πρωταθλημα 2010 μερικες ερωτησεις.

grek
Posts: 39
Joined: Wed Jul 15, 2009 08:28

Re: πρωταθλημα 2010 μερικες ερωτησεις.

Post by grek »

Παντως απο οτι καταλαβα εγω (..διορθωστε με αν καταλαβα λαθος) ειναι στο χερι
του Τ.Ε. πλεον να αποφασισει (εφοσον και αυτος δεν εχει ξεκαθαρα πραγματα στα
χερια του) κατα ποσο το καθε αυτοκινητο ειναι καταληλο να συμμετεχει η οχι στον
καθε αγωνα ??????
Αυτοι που αποφασιζουν....δεν εχουν ονομα να τους ρωτησουμε?????
Η απλα λεμε ΕΘΕΑ και καθαριζουμε (γιατι εκει νομιζω αρχιζει και τελειωνει ολο το ζητημα)
stakyr
Posts: 332
Joined: Sat Sep 19, 2009 23:54

Re: πρωταθλημα 2010 μερικες ερωτησεις.

Post by stakyr »

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ ........ΚΥΡΙΟΙ !!!! 8-) 8-) 8-)
ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕΤΕ ........ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ !!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Οταν δουλευει το "συστημα" του ' 75 ....το 2010 ............τοτε "βρασε ορυζα" :lol: :lol: :mrgreen:
Μου θυμιζετε την διαφημηση του "ΓΕΡΜΑΝΟΥ" με τα GPS και τα κινητα !!! ΑΛΛΟ ΚΥΡΙΟΙ Η 10ετια ΤΟΥ ' 80 ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ 2010 !!! :? :? :?
Πρεπει ΟΛΟΙ να προσαρμοστουν με το ΣΗΜΕΡΑ !!

Υ.Γ Περσι , αυτοκινητο της normal ,κοπηκε απο καποιους αγωνες ,γιατι δεν πληρουσε τους κανονισμους ........ :roll: :roll:
ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ......ετρεξε σε καποιους αλλους ΚΑΝΟΝΙΚΑ .....(ισως γιατι εκει ΔΕΝ υπηρχαν συμμετοχες !!) και επρεπε να πληρωσει τα 500αρια ... :shock: :shock: :shock:
Στον τελευταιο αγωνα (που εκρινε και το πρωταθλημα!!) κοπηκε ,λογω του "γνωστου" προβληματος !! :o :o :o
Ο τελευταιος αγωνας βεβαια ειχε και 100+ συμμετοχες ....οποτε και να κοπουν και 10+ αυτοκινητα ,για να φανουμε προς τα εξω "αυστηροι" ....κανενα προβλημα ...... :twisted: :twisted:
ΦΕΤΟΣ ΚΥΡΙΟΙ ......ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ .........ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ??? (που τα ξερουν και οι πετρες ,στον χωρο μας ??? δεν ειμαστε δα και πολλοι !! ;) ;) )
Όταν είναι να αποφασίσεις, το καλύτερο πράγμα είναι να πράξεις το σωστό. Το δεύτερο καλύτερο πράγμα είναι να πράξεις λάθος. Το χειρότερο όλων είναι να μην κάνεις τίποτε. Theodore Roosvelt
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: πρωταθλημα 2010 μερικες ερωτησεις.

Post by Nicolas »

stakyr wrote:
Ο τελευταιος αγωνας βεβαια ειχε και 100+ συμμετοχες ....οποτε και να κοπουν και 10+ αυτοκινητα ,για να φανουμε προς τα εξω "αυστηροι" ....κανενα προβλημα ...... :twisted: :twisted:
Θα μπορούσες να αλλάξεις το "να φανουμε προς τα εξω αυστηροί" με το "σύμφωνοι με τον κανονισμό" και συγκεκριμένα με το θέμα του προφυλακτήρα κάτι που ήταν γνωστό σε όλους ενώ ο οδηγός είχε ενημερωθεί πως δεν περνάει πριν καν έρθει στον τεχνικό έλεγχο.
Προσωπικά δεν έχω ανάγκη να φανώ αυστηρός.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ και το ξέρουν και οι πέτρες.

Η χαλαρότητα με την οποία αντιμετωπίζονται οι κανονισμοί προκειμένου να αντισταθμιστούν οι ελάχιστες συμμετοχές κατά συνέπεια και τα αυξημένα κόστη, είναι άλλο θέμα από την παντελή έλλειψη κανονισμών. Σαφώς είναι μεμπτό και αθέμιτο.

Κατά τα άλλα έχεις απόλυτο δίκιο.
Αλλά μην τα συγχέουμε ;)
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Φωκίων

Re: πρωταθλημα 2010 μερικες ερωτησεις.

Post by Φωκίων »

Να ξεκαθαρισουμε κατι "για το τυπικόν"

Ο ΤΕ εισηγηται στον Αλυταρχη, δεν κοβει ο ιδιος...

Λες οτι σε καποιους αγωνες ετρεξε "χωρις προβλημα"... δηλ του ειπαν οτι το αυτοκινητο ειναι απολυτα συννομο???

Το θεμα ομως δεν ειναι αυτο, οτι εγινε εγινε..

το θεμα τελικά ειναι οτι φετος μεχρι σημερα που μιλάμε δεν υπαρχουν κανονισμοι που να τους ξερουν οι οδηγοι- ιδιοκτητες τελος παντων ( και μιλω παντα για το πρωταθλημα) ωστε να δουν αν το αυτοκινητο τους ΕΙΝΑΙ συννομο ή οχι..
με αυτο που θα κραταει ο ΤΕ πριν τον αγωνα..

Και εγω δεχομαι την για οποιαδηποτε λογο αδυναμια
τι ειναι φοβερο στο να βγει μια ανακοινωση ομορφα κι ωραια η οποια να λεει οτι οι ΧΨΖ αγωνες θα γινουν με τους κανονισμους του 09 + το cage

τι πιο απλό..
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: πρωταθλημα 2010 μερικες ερωτησεις.

Post by friar »

stakyr wrote:ΦΕΤΟΣ ΚΥΡΙΟΙ ......ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ .........ΘΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ??? (που τα ξερουν και οι πετρες ,στον χωρο μας ??? δεν ειμαστε δα και πολλοι !! ;) ;) )
Από σας εξαρτάται.
Τι θέλετε να κάνετε.
Να παίξετε το παιχνίδι η να κάνετε ζαβολιές???
Και αν δείτε κάτι που εγώ δεν βλέπω η κάνω πως δεν βλέπω, να σας δώσω την συνταγή.
Χαρτί μολύβι παράβολο.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: πρωταθλημα 2010 μερικες ερωτησεις.

Post by friar »

grek wrote:Παντως απο οτι καταλαβα εγω (..διορθωστε με αν καταλαβα λαθος) ειναι στο χερι
του Τ.Ε. πλεον να αποφασισει (εφοσον και αυτος δεν εχει ξεκαθαρα πραγματα στα
χερια του) κατα ποσο το καθε αυτοκινητο ειναι καταληλο να συμμετεχει η οχι στον
καθε αγωνα ??????
Αυτοι που αποφασιζουν....δεν εχουν ονομα να τους ρωτησουμε?????
Η απλα λεμε ΕΘΕΑ και καθαριζουμε (γιατι εκει νομιζω αρχιζει και τελειωνει ολο το ζητημα)
Σχεδόν αλλά όχι ακριβώς
Χωρίς να γράφω τους κανονισμούς και να αποφασίζω επ' αυτών, άφοβα μπορείς να ρωτήσεις εμένα και με λίγο ψάξιμο και ακόμα λιγότερη κοινή λογική μαζί θα βρούμε το σωστό.
Ξέρεις που θα με βρείς
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: πρωταθλημα 2010 μερικες ερωτησεις.

Post by Nicolas »

friar wrote: Χωρίς να γράφω τους κανονισμούς και να αποφασίζω επ' αυτών, άφοβα μπορείς να ρωτήσεις εμένα και με λίγο ψάξιμο και ακόμα λιγότερη κοινή λογική μαζί θα βρούμε το σωστό.
Ξέρεις που θα με βρείς
Μεγάλη μπουκιά, φάε... ;)
Για να δούμε τί θα μας πούνε και στο σεμινάριο...
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
stakyr
Posts: 332
Joined: Sat Sep 19, 2009 23:54

Re: πρωταθλημα 2010 μερικες ερωτησεις.

Post by stakyr »

friar wrote:
grek wrote:Παντως απο οτι καταλαβα εγω (..διορθωστε με αν καταλαβα λαθος) ειναι στο χερι
του Τ.Ε. πλεον να αποφασισει (εφοσον και αυτος δεν εχει ξεκαθαρα πραγματα στα
χερια του) κατα ποσο το καθε αυτοκινητο ειναι καταληλο να συμμετεχει η οχι στον
καθε αγωνα ??????
Αυτοι που αποφασιζουν....δεν εχουν ονομα να τους ρωτησουμε?????
Η απλα λεμε ΕΘΕΑ και καθαριζουμε (γιατι εκει νομιζω αρχιζει και τελειωνει ολο το ζητημα)
Σχεδόν αλλά όχι ακριβώς
Χωρίς να γράφω τους κανονισμούς και να αποφασίζω επ' αυτών, άφοβα μπορείς να ρωτήσεις εμένα και με λίγο ψάξιμο και ακόμα λιγότερη κοινή λογική μαζί θα βρούμε το σωστό.
Ξέρεις που θα με βρείς
ΦΟΒΕΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ............ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ !!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑ..........
ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ Σ΄ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ !! :evil: :evil: :evil: :evil:
Όταν είναι να αποφασίσεις, το καλύτερο πράγμα είναι να πράξεις το σωστό. Το δεύτερο καλύτερο πράγμα είναι να πράξεις λάθος. Το χειρότερο όλων είναι να μην κάνεις τίποτε. Theodore Roosvelt
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: πρωταθλημα 2010 μερικες ερωτησεις.

Post by friar »

Η αναφορά μου στην κοινή λογική έχει να κάνει με την θέληση μας να δούμε τι στο διάολο γράφει ο ρημάδης ο κανονισμός και να τον καταλαβαίνουμε.

π.χ. τα ελαστικά μπορεί να αλλαχθούν άλλά να μην προεξέχουν από τα φτερά.
¨ελα μωρέ τρείς πόντους μόνον περισσεύουν, τι πειράζει.
όχι δεν πειράζει και δέκατρεις να περισσεύουν απλά σηκώνουν λίγο λάσπη παραπάνω για όποιον σε ακολουθεί.

π.χ. Συνίσταται να φέρουν λασπωτήρες τουλάχιστον στους πίσω τροχούς.
εγώ λασπωτήρες δεν βάζω και όποιος θέλει ας προσπαθήσει να με πλησιάσει.
οκ μην βάζεις αλλά όποιος σε πλησιάσει μπορεί και να σε περάσει και τότε θα θές αυτός να έχει λασπωτήρες.

π.χ. σε παρακαλώ βγάλε τα σύρματα από το παρμπρίζ
και να μου σπάσουν τα κλαδιά το τζάμι???
ναι και να το παίζεις τυροκόφτης σε όποιον επάνω πέσεις

με λίγη κοινή λογική βλέπουμε το γιατί το γράφει ο κανονισμός και το ακολουθούμε επειδή το καταλαβαίνουμε και όχι επειδή μας το επιβάλει.

Φαντάζομαι να τα είπα καλά.
αν οχι πείτε μου να προσπαθήσω πάλι.

με ξενυχτάς... με ξενυχτάς... :D
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: πρωταθλημα 2010 μερικες ερωτησεις.

Post by friar »

επιπλέον η κοινή λογική μας λέει ότι ένα αυτοκίνητο που έχει περάσει ΚΤΕΟ δεν είναι απαραίτητα και ασφαλές να λάβει μέρος σε αγώνα, η μήπως όχι????
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”