Επίλυση Ισοβαθμιών

HellasRally
Posts: 88
Joined: Tue Sep 18, 2012 14:01

Re: Balkan Rally Raid Cup 2013

Post by HellasRally »

friar wrote:Πολύ καλά τα λες, μαζί σου.
Και εγώ ανέβηκα στις Σέρρες, από μακρυά, λίγο κάτω από το αυλάκι με δικές μου δαπάνες και εγώ.
Είχα επικοινωνία με αγωνιζόμενους που με διαβεβαίωσαν ότι θα έρθουν και αυτοί να κάνουν τον αγώνα τους.
Δεν ήρθαν, αν χάσανε η όχι αυτοί το γνωρίζουν πάντως εγώ πέρασα καλά.
Θύμησε μου (γερνάω πια) αν βρεθήκαμε μαζί, πάντως τα είπα με τον Μάνο από Χαλκίδα.
Αλλά αυτό είναι ένα άλλο τελείως διαφορετικό θέμα. Βγαίνουμε οφτοπικ
Υπάρχει θέμα για τις Σέρρες, μπορείτε παρακαλώ να το συζητήσετε εκεϊ??
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Balkan Rally Raid Cup 2013

Post by friar »

HellasRally wrote:
friar wrote: Αλλά αυτό είναι ένα άλλο τελείως διαφορετικό θέμα. Βγαίνουμε οφτοπικ
Υπάρχει θέμα για τις Σέρρες, μπορείτε παρακαλώ να το συζητήσετε εκεϊ??
Μην βαράς το είπαμε ήδη ότι έιναι οφτοπικ
εκτός αν όπως μου είπες, ti egine sou katse srto stomaxi????? pata to koubaki spam
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
fokion

Re: Balkan Rally Raid Cup 2013

Post by fokion »

quinda wrote:Χιλια ευχαριστω....ολα καλα!!!!
Μια ερωτηση ακομα γιατι αλλου δεν μπορω να την κανω....
Για το ελληνικο πρωταθλημα και συγκεκριμενα για τη ζ2 εγινε και ενας αγωνας το καλοκαιρι στις Σερρες...επειδη δεν ειχε πολλες συμμετοχες ο αγωνας δεν μετρησε πουθενα απ οτι καταλαβα...
Το λεει ξεκαθαρα κι αυτο ο κανονισμος απ οσο ειδα.....
Τα εξοδα ομως μετρησαν κανονικα για μας και για την τσεπη μας....
Και το σιγουρο ειναι οτι δεν πηγαμε βολτα στις Σερρες....ειχαμε καποιο στοχο!!!!!
Ας μου βρει καποιος ενα μονο εναν λογο να ξαναπαμε σε αγωνα....σ αυτες τις δυσκολες οικονομικα εποχες !!!!
Η αγαπη σιγουρα ειναι μεγαλη γι αυτο που κανουμε αλλα δεν...φτανει!!!!!!
Ποσο μαλιστα καποιος νεος ,που θελει να ξεκινησει τωρα να τρεχει....γιατι να παρει μερος σε αγωνα ...
Χρειαζεται κινητρο και επιβραβευση νομιζω....
φιλικα
χαρης
θεσσαλονικη
Γιατι Χαρη μου οσο επαγγελματιας απαιτουμε απο τον οργανωτη να ειναι και να δημοσιευει πραγματικές συμετοχές ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ και οι αγωνιζόμενοι θα πρεπει να ειναι "επαγγελματίες" στελνοντας εγκαιρως και την δηλωση συμετοχης και το παραβολο.

γιατι κακως κακιστα αλλα εχει γινει "συνηθεια" απο καποιους, να γινονται δεκτές συμετοχές ακομα και... στη ραμπα εκκινησης ( τροπον τινα ) και δεν ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ η "τελευταια μερα δηλωσης συμετοχων" ετσι ωστε και ο οργανωτης να ξερει τι κανει ( θα τον κανει ή θα τον ακυρωσει ωστε να στειλει πισω ΚΑΙ τα παραβολα συμετοχής) οποτε "φανταζεται και περιμενει μεχρι τελευταια στιγμη", αλλα και ο αγωνιζομενος αν θα παει τελικά και θα υποστει ολα τα εξοδα τσαμπα ( οπως πηγες εσυ Σερρες) ή θα "χασει" μονο το παραβολο αν κρινει...
( και βεβαια δεν αναφερομαι με το "συνηθεια" σε μια δυο συμετοχές που ειναι στο "προλαβαινω δε προλαβαινω να ετοιμασω το αυτοκινητο" )

αλλα ολο αυτο ειναι αλλη μεγαλη ιστορία αναμεσα σε αλλες μεγαλες ιστοριες που εχει ο χωρος οι οποιες ελπίζω καποια στιγμή να αντιμετοπισθουν απο τους ιθινοντες ( λεγε με Επιτροπη 4Χ4) του χωρου......

( Συγνωμη για την καταχρηση του παροντος νηματος )
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Balkan Rally Raid Cup 2013

Post by Nicolas »

fokion wrote: Γιατι Χαρη μου οσο επαγγελματιας απαιτουμε απο τον οργανωτη να ειναι και να δημοσιευει πραγματικές συμετοχές ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ και οι αγωνιζόμενοι θα πρεπει να ειναι "επαγγελματίες" στελνοντας εγκαιρως και την δηλωση συμετοχης και το παραβολο.
Εδώ Φωκ διαφωνώ κάθετα.
Πρώτον, είναι άσχετο με αυτό που λέει ο Χάρης.
Δεύτερον "επαγγελματίας" πρέπει να είναι αυτός που πληρώνεται, δηλαδή ο επαγγελματίας (χωρίς εισαγωγικά).
Αυτός που πληρώνει λέτεται "πελάτης". Ο αγωνιζόμενος είναι πελάτης και ως τέτοιος θα πρέπει να αντιμετωπίζεται.
Το αν ο εκάστοτε οργανωτής δεν εφαρμόζει τον ίδιο του τον κανονισμό είναι άλλο θέμα.
γιατι κακως κακιστα αλλα εχει γινει "συνηθεια" απο καποιους, να γινονται δεκτές συμετοχές ακομα και... στη ραμπα εκκινησης ( τροπον τινα ) και δεν ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΑΙ η "τελευταια μερα δηλωσης συμετοχων" ετσι ωστε και ο οργανωτης να ξερει τι κανει
Άλλος ο οργανωτής και άλλος ο "κάποιος" που το έχει κάνει συνήθεια να κάνει δεκτές συμμετοχές στην ράμπα? Ο ίδιος είναι Φωκ!

Σαφώς και συμφωνώ απόλυτα πως την τελική ευθύνη την έχει η επιτροπή
αλλά να σου πω κάτι...
φταίνε οι αγωνιζόμενοι που δεν είναι "επαγγελματίες",
φταίει η επιτροπή,
φταίει και ο χατζηπετρής...

αλλά...
ο εκάστοτε οργανωτής που άλλα λέει, άλλα γράφει, άλλα υπολογίζει και άλλα πληρώνει????
Αυτός δεν φταίει?

Είναι δεύτερη φορά που κάποιος από το ίδιο παρεάκι προσπαθεί να αποδώσει ευθύνες στους αγωνιζόμενους.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
fokion

Re: Επίλυση Ισοβαθμιών

Post by fokion »

Nik

Ισως να μην τα εγραψα καλα.

δες την τελευταια φραση
Η κατασταση απο ολους τους εμπλεκόμενους ειναι "καπως" με πολλά στραβα τα οποια εχουν γινει "εθιμικό δικαιο" που λενε

γι αυτο και λεω οτι και τα θεματα συμμετοχων ειναι ενα μεγαλο θεμα αναμεσα σε αλλα μεγαλα θεματα που η επιτροπη πρεπει καποια στιγμη να δει.

Σε καμια περιπτωση δεν λεω ΤΙ να κανει - πανε αυτες οι εποχες - στο καβουκι μου μια χαρα καθομαι.
Ισως ισως κακως λεω και οτι "πρεπει να κανει κατι" αν νομιζουν οτι "ολα καλα"
Σωστο κι αυτο.
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Επίλυση Ισοβαθμιών

Post by friar »

ναι αγάπη μου...
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”