24 Ώρες 4Χ4 2009

User avatar
dodo
Posts: 43
Joined: Wed Jun 17, 2009 09:10
Location: Παντού

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by dodo »

stavrosd wrote:Αυτός που πληρώνει νομίζω οτι πρέπει να απαιτήσει κιόλας! ;)
φωνή βοώντος εν τη ερήμω φιλε Σταύρο...

εγω ξέρω οτι σε λίγο καιρό το αθλημα αυτό θα καταντήσει να εχει συμμετοχές απο επειχηρηματιες, πλούσιους, λεφτάδες......
7.000 - 10.000 το χρόνο???
σιγα σιγα θα αρχίσω να ασχολουμαι με το βελονάκι για χόμπι.....
Live free or die
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Σε αυτό έχετε και οι δύο απόλυτο δίκιο. Και ένας ενεργός σύνδεσμος αγωνιζομένων αυτό θα είχε σαν στόχο. Αλλά...
Φωκίων

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Φωκίων »

Ας ανακεφαλαιωσουμε ( περιπου )

Επιτροπη 4Χ4
Πρακτικά ανενεργη
Προκειρισεται ενα προταθλημα στο "περιπου" οπου το μονο γνωστο για το ειδος τους, ειναι οι αγωνες του offroadteam και του Ιχνιλατη ( οπου κανω λαθος διορθωστε με) οι αλλοι ειναι απλώς ημερομηνιες χωρις αλλες λεπτομερειες την εποχη που βγηκε το προγραμμα
Τεχνικοι κανονισμοι στους οποιους τελικα οι υποδειξεις απο 2 ( ή 3???) συγκεντρωσεις οδηγων, τωρα αλλα και παλιοτερα δεν πολυ-λαμβανονται υποψην
3 - 4 μελη της 10μελους επιτροπης 4X4 οχι απλά δεν μιλουνται μεταξυ τους αλλα δεν θα ειχαν κανενα προβλημα να "σφαχτουν" μεταξυ τους
κανεις (??) δεν ξερει ποιο το σκεπτικο βαση του οποιου η 5μελης της Λαρισσας εγινε στην πορεια 10μελης ειδικά οταν στην Λαρισσα υπηρχε και εκπροσωπος της ανωτατης αγωνιστικής αρχης ο οποιος υποθετω οτι θα μπορουσε (???) να ενημερωσει τουλαχιστον αν εβλεπε οτι μονο 5 μελη δεν θα περναγε για τον οποιοδηποτε λογο


Συνδεσμος Οδηγων - Συνοδηγων
δεν υπαρχει
Οι οδηγοι κινουνται μεμονομενα ο καθενας κατα πως κρινει οτι ειναι καλο γι αυτον και δεν δειχνουν να θελουν κατι πιο συγκεκριμενο.( Γιατι δεν πιστευω οτι η ελπα προκειτε να ασχοληθει με ενα ατυπο συνδεσμο οδηγων - ενα συγκροτημενο οργανο ναι)
το μονο που κανει ειναι να πληρωνει και να "πληρωνει" επειδη εχει την ιδια "μουρλα" με αλλους 10
καποιοι μπορει να εχουν καταφερει να βρουν εστω μια 4αδα λαστιχα για χορηγια παρακαλώντας να τους δωσουν αυτα που οι χορηγοι τους υποσχεθηκαν ( ναι - οχι ολοι οι χορηγοι , καποιοι προς τιμην τους ειναι γκαραντι)
αν και ο συνηθης χοριγός ειναι ο γνωστός "παντελονιδιος" και το...... support team :D
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by stavrosd »

dodo wrote:
stavrosd wrote:Αυτός που πληρώνει νομίζω οτι πρέπει να απαιτήσει κιόλας! ;)
φωνή βοώντος εν τη ερήμω φιλε Σταύρο...

εγω ξέρω οτι σε λίγο καιρό το αθλημα αυτό θα καταντήσει να εχει συμμετοχές απο επειχηρηματιες, πλούσιους, λεφτάδες......
7.000 - 10.000 το χρόνο???
σιγα σιγα θα αρχίσω να ασχολουμαι με το βελονάκι για χόμπι.....
Αυτά τα κόστη είναι για όποιον ακολουθήσει τουλάχιστον 7-8 αγώνες και μάλιστα πιέζοντας το αυτοκίνητο.
Μπορεί εύκολα κάποιος να κάνει 3 αγώνες μονοήμερους και ενα διήμερο για παράδειγμα και αν είναι συνετός να τη βγάλει με κανα δυχίλιαρο.
Τα βίτσια πληρώνονται.. ;)

Το νού σου το βελονάκι είναι επικύνδινο άθλημα :lol: :lol:
Δημητριάδης Σταύρος
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

Φωκίων wrote:3 - 4 μελη της 10μελους επιτροπης 4X4 οχι απλά δεν μιλουνται μεταξυ τους αλλα δεν θα ειχαν κανενα προβλημα να "σφαχτουν" μεταξυ τους
Εδώ είχαμε κάτι το ξεχωριστό, το πρωτόγνωρο. Αφέθηκαν πίσω οι όποιες διαφορές και στη συζήτηση δεν υπήρξε πρόβλημα. Τουλάχιστον στις δύο τρεις συζητήσεις που έγιναν.
Φωκίων wrote: Συνδεσμος Οδηγων - Συνοδηγων
δεν υπαρχει
Υπάρχει, υπάρχει... απλά ποτέ δεν ενεργοποιήθηκε, άγνωστο γιατί. Μέχρι και καταστατικό είχε φτιαχτεί, είχαν πέσει και υπογραφές... Στο τελικό στάδιο κόλησε, δεν ξέρω στα χέρια ποιανού και γιατί. Ας μιλήσουν όποιοι ξέρουν, αν ξέρουν...
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by stavrosd »

Φωκίων wrote:Ας ανακεφαλαιωσουμε ( περιπου )

Συνδεσμος Οδηγων - Συνοδηγων
δεν υπαρχει
Οι οδηγοι κινουνται μεμονομενα ο καθενας κατα πως κρινει οτι ειναι καλο γι αυτον και δεν δειχνουν να θελουν κατι πιο συγκεκριμενο.( Γιατι δεν πιστευω οτι η ελπα προκειτε να ασχοληθει με ενα ατυπο συνδεσμο οδηγων - ενα συγκροτημενο οργανο ναι)
το μονο που κανει ειναι να πληρωνει και να "πληρωνει" επειδη εχει την ιδια "μουρλα" με αλλους 10
καποιοι μπορει να εχουν καταφερει να βρουν εστω μια 4αδα λαστιχα για χορηγια παρακαλώντας να τους δωσουν αυτα που οι χορηγοι τους υποσχεθηκαν ( ναι - οχι ολοι οι χορηγοι , καποιοι προς τιμην τους ειναι γκαραντι)
αν και ο συνηθης χοριγός ειναι ο γνωστός "παντελονιδιος" και το...... support team :D
Απο τα λεγόμενα όλων αλλά και απο την άποψή που έχω διαμορφώσει προσωπικά μου φαίνεται άτοπο προς το παρόν να μιλάμε για ένα συγκροτημένο όργανο που θα έχει βάρος απέναντι στην ΕΛΠΑ.
Όμως αν αυτοί οι δέκα (νομίζω οτι μπορούν να είναι λίγο περισσότεροι) οργανωθούν και κινηθούν ομαδικά νομίζω οτι μπορούν να απαιτήσουν και να προστατέψουν κάποια πράγματα.
πχ αν του χρόνου γίνει μία παρόμοια ελειπή προκύρηξη σαν αυτή που έγινε φέτος να μή τρέξει κανενας μας σε αγώνες που δεν είναι ξεκάθαρο το είδος του, ή να μη συμμετάσχουμε καθόλου απο άποψη βαθμών (δεν είναι προτάσεις που τις έχω επεξεργαστεί διεξοδικά απλά τις παραθέτω για το ύφος των πιέσεων που μπορούμε να ασκήσουμε). Θα τα κάνουμε μπάχαλο αλλά σε βάθος χρόνου νομίζω οτι θα βγούμε κερδισμένοι στηρίζοντας τους σωστούς οργανωτές.
Δημητριάδης Σταύρος
Ιχνηλάτης

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Ιχνηλάτης »

stavrosd wrote:πχ αν του χρόνου γίνει μία παρόμοια ελειπή προκύρηξη σαν αυτή που έγινε φέτος να μή τρέξει κανενας μας σε αγώνες που δεν είναι ξεκάθαρο το είδος του, ή να μη συμμετάσχουμε καθόλου απο άποψη βαθμών (δεν είναι προτάσεις που τις έχω επεξεργαστεί διεξοδικά απλά τις παραθέτω για το ύφος των πιέσεων που μπορούμε να ασκήσουμε). Θα τα κάνουμε μπάχαλο αλλά σε βάθος χρόνου νομίζω οτι θα βγούμε κερδισμένοι στηρίζοντας τους σωστούς οργανωτές.
Σταύρο, απέφυγε τέτοιες τοποθετήσεις. Όχι γιατί έχεις άδικο, απλά γιατί αν απομονωθούν απο τη συζήτηση μπορεί να γίνουν όπλο στα χέρια όποιου θέλει να δείξει σαν ανατρεπτική την όποια κίνηση. Και αυτό στην ΕΛΠΑ μεριά είναι κόκκινο πανί.
User avatar
dodo
Posts: 43
Joined: Wed Jun 17, 2009 09:10
Location: Παντού

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by dodo »

stavrosd wrote:
dodo wrote:
stavrosd wrote:Αυτός που πληρώνει νομίζω οτι πρέπει να απαιτήσει κιόλας! ;)
φωνή βοώντος εν τη ερήμω φιλε Σταύρο...

εγω ξέρω οτι σε λίγο καιρό το αθλημα αυτό θα καταντήσει να εχει συμμετοχές απο επειχηρηματιες, πλούσιους, λεφτάδες......
7.000 - 10.000 το χρόνο???
σιγα σιγα θα αρχίσω να ασχολουμαι με το βελονάκι για χόμπι.....
Αυτά τα κόστη είναι για όποιον ακολουθήσει τουλάχιστον 7-8 αγώνες και μάλιστα πιέζοντας το αυτοκίνητο.
Μπορεί εύκολα κάποιος να κάνει 3 αγώνες μονοήμερους και ενα διήμερο για παράδειγμα και αν είναι συνετός να τη βγάλει με κανα δυχίλιαρο.
Τα βίτσια πληρώνονται.. ;)

Το νού σου το βελονάκι είναι επικύνδινο άθλημα :lol: :lol:
Για εμας που θέλουμε να συμμετέχουμε κανονικά στο πρωτάθλημα ειναι σοβαρότατο κόστος.... :!:

για σκέψου και τα κόστη πόσο ανεβαίνουν οταν μιλάμε για trophy!...

οσο για το βελονάκι, δεν σκιάζομαι... ειμαι πολύ extreme ατομο... :lol:
Live free or die
Φωκίων

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by Φωκίων »

Γιαννη το αποτελεσμα μετραει και πρακτικά ο συνδεσμος δεν υπαρχει απο την στιγμη που δεν περασε απο Πρωτοδικειο..

Βεβαια η ΕΛΠΑ ακομα και τωρα αν θελει μπορει να τον αναγνωρισει για τον εαυτο της, οπως εκανε νομιζω και με την ολη διαδικασία της Λαρισσας οπου παρολο που νομικά δεν υφιστατο ( ετσι δεν ειναι?) παρ' ολα αυτα την υοθετισε ως διαδικασία..

Αυτο πιστευω απανταει και στον Σταυρο οτι αν η ελπα θελει ( εδω ειναι η διαφορα με το "νομιμο" συνδεσμο ) μπορει και "αυριο" να αναγνωρισει 3-4... 14 ατομα ως εκπροσωπους των οδηγων ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ για το 2010...

του οποιου μια που το εφερε η κουβεντα δεν θα πρεπει λογικά να αρχισει να "ζημωνεται" καποια στιγμη απο πες Σεπτεμβρη????
Μια και οποιος θελει να προετοιμασει ενα αυτοκινητο αν μη τι αλλο να εχει τους τελικους και οριστικους κανονισμους στα χερια του μην εχουμε παλι ευτραπελα και το αυτοκινητο ειναι εκτος προδιαγραφων..
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: 24 Ώρες 4Χ4 2009

Post by stavrosd »

Ιχνηλάτης wrote:
stavrosd wrote:πχ αν του χρόνου γίνει μία παρόμοια ελειπή προκύρηξη σαν αυτή που έγινε φέτος να μή τρέξει κανενας μας σε αγώνες που δεν είναι ξεκάθαρο το είδος του, ή να μη συμμετάσχουμε καθόλου απο άποψη βαθμών (δεν είναι προτάσεις που τις έχω επεξεργαστεί διεξοδικά απλά τις παραθέτω για το ύφος των πιέσεων που μπορούμε να ασκήσουμε). Θα τα κάνουμε μπάχαλο αλλά σε βάθος χρόνου νομίζω οτι θα βγούμε κερδισμένοι στηρίζοντας τους σωστούς οργανωτές.
Σταύρο, απέφυγε τέτοιες τοποθετήσεις. Όχι γιατί έχεις άδικο, απλά γιατί αν απομονωθούν απο τη συζήτηση μπορεί να γίνουν όπλο στα χέρια όποιου θέλει να δείξει σαν ανατρεπτική την όποια κίνηση. Και αυτό στην ΕΛΠΑ μεριά είναι κόκκινο πανί.
Για να μαθαίνουν και οι νεώτεροι :D
τί εννοείς?
Δημητριάδης Σταύρος
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”