Παραπληροφόρηση

User avatar
kos4wd
Posts: 78
Joined: Thu Jul 09, 2009 20:09
Location: ΚΩΣ
Contact:

Re: Παραπληροφόρηση

Post by kos4wd »

Σαράντη
ΦΤΑΑΑΑΑΝΕΙ πια.Είπε ότι σταματάει.Αν συνεχίσεις θα καταλάβουμε άλλα πράγματα που δεν είχαμε καταλάβει έως τώρα.Εσύ δε μπορείς να σταματήσεις.?Τι νομίζεις?Οτι σε τιμά όλο αυτό που γίνεται?Οπως το ίδιο ισχύει και για κείνον.
ΕΛΕΟΣ
Πάμε παρακάτω.Ας ασχοληθούμε με κάτι άλλο.Προβλήματα άλλα ο χώρος δεν έχει.??Ας σταματήσει η ....γραφικότητα για να μη πω φαιδρότητα.
Δείξε και συ επίπεδο.Είμαι σίγουρος ότι μπορείς,Οτι είχες να πεις ...το είπες
ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΙΔΕΡΗΣ ΑΠΟ ΚΩ
Scaravaios
Posts: 86
Joined: Wed Jun 24, 2009 11:02
Location: Βιέννη

Re: Παραπληροφόρηση

Post by Scaravaios »

Για πες μου Χρήστο τι θα καταλάβεις; Δέχεσαι εσύ και η οικογένειά σου επίθεση τόσα χρόνια ή φοβάσαι κάτι άλλο. Για ξεκαθάρισε μου αυτό. Υπάρχουν τόσοι εδώ μέσα, γιατί μόνο εσύ μιλάς; Μήπως εσύ θέλεις να κρύψεις κάτι; Η υπομονή έχει και όρια και ο κύριος Αθανασίου τα έχει ξεπεράσει προ πολλού και επανειλημμένα. Ο χώρος έχει προβλήματα που αν κάθε φορά τα κουκουλώνουμε δεν θα τα λύσουμε ποτέ. Ας φτάσει επιτέλους το μαχαίρι στο κόκαλο. Σας έχει προσβάλει όλους, είτε με έμμεσους χαρακτηρισμούς, είτε υποβιβάζοντας την νοημοσύνη σας. Φτάνει πια.
Δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία. Και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
GENERAL LEE

Re: Παραπληροφόρηση

Post by GENERAL LEE »

GENERAL LEE wrote:Ρε pousti Σαράντη ..... πρέπει να έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο τελικά !!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Άντε και καλό Πάσχα !!!



general πάρε μια τρίτρινη να έχεις
♥♥♥ friar

Τρίτρινη
σε μένα ?????

Σήμερα με πήρε τηλέφωνο ο φίλος μου ο Κώστας ο Καννιμάς μετά από πολύ καιρό .... δεν θέλω τίποτα , μου είπε ! άπλα είχα μια φαγούρα στ arxidia και σε θυμήθηκα !!!! ( χαχαχαα )
Έχεις αρχίσει να με βάζεις σε σκέψεις Στάθη .... :?
Βρε λες τελικά να είμαι εγώ το πρόβλημα ???
Πάω να βρω μια σκοτεινή γωνιά να κλάψω .... :( :( :(
Scaravaios
Posts: 86
Joined: Wed Jun 24, 2009 11:02
Location: Βιέννη

Re: Παραπληροφόρηση

Post by Scaravaios »

Σώπα σώπα Αρούλη, και φύγε με τα off topic από το νήμα μου. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία. Και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Παραπληροφόρηση

Post by Nicolas »

GENERAL LEE wrote:
GENERAL LEE wrote:Ρε pousti Σαράντη ..... πρέπει να έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο τελικά !!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Άντε και καλό Πάσχα !!!



general πάρε μια τρίτρινη να έχεις
♥♥♥ friar

Τρίτρινη
σε μένα ?????

Σήμερα με πήρε τηλέφωνο ο φίλος μου ο Κώστας ο Καννιμάς μετά από πολύ καιρό .... δεν θέλω τίποτα , μου είπε ! άπλα είχα μια φαγούρα στ arxidia και σε θυμήθηκα !!!! ( χαχαχαα )
Έχεις αρχίσει να με βάζεις σε σκέψεις Στάθη .... :?
Βρε λες τελικά να είμαι εγώ το πρόβλημα ???
Πάω να βρω μια σκοτεινή γωνιά να κλάψω .... :( :( :(

Σε πονάω :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:





Κατά τα άλλα, όπως γράφει και η υπογραφή μου και κατά τα λεγόμενα του Σοφοκλή

"Η σιωπή μας μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Νομίζω δεν χρειάζεται εξηγήσεις.
Χρόνο και διάθεση θέλει...
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Scaravaios
Posts: 86
Joined: Wed Jun 24, 2009 11:02
Location: Βιέννη

Re: Παραπληροφόρηση

Post by Scaravaios »

6 ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΟΜΑΔΑΣ OPEN-A1
6.1 Γενικά
Στην ομάδα αυτή κατατάσσονται υποχρεωτικά όσα οχήματα εκτός δρόμου – παντός εδάφους έχουν υποστεί προσθήκες, βελτιώσεις, αλλαγές που έχουν σαν αποτέλεσμα να μην μπορούν να συμπεριληφθούν στην κατηγορία Normal-A2.
Τέτοιας μορφής βελτιώσεις, προσθήκες, αλλαγές μπορεί να είναι: Βελτιώσεις συστημάτων ασφαλείας (κλωβός ασφάλειας, εγκατεστημένο σύστημα πυρόσβεσης, αναγνωρισμένα από τη ΔΟΑ συστήματα ασφαλείας), αλλαγή αριθμού αμορτισέρ ή τρόπου λειτουργίας τους, αριθμού ελατηρίων ή αρχής ή τρόπου λειτουργίας τους, στήριξη ανάρτησης, βελτιώσεις κινητήρα, αμαξώματος, αλλαγές συστήματος αναπνοής κ.α.
Στην ομάδα Open-A1 επιτρέπονται όλες οι βελτιώσεις. Τα αναφερόμενα στα άρθρα 3 (γενικές διατάξεις) και 4 (συστήματα ασφάλειας) του παρόντος κανονισμού πρέπει όμως να τηρούνται.
6.2 Ελαστικά - τροχοί
Οι διαστάσεις των ελαστικών και των ζαντών είναι ελεύθερες, αρκεί οι τροχοί να καλύπτονται πλήρως από τα φτερά του αμαξώματος, το μέγιστο πλάτος πρόσθετων φτερών που θα χρησιμοποιηθούν για αυτό το σκοπό δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο απο 16 εκατοστά σε κάθε πλευρά και πρέπει να καλύπτει τουλάχιστον κατά 60 μοίρες τους τροχούς.

7 ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΟΜΑΔΑΣ RALLY-R
2.5 Στην ομάδα αυτή μπορούν να καταταχθούν όσα οχήματα πληρούν τις προϋποθέσεις του παραρτήματος J-283 για αυτοκίνητα παντός εδάφους (cross country) των κατηγοριών Τ1 & Τ2, καθώς και αυτοκίνητα σύμφωνα με τον τεχνικό κανονισμό αυτοκινήτων ράλι εκτός δρόμου (Τ8).
Σε όλες τις περιπτώσεις, τα μέτρα ασφάλειας πρέπει να είναι σύμφωνα με το άρθρο 283 του Παραρτήματος J του ΔΑΚ του 2006.
Οχήματα που δεν πληρούν τις παραπάνω προϋποθέσεις ασφαλείας, μπορούν να συμμετέχουν στην κατηγορία Open-A1.

http://ethea.elpa.gr/common/includes/media.php?id=1929
nissan_redline_002.jpg
nissan_redline_002.jpg (145.52 KiB) Viewed 5841 times
This a Pick-up is designed from experience gained in over 200 000KMS of rally raid off-road experience.
The Vehicle is centred around a 300HP VQ 40 engine coupled to a 6 speed Sadev transmission, Rear suspension is taken from the Dakar 03 car live axle with 300mm suspension travel, the front suspension has 250mm travel double wishbones with low maintenance sealed high strength ball joints, the front geometry has been designed to give excellent handling and smooth ride. The new pick-up easily meets the FIA minimum weight limit with more than 75KGS of ballast.
Engine- the engine is wet sump [machined from Solid billet aluminium] with all modifications needed. The production VQ40 intake system is used as a base with Variable intake length controlled by the Pectel ECU.
Transmission- Sadev Hi specification 6speed sequential gearbox with centre differential 2 oil coolers fitted in roof duct. Rear differential is Nissan 233mm limited slip differential. Front differential 200mm with 10 plate limited slip diff and 30mm shafts, drive shafts are as per Dakar 2009 specification CV joints and shafts.
Fuel system- capability for 500lt tank twin fuel pumps and anti surge system, fuel cooler fitted in roof duct.
Suspension Rear- 4 links [donerre] with double high volume damper spring unit, with integral hydraulic system for full fuel load performance.
Suspension Front. Double wishbone configuration with low friction ball joints, Double DONERRE Damper spring unit with integral Hydraulic system for rough road capability
Steering- Very strong steering rack with high ration system [2turns lock to lock] with 800kgf ram.
AP Brakes - Balance bar pedal box, 320mm vented disc brakes 6 pistons front and rear 4 pistons.
Weight is 1825kg distribution, Ballast position allows for 53% front and 47% rear. Static. This allows for Dynamic distribution of nearly 50 / 50.
The Pick-up is straightforward in design making for easy service and excellent accessibility to the engine. In particular the temperature is low in the cockpit due to external exhaust system; this also reduces the fuel temp, as the fuel tank is located far away from the exhaust system.

http://www.madetoracing.com/index.php/r ... offroad-t1

Το αυτοκίνητο της φωτογραφίας είναι Τ1 άρα στην κατηγορία Rally - R και όχι στην κατηγορία Open - A1

Όταν λέμε κάτι να το τεκμηριώνουμε, και όχι απλά να το λέμε δημιουργώντας εντυπώσεις. Κύριε τεχνικέ έφορε που γνωρίζετε από κανονισμούς, πάλι παραπληροφόρηση;
Δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία. Και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
User avatar
kos4wd
Posts: 78
Joined: Thu Jul 09, 2009 20:09
Location: ΚΩΣ
Contact:

Re: Παραπληροφόρηση

Post by kos4wd »

Λυπάμαι πραγματικά
ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΙΔΕΡΗΣ ΑΠΟ ΚΩ
pienaf
Posts: 188
Joined: Wed Jun 17, 2009 09:33

Re: Παραπληροφόρηση

Post by pienaf »

"Μαζέψτε" την φωτογραφία!
Ξεχείλωσε η οθόνη...
Scaravaios
Posts: 86
Joined: Wed Jun 24, 2009 11:02
Location: Βιέννη

Re: Παραπληροφόρηση

Post by Scaravaios »

Ζητώ συγνώμη για το μέγεθος της φωτογραφίας και ευχαριστώ τον Administator για την βοήθεια του. Απλά δεν ήθελα να φορτώσω το site/forum.
Δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία. Και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
kwstas1234
Posts: 136
Joined: Sat Feb 25, 2012 22:09

Re: Παραπληροφόρηση

Post by kwstas1234 »

η απαντηση ηρθε απο μακρια ο φερεφωνος κτυπησε παλι
εκτος απο αρχιψευταρος προβηβαστικα και σε καθικη
σταθη ακους ...τελικα ποσο μαλακας ειμαι ΄΄΄΄΄΄΄΄
Post Reply

Return to “4ΚΙΝΗΣΗ ΜAG”