ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

ΑΓΓΕΛΟΣ JIMNY Corfu
Posts: 72
Joined: Wed Jul 08, 2009 15:39

ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

Post by ΑΓΓΕΛΟΣ JIMNY Corfu »

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ... ΘΑ ΔΙΑΤΥΠΩΣΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΑΣ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΛΦ ΣΤΟ 6944359893 Άγγελος Χειρδάρης ΚΕΡΚΥΡΑ Κ1 Suzuki Jimny.
ΛΟΙΠΟΝ : Κυριακή 2 Αυγούστου η Λέσχη Τετρακίνησης Κέρκυρας διοργάνωσε "Φιλικό" αγώνα trial στην Παλαιοκαστρίτσα.
Εγώ (πορωμένος γαρ και μέλος της Λέσχης 4Χ4 Κέρκυρας) έσπευσα να συμμετάσχω με το Jimny μου (Κ1). Ύπήρχαν και άλλοι συμμετέχοντες από Ιωάννινα , Κόνιτσα καθώς και ένας αλλοδαπός, Γερμανός με Wrangler Rubicon...
Θέτω λοιπόν στους διοργανωτές υπόψιν ότι συγκεκριμένο αυτοκίνητο Samurai δεν πρέπει να τρέξει στην Κ1, επειδή, έχει αλλαγή στα σημεία στήριξης της ανάρτησης αλλά και οι τροχοί προεξείχαν από τα φτερά με αποστάτες 3cm.
O αγώνας τελειώνει, χρονόμετρο : εγώ 52"+5" το Sami 65", κάνω την ένσταση και παρόλα αυτά παίρνει το κύπελλο...
από πότε ο χρόνος των 65" είναι μικρότερος από αυτών των 57", Κε Μεσάζο ???
Η δικαιολογία του Κου Μεσάζου (Πρόεδρος της Λ.Τ.Κ.) ποιά ήταν ??? έλα μωρέ ήρθαν από τα Ιωάννινα και την Κόνιτσα...
Ήθελα να ήξερα :
1. όταν πήγαμε εμείς στα Ιωάννινα μας δώσανε χαρισματικά κάποιο Κύπελλο ???
2. τον κανονισμό TRIAL τον έχει διαβάσει καθόλου ???
3. θέλω να τον "ευχαριστήσω" ΔΗΜΟΣΙΑ και να εκφράσω τη ντροπή μου για το συγκεκριμένο άτομο...
4. ας με ενημερώσει και ο Πρόεδρος της Κόνιτσας ή ο μέλλον Πρόεδρος των Ιωαννίνων αν κάνω λάθος...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ τον motoFox για τη συμπαράστασή του...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τη φιλοξενεία...
Άγγελος Χειρδάρης
Φωκίων

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

Post by Φωκίων »

Φιλε μου ετσι οπως το θετεις γενικόλογα ( και μην το παρεις στραβα ) μονο ο... Τεχνικός εφορος του αγωνα μπορει να σου απαντησει κι οποιος αλλος ηταν εκει..


Καθοτι "αλλαγες στην αναρτηση" που γραφεις αοριστα, μπορει να σημαινει κι αυτο

Με σκοπό την αύξηση του ύψους της ανάρτησης, επιτρέπεται η τροποποίηση των δακτυλιδιών συγκράτησης των σουστών (σκουλαρίκια), καθώς και η χρήση προσθηκών στα ελατήρια. ( Αρθρο 6.6 του τεχνικου κανονισμου τριαλ )

Για τα λαστιχα μηπως καλυπτωνταν απο "φρυδια" ????

Μια φωτο αν υπαρχει ισως και βοηθουσε
( Στα ανωτερω κανω το "δικηγορο του διαβολου" λιγο....)

Για τα υπολοιπα που αναφερεις δεν εχω καποιο σχολιο, ποσο δε για ανθρωπους που δεν γνωριζω.
Απλά επειδει αναφερεσαι σε καποιον με το ονομα του ισως να επρεπε αυτο που θελεις να πεις να το "τεκμηριωσεις" και σε οποιον δεν ηταν παρόν
ΑΓΓΕΛΟΣ JIMNY Corfu
Posts: 72
Joined: Wed Jul 08, 2009 15:39

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

Post by ΑΓΓΕΛΟΣ JIMNY Corfu »

ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΩΚΙΩΝΑ... ΤΑ ΦΡΥΔΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΗΤΑΝ ΤΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΕΠΑΝΑΝΑΛΜΒΑΝΩ ΕΙΧΕ ΑΠΟΣΤΑΤΕΣ 3cm...
ΑΚΟΜΑ Η ΟΡΑΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΗ... ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ "ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙΑ" ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΤΙΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΜΟΥ...
ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟ...
Άγγελος Χειρδάρης
Φωκίων

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

Post by Φωκίων »

Φιλε μου επειδη οι παρεξηγησεις μεσω πληκτρολογιου ειναι το ευκολοτερο πραγμα ( γιατι αλλιως ειναι να λεμε τα ιδια πραματα με τσιπουρακι και μεζε φατσα φατσα :D )

σκεψου το εξης
450 μελη αυτου του φορουμ - οσους ετυχε να ειναι εκει, δεν μπορουν να σου πουν την γνωμη τους χωρις να δουν με καποιο τροπο κι εκεινοι, μιλωντας παντα για τεχνικά θεματα.

Αν αντιθετα αυτο που εγραψες ειναι μια καταγγελεια προς το προσωπο που αναφερεις και δεν εχει αμεση σχεση με τηρηση κανονισμων παω πασο και δε μιλαω.

Φανταζομαι οτι καταλαβες τι εννοω.
ΑΓΓΕΛΟΣ JIMNY Corfu
Posts: 72
Joined: Wed Jul 08, 2009 15:39

ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

Post by ΑΓΓΕΛΟΣ JIMNY Corfu »

Φιλε Φωκίωνα,
δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης, ούτε θέμα καταγγελίας, απλά το μόνο που θέλω να γνωρίζω είναι αν είμαι σώφρων ή τα έχω χαμένα... ή εάν ο συγκεκριμένος κύριος (ΛΕΣΧΗ) που διοργάνωσε τον αγώνα, (χωρίς φυσικά τεχνικό έλεγχο, αγωνοδίκες, κτλ κτλ) "παίζει" με το IQ μας...
πάντως παρ.6.3 του Κανονισμού "τα ελαστικά μπορούν να αλλαχθούν με άλλα, διαφορετικού τύπου ή διάστασης, με την προϋπόθεση να χωρούν στα εργοστασιακά φτερά και στους θόλους και να μην προεξέχουν από το αμάξωμα"
τέλος πάντων για να λήξει το θέμα κάπου εδώ...
ότι είχα να πω το είπα, αλλά δυστυχώς όπως κάποια φορά είχε πει και ο Μάνος (Μακεδών) τελικά μάλλον δεν αξίζει...
αν θες στείλε μου το email σου να σου στείλω φώτο... το δικό μου είναι giwta78@otenet.gr ή στο angelc@olke.gr
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
Άγγελος Χειρδάρης
Φωκίων

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

Post by Φωκίων »

το κυριωτερο που με ενδιαφερει ειναι η αποφυγη παρεξηγησης μεταξυ μας.
Τα αλλα ολα μπορουμε να τα συζηταμε και τα "τσακονωμαστε" μεχρι αυριο :D :D

Απλά εχε υποψη σου οτι ως μερος του αμαξωματος θεωρουνται και τα φρυδια...

(κι εχεις pm)
ΑΓΓΕΛΟΣ JIMNY Corfu
Posts: 72
Joined: Wed Jul 08, 2009 15:39

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

Post by ΑΓΓΕΛΟΣ JIMNY Corfu »

λοιπόόόόν, επειδή κάάάάάάτι κατέχω κι εγώ...
επιπλέον ακόμα η όρασή μου ΔΕΝ έχει απολύτως κανένα πρόβλημα, δεν υπάρχει περίπτωση να παρεξηγηθούμε, αλλά ούτε όμως και να αλλάξω άποψη για το τί λέγεται φρύδι, φτερό, προφυλακτήρας, μαρσπιέ, ή ΑΠΟΣΤΑΤΗΣ ΤΡΟΧΟΥ στο αυτοκίνητο...
αυτάάάάά, ευχαριστώ για τη φιλοξενία... μελέτησε τη φώτο που σου έστειλα και κάποια φορά μπορεί να βρεθούμε και από κοντά και να τα πούμε... τα πολλά λόγια, είναι φτώχια και καμιά φορά σε κάνουν και ξεχνάς από πού άρχισες και πότε θα τελειώσεις...
ΑΓΓΕΛΟΣ ΧΕΙΡΔΑΡΗΣ (Κ1 για την ώρα)
Λέσχη 4Χ4 ΚΕΡΚΥΡΑΣ
Άγγελος Χειρδάρης
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

Post by friar »

Κέρκυρα ???
Γερμανός ???

Γιατί μου το κάνεις αυτό ????
Ααααχχχχχ......
Attachments
cdb.jpg
cdb.jpg (44.66 KiB) Viewed 3359 times
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
ΑΓΓΕΛΟΣ JIMNY Corfu
Posts: 72
Joined: Wed Jul 08, 2009 15:39

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

Post by ΑΓΓΕΛΟΣ JIMNY Corfu »

καλημέρα αξιότιμε Κε Υπηρέτα (friar)...
αυτό που με κάνει και ανατριχιάζω είναι, όταν βλέπω τέτοιες φωτο από το σιρκουϊ της Κέρκυρας, (αυτή η φώτο ενημερωτικά είναι εμπρός από την Ιόνιο Ακαδημία) όταν ήμουν πιτσιρικάς... και θυμάμαι, τον Κόκοτα, τον Πεζματζόγλου, κ.α. συγνώμη αν ξέχασα κάποιους...
θα ήθελα να μου έλεγες ποιός είναι ο γράφων (friar)
και πάλι τις καλημέρες μου σε όλους...
Άγγελος Χειρδάρης
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: ΑΠΟΡΙΕΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ

Post by friar »

friar a.k.a στάθης μανιάτης, σκέτο στάθης

τυχερέ
εγώ το έκανα ωτοστόπ από Αθήνα.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”