Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2012.

sirros
Posts: 259
Joined: Wed Jun 17, 2009 07:53
Location: landroverworld

Re: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2012.

Post by sirros »

ο αγώνας τις θεσσαλονίκης κατέληξε σε φιάσκο.

και το πιο απλο παράδειγμα υπήρχαν άνθρωποι που κυνηγούσαν το πρωτάθλημα και με τον αγώνα τις θεσσαλονικης ήταν μπροστά και χάσανε 2-3 θέσεις απο βλακεία των κριτών.
έπρεπε λοιπών υποχρεωτικά να πάνε να τρέξουν τον αγώνα της κρητης.
τους ρωτάτε πιο είναι το κόστος για το κάθε αυτοκίνητο και αν μπορούνε να το υποστηρίξουν?
χάσανε το πρωτάθλημα η μια θέση στο απο την τριαδα απο επιπολαιότητα τον κριτών και το κορυφαίο είναι οτι ακόμα δεν έχετε πάρει χαμπάρι και νομίζετε οτι σας χάλασαν τα παιδιά τον αγώνα που έκαναν την ένσταση.
πραγματικά μένω άφωνος μερικές φορές.

χαίρομαι που έγινε αυτή η ένσταση γιατί αυτή η καραμέλα είχε παραγίνει ,οτι πρόβλημα είχαμε , αντί να συζητηθεί στη βάση , έβγαινε ο κάθε ’’κριτής’’ και σου έλεγε κανε ένσταση αμα δεν σου αρέσει.

εε λοιπον καποιοι πρέπει να τιμωρηθούν επιτέλους και φυσικά να έχει επιπτώσεις και η λέσχη , δεν ξέρω με ποιο τρόπο (οχι με στέρηση του αγώνα) αλλά να εχει κυρώσεις .


οι γκρίνιες υπάρχουν όταν δεν γίνετε σωστά η δουλειά , φυσικά πάντα υπάρχει μια φαγωμάρα όπου υπάρχει ανταγωνισμός (και στο ski και στο ποδήλατο κτλ)
Πιτσα - Μπαλα και Καρατε
GENERAL LEE

Re: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2012.

Post by GENERAL LEE »

PANXENITO wrote:ARI EIPES OTI GIA NA PAROYME PREPEI NA ZYTHSOYME. KAI H 8ESSALONIKI ZHTHSE AGONA ALLA NA MH SOY PO TI PHRE!!!!!!!!!!! MHPOS MPOREI NA MOY EKSIGHSEI KAPOIOS TO GIATI?
sorry φιλε δεν ξερω το ονομα σου αλλα ξερω ποιος εισαι ( το ζευγαρι του Ιωσηφ υποθετω )

Εγω δεν θα σου πω το γιατι , μπορει ομως να σου το πει η λεσχη σου !
Να εισαι βεβαιος ομως οτι δεν εχει αμεση σχεση με την ενσταση του Μισκη , αλλοστε το συγκεκριμενο θεμα (της ενστασης) δεν ειχε να κανει με λαθος της οργανωσης αλλα με λαθος του αγωνοδικη . :idea:
Το προβλημα ειχε δημιουργηθει ποιο πριν, πριν καν ξεκινησει ο αγωνας , ρωτα και θα μαθεις ;)
Η λεσχη σας ωφειλε να σας ειχε ενημερωσει ...
GENERAL LEE

Re: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2012.

Post by GENERAL LEE »

sirros wrote:ο αγώνας τις θεσσαλονίκης κατέληξε σε φιάσκο.

και το πιο απλο παράδειγμα υπήρχαν άνθρωποι που κυνηγούσαν το πρωτάθλημα και με τον αγώνα τις θεσσαλονικης ήταν μπροστά και χάσανε 2-3 θέσεις απο βλακεία των κριτών.
έπρεπε λοιπών υποχρεωτικά να πάνε να τρέξουν τον αγώνα της κρητης.
τους ρωτάτε πιο είναι το κόστος για το κάθε αυτοκίνητο και αν μπορούνε να το υποστηρίξουν?
χάσανε το πρωτάθλημα η μια θέση στο απο την τριαδα απο επιπολαιότητα τον κριτών και το κορυφαίο είναι οτι ακόμα δεν έχετε πάρει χαμπάρι και νομίζετε οτι σας χάλασαν τα παιδιά τον αγώνα που έκαναν την ένσταση.
πραγματικά μένω άφωνος μερικές φορές.

χαίρομαι που έγινε αυτή η ένσταση γιατί αυτή η καραμέλα είχε παραγίνει ,οτι πρόβλημα είχαμε , αντί να συζητηθεί στη βάση , έβγαινε ο κάθε ’’κριτής’’ και σου έλεγε κανε ένσταση αμα δεν σου αρέσει.

εε λοιπον καποιοι πρέπει να τιμωρηθούν επιτέλους και φυσικά να έχει επιπτώσεις και η λέσχη , δεν ξέρω με ποιο τρόπο (οχι με στέρηση του αγώνα) αλλά να εχει κυρώσεις .


οι γκρίνιες υπάρχουν όταν δεν γίνετε σωστά η δουλειά , φυσικά πάντα υπάρχει μια φαγωμάρα όπου υπάρχει ανταγωνισμός (και στο ski και στο ποδήλατο κτλ)
Κωστα λες αλλα πραγματα που δεν εχουν σχεση με την συγκεκριμενη συζητηση , δεν λεω οτι τα λες λαθος αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας .
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2012.

Post by Nicolas »

Εγώ πάλι νομίζω πως ο Κώστας είναι εντός θέματος...
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
GENERAL LEE

Re: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2012.

Post by GENERAL LEE »

Nicolas wrote:Εγώ πάλι νομίζω πως ο Κώστας είναι εντός θέματος...
GENERAL LEE wrote: Να εισαι βεβαιος ομως οτι δεν εχει αμεση σχεση με την ενσταση του Μισκη , αλλοστε το συγκεκριμενο θεμα (της ενστασης) δεν ειχε να κανει με λαθος της οργανωσης αλλα με λαθος του αγωνοδικη . :idea:
Το προβλημα ειχε δημιουργηθει ποιο πριν, πριν καν ξεκινησει ο αγωνας , ρωτα και θα μαθεις ;)
Η λεσχη σας ωφειλε να σας ειχε ενημερωσει ...
Φωκίων

Re: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2012.

Post by Φωκίων »

GENERAL LEE wrote: (Σου μιλαει ενας Πανιώνιος) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Επι Σαραβακου "Μητσαρα" κ.λ.π. !!!!!

Κι εγω!!!!!!!!! αν δε ταιριαζαμε δε θα συμπεθεριαζαμε....

τελος παντων - κοσμος να βοηθησει υπαρχει... αρκει να μην τον κοροηδευεις κι αλλα λες κι αλλα κανεις....


http://www.omae-epa.gr/pressrelease/352
και ειδικά απο το ανωτερω, αυτο
Αιτήσεις αγωνιζομένων εν ενεργεία δεν θα γίνονται δεκτές επειδή εκφράζονται μέσω των συνδέσμων τους.
Επίσης δεν θα γίνονται δεκτές αιτήσεις μελών ΔΣ σωματείων μελών της ΟΜΑΕ.
και δες και τις επιτροπες....
ετσι απλά...
User avatar
quinda
Posts: 358
Joined: Tue Jul 28, 2009 21:16

Re: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2012.

Post by quinda »

Ο κανονισμος δικαιωσε την ομαδα που εκανε ενσταση.....
Δεκτο απο μενα....οτι κι αν εγινε!!!
Υπαρχει κανονισμος που ακυρωνει ολο τον αγωνα????????
Τη λαθος αποφαση τη δικη μου πχ την πλερωνουν ολοι......!!!!!!!
Ας απαντησει καποιος σ αυτο για να μαθαινουμε οι νεοτεροι........
Χαμπαρι φιλε να ξερεις οτι εχουμε παρει πολλα πραγματα.....
Αν χαρακτηριζεις τον αγωνα της Θεσσαλονικης φιασκο....βρες και μια λεξη για τον φετινο Εβρο....!!!!!
Δεν κουνηθηκε τριχαααααααααααααα.....

Ειναι κριμα να λεω,να λες και να παει λεγοντας.....
Δεν βγαζουμε ακρη....

Εννοειται πως δεν εχω τιποτα με τα παιδια του Εβρου και τους ευχομαι το καλυτερο......
https://www.facebook.com/quinda4x4ltd/

Οταν διστάζουμε,τότε γινόμαστε σκλάβοι των φόβων μας!!!
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2012.

Post by mitsos »

Μια μικρη παρεμβαση στην κουβεντα, κι επειδη αυτο:
ακυρωνει ολο τον αγωνα
το εχω ακουσει αρκετες φορες,
ο αγωνας απαξ κ τελειωσει κ γινει απονομη δεν ακυρωνεται.
Φυσικα κ δεν ακυρωθηκε ουτε το trophy της Θεσαλλονικης.
Η αποφαση ειναι αυτη:
Το Εθνικό Δικαστήριο Εφέσεων ομόφωνα

 Δέχεται τυπικά και κατ’ ουσία την Έφεση
 Ακυρώνει τα αποτελέσματα του αγώνα ως προς την βαθμολογία
 Διατάσει να μην συμπεριληφθούν τα αποτελέσματα του συγκεκριμένου αγώνα στην τελική βαθμολογία του Κυπέλλου Περιπέτειας 4Χ4
 Διατάσει την επιστροφή του παραβόλου της έφεσης στους εκκαλούντες
 Παραπέμπει τον Αλυτάρχη του αγώνα κ. Ιωάννη Λιάκο και τον Αγωνοδίκη κ. Αχιλλέα Καλεύρα στην ΕΠΑ/ΕΘΕΑ
 Παραγγέλλει την δημοσίευση της απόφασης
(το bold το εβαλα εγω...)

Οποτε φιλε μου οχι δεν υπαρχει κανονισμος να ακυρωνει τον αγωνα, αλλα γινεται να ακυρωθει η προσμετρηση των αποτελεσματων αυτου στην βαθμολογια του Επαθλου.......

Sorry για την παρεμβαση.....
Φωκίων

Re: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2012.

Post by Φωκίων »

Δημητρα, μπορει θεωρητικά να εχεις δικιο, ναι δεν πηραν απο κανενα τα κυπελα πισω, αλλα απο την στιγμη που δεν μετρησε στο πρωταθλημα, για το πρωταθλημα σα συνολο, ειναι σαν να μην εγινε ποτέ και με συνεποιες ολα αυτα που ειπε ο Σιρρος ( να μη τα ξαναλεω) κι οχι μονο...
mitsos
Posts: 311
Joined: Wed Jun 24, 2009 00:13

Re: Πρόγραμμα Αγώνων 4Χ4 2012.

Post by mitsos »

Φωκίων wrote: ειναι σαν να μην εγινε ποτέ
Eδω θα μου επιτρεψεις να εχω αλλη αποψη, αλλα δεν ειναι το θεμα συζητησης αυτο, οποτε ας περιοριστουμε στο θεμα κ τα αλλα στον τοπο κ τον χρονο τους......
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”