Δημιουργια βασης δεδομενων στελεχων αγωνων

Φωκίων

Re: Δημιουργια βασης δεδομενων στελεχων αγωνων

Post by Φωκίων »

και ο..... "αντιλογος"??????

http://www.rally.gr/default.asp?menu_co ... &race_id=0

Το αγωνιστικό τμήμα της ΕΛΠΑ σας καλεί 15/12/2010 9:11 μμ





Με την ευκαιρία των τελευταίων εξελίξεων στο χώρο του μηχανοκίνητου αθλητισμού, το αγωνιστικό τμήμα της ΕΛΠΑ καλεί τα στελέχη των αγώνων (κριτές, τεχνικούς εφόρους, αλυτάρχες, αγωνοδίκες) να εγγραφούν μέσω της λέσχης στο δυναμικό στελεχών της ΟΜΑΕ.
Στόχος της εγγραφής είναι να ενημερωθούν οι κατάλογοι των ενεργών στελεχών που θα ασφαλισθούν (καταβάλλοντας 30) για το έτος 2011 και θα ασχολούνται ενεργά με τον μηχανοκίνητο αθλητισμό.
Για περισσότερες πληροφορίες το μέλος της Διοικούσας επιτροπής Γιώργος Παυλόπουλος απαντά στις απορίες σας - και δίνει πληροφορίες για τον τρόπο εγγραφής- στο τηλέφωνο 6973030120 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση pavlogio@otenet.gr

Από τη Διοικούσα Επιτροπή του Αγωνιστικού Τμήματος της Ε.Λ.Π.Α



Συνημμένα Αρχεία
περιγραφή όνομα τύπος αρχείου μέγεθος (ΜΒ)
ΦΟΡΜΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ (word) forma1 DOC 0,03
ΦΟΡΜΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ (pdf) forma PDF 0,09
Φωκίων

Re: Δημιουργια βασης δεδομενων στελεχων αγωνων

Post by Φωκίων »

και το σχολιο....

αν αυτο λεγεται σοβαροτητα ενθεν και ενθεν εγω ειμαι κινεζος ιεραποστολος ( + το Μαιντανος βεβαιως...)
Φωκίων

Re: Δημιουργια βασης δεδομενων στελεχων αγωνων

Post by Φωκίων »

" τα βλεπω"......

http://www.rally.gr/default.asp?menu_co ... &race_id=0

Κάλεσμα Start Line 13/12/2010 11:24 πμ


Η START LINE καλεί όσους κριτές / στελέχη αγώνων αυτοκινήτου – καρτ επιθυμούν να πάρουν την νέα άδεια που θα εκδοθεί από την ΟΜΑΕ, να παρευρεθούν στη συνάντηση που θα γίνει στα γραφεία της Λέσχης, Μιλτιάδου & Δημοκρατίας 47, Παλαιό Φάληρο, την Τετάρτη 22 Δεκεμβρίου 2010, ώρα 19:00.

Για περισσότερες πληροφορίες στα τηλέφωνα της Λέσχης 210 9812341 – 210 9821069 και 6973 030125._(Δελτίο Τύπου)
Φωκίων

Re: Δημιουργια βασης δεδομενων στελεχων αγωνων

Post by Φωκίων »

απο κει που "κανεις δεν τους εδινε σημασια"

τα στελεχη των αγωνων εγιναμ περιζητητα.....
doc
Posts: 82
Joined: Wed Jun 24, 2009 09:21

Re: Δημιουργια βασης δεδομενων στελεχων αγωνων

Post by doc »

Πάντως, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, δεν είναι καινούργιο φρούτο αυτό!

Από παλιά, θυμάμαι όταν πήρα το πρώτο πτυχίο κριτή στην ΕΛΠΑ εν έτη 80κάτι, μετά το σεμινάριο, για να πάρω την διαπίστευση, είχα πληρώσει ένα αρκετά σεβαστό για την εποχή ποσό.
Από τότε, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πληρώσει επί ελληνικού εδάφους...
Για τα "εξωτερικά" όμως...
Για πτυχίο Enduro της FIM το οποίο είμαι υποχρεωμένος (λόγω δουλειάς) να ανανεώνω κάθε 2ετία, πληρώνω 200€ τη φορά. Για πτυχίο Timekeeper άλλα τόσα!
Για πτυχίο Τεχνικού Εφόρου FIM, άλλα τόσα! Για πτυχίο Environmental Officer, Medical, Motocross - Supermoto, Street Racing - Dragster, από 200 επίσης!
Κάτι αντίστοιχο ισχύει και στην FIA. Δηλαδή, όσοι εμπλέκονται ως στελέχη σε διεθνείς αγώνες (Ευρωπαϊκού ή διεθνούς βελινεκούς) εν Ελλάδι, Acropolis, ΔΕΘ κτλ, υποχρεούνται να έχουν αντίστοιχα πτυχία... και καλά...


Για να πω δηλαδή ότι κρατάω ενημερωμένα τα πτυχία μου, θέλω ούτε λίγο ούτε πολύ 1400€ ανά διετία! Ξέχωρα ότι για το καθένα από αυτά πρέπει να ταξιδέψεις στον κοντινότερο ευρωπαϊκό προορισμό όπου γίνεται το σεμινάριο για να πάρεις το πτυχίο... Δηλαδή: Κόστος 1400Χ4 τουλάχιστον! Επειδή φυσικά δεν μου περισσεύουν, κρατάω πάντα τα 3-4 πιο χρήσιμα...

Κρίμα που τώρα με την ομοσπονδία αν δεν σκάσω το 30άρι δεν θα ισχύουν... :lol: :mrgreen: :oops: :oops: :roll:
Φωκίων

Re: Δημιουργια βασης δεδομενων στελεχων αγωνων

Post by Φωκίων »

http://www.rally.gr/default.asp?menu_co ... e_id=19201

ΟΜΑΕ: Απάντηση στην ανακοίνωση του ΠΑΣΚΜΑ 18/12/2010 5:23 μμ





Σε απάντηση της ανακοίνωσης του Π.Α.Σ.Κ.Μ.Α. που δημοσιεύτηκε στο rally.gr στις 18/12/2010, η ΟΜΑΕ διευκρινίζει ότι όποιο στέλεχος των αγώνων (αλυτάρχες, αγωνοδίκες, τεχνικοί έφοροι, κριτές κλπ.) δεν είναι εγγεγραμμένο στα μητρώα της, μέσω των λεσχών που συμμετέχουν σε αυτή, δεν θα μπορεί να συμμετάσχει σε αγώνες που προκηρύσσει η ΕΠΑ-ΕΘΕΑ.

Για την ΟΜΑΕ

Ο Πρόεδρος

Εμμανουήλ Χαλιβελάκης
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Δημιουργια βασης δεδομενων στελεχων αγωνων

Post by Nicolas »

Φωκίων wrote: η ΟΜΑΕ διευκρινίζει ότι όποιο στέλεχος των αγώνων (αλυτάρχες, αγωνοδίκες, τεχνικοί έφοροι, κριτές κλπ.) δεν είναι εγγεγραμμένο στα μητρώα της, μέσω των λεσχών που συμμετέχουν σε αυτή, δεν θα μπορεί να συμμετάσχει σε αγώνες που προκηρύσσει η ΕΠΑ-ΕΘΕΑ.
Αυτό το λένε για απειλή?

Δηλαδή μας απειλούν πως αν δεν τους δώσουμε τις επίσημες διαβεβαιώσεις μας μαζί με τα €30,
δεν θα μας επιτρέψουν να τους στελεχώσουμε με δικά μας έξοδα? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Στα τρυφερούλια μας.

Δουλεύω για τους αγώνες χρόνια τώρα, παρακολουθώ τα σεμινάριά μου ανελιπώς, δεν έχω τίποτα στα χέρια μου που να πιστοποιεί οτι γνωρίζω κάτι ή οτι έχω συμμετάσχει κάπου και 10 μέρες πριν την έναρξη του νέου έτους δεν ξέρω πού να στραφώ.
Ποιανού φωστήρα ξουραφιού ευθύνη είναι αυτή η κατάσταση?

Το 30άρικο, και καλά για ασφάλεια, δεν θα το σχολιάσω καθόλου διότι απ'όσο γνωρίζω η ασφάλεια των στελεχών είναι ευθύνη της οργανώτριας λέσχης και όχι δική μου.

Για να μην ξαναθημηθώ ποιοί παραιτούνται για λόγους ευθυξίας και ένα μήνα μετά ξαναέρχονται στο νέο σχήμα βασιλικότεροι του βασιλέως έχοντας ήδη ξεχάσει την αποτυχία τους και μου ζητάνε και πάλι φράγκα διότι τώρα είναι αλλιώς...
Όπως άλλαξε ο Μανωλιός, έτσι είναι τώρα αλλιώς.

Τα φράγκα να τα καλύψει η ιδιωτική εταιρία Celeritas που στήσατε με τον Βωβό για να οργανώσει το acropolis 2011 και αν δεν σας φτάνουν να τα πάρετε από την Fairplay Sports Marketing.


Καλά λέει ο doc. Αν δεν δώσει το 30άρικο στην ΟΜΑΕ, χάνει την αξιοπιστία της η FIM (και η FIA για εμάς τους τετράτροχους) :lol: :lol: :lol: :lol:


Τελικά όλοι τον χαβαλέ τους κάνουν στους αγώνες.
Διότι μόνο ως χαβαλέ μπορώ να εκλάβω την παρούσα κατάσταση.

Ρε για τραβάτε να δείτε αν έρχομαι...
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
pienaf
Posts: 188
Joined: Wed Jun 17, 2009 09:33

Re: Δημιουργια βασης δεδομενων στελεχων αγωνων

Post by pienaf »

Nicolas wrote:Όπως άλλαξε ο Μανωλιός,
Δεν άλλαξε...
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Δημιουργια βασης δεδομενων στελεχων αγωνων

Post by Nicolas »

pienaf wrote:
Nicolas wrote:Όπως άλλαξε ο Μανωλιός,
Δεν άλλαξε...
Μαγαζί άλλαξε.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Δημιουργια βασης δεδομενων στελεχων αγωνων

Post by friar »

να ρωτήσω, γιατι δεν αναφέρθηκε πουθενά...
το 30 € για την ασφάλιση σε πόσους αγώνες μας βγάζει στη σύνταξη. :?: :?:
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”