κανονισμοί 2010

Γιάννης Αθανασίου

Re: κανονισμοί 2010

Post by Γιάννης Αθανασίου »

Oι αγώνες του πρωταθλήματος θα είναι 9, εκτός αν αλλάξει κάτι από το Σάββατο...
Φωκίων

Re: κανονισμοί 2010

Post by Φωκίων »

και θα μετρανε ολοι???
Γιάννης Αθανασίου

Re: κανονισμοί 2010

Post by Γιάννης Αθανασίου »

Θα μετρούν τα 7 καλύτερα αποτελέσματα...
User avatar
stavrosd
Posts: 690
Joined: Thu Jun 18, 2009 11:47

Re: κανονισμοί 2010

Post by stavrosd »

Χαίρομαι για ουτό που ακούω (9 αγώνες με min 7) απλά βασίστηκα σε αυτό http://www.trailride.gr/news.php?readmore=388.
Μάλλον τα παιδιά στην προσπάθεια τους να ανακοινώσουν έγκαιρα το πρόγραμμα τους (όπως πρέπει δηλαδή ;) ) βασίστηκαν σε αυτά που λέγονταν!

Παρόλα αυτά η ερώτηση παραμένει!
Αντε είμαι εγώ, ο Κουτσουμπός(μάλλον), ο Σταμάτης(μάλλον),ο Μαρδάς(μάλλον)....
Δημητριάδης Σταύρος
User avatar
cuspid
Posts: 13
Joined: Sun Jun 21, 2009 12:08

Re: κανονισμοί 2010

Post by cuspid »

stavrosd wrote:Χαίρομαι για ουτό που ακούω (9 αγώνες με min 7) απλά βασίστηκα σε αυτό http://www.trailride.gr/news.php?readmore=388.
Μάλλον τα παιδιά στην προσπάθεια τους να ανακοινώσουν έγκαιρα το πρόγραμμα τους (όπως πρέπει δηλαδή ;) ) βασίστηκαν σε αυτά που λέγονταν!

Παρόλα αυτά η ερώτηση παραμένει!
Αντε είμαι εγώ, ο Κουτσουμπός(μάλλον), ο Σταμάτης(μάλλον),ο Μαρδάς(μάλλον)....
Το Off Road Team "ακούει" την φωνή των αγωνιζομένων.
Σας άκουσε λοιπόν στην πρόσφατη συνάντησή μας στον Γιάννη (και είδα την χλωμάδα στο πρόσωπο του Κουτσουμπού όταν άκουσε 11-12 αγώνες :mrgreen: ) και σε συνεργασία πάντα με την επιτροπή, πρότεινε μείωση των αγώνων του (άρα και του πρωταθλήματος).
Απλώς οι επίσημες ανακοινώσεις πρέπει να γίνουν από την ΕΘΕΑ, σωστά?
Το πρόγραμμα που βλέπεις είναι πολύ παλιό και ενδεικτικό.
Είναι ίσως αυτό που θα έπρεπε να έχει γίνει (να έχουν αποφασιστεί - ανακοινωθεί όλα αυτά πριν αλλάξει ο χρόνος).
Δεν πειράζει, του χρόνου θα γίνουν όλα όπως πρέπει!
meletis

Re: κανονισμοί 2010

Post by meletis »

cuspid wrote: Δεν πειράζει, του χρόνου θα γίνουν όλα όπως πρέπει!
Πρώτα ο Θεός
Φωκίων

Re: κανονισμοί 2010

Post by Φωκίων »

Με ή χωρις εισαγωγικά Μελετη????? ( Χιουμορ...)

Να υποθεσω οτι οταν με το καλο ανακοινωθει επισημα το οτιδηποτε
θα ειναι σετ???
Δηλ. προγραμμα ΚΑΙ κανονισμοι??

Γιατι ναι με το "Πλαισιο" εβαλε ενα μπουσουλα
αλλα αφησε και πολλά κενα προφανως
πχ. ενα καραφτιαγμενο μηχανολογικά χωρις cage ή δεν τρεχει ή να βαλει???
Ποσο και τι φτιαξιμο σηκωνει η νορμαλ??

Και διαφορα αλλα παρομοια...
Pet4x4
Posts: 218
Joined: Tue Jun 16, 2009 23:31

Re: κανονισμοί 2010

Post by Pet4x4 »

stavrosd wrote: Να τα βάλουμε λίγο κάτω μήπως και θα πρέπει να συνδυάσουμε μερικά πραγματάκια?
Με φοβίζει οτι το πρωτάθλημα έτσι όπως διαμορφώνεται θα έχει μέσο όρο τα 10 αυτοκίνητα (Μεγάλη έμπνευση οι 11 αγώνες, απορώ που τα βλέπουν αυτά τα όνειρα...)!!
Μήπως μιας και πλέον έχουμε πλησιάσει αρκετά τα συστήματα ασφαλείας των ραλλύ να συνδυαστούμε?
Λίγο πιό regularity αυτοί λίγο πιο ραλλύ εμείς μπας και φτάσουμε καμια δεκαπενταριά τον μέσο όρο!
Μπορεί να λέω παπαριές... αλλά ας μετρηθούμε πρώτα γιατί δεν μας βλέπω καθόλου καλά. :roll: ...
Δέν λές καμία παπαριά Σταύρο μου... Αντιθέτος αυτό θα ήταν πανάκεια και για τις δύο κατηγωρίες! :!: Απο την στιγμή που είναι τόσο κοντά, μήπως να ενωθούνε τελικά μπάς και σωθούνε και οι δύο? Είναι διατεθημένοι οι οργανωτές να κάνουν και κλειστές ειδηκές ,μέ όποιο επιπλέον κόστος φυσικά, αλλά και οι αγωνιζόμενοι είναι διατεθημένοι να πληρώσουν το επιπλέον κόστος μίας φόρμας και ενός Hans device για να μπορέσουν να "παντρευτούν" αυτές οι κατηγωρίες? Αν ναι, όλα τα άλλα βρήσκονται...

Μήπως θα έπρεπε να κάνουμε μία συνάντηση όλοι οι εμπλεκόμενοι μαζί, αγωνιζόμενοι Οpen, αγωνιζόμενοι Rally, και οργανωτές για να συζητήσουμε με τις καλήτερες διαθέσεις μας, μπάς και καταφέρουμε τελικά να φτιάξουμε μία δυνατή κατηγωρία με σταθερές συμετοχές και ανταγωνισμό?
Pet4x4
Posts: 218
Joined: Tue Jun 16, 2009 23:31

Re: κανονισμοί 2010

Post by Pet4x4 »

Και τώρα θα πώ και κάτι που σίγουρα θα στεναχωρίσει τους οργανωτές, αλλά όπως έστρωσαν....
Φίλοι μου αγωνιζόμενοι και συναθλητές μου, πρέπει να καταλάβετε πως η κινητήριος δύναμη του χώρου είμαστε εμείς! Αρκεί να είμαστε ενωμένοι! Φέτος θα είναι μία δύσκολη οικονομική χρονιά, το ξέρουμε όλοι, πάνω σε αυτό έχουμε επιπλέον το κόστος βελτίωσης των οχημάτων για να τηρούν τους κανονισμούς της Οpen, ταυτόχρονα συζητάμε το επιπλέον κόστος (περίπου 900 ευρώ) για να ενωθούμε με την Rally, και μέσα σε όλα αυτά, ακούμε και 9 αγώνες μέσα στην χρονιά... Το παιχνίδι μας λοιπόν τουλάχιστον για φέτος που έχουμε το επιπλέον κόστος τις αναβάθμησης των οχημάτων, θα μας βγεί πολύ ακριβό!
Υπάρχει όμως τρόπος να κρατήσουμε το κόστος ίδιο με τα περσινά επίπεδα, παρά τις αναβαθμήσεις στα αυτοκίνητα μας, και παρά την δύσκολη οικονομική χρονιά.

Ο τρόπος είναι απλός.... Να επιλέξουμε αγώνες! Ακόμα και άν αυτό γίνει με κλήρωση ή με ψηφοφορία! Η επιτροπή 4χ4, η ΕΘΕΑ, οι οργανωτές και δέν ξέρω εγώ ποιός άλλος αποφασίσαν για 9 αγώνες! Εμάς ποιος μας ρώτησε αν αντέχουμε (για φέτος τουλάχιστον) τόσους αγώνες? Εμείς όμως, που θέλουμε να τρέχουμε σε μία κατηγορία που θα έχει περισσότερα απο 5 αυτοκίνητα σε κάθε αγώνα (γιατι αυτό θα γίνει! :evil: ), μπορούμε να αποφασίσουμε, να κληρώσουμε ή να ψηφίσουμε, πόσους και ποιούς αγώνες θα ακολουθήσουμε και σε αυτούς να είμαστε όλοι αλλά και σε αυτούς που δέν θα επιλεχθούν, να μήν είναι κανένας της Οpen ή Οpen-Rally (αμήν ;) ) ! Έτσι, στην βαθμολογία του πρωταθλήματος δέν θα αλλάξει τίποτα απολύτος μόνο που αντί να τρέξουμε σε 9 θα τρέξουμε π.χ. σε 5 ή 6! Έτσι το συνολικό κόστος στο τέλος της χρονιάς θα είναι το ίδιο, αν όχι μικρότερο με πέρισυ, παρά το κόστος τις αναβαθμησης! ;)

Το ξέρω σε αυτό το post μπορεί να φαίνομαι αναρχικός και επαναστάτης, αλλά πρέπει επιτέλους να εκμεταλευτούμε την δυναμή μας και να πάψουμε να είμαστε έρμαια καταστάσεων!
Attart Stefanos
Posts: 26
Joined: Sun Dec 13, 2009 15:12

Re: κανονισμοί 2010

Post by Attart Stefanos »

ΜΑΖΙ ΣΑΣ!
Post Reply

Return to “Κανονισμοί. Απορίες-διευκρινήσεις”