Περί Τεχνικού Κανονισμού....

JOHNVOR
Posts: 117
Joined: Wed Jun 24, 2009 17:41

Re: Περί Τεχνικού Κανονισμού....

Post by JOHNVOR »

friar wrote:@ JOHNVOR
@ georgexj

Τι έγινε παιδιά, δεν μου είπατε, τα είπα καλά η σα "σύγχρονος Βούδας" εφευρίσκω κανονισμούς
κατά πως «γουστάρω» και τι «γουστάρω»;
Επειδή στο βόθρο αναρωτιούνται, "γιατί οι αγωνιζόμενοι είναι μπερδεμένοι"...




Image
κ.Σταθη εγω ειμαι ακομα μπερδεμενος.
Αν εννοειται το Φωκιωνα οτι με δασκαλεψε, σας λεω πως δεν ημουν μεσα στη λιστα των κουτσομποληδων που του τηλεφωνησαν.
Εγω να σας πω τι εχω καταλαβει μεχρι τωρα και αν συμφωνητε πως εχω δικιο ας το δουν οι αλλοι αγωνιζομενοι αλλιως διορθωστε με. Μιλαω παντα για αντοχης αγωνες.

Ζ2 τρεχει χωρις j 283 οσων αφορα ασφαλεια, εκτοσ απο το cage (αν το πληρωμα διαλεξει να βαλει η το αυτοκινητο ειναι ανοιχτο) και εαν εχουν αλλαχτει τα καθισματα και οι βασεις πρεπει να ειναι συμφωνα με τον j.
Oποτε, καθισματα τρεχουν μαμα, ανακλινομενα, σταθερα, σταθερα με ληγμενες ομολογκασιον.
Ζωνες μαμα, ή 4 σημειων με ληγμενη ομολογκασιον.
Κρανη δεν απαιτουνται ομολογκε αλλα ουτε και οι χειροκινητοι πυροσβεστηρες αρκει να πληρουν τις νορμες του κανονισμου οσων αφορα το υλικο.
Συμφωνουμε μεχρι εδω?
Δηλ ζ2 ενα νορμαλ αυτοκινητο το οποιο μπορει να δανειστει στοιχεια απο rally κατηγορια αλλα δεν απαιτειται ομολογκασιον. Αν υπαρχει βεβαια κανενα προβλημα.
Ζ1
Απαιτειται καθισματα βασεις,cage, αυτοματη πυροσβεση, ζωνες κτλ ομολογκε. Οι χειροκινητοι πυροσβεστηρες δεν θελουν ομολογκασιον.
Ομως εχει παρει αναβολη η εφαρμογη του j στα 4χ4 και ετσι δεν απαιτηται να ειναι σε ισχυ η ομολογκασιον σε κρανη καθισματα και ζωνες, καθως και σε στολες, παπουτσια,εσωρουχα. Οπως δεν απαιτηται hans ουτε ακομα γενικος διακοπτης ρευματος και αυτοματη πυροσβεση.Αλλο προτεινεται και αλλο απαιτηται ετσι δεν λεει ο κανονισμος?
Συμφωνουμε σε αυτα κ Σταθη?
Παρακαλω αυτα ειναι δικα μου γραφομενα χωρις να εχω τιςς επιμερους γνωσεις που απαιτει ο τεχνικος ελεγχος. Σκεψεις και πως το καταλαβαινω εγω το πραγμα.
User avatar
georgexj
Posts: 3757
Joined: Tue Oct 20, 2009 18:51
Location: ΑΡΓΟΣ

Re: Περί Τεχνικού Κανονισμού....

Post by georgexj »

εμενα προσωπικα με καλυψες!!μην μου αγχωνεσαι!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Περί Τεχνικού Κανονισμού....

Post by friar »

@ JOHNVOR

δεν βλέπω γιατί να διαφωνούμε, όπως τα λες, μια χαρά, καλούς αγώνες.
Πάρε και τον Φωκίωνα Πετρίτη-Πετρίτη ένα τηλέφωνο, σίγουρα θα σου τα πει καλύτερα.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
JOHNVOR
Posts: 117
Joined: Wed Jun 24, 2009 17:41

Re: Περί Τεχνικού Κανονισμού....

Post by JOHNVOR »

friar wrote:@ JOHNVOR

δεν βλέπω γιατί να διαφωνούμε, όπως τα λες, μια χαρά, καλούς αγώνες.
Πάρε και τον Φωκίωνα Πετρίτη-Πετρίτη ένα τηλέφωνο, σίγουρα θα σου τα πει καλύτερα.
Την διαφωνια δεν την καταλαβα, ουτε την ειρωνια, καθομουν και εγραφα τα κατεβατα οχι για πλακα αλλα να ξεκαθαρισω για μενα αλλα και για τους αλλους αγωνιζομενους το τι ισχυει. Αναγνωριζω τον πιο εμπειρο απο εμενα και ρωτω για να μαθω. Αυτο εκανα και στην περιπτωση σας. Τελος παντων.
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Περί Τεχνικού Κανονισμού....

Post by friar »

Καμία ειρωνεία εκ μέρους μου.
Και ας το έχεις με έντονα γράμματα.
Απλά βαρέθηκα τα υπονοούμενα τις προσβολές τις λάσπες.
Οι περί αγώνων ενότητες κλείνουν άμεσα και προοδευτικά και οι υπόλοιπες.
Οι βρωμιάρηδες μπορούν να ανοίξουν τις σαμπάνιες.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”