps ανά χείρας , πάμε με βάρκα το άγνωστο ...20-30 μέτρα μετά , κι ενώ έχω το νου μου για δρόμο ή μονοπάτι αριστερά , βλέπω ροδιές από simex ..Αίμα στα φρένα και πηδάω απ το wrangler με το Gps και το vhf στα χέρια ... ανηφορίζω τρέχοντας , ακολουθώντας τις ροδιές και ξαφνικά στα 50 μέτρα βλέπω τον κριτή του ΣΕΔ !!!!!
6-5 φίλε ! όπως είπα και στον αρχή του Post !σου έπιασα τη μάνα ! 8-) 8-) 8-)
Χρήστο ...κάψτο για πάνω τώρα , ακολούθα τις ροδιές να με πάρεις !!!!
Στο ΣΕΔ ... ο κριτής που δεν είναι ενήμερος για το πανηγύρι που έγινε κάτω ...ρωτάει στο vhf ... μου ήρθαν απ το πλάι ...τι κάνω ? του δίνεις το ΣΕΔ κανονικά απαντά ο Νικομανώλης ...


...................
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

:arrow:
Κάνοντας τη σούμα τώρα , με καθαρό μυαλό και αφού ο αγώνας έχει τελειώσει , με όλες τις ζημίες που συνέβησαν στον καθένα ... αν όλα τα πληρώματα ανεβαίνανε το εμπόδιο με μέσο όρο τα 25 λεπτά , που είναι και το πιθανότερο μετά το σωστό πάτημα του Στεργίου και τις ροδιές που άφησαν τα τεράστια bogger του Ψιστάκη , η τριάδα των νικητών την Κυριακή δεν θα άλλαζε ! για πάρτε το κομπιουτεράκι σας και θα δείτε ότι έχω δίκιο :idea:

Όμως ...οι άρχοντες δεν είχαν πει ακόμη την τελευταία τους κουβέντα !

:arrow:
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

:arrow:

αν , αν , αν , αν , αν ......
Ας αναφέρω μερικά από αυτά τα αν που περνούν απ το κεφάλι μου :
-Αν ο Βαγγέλης ειχε επισημάνει το πρωί ότι το πέρασμα είναι αυστηρά μέσα από την πόρτα με χρήση εργάτη ! θέλουμε να δοκιμαστείτε στο βιντσινγκ !!!
-Αν ο Νικομανώλης , την στιγμή που τέθηκε το θέμα πυξίδα , ζήταγε τα roadbook όλων και έσβηνε με το στυλό του το στίγμα ...
-Αν εγώ , ή ο Σπύρος , ή ο dista φτάναμε πρώτοι στην τουλίπα ...
-Αν είχα ξεχάσει να πάρω μαζί μου gps ... η οργάνωση δεν το ζητούσε !

:arrow:
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

:arrow:

Οι άρχοντες του αγώνα , αποφάσισαν στο τέλος της ημέρας , ότι δεν ήταν δίκαιο το ότι οι τρεις πρώτοι μπήκαν στο εμπόδιο χωρίς να ακούσουν την ερμηνεία της τουλίπας από τον Μανώλη .... Για να ισοβαθμήσουν την αδικία , τους έκαναν δώρο , στο τέλος , 15 λεπτά από τον χρόνο τους ! μόνο στους τρεις ! όχι στον Στεργίου που ήταν ο τέταρτος που μπήκε στο εμπόδιο ούτε στον Ψιστάκη ...
Η απόφαση αυτή , άλλαξε άρδην τα αποτελέσματα ρίχνοντας εμάς και τον Αλεξέλη , που τελικά παίξαμε καλύτερα απ τους υπόλοιπους , ποιο χαμηλά απ ότι υπολογίζαμε ...

:arrow:
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

Μουσικό διάλειμμα Νο6
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by friar »

GENERAL LEE wrote: :arrow:
αν , αν , αν , αν , αν ......

-Αν είχα ξεχάσει να πάρω μαζί μου gps ... η οργάνωση δεν το ζητούσε !

:arrow:
από το Croatia Trophy - Rules
2.1.4. GPS
Possession and use of GPS is not allowed. Vehicle that has GPS will not be allowed to start. Controls will be taken during the stages.
λέμε τώρα.....
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
superspiounos
Posts: 168
Joined: Tue Nov 10, 2009 15:16

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by superspiounos »

friar wrote:
GENERAL LEE wrote: :arrow:
αν , αν , αν , αν , αν ......

-Αν είχα ξεχάσει να πάρω μαζί μου gps ... η οργάνωση δεν το ζητούσε !

:arrow:
από το Croatia Trophy - Rules
2.1.4. GPS
Possession and use of GPS is not allowed. Vehicle that has GPS will not be allowed to start. Controls will be taken during the stages.
λέμε τώρα.....
Λές αλλά δε ξέρεις τι λές καθότι το Croatia δεν έχει πυξίδες και ο λόγος που δε σε αφήνουν να έχεις GPS είναι για να μην κλέβεις διαδρομή καθώς περνάς αρκετές φορές απο τα ίδια σημεία καθότι ο χώρος που γίνεται ο αγώνας είναι περιορισμένος. Για τον ίδιο λόγο δεν σε αφήνουν να έχεις ενεργοποιήμένο τηλ. για να μην πηγαίνουν "μπροστάριδες" να σου λένε τη διαδρομή (ουσιαστικά την θέση των ΣΕΔ) και απο φέτος δεν επιτρέπονται οι μοτο στο Camp / διαδρομές του αγώνα. Καθώς και πολλές άλλες λεπτομέρειες που σου λείπουν απο το παζλ οπότε άστο καλύτερα μην μπερδεύεις τα θέματα.
Last edited by superspiounos on Sun Apr 13, 2014 21:45, edited 1 time in total.
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

easy boys ..thats not the point of the talk ....
please .... :D
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

Ο αγώνας συνεχίζεται κανονικά ..οι περισσότεροι εκτός του alemao και του Τζίαλα νομίζω , παρέκαμψαν την τουλίπα ακολουθώντας τα χνάρια μας ... κάποιοι από αυτούς που μας ακολούθησαν είχαν πραγματικά τεχνικά προβλήματα τα οποία και γνώριζα , όπως ο Ιερεμιάδης με τον εργάτη και την ανάρτηση , ο Κοκκίνης με το πίσω μπλοκέ , ο φίλος Χρήστος Φαμίσης , ο οποίος αν ανέβαινε θα ήταν σαν να βουτάς στη θάλασσα χωρίς να ξέρεις κολύμπι ! μηδενική εμπειρία από τέτοιου είδους εμπόδια και ο Αλεξέλης του οποίου το σχοινί ήταν στην χειρότερη κατάσταση του ...
Σε ένα ακόμη δέσιμο , κάμποσες τουλίπες μετά ,που χρειάστηκε να ρίξουμε και τα 30 μέτρα του εργάτη , σε πολύ σαθρό έδαφος , 10 μέτρα πριν ανέβει το πράγμα , έσκασε το ψυγείο !!!
Κρεμασμένοι πλέων στο σχοινί , ο Χρήστος έχει να δώσει την δική του μάχη για να επισκευάσει το αυτοκίνητο. Μέσα στα εργαλεία μας έχουμε μια κόλλα δυο συστατικών , αυτή που είναι σαν πλαστελίνη ... που χρόνος για οδηγίες χρήσεως :lol: ! ο Χρήστος την έπλασε , μπάλωσε το σκάσιμο στο πλαστικό μέρος του ψυγείου βάλαμε νερά και έξω απ το εμπόδιο ... πίσω μας σε αυτό το στάδιο βρίσκετε ο Νταής και ο Αλεξέλης , ο οποίος θέλει να φάει το βουνό για να μας περάσει , μιας και είχαμε μείνει κρεμασμένοι στον εργάτη μας ... ο μπιλιοφόρος του VITARA τους άφησε χρόνους κάπου εκεί ...
Στην πορεία ανακαλύπτουμε ότι η κόλλα δεν έχει δουλέψει και ότι εξακολουθούμε να έχουμε διαρροή ... κόβουμε ρυθμό και σταματάμε για να βγάλουμε το λάστιχο της τάπας έτσι ώστε να μην ανεβάζει πίεση το κύκλωμα νερού και να μικρύνουμε την ποσότητα της διαρροής , εκεί κάπου φτάνει ο Νταής ο οποίος μας πέρασε στο δέσιμο αλλά χάθηκε και βρέθηκε πάλι πίσω μας :mrgreen: ... Μανώλη το παραφλού σου ! το πήραμε , συμπληρώσαμε και συνεχίζουμε πολύ αργά ώστε να μην πιέζουμε το αυτοκίνητο ...
Σ αυτήν περίπου την φάση λοιπόν , και αφού οδηγούμε αργά σε πατημένες διαδρομές , πέφτει και το τηλέφωνο στην Τατιάνα , έχουμε σπάσει το ψυγείο , το ψιλομπαλώσαμε αλλά πάλι χάνει και βάζουμε συνέχεια νερά ! μην ανησυχήτε , δεν είμαστε πολύ μακριά περνάμε στην 69 τουλίπα τώρα !
Δεν ξέρω ειλικρινά , τι είπε η Τατιάνα στον Βαγγέλη τον Κουκή και τον Αντρέα , οι οποίοι πήραν το εφεδρικό ψυγείο και πήγαν στην 69 τουλίπα να μας βρουν ! Σιγά μην μας βρίσκαν !!! πουθενά δεν σταματήσαμε ! :lol: :lol: :lol:
Ξαναλέω , το Track στην διάθεση σας !
..........
GENERAL LEE

Re: Κοινωνία άδικη , κοινωνία ψεύτρα ...

Post by GENERAL LEE »

Σε κάποια φάση του αγώνα βρισκόμαστε πάλι στην ραβένα με τους πολλούς εργάτες που ανεβήκαμε χτες , αλλά αυτήν την φορά έχουμε να την κατέβουμε ,και μπαίνουμε στο εμπόδιο μαζί με τον Νταή ο οποίος πάλι ειχε χαθεί :shock: .
Κάπου στο τέλος της ραβένας , μετά από μια δύσκολη μάχη εκεί μέσα και άναψε σβήσε την μηχανή για να μην χάνουμε νερά , ζητάω το μπουκάλι με το νερό του κριτή και τα νερά όποιου θεατή βρήκα μπροστά μου !
Γεμίσαμε πάλι νερά το ψυγείο και όλα τα μπουκαλάκια και παγούρια από παραφλού είχαμε στο αυτοκίνητο και πάμε για τον τερματισμό και την τελευταια τουλίπα !
Κάποιος φίλος , δεν θυμάμαι το όνομα του , στο θρεντ του αγώνα έγραψε ότι ένας πιτσιρικάς , κατέβηκε με μια σακούλα με νερά για τον Γιασιμάκο και περπάτησε μέσα στο ρέμα ...
Εμείς φίλε μου ...δεν καλέσαμε κανέναν να μας φέρει νερά 300 μέτρα πριν τον τερματισμό , το συμβάν που αναφέρεις είναι όντως αληθινό , ο πιτσιρικάς υπήρχε και έφερε τα νερά που λες ...όταν τον είδα του είπα : πέτα τα νερά κάτω και εξαφανίσου ! τώρα ...δεν θα σου πω αν κατέβηκα και τα πέταξα στην καρότσα του αυτοκινήτου ! τι διάολο Στρατηγός είμαι ? άλλωστε το καρούμπαλο από την τούμπα έχει αρχίσει να φεύγει ....
θα σε ρωτήσω όμως αν θα χαιρόσουν όταν θα καίγαμε το μοτέρ ανεβαίνοντας στον τερματισμό ? γιατί ..300 μέτρα πριν το τερματισμό θα το φόρτωνα ακόμη και στην πλάτη για να τερματίσουμε ! ;)
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”