Παραπληροφόρηση

kwstas1234
Posts: 136
Joined: Sat Feb 25, 2012 22:09

Re: Παραπληροφόρηση

Post by kwstas1234 »

διαβαζω τοση ωρα αυτες τις παπαριες και μου σηκωθηκε η τριχα
επειδη το θεμα με αφορα αμεσα θα σας πω δυο λογια για να τελειωσουμε εδω
για οσους δεν με ξερεται ειμαι ο κουμαριανος κωστας παλιος υπαλληλοςτις
τετρακινησης και του περιοδικου ...τωρα
στον εν λογο αγωνα το αυτοκινητο ασφαλειας το χειριζωμουνα εγω
ο εργατης εκτος το χειρηστηριο το εξωτερικο εχει και διακοπτη εσωτερικο
αλλα για να γινει το κεφι του πειτσηρικα τον αφησα να νομιζει οτι τον χειριζεται αυτος
εκτος καποιες φορες που τον αφηνα και τον ξετειλυγε
αρα για μενα οσα γραφωνται ειναι παπαριες και χολες παραπληροφορησεις
να σας θυμησω στον 2 24ωρο αγωνα στο νυχτερινο κομματι πισω απο την παρνηθα
μεταξει στεφανη -πυλι στο κομματι με την πολλη λασπη που κολησαν πολλα αγωνιστηκα
το αμαξι τις οργανωσεις το γνωστο ασπρο land rover 110 ο οργανωτης φορωντας
αδιαβροχη πορτοκαλι φωσφωριζε φορμα εβαζε τον γαντζο στα αγωνιστηκα για να τα ξεκολισει
και ο πιτσιρικας μικρος τοτε υιος του χειριζωτανε τον εργατη απο μεσα λογο λασπης και βροχης
δεν βλεπω να υπαρχει πλεον αντικοιμενο σηζητησεις
αυτα τα ολιγα για να μην μας περνουν για μακακες
με πολυ εκτειμηση στο φορουμ κουμαριανος κωστας
kwstas1234
Posts: 136
Joined: Sat Feb 25, 2012 22:09

Re: Παραπληροφόρηση

Post by kwstas1234 »

ο φερεφωνος αθανασιου απαντησε φυσικα οχι εδω γιατι εχει φαει πορτα
αλλα στο εκτος δρομου γιατι ειναι εκτος πραγματικοτητας
πως γινεται ολοι να τον κραζουν και αυτος να εχει δικιο δεν το καταλαβαινω
οταν χρειαστηκε να λυσουμε μια διαφορα μεταξυ μας δεν φανηκε πουθενα
εστειλε τον συνηγορο του γιατι το πρωι που ξυπνησε μπερδευτικε και αντι για
παντελονια φορεσε ζαρτιερεςη τρελοκοτσιδου
τωρα για το ποιος τρωει παντοφλα αυτο φαινεται
τωρα αν λεω παπαριες αστο να το κρινουν αλλοι
και κατι τελευταιο τοσα χρονια δεν εχω ασχοληθει με το ατομο σου
μην με αναγκασεις να κανω πραγματα που δεν θελω ................
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Παραπληροφόρηση

Post by friar »

και πούφαγε πόρτα τι έγινε???
αυτός μπαίνει και απ΄το παράθυρο
κώστα μου αρκετά μέχρις εδώ
για να μην πω και υπερβολικά πολλά

δείτε viewtopic.php?p=74505#p74505
να φτιάσει η μέρα σας
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Scaravaios
Posts: 86
Joined: Wed Jun 24, 2009 11:02
Location: Βιέννη

Re: Παραπληροφόρηση

Post by Scaravaios »

Τι μαθαίνεις με λίγο διάβασμα. Έμπειρος οργανωτής και τεχνικός έφορος παραπονιέται για διορισμένους τεχνικούς εφόρους στον αγώνα του, παραδέχεται ότι έχει κάνει ο ίδιος τεχνικός έφορος στον αγώνα του, όταν γνωρίζουμε ότι σε άλλο αγώνα επέμενε ότι το αγωνιστικό Νavara που συνοδηγούσε ήταν σύνομο με την homologation από την FIA. O ίδιος δηλώνει ότι εκτός από τον πίσω προφυλακτήρα που δεν είχε ούτε το roll-bar ήταν εντός κανονισμών. Κατά τα άλλα κοιτάει για το καλό των αγώνων. Κύριε Αθανασίου δημιουργήσατε ή όχι πρόβλημα στο ThAT με τα αυτοκόλλητα του 4x4 Magazine, και στο Cherokee του Ιωσήφ είχαμε αυτοκόλλητα μόνα από την αριστερή πλευρά (του οδηγού); Για να δημιουργήσετε πρόβλημα στους αγώνες πρώτος είστε. Που πήγατε να βάλετε το αυτοκίνητο σας στο σημείο που βγάλατε τις φωτογραφίες του μικρού. Σε μέρος που δεν εμπόδιζε την ομαλή κυκλοφορία των αγωνιστικών;

Αποκαλείτε ιστορικό τον 24ωρο; Τον Ελληνοϊταλικό πως θα τον χαρακτηρίζατε; Γιατί αφού θέλετε το καλό των αγώνων, γιατί βγάζετε μόνο αρνητικά σχόλια στο θέμα της ασφάλειας του αγώνα και πόσα συνεργεία χρειάζεται και τι θα κοστίσει στην οργάνωση; Από την τσέπη σας τα ζήτησαν; Αλήθεια θα τον καλύψετε δημοσιογραφικά τον αγώνα που τόσο αντιτίθεστε; Για να τον προβάλετε ή για να βγάλετε φωτογραφίες που αργότερα θα προβάλετε ως καταστροφικά γεγονότα σε αγώνα που δεν διοργανώσατε ως φωστήρας;

Υ.Γ.1 Το φόρουμ σας αποκρύπτει τις φωτογραφίες όπως και εσείς την αλήθεια;
Υ.Γ.2 Τα properties μιας φωτογραφίας είναι και αυτά επεξεργάσιμα. Θα αποδεικνύεται τα λεγόμενα σας με μια ενδελεχή εξέταση των στοιχειών;
Δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία. Και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Παραπληροφόρηση

Post by friar »

friar wrote:και πούφαγε πόρτα τι έγινε???
αυτός μπαίνει και απ΄το παράθυρο
κώστα μου αρκετά μέχρις εδώ
για να μην πω και υπερβολικά πολλά

δείτε viewtopic.php?p=74505#p74505
να φτιάσει η μέρα σας
Ελα Scaravaios δεν κάνουμε τίποτα.
Σημασία μόνον του δίνουμε, σημασία που δεν την αξίζει.

Πάμε λοιπόν ακόμα μιά φορά
αρκετά μέχρις εδώ
για να μην πω και υπερβολικά πολλά
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Scaravaios
Posts: 86
Joined: Wed Jun 24, 2009 11:02
Location: Βιέννη

Re: Παραπληροφόρηση

Post by Scaravaios »

Βοηθός τεχνικού εφόρου, τεχνικός έφορος ήταν ο κύριος Κατσιμαλής. Κανένας από τους δύο μας, δεν σας ζήτησε homolagation, εσείς επιμένατε ότι το αυτοκίνητο είναι homologe χωρίς προφυλακτήρα πίσω. Όταν ο κύριος Κατσιμαλής σας ζήτησε να του δείξετε την homologation φύγατε βρίζοντας. Το ότι την άλλη μέρα ήρθατε να περάσετε και πάλι τεχνικό έλεγχο με προφυλακτήρα σαν βρεγμένη γάτα δεν το αναφέρετε.

Η τσίπα που αναρωτιέστε αν έχω είναι ότι το περιοδικό ήταν χορηγός επικοινωνίας του αγώνα. Όπως σε όλους τους αγώνες τα αυτοκόλλητα των χορηγών μοιράζονται μαζί με τα νούμερα. Δεν ήρθα προσωπικά εγώ να τα βάλω. Ο Ιωσήφ που ήταν και ιδιοκτήτης του αυτοκινήτου τα έβαλε. Εσείς κάνατε θέμα στον οργανωτή γιατί ο οδηγός σας και ιδιοκτήτης του αυτοκινήτου έβαλε τα αυτοκόλλητα του 4x4 magazine στο δικό του αυτοκίνητο; Εγώ σας δημιούργησα ποτέ πρόβλημα με τα αυτοκόλλητα ή με την προβολή σας κάπου; Το περιοδικό σας έχει και άλλους συντάκτες, η μέλη; Ο Ιωσήφ είχε ρωτήσει και εμένα αν θα πήγαινα συνοδηγός του και αρνήθηκα γιατί ήθελα να καλύψω δημοσιογραφικά των αγώνα. Αναρωτιέμαι γιατί μετά από εσάς πήρε για συνοδηγό του τον κύριο Κατσιμαλή; Μήπως το ήθος σας του δημιουργούσε προβλήματα;

Το αυτοκίνητό σας πήγε στην πλαγιά πάνω από το ΣΕΔ μετά τις παρατηρήσεις που σας έγιναν να το μετακινήσετε.
Εσύ έτρεχες να με προσπεράσεις να φτάσεις πιο πριν από μένα στο σημείο για να δημιουργήσεις πρόβλημα.
Να ρωτήσουμε λοιπών τον Evan για την τύχη του αγώνα του; Την Εκάλη που πίσω από το τμήμα των αγώνων βρισκόταν ο ίδιος άνθρωπος που βρίσκεται και τώρα πίσω από την οργάνωση του αγώνα; Το 24ωρο δεν ήταν αγώνας της Εκάλης και μάλιστα του Αλέκου που εσύ ανέλαβες την προώθηση; Και 24ωρο κάλυψα και όταν ζήτησα αποτελέσματα δεν μου στείλατε και αναγκάστηκα να τα πάρω από το διαδίκτυο οριακά για να προλάβω να κλείσω την ύλη. Αλήθεια όταν το περιοδικό σας ζήτησε δυο φιλικές εκτός συναγωνισμού συμμετοχές στον αγώνα γιατί αρνηθήκατε;

Στο δικαστήριο δεν κοιτάνε τα properties μόνο αλλά και το ψηφιακό αποτύπωμα στο αρχείο.
Attachments
fake-properties.jpg
fake-properties.jpg (190.11 KiB) Viewed 3146 times
Δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία. Και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Scaravaios
Posts: 86
Joined: Wed Jun 24, 2009 11:02
Location: Βιέννη

Re: Παραπληροφόρηση

Post by Scaravaios »

Γνωρίζαμε ότι η homologation ανέφερε ότι πρέπει να έχει προφυλακτήρα. Εσείς κύριε Αθανασίου λέγατε ότι δεν πρέπει να έχει.
Το roll cage ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ που και πάλι όμως ήταν ΟΚ για τους κανονισμούς του τότε.
Να συμπληρώσω ότι το θέμα επίσης της Homologation καμία μα καμία σχέση δεν είχε με τον αγώνα, καθώς ο αγώνας δεν είχε κατηγορία T2 αλλά OPEN και το αυτοκίνητο θα έπρεπε να είναι σύμφωνο με το παραγωγής. Ξεκινήσατε να λέτε ότι από παραγωγής βγαίνει χωρίς προφυλακτήρα (!!!) όπου ένα τηλέφωνο στον τότε υπεύθυνο της Nissan φυσικά έφερε την ορθή απάντηση ότι ουδέποτε πουλήθηκε αυτοκίνητο στην Ελλάδα χωρίς πίσω προφυλακτήρα. Για την πίσω πόρτα που έλειπε δεν σας είπαμε τίποτα. Μόνο για τον προφυλακτήρα.


Image

Φωτό http://www.off-road.gr/article1523.html
Δύο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία. Και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Παραπληροφόρηση

Post by friar »

Scaravaios, τι πιάνεις τις παλιές πληγές, δεν σου φτάνουν οι σημερινές???
Αστα να πάν, από όπου και να αρχίσεις, δεν βρίσκεις άκρη.
Ότι και να πείς ότι και να πω, ότι και να πει οποιοσδήποτε,
για όσους δεν τον ξέρουν αν δεν το νοιώσουν στο πετσί τους δεν το νοιώθουν.
Αστο λοιπόν και ας δοκιμάσει οποιος θέλει τη γλύκα.
Καλή σου μέρα.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
aapo
Posts: 259
Joined: Tue Jun 23, 2009 16:05

Re: Παραπληροφόρηση

Post by aapo »

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

ΥΓ. Πολυ κοντά στην σύλληψη οφειλετων του δημοσίου οι διωκτικες αρχές.
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Παραπληροφόρηση

Post by friar »

Τώρα αυτό τι θέλει???
Οι λογαριασμοί του καθενός είναι δικοί του λογαριασμοί.
Ασχετα του όταν δεν τους πληρώνει τους στέλνουν στούς υπόλοιπους που πληρώνουν. :twisted:
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Post Reply

Return to “4ΚΙΝΗΣΗ ΜAG”