Κανονισμοί ΕΘΕΑ 2010.

Post Reply
User avatar
Dista
Posts: 296
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:30
Location: Στα βουνά και τις θάλασσες.
Contact:

Κανονισμοί ΕΘΕΑ 2010.

Post by Dista »

Δημοσιεύτηκε από την ΕΘΕΑ ο Γενικός Κανονισμός Αγώνων Περιπέτειας (Trophy) 2010.
Δείτε τον εδώ
User avatar
kos4wd
Posts: 78
Joined: Thu Jul 09, 2009 20:09
Location: ΚΩΣ
Contact:

Re: Κανονισμοί ΕΘΕΑ 2010.

Post by kos4wd »

Εχω μια απορία κε Σταθάκο.
Ποιος έφτιαξε αυτόν τον κανονισμό?
Ο κανονισμός ανοκοινώθηκε χτες
Σήμερα ανακοινώθηκε μια νέα επιτροπή στην οποία συμμετέχετε
Αρα μέχρι χτες ίσχυε η παλαιά επιτροπή της ΕΛΠΑ
Και υπεύθυνοι μέχρι χτες για τα TROPHY ΚΑΙ WILD TERRAIN ήταν οι κ.κ. Βλασακίδης και Γώγου από την Ορεστιάδα οι οποίοι ουδέποτε παραιτήθηκαν
Σας θυμίζω ότι η 10 μελής επιτροπή δέχτηκε τη πρόταση των Βλασακίδη και Γώγου για κάποιες μικρές αλλαγές επί του παλαιού κανονισμού
Και το σχέδιο που είχατε φέρει είχε απορρριφθεί
Το ανακοινώσαμε και στα φόρα και ρωτήσαμε τη γνώμη του κόσμου και των αγωνιζομένων.
Εσεις ποιον ρωτήσατε?
Πως κε Σταθάκο έγινε αυτός ο κανονισμός που μας είχατε φέρει...κανονισμός της ΕΛΠΑ χωρίς να το ξέρουν οι αρμόδιοι που εσείς ο ίδιος είχατε ψηφίσει?
Θεωρείται τον εαυτό σας πιο σχετικό απο αυτούς?
Θεωρείται τους εαυτούς σας πιο σχετικούς από τους οργανωτές αγώνων trophy και wild terrain?
Bέβαια δυστυχώς για σας όλοι οι οργανωτές αυτού τουέίδους αγώνων είναι από την επαρχία .
Πότε θα μάθετε να τους ρωτάτε και να μην τους γράφετε στα παλαιά σας υποδήματα φίλτατοι?
ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙΤΕ ΚΕ ΣΤΑΘΑΚΟ και κε Μήλα
Μη παίζετε το παιχνίδι της ΕΛΠΑ
Σεβαστείτε τους εκλεγμένους από τις λέσχες.Και δεν εννοώ μόνο εμάς που αποτύχαμε να τα βάλουμε με το θερίο (ΕΛΠΑ) αλλά και όσους ασχοληθούν στο μέλλον με αυτά τα θέματα
Αν θέλετε ελάτε να βάλετε υποψηφιότητα όταν σας δοθεί η ευκαιρία και αν αποφασίσουμε ότι μας κάνετε θα σας ψηφίσουμε.

Μέχρι τότε ,,,σταματήστε να είστε δεκανίκια της ΕΛΠΑ γιατί χάνετε το σεβασμό μας, που είχατε στο παρελθόν κερδίσει
ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΙΔΕΡΗΣ ΑΠΟ ΚΩ
User avatar
Dista
Posts: 296
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:30
Location: Στα βουνά και τις θάλασσες.
Contact:

Re: Κανονισμοί ΕΘΕΑ 2010.

Post by Dista »

Κατ’ αρχή να δηλώσω ότι το παρακάτω κείμενο εκπροσωπεί μόνο εμένα και μόνο επί προσωπικού.
kos4wd wrote:Εχω μια απορία κε Σταθάκο.
Ποιος έφτιαξε αυτόν τον κανονισμό?
Τον κανονισμό τον συνέταξα εγώ.
kos4wd wrote: Ο κανονισμός ανοκοινώθηκε χτες
Σήμερα ανακοινώθηκε μια νέα επιτροπή στην οποία συμμετέχετε
Αρα μέχρι χτες ίσχυε η παλαιά επιτροπή της ΕΛΠΑ
Και υπεύθυνοι μέχρι χτες για τα TROPHY ΚΑΙ WILD TERRAIN ήταν οι κ.κ. Βλασακίδης και Γώγου από την Ορεστιάδα οι οποίοι ουδέποτε παραιτήθηκαν
Τον κανονισμό τον συνέταξα αφού η ΕΘΕΑ όρισε την νέα Επιτροπή 4Χ4, από την οποία και ζητήθηκε να προχωρήσει στη σύνταξη των κανονισμών.
kos4wd wrote: Σας θυμίζω ότι η 10 μελής επιτροπή δέχτηκε τη πρόταση των Βλασακίδη και Γώγου για κάποιες μικρές αλλαγές επί του παλαιού κανονισμού
Και το σχέδιο που είχατε φέρει είχε απορρριφθεί
Ο κανονισμός συντάχτηκε με όσα έχει αποφασίσει η 10μελής επιτροπή. Δεν καταλαβαίνω για ποιο σχέδιο λέτε ότι είχα φέρει και που απορρίφθηκε. Αν θέλετε πέστε μου συγκεκριμένα τι απορρίφτηκε και που διαφωνείτε με αυτά που έχει ο κανονισμός.
kos4wd wrote: Εσεις ποιον ρωτήσατε?
Πως κε Σταθάκο έγινε αυτός ο κανονισμός που μας είχατε φέρει...κανονισμός της ΕΛΠΑ χωρίς να το ξέρουν οι αρμόδιοι που εσείς ο ίδιος είχατε ψηφίσει?
Το ποιον ρώτησα, πόσα χρόνια και πόσες φορές έχω ρωτήσει και συζητήσει με οργανωτές, αγωνιζόμενους και στελέχη αγώνων μπορούν να σας το βεβαιώσουν όλοι αυτοί, αν τους ρωτήσετε.
kos4wd wrote: Θεωρείται τον εαυτό σας πιο σχετικό απο αυτούς?
Στο αν είμαι σχετικός με το αντικείμενο, δεν είμαι εγώ αυτός που θα το κρίνω.
kos4wd wrote: Θεωρείται τους εαυτούς σας πιο σχετικούς από τους οργανωτές αγώνων trophy και wild terrain?
Bέβαια δυστυχώς για σας όλοι οι οργανωτές αυτού τουέίδους αγώνων είναι από την επαρχία .
Πότε θα μάθετε να τους ρωτάτε και να μην τους γράφετε στα παλαιά σας υποδήματα φίλτατοι?
Για αυτό πρέπει να ρωτήσετε τους ίδιους τους οργανωτές. Αυτοί θα σας απαντήσουν για το αν εγώ θεωρώ τους επαρχιώτες λιγότερο σημαντικούς από εμένα και αν τους ρωτώ με κάθε ευκαιρία για τις απόψεις τους.
kos4wd wrote: Μέχρι τότε ,,,σταματήστε να είστε δεκανίκια της ΕΛΠΑ γιατί χάνετε το σεβασμό μας, που είχατε στο παρελθόν κερδίσει
Τέλος, για το αν είμαι δεκανίκι κανενός, μπορούν να σας απαντήσουν όσοι με γνωρίζουν και κυρίως οι συναθλητές μου, οι οργανωτές και τα στελέχη των αγώνων στους οποίους συμμετέχω τόσα χρόνια.

Δημήτρης “Dista” Σταθάκος
User avatar
kos4wd
Posts: 78
Joined: Thu Jul 09, 2009 20:09
Location: ΚΩΣ
Contact:

Re: Κανονισμοί ΕΘΕΑ 2010.

Post by kos4wd »

Dista wrote: Τον κανονισμό τον συνέταξα αφού η ΕΘΕΑ όρισε την νέα Επιτροπή 4Χ4, από την οποία και ζητήθηκε να προχωρήσει στη σύνταξη των κανονισμών..
Δηλ πως τον συντάξατε χτες ενώ η επιτροπή έγινε σήμερα?Τι παίζετε πισω από τη πλάτη μας? Γιατί αγνοήσατε όσα σας έχουν πει οι υπεύθυνοι της 10 μελούς για τα τροφυ οι οποίοι σας είπαν ότι δε χρειάζονται αλλαγές στο γενικό παρα μόνο στο τεχνικό ?Ξέρετε πότε.Τότε που πήγατε να επιβάλετε νέο κανονισμό στη Καβάλα χωρίς να ρωτήσετε κανέναν από τους συναδέλφους σας της επιτροπής
Dista wrote: Ο κανονισμός συντάχτηκε με όσα έχει αποφασίσει η 10μελής επιτροπή. Δεν καταλαβαίνω για ποιο σχέδιο λέτε ότι είχα φέρει και που απορρίφθηκε. Αν θέλετε πέστε μου συγκεκριμένα τι απορρίφτηκε και που διαφωνείτε με αυτά που έχει ο κανονισμός..
Λέτε ΨΕΜΑΤΑ κε ΣΤΑΘΑΚΟ.Πότε συζητήσαμε αυτές τις αλλαγές?Και ιδιαίτερα οι αρμόδιοι Γώγου Βλασακίδης?
Dista wrote: Το ποιον ρώτησα, πόσα χρόνια και πόσες φορές έχω ρωτήσει και συζητήσει με οργανωτές, αγωνιζόμενους και στελέχη αγώνων μπορούν να σας το βεβαιώσουν όλοι αυτοί, αν τους ρωτήσετε..
Επειδή δεν απαντάτε ποιον ρωτήσατε θα σας πω εγώ
Την Ορεστιάδα που εμπνεύστηκε το είδος των αγώνων δε τη ρωτήσατε ποτέ (Ας μας πουν οι Γώγου Βλασακίδης)
Τη Ρόδο που έχει κάνει trophy δε τη ρωτήσατε ποτέ
Τη Κω που έχει κάνει trophy και wild δε τη ρωτήσατε ποτέ.
Στη Καβάλα δε ρωτήσατε αλλά πηγατε να επιβάλετε
Και δε μπορώ να πω για άλλους αν και ξέρω.Ας μας πει η Θεσσαλονίκη και η Κομοτηνή
Και βεβαια με ποια αρμοδιότητα αρχίσατε και ρωτάγατε?Και πότε το κάνατε?Σε συζητήσεις καφενείου?
Dista wrote: Στο αν είμαι σχετικός με το αντικείμενο, δεν είμαι εγώ αυτός που θα το κρίνω..
Ναι κε Σταθάκο.Σωστά.Κρίνεστε από μας τώρα που είστε μέλος της επιτροπής της ΕΛΠΑ.Εμείς θα πούμε αν είστε σχετικώς η άσχετος.Οι οργανωτές.Οι αγωνιζόμενοι.Οταν αγνοείτε συναθλητές σας και οργανωτές περιμένετε να κριθείτε με ευνοικό τρόπο για σας?Ποιος σας έβαλε ΔΕΡΒΕΝ ΑΓΑ του 4Χ4?
Dista wrote: Για αυτό πρέπει να ρωτήσετε τους ίδιους τους οργανωτές. Αυτοί θα σας απαντήσουν για το αν εγώ θεωρώ τους επαρχιώτες λιγότερο σημαντικούς από εμένα και αν τους ρωτώ με κάθε ευκαιρία για τις απόψεις τους..
Και μιας και είμαι από την επαρχία (μέλος οργανώτριας λέσχης και αγωνιζόμενος) θα σας πω ότι μας έχετε γραμμένους στα παλιά σας τα παπούτσια κε Σταθάκο.Και μας το έχετε αποδείξει όλα υτά τα χρόνια.
Και ιδιαίτερα όταν ψηφίζατε να γίνονται συνεδριάσεις καθημερινές για να μη μπορούν να δίνουν το παρών οι αντιδραστικοί επαρχιώτες
Πως δεχτήκατε να συμμετάσχετε σε μια επιτροπή χωρίς εκπροσώπηση από την επαρχία ιδιαίτερα φέτος που η πρωτεύουσα δε θα κάνει σχεδόν κανέναν αγώνα?


dista wrote:Τέλος, για το αν είμαι δεκανίκι κανενός, μπορούν να σας απαντήσουν όσοι με γνωρίζουν και κυρίως οι συναθλητές μου, οι οργανωτές και τα στελέχη των αγώνων στους οποίους συμμετέχω τόσα χρόνια.
Γι αυτόν ακριβώς το λόγω σας λέω δεκανικι.Γιατί αγνοείται συναθλητές και οργανωτές
ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΙΔΕΡΗΣ ΑΠΟ ΚΩ
User avatar
Dista
Posts: 296
Joined: Wed Jun 17, 2009 16:30
Location: Στα βουνά και τις θάλασσες.
Contact:

Re: Κανονισμοί ΕΘΕΑ 2010.

Post by Dista »

kos4wd wrote:Δηλ πως τον συντάξατε χτες ενώ η επιτροπή έγινε σήμερα?Τι παίζετε πισω από τη πλάτη μας?
Την επιτροπή την μάθατε εσείς σήμερα. Ορίστηκε απο την ΕΘΕΑ πριν μέρες.
Δείτε και αυτό
Friar wrote:Συγνώμη φίλοι σας το είχα πεί από 6 Φεβρουαρίου viewtopic.php?p=14893#p14893
kos4wd wrote:Γιατί αγνοήσατε όσα σας έχουν πει οι υπεύθυνοι της 10 μελούς για τα τροφυ οι οποίοι σας είπαν ότι δε χρειάζονται αλλαγές στο γενικό παρα μόνο στο τεχνικό ?
Λέτε ΨΕΜΑΤΑ κε ΣΤΑΘΑΚΟ.Πότε συζητήσαμε αυτές τις αλλαγές?Και ιδιαίτερα οι αρμόδιοι Γώγου Βλασακίδης?
Ξαναλέω, ο κανονισμός περιλαμβάνει ότι αποφάσισε η 10 μελής επιτροπή.
Από τα πρακτικά που κράταγε ο κ.Αθανασίου

Code: Select all

4.	Περιπέτειας
4.1.  Και τα Trophy και τα Wild Terrain, πέντε αγώνες.
4.2.  Συντελεστής 2 στα trophy, 1 στα Wild Terrain.
4.3.  Βαθμολογία οδηγών και όχι ομάδων. 
4.4.  Έπαθλο συνοδηγών.
4.5.  Υποχρεωτικό το roll cage. 
4.6.  Υποχρεωτικά τα κράνη και στα δύο μέλη του πληρώματος όταν κινείται το αυτοκίνητο.
4.7.  Αυτοκίνητο που βγαίνει εκτός διαδρομής, με οποιονδήποτε τρόπο, σε ειδική, πρέπει να ξαναμπεί πάλι από το ίδιο σημείο στη διαδρομή.
4.8. Ελάχιστοι εκκινούντες για να μετρήσει ένα trophy είναι οι 8 ομάδες.
4.9. Δοκιμασίες, ειδικές και απλές.
kos4wd wrote:Την Ορεστιάδα που εμπνεύστηκε το είδος των αγώνων δε τη ρωτήσατε ποτέ (Ας μας πουν οι Γώγου Βλασακίδης)
Τη Ρόδο που έχει κάνει trophy δε τη ρωτήσατε ποτέ
Τη Κω που έχει κάνει trophy και wild δε τη ρωτήσατε ποτέ.
Στη Καβάλα δε ρωτήσατε αλλά πηγατε να επιβάλετε
Και δε μπορώ να πω για άλλους αν και ξέρω.Ας μας πει η Θεσσαλονίκη και η Κομοτηνή
Και βεβαια με ποια αρμοδιότητα αρχίσατε και ρωτάγατε?Και πότε το κάνατε?Σε συζητήσεις καφενείου?
Συζήτησα με τις δύο λέσχες που έχουν τη μεγαλύτερη εμπειρία στα Trophy, την Ορεστιάδα και τη Θεσσαλονίκη. Ρωτήστε τους κκ.Ράπτη, Δημητριάδη, Μπογιατζή. Εσάς, το Γώγο και το Βλασακίδη τι να σας ρωτήσω αφού είσασταν στην επιτροπή και είχατε λόγο.
Το που γίνονταν οι συζητήσεις δεν νομίζω ότι αλλάζει την ουσία της συζήτηση, εκτός και αν θεωρείτε ότι μόνο οι συζητήσεις "στρογγυλής τραπέζης" έχουν βαρύτητα.
Δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάποια αρμοδιότητα για να συζητώ και να διαμορφώνω άποψη για ένα θέμα που με ενδιαφέρει. Πέρα απο αυτό, τις συζητήσεις αυτές τις κάνω χρόνια τώρα. Από εκεί και πέρα στην επιτροπή σας μετέφερα τις απόψεις των δύο εμπειρότερων διοργανωτών που συμφωνούσαν με την πρότασή μου (η Θεσ/κη μάλιστα την είχε ήδη εφαρμόσει σε αγώνα της). Το αποφασίσαμε και έτσι τα έβαλα στον καινούργιο κανονισμό.
kos4wd wrote:Ναι κε Σταθάκο.Σωστά.Κρίνεστε από μας τώρα που είστε μέλος της επιτροπής της ΕΛΠΑ.Εμείς θα πούμε αν είστε σχετικώς η άσχετος.Οι οργανωτές.Οι αγωνιζόμενοι.Οταν αγνοείτε συναθλητές σας και οργανωτές περιμένετε να κριθείτε με ευνοικό τρόπο για σας?Ποιος σας έβαλε ΔΕΡΒΕΝ ΑΓΑ του 4Χ4?

Και μιας και είμαι από την επαρχία (μέλος οργανώτριας λέσχης και αγωνιζόμενος) θα σας πω ότι μας έχετε γραμμένους στα παλιά σας τα παπούτσια κε Σταθάκο.Και μας το έχετε αποδείξει όλα υτά τα χρόνια.
Αυτό το αφήνω στη κρίση των υπόλοιπων αγωνιζόμενων και οργανωτών.
kos4wd wrote:Και ιδιαίτερα όταν ψηφίζατε να γίνονται συνεδριάσεις καθημερινές για να μη μπορούν να δίνουν το παρών οι αντιδραστικοί επαρχιώτες
Πάλι δεν θυμάστε καλά. Ήμουνα από αυτούς που ψήφισε, μαζί με τους υπόλοιπους, να γίνονται και Κυριακές για να σας διευκολύνω, ενώ μόνο εσείς θέλατε αποκλειστικά Κυριακές. Από τα πρακτικά του κ.Αθανασίου:

Code: Select all

2.	Θέμα ημερών συνάντησης:
2.1. Καθημερινή
2.2. Κυριακή (Σιδέρης)
2.3. Δύο Καθημερινές, δύο Κυριακές (Τσέτσος, Δουκέρης, Αποστολίδης, Βλασακίδης, Μήλας, Αθανασίου, Σταθάκος)
kos4wd wrote:Γι αυτόν ακριβώς το λόγω σας λέω δεκανικι.Γιατί αγνοείται συναθλητές και οργανωτές
Δεν αγνοώ κανέναν, ούτε καν εσάς. Δέχομαι τις αποφάσεις της πλειοψηφίας ή όπου δεν υπάρχει, των εμπειρότερων και προσπαθώ να τις εφαρμόσω στους κανονισμούς, τους οποίους ελέγχει και εγκρίνει η ΕΘΕΑ.

Θα σταματήσω εδώ, μιας και ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του. Δεν ωφελεί αυτή η αντιπαράθεση κανέναν στο χώρο που αγαπάμε (εγώ τουλάχιστον τον αγαπάω).
User avatar
kos4wd
Posts: 78
Joined: Thu Jul 09, 2009 20:09
Location: ΚΩΣ
Contact:

Re: Κανονισμοί ΕΘΕΑ 2010.

Post by kos4wd »

Ναι πράγματι
Πολλά είπαμε
Ας τα διαβάσουν οι υπόλοιποι και ας κρίνουν ποιος λέει αλήθεια και ποιος ψέματα
Η καρέκλα φαίνεται ότι είναι γλυκιά και δε θέλετε να την αφήσετε γι αυτό και δεν παραιτήστε.
ΟΚ
Το λάβαμε το μήνυμα
Καλή επιτυχία λοιπόν
Να θυμάστε καμιά φορά όμως ότι Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα

ΥΓ Να μη ξεχάσω να σας ευχαριστήσω για τη μεγαλοσύνη σας που ψηφίσατε μόνο 2 φορές το χρόνο να έρχονται τα επαρχιωτάκια στην Αθήνα για συνεδριάσεις.Προσκυνώ
Επίσης ποιος σας είπε ότι αν έχετε κάνει μαζί μου μια συζήτηση σε επίπεδο καφενείου ότι έχετε πάρει την επίσημα άποψη του συλλόγου που συμμετέχω?Οι σύλλογοι δεν είναι πρόσωπα.Δε σας το έχουν μάθει αυτό ακόμα?
YG 2
Το έκτρωμα που λέτε γενικό κανονισμό το βάλατε.Τον τεχνικό που είχαν ψηφίσει οι ειδικοί και σχετικοί γιατί δεν τον βάλατε?Δε σας άρεσε?Γι αυτό δε συμμετείχατε τότε καθόλου στη δημιουργία του?Κάτι ξέρατε ε?
Ε ρε κατακημένη Ρούμελη τι σου μελε να πάθεις από τους δικούς σου ανθρώπους.ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑ
ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΙΔΕΡΗΣ ΑΠΟ ΚΩ
LRD90
Posts: 74
Joined: Thu Jul 02, 2009 16:50

Re: Κανονισμοί ΕΘΕΑ 2010.

Post by LRD90 »

Το πρόβλημά μας για να καταλάβω και γώ είναι ο νέος κανονισμός ή ο διορισμός της νέας επιτροπής απο την ΕΛΠΑ.

Δεν θέλω να πάρω το μέρος ούτε του ενός ούτε του άλλου γιατί όπως καταλαβαίνω μια τόσο έντονη φραστική επίθεση κρύβει προσωπική αντιπαράθεση, αλλά επειδή αναφέρθηκε το όνομά μου ευχαρίστως να διεκολύνω την συζήτηση αν μπορώ.


Χρήστος Μπογιατζής
Bogiatzis Cris
Two things are infinite: the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe.
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Κανονισμοί ΕΘΕΑ 2010.

Post by Nicolas »

Τις απορίες μου τις εξέφρασα.
Γενικότερα πάντως θα προτιμούσα να είμαστε σαφείς όταν εκτοξεύουμε κατηγορίες.
Συγκεκριμένα ονόματα και συγκεκριμένες πράξεις.
Οτιδήποτε λιγότερο, βλάπτει τον χώρο που όλοι αγαπάμε.


Λοιπόν... από την σημερινή συνάντηση ΤΕ έχουμε τα εξής νέα:
Εντός εβδομάδας ανακοινώνονται όλοι οι τεχνικοί κανονισμοί που εκρεμούν, στην συνέχεια
πρέπει να δούμε πόσα αυτοκίνητα υπάρχουν και πού έτσι ώστε να κανονίσουμε συναντήσεις και να προχωρήσει το θέμα έκδοσης των δελτιών τεχνικής ταυτότητας των αυτοκινήτων, και συνεχίζουμε.

Την προσωπική μου άποψη σχετικά με το ποιός θα εκδόσει κανονισμούς κλπ κλπ κλπ την έχω εκφράσει και στο παρελθόν αλλά προς αποφυγή παρεξηγήσεων την αναφέρω και πάλι.
Δεν με ενδιαφέρει το ποιός.
Ωστόσο, θεωρώ πως για να γίνει αυτό τελικά, θα πρέπει να το κάνει μία επιτροπή η οποία δεν θα περιλαμβάνει στα μέλη της οργανωτές έτσι ώστε να μην υπάρχουν φαινόμενα αντικρουόμενων συμφερόντων όπου ο καθένας θέλει οι κανονισμοί να αποτυπώνουν τον δικό του αγώνα.
Αφού λοιπόν η νεοδιορισθείσα επιτροπή δεσμεύτηκε να τους έχουμε εντός εβδομάδας, είμαι ευχαριστημένος.

Τυχόν διαφωνίες και ελλείψεις μπορούν να διορθωθούν την επόμενη χρονιά αφού φανούν τυχόν αδυναμίες. Σίγουρα πάντως θα έχουμε επιτέλους μία βάση να πατήσουμε.

Επίσης θα οριστεί μία ομάδα τεχνικών εφόρων ειδικών στο 4x4, στην οποία θα επιδιώξω να είμαι μέλος, η οποία παράλληλα με τις τυπικές υποχρεώσεις της θα καταγράφει τις παρατηρήσεις της, σχετικά με τεχνικά θέματα και θέματα ασφαλείας πάντα, οι οποίες θα συζητούνται, με την τεχνική επιτροπή της ΕΘΕΑ και τον Αλέξη Μαραντζίδη, προς εφαρμογή.

Επιπλέον σημειώνω πως ειπώθηκε σαφώς, πως οι ιδιότητες του οργανωτή και του τεχνικού εφόρου έχουν αντικρουόμενα συμφέροντα και γι αυτό το λόγο δεν γίνεται κάποιος να έχει και να ασκεί και τις δύο ιδιότητες.

Νομίζω πως πήγε καλά.
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Φωκίων

Re: Κανονισμοί ΕΘΕΑ 2010.

Post by Φωκίων »

Nικ μηπως να το μεταφερουμε σε νεο????
Σαν την νεα αρχη που προσπαθησαμε σημερα να δωσουμε??
User avatar
thomas
Posts: 78
Joined: Thu Jul 30, 2009 23:10
Location: ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ ΗΕLLAS

Re: Κανονισμοί ΕΘΕΑ 2010.

Post by thomas »

TO ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΙΜΟΥΝΙΕΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ
ΑΓΝΟΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΜΑΣ ΕΙΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΙΤΕ ΕΞΩ.

ΔΙΟΤΙ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ Ο ΣΙΔΕΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΑ ΩΣ ΠΕΡΑ ΑΛΗΘΕΙΑ.
ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΚΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΘΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΓΙΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ ΓΚΡΕΜΙΖΟΤΑΝΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ.
ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ


ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΚΑΝΕΝΟΣ. ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΔΙΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ
ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΘΕΝΟ ΚΑΙ ΑΓΙΟ ΣΤΥΛ ΤΟΥΣ ΩΣ ΧΑΙΒΑΝΙΑ.

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ Κ.DISTA ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ
ΤΟΝ ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟ ΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ ΜΑΣ . ΤΗΣ ΔΙΚΙΑΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ
ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΤΟΥ 4Χ4.
Ολα ειναι μια Εγκεφαλικη Καραμελα
http://action4x4club.gr
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”