Πρόταση για τα Trial & WT (by General)

User avatar
AGGELOSK
Posts: 336
Joined: Fri Feb 04, 2011 14:00

Re: Πρόταση για τα Trial & WT (by General)

Post by AGGELOSK »

Κύριοι δε σας νοιάζει να τσακωθείτε!!!!
Είπαμε να συζητήσουμε, να πούμε την άποψη μας για τους αγώνες και ότι περικλείει αυτούς .
Μην κολλάτε σε λέξεις , ο γραπτός λόγος μπορεί εύκολα να παρερμηνευτεί.
Παραδείγματα φέρνουμε ο καθένας θέλοντας να αναδείξουμε ένα σενάριο για κάθε περίπτωση .
Έτσι απλά χωρίς αντιπαλότητες . :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
GENERAL LEE

Re: Πρόταση για τα Trial & WT (by General)

Post by GENERAL LEE »

Ο κάθε ένας έχει την άποψη του βάση της εμπειρίας του ...
Θα δεχτώ οτι εγω ειμαι ο απείρος και εσείς οι έμπειροι ... Την άποψη μου λέω και δεν προσπαθώ να την επίβαλω σε κανέναν !
Το Νταγκας δεμένος δεν το έχω γράψει εγω , διάβασε την προηγούμενη πρόταση σου !
Μανουσακη αν νομίζεις οτι μπορείς να παλεύεις στα ίσια αμάξια σαν του Χρήστου του Γιώργου και του Ψιστακη τότε μαγκιά σου ! Εγω δηλώνω οτι μόνο με βλάβη τους μπορω να τους βγω μπροστά !

Δεν ειναι εκεί το θέμα όμως ....
Αφήστε τα WT όπου λίγα πράγματα μπορούν να αλλάξουν και δείτε πάλι λίγο τα trial !
User avatar
Kritikos
Posts: 429
Joined: Fri Oct 02, 2009 09:37
Location: Κρήτη
Contact:

Re: Πρόταση για τα Trial & WT (by General)

Post by Kritikos »

Αχ ρε Κουλα δεν βαριεσε να σπαταλας μελανι o [yj the doctor]αυτος το εγραψε καλα!! οπου θες τρεχεις και οπου σου αρεσει,κυριε Αρη ασε να περασουμε ενα ξεγνιαστο καλοκαιρι
μη μας τα. Ελα κοντα μου!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:
GENERAL LEE

Re: Πρόταση για τα Trial & WT (by General)

Post by GENERAL LEE »

YJ ''The Doctor'' wrote: Νταγκας ΔΕΜΕΝΟΣ??? Που στα Γρεβενα?????? Προφανως ειτε ΔΕΝ ησασταν παρων ειτε ΔΕΝ ειδατε καλα το βιντεο.

Νταγκας ξεζανταρισμενος με απλωμενο και μπερδεμενο σκοινι που το κρατουσε ο συνοδηγος του και ανεβηκε... οχι δεμενος φυσικα. Και ο Θεολογης ανεβηκε φυσικα.... κανεις αλλος. Μην γραφετε οτι να'ναι...
Δίκιο έχεις ρε !!! Μην φωνάζεις !!! :D :D :D
Όπως το λες είναι , τραβήξανε σχοινί να το δέσουν αλλά ο Χρήστος το ανέβασε ξεζανταρισμένος !!
ειχε μια ζημιά πριν ...νομίζω πόλος μπαταρίας η κάτι με τη μίζα που το έφτιαξε τζετ μέσα στην ειδική και μετά έγινε αυτό !!!!
Σε θυμάμαι κι εσένα ! Με μια χούφτα μαλλιά στα χέρια !!! :lol:
Elouros
Posts: 48
Joined: Tue Dec 07, 2010 22:06

Re: Πρόταση για τα Trial & WT (by General)

Post by Elouros »

Βρηκα κατι που ελεγα για παραδειγμα.
ARTICLE 4: MINIMUM WEIGHT
4.1 The cars are subject to the following scale of minimum
weights in relation to cylinder capacity and in accordance with
Article 282-3.2:
Cylinder capacity Weight in kg Weight in kg
in cm3
4x4 4x2
up to 1400 1150 750
over 1400 and up to 1600 1150 860
over 1600 and up to 2000 1350 980
over 2000 and up to 2250 1500 1010
over 2250 and up to 2500 1600 1040
over 2500 and up to 2750 1637.5 1070
over 2750 and up to 3000 1675 1100
over 3000 and up to 3250 1712.5 1130
over 3250 and up to 3500 1750 1160
over 3500 and up to 3750 1787.5 1190
over 3750 and up to 4000 1825 1220
over 4000 and up to 4250 1862.5 1250
over 4250 and up to 4500 1900 1280
over 4500 and up to 4750 1937.5 1310
over 4750 and up to 5000 1975 1340
over 5000 and up to 5250 2012.5 1370
over 5250 2050 1400

Υπαρχουν πολλα που εξησωνουν τις διαφορες των οχηματων και δεν πιστευω
οτι εμεις ξερουμε καλυτερα.
Ενα οχημα (χωρις να ειμαι σωστος εγω πρωτα απο ολους)
α)5250+ με 44"=2050kgr(min)
β)3957 με 86cm(max) ελαστηκο(αναφερεται αλλου αυτο)=1825kgr(min) (αυτο που φτιαξαμε π.χ)
γ)1600 με 75cm(max) ελαστηκο=1350kgr.(min)

Υπαρχουν και αλλα απλα οπως μεγιστο φαρδος πχ το Α 220cm.
ποιο θα διαλεγε ο καθενας μας?

Αρα (χωρις επαναλαμβανω κανενα υπονοουμενο)
Του Χρηστου το οχημα -30cm φαρδος,+400kgr.
To δικο μου με το φαρδος που εχει,34" ελαστηκο το πολυ και +300kgr
Tου Μανουσακη με 31" ελαστηκο.

Ποιο θα περαση αερα απο καπου?????????????
Νομιζω οτι τοτε θα μετρουσε το πληρωμα περισοτερο απο ολα.
GEORGE ANTHIS
Posts: 50
Joined: Thu Nov 05, 2009 21:54

Re: Πρόταση για τα Trial & WT (by General)

Post by GEORGE ANTHIS »

ΕΓΩ ΔΕΝ ΧΑΛΑΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΡΕΧΕΙ.ΠΟΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΠΑΡΑΠΟΝΗΘΗΚΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΕΝΑ ΟΥΤΕ ΦΤΙΑΓΜΕΝΑ ΓΙΑ ΣΑΜΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΑΛΑΚΙ ,ΗΘΕΛΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΔΩ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΡΣΑΡΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΠΙΚΡΙΑ .ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΜΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΝΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΡΕΞΩ.ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ
GEORGE ANTHIS TUNING
GENERAL LEE

Re: Πρόταση για τα Trial & WT (by General)

Post by GENERAL LEE »

GEORGE ANTHIS wrote:ΕΓΩ ΔΕΝ ΧΑΛΑΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΡΕΧΕΙ
:D :D :D :D :D

Φίλε Γιώργο ...αυτό που προσπαθούμε είναι να βελτιώσουμε την κατάσταση ! όχι να την χαλάσουμε !!!
γνωρίζεις οτι τα WT προβλέπουν αυτοκίνητα που κινούνται κανονικά στην άσφαλτο και τηρούν τον ΚΟΚ ?
Έχουν δηλαδή καθρέπτες , φλας , αλάρμ , κόρνα ,φώτα πορείας , πόρτες , τζάμια ,φαρμακείο , ρεζέρβα , τρίγωνο !!!!!
Τελικά μήπως δεν είναι έτσι οι αγώνες αλλά έτσι θέλουμε να τους βλέπουμε ???

http://www.omae-epa.gr/sites/www.omae-e ... 202010.pdf

Και όχι δεν λέω ότι είναι λογικό αυτό που ζητούν ! το αντίθετο μάλιστα ! αναδιοργάνωση θέλουν όλα για να γίνετε σωστά το παιχνίδι , γι αυτό και ανοίχτηκε αυτή η ενότητα αλλά βλέπω ότι ο κάθε ένας εδω κοιτάει μόνο την πάρτη του ....
Πως θα σου φαινότανε αν έβγαινε ένας θεριακλής στα Γρεβενά και μοίραζε καμιά ντουζίνα ενστάσεις ? δεν θα σε χαλούσε ?
Γραφτε όσοι γράφετε τέλος πάντων με γνώμονα την βελτίωση του σπορ !
Τσαλκατζής .... sorry ρε συ αλλα δε θυμάμαι το μικρο σου όνομα ... πολύ σωστά όλα όσα αναφέρεις αλλά ξαναλέω ! μήπως το μπλέκουμε περισσότερο ?

Γιώργη ... πως να ρθω κοντά σου βρε pousti ? Κολυμπώντας ??? :lol: :lol: :lol:
samisnow
Posts: 580
Joined: Tue Sep 29, 2009 15:34
Location: ΡΕΘΥΜΝΟ
Contact:

Re: Πρόταση για τα Trial & WT (by General)

Post by samisnow »

GENERAL LEE wrote:
GEORGE ANTHIS wrote:ΕΓΩ ΔΕΝ ΧΑΛΑΩ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΡΕΧΕΙ
:D :D :D :D :D

Φίλε Γιώργο ...αυτό που προσπαθούμε είναι να βελτιώσουμε την κατάσταση ! όχι να την χαλάσουμε !!!
γνωρίζεις οτι τα WT προβλέπουν αυτοκίνητα που κινούνται κανονικά στην άσφαλτο και τηρούν τον ΚΟΚ ?
Έχουν δηλαδή καθρέπτες , φλας , αλάρμ , κόρνα ,φώτα πορείας , πόρτες , τζάμια ,φαρμακείο , ρεζέρβα , τρίγωνο !!!!!
Τελικά μήπως δεν είναι έτσι οι αγώνες αλλά έτσι θέλουμε να τους βλέπουμε ???

http://www.omae-epa.gr/sites/www.omae-e ... 202010.pdf

Και όχι δεν λέω ότι είναι λογικό αυτό που ζητούν ! το αντίθετο μάλιστα ! αναδιοργάνωση θέλουν όλα για να γίνετε σωστά το παιχνίδι , γι αυτό και ανοίχτηκε αυτή η ενότητα αλλά βλέπω ότι ο κάθε ένας εδω κοιτάει μόνο την πάρτη του ....
Πως θα σου φαινότανε αν έβγαινε ένας θεριακλής στα Γρεβενά και μοίραζε καμιά ντουζίνα ενστάσεις ? δεν θα σε χαλούσε ?
Γραφτε όσοι γράφετε τέλος πάντων με γνώμονα την βελτίωση του σπορ !
Τσαλκατζής .... sorry ρε συ αλλα δε θυμάμαι το μικρο σου όνομα ... πολύ σωστά όλα όσα αναφέρεις αλλά ξαναλέω ! μήπως το μπλέκουμε περισσότερο ?

Γιώργη ... πως να ρθω κοντά σου βρε pousti ? Κολυμπώντας ??? :lol: :lol: :lol:
εμενα που δεν εχει κορνα το δικο μου?δεν μπορς να τρεχω? :cry: :cry: :cry:
KING RC 5,2 V8 COMPRESSOR
Psistakis Manolis
panos110
Posts: 416
Joined: Sat Nov 20, 2010 00:01

Re: Πρόταση για τα Trial & WT (by General)

Post by panos110 »

[/quote]

εμενα που δεν εχει κορνα το δικο μου?δεν μπορς να τρεχω? :cry: :cry: :cry:[/quote]

Δεν το ηξερα να σου εκανα ενσταση περσι στην Κρητη ν ανεβω μια θεση. :lol: :lol: :lol:
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Πρόταση για τα Trial & WT (by General)

Post by friar »

samisnow wrote:εμενα που δεν εχει κορνα το δικο μου?δεν μπορς να τρεχω? :cry: :cry: :cry:
Από παζάρι " οτι πάρετε 1 € "

Image

σε μεγάλη ποικιλία χρωμάτων. :lol: :lol: :lol:

αλήθεια το εννοώ, η καλή μου το αγόρασε για να με ξυπνάει σε μεγάλες νυχτερινές διαδρομές :P


και για να θυμηθούμε

"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”