Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

"Θα σας ενδιέφερε ένα ταξίδι στην έκθεση SEMΑ στις ΗΠΑ, σχετική με το 4Χ4;"

Πλάκα με κάνεις φιλαράκι? Πετάω τη σκούφια μου!
20
100%
Ίσως... Εξαρτάται... θα δούμε... να ρωτήσω την γυναίκα μου!
0
No votes
SEMA? Τί είναι αυτό? Δεν βάζετε καλύτερα κανένα ημιαξόνιο δώρο? Όχι φυσικά!
0
No votes
 
Total votes: 20
Τετρακίνηση Mag

Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by Τετρακίνηση Mag »

Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Image
  • Rein Diesel: μία πραγματική έκπληξη εξ' ανατολής.
  • Subaru Legasy 2.0:o τρόπος με τον οποίο πρέπει να κατασκευάζονται όλα τα αυτοκίνητα.
  • Lada Niva Rally Raid: όταν το κόστος δεν είναι ο βασικός παράγοντας για να πρωταγωνιστήσεις!
  • Mέξικο: ταξιδεύουμε στην πολύχρωμη χώρα της Κεντρικής Αμερικής παρέα με τον Άκη και τη Βούλα.
  • Γεράνια: μιά κοντινή βόλτα με παρέα με τα αθάνατα ρώσικα Lada Niva!
  • Περί ασφαλείας: λίγες απλές οδηγίες για να παραμείνετε πάνω στους δύσκολους ελληνικούς δρόμους.
  • Dakar 2010: κράτησε στα νύχια των ποδιών τους θεατές η μάχη ανάμεσα στον Sainz και τον Al Attiyah, που μας έδωσε τη μικρότερη διαφορά ever!
  • Φώτης Κουτσουμπός: συνέντευξη του νικητή του τετρακίνηση Mag Cup για το 2009.
  • Το 24ωρο με τα μάτια ενός... οργανωτή: ο Φωκίωνας Πετρίτης μας μιλάει για τον αγώνα του Ιχνηλάτη.

Και όπως πάντα τα νεότερα του κόσμου της τετρακίνησης και των αγώνων, της αγοράς του 4Χ4, βιβλιοκριτική και βέβαια τα παραλειπόμενα του χώρου στο... ποδόσφαιρο!
User avatar
friar
Posts: 2512
Joined: Sun Jun 14, 2009 20:39
Location: Οικία Περιγιάλι Παροικία www.to4x4.gr
Contact:

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by friar »

Αγαπητοί εν τροχοίς αδελφοί...καλημέρα σας

Έφτασε και σε μένα το τεύχος Φεβράρη και ομολογώ το μελετώ ακόμα.
Άρχισα όπως πάντα από τη τελευταία σελίδα το αγαπημένο μας ποδόσφαιρο με επέκταση και σε ενδιάμεση σελίδα.
Εκεί πίκρα και πάλι πίκρα. Η μητέρα των Λεσχών κατέθεσε τα όπλα και όσες ειδήσεις ακουμπάει η μια πιο πονεμένη από τις άλλες.

Φυλλομετρώντας διάβασα την χειμαρρώδη Back side of the Moon περιγραφή του 24 ώρες από τον αγαπητότατο μας “μαϊντανό” και παίρνω τα πάνω μου ειδικά αφού την έπεσα στην “οροφή’ για δίωρο ροχαλητού.

Τι παραπάνω από το wall to wall χαμόγελο του Φώτη και όλων των καλών μας φίλων στην απονομή στο KRD. Σε ποιόν να πρωτοπείς “Σε ευχαριστώ” για τις στιγμές που μας χαρίσανε την χρονιά που πέρασε.

Ξεφυλλίζοντας ακόμα έγινα και φίλος των “άσπρων” Niva με το εκπληκτικό παράδειγμα στις μπροστινές σελίδες, όχι μόνον αυτοκινήτου αλλά και των ανθρώπων πίσω από αυτό των καλών μας φίλων Σπύρου και Βασίλη ειδικά με την συνέχεια στα Νυχτοπερπατήματα του “Λίωστο” μα δεν λιώνει.


Από τα ομορφότερα τεύχη που γνώρισα, ευχές για ακόμα καλύτερα.
"C'est en voyant un moustique se poser sur ses testicules qu'on réalise qu' on ne peut pas régler tous les problèmes par la violence"...
Φωκίων

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by Φωκίων »

friar wrote:Φυλλομετρώντας διάβασα την χειμαρρώδη Back side of the Moon περιγραφή του 24 ώρες από τον αγαπητότατο μας “μαϊντανό” .
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

friar wrote:και παίρνω τα πάνω μου ειδικά αφού την έπεσα στην “οροφή’ για δίωρο ροχαλητού..
ημουν δακριτικός.... εσυ καρφωθηκες απο μονος σου :D :D :D :D :D
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by PanosXJ »

...η ίδια ιστορία και με το τεύχος του Φλεβάαααααρηηηηη....δεν υπάρχει εδώ στο κέντρο της Αθήνας και ειδικά στα πιο κεντρικά κιόσκια της....και η πλάκα είναι ότι ο ένας απο αυτούς μου είπε ότι δεν έρχεται πιά....και συμπλήρωσε ότι μάλλον δεν κυκλοφορεί πλέον....

...έχει πλάκα η ιστορία τελικά!
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by PanosXJ »

...υπάρχει τελικά συγκεκριμένη ημερομηνία κυκλοφορίας του περιοδικού;
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
Γιάννης Αθανασίου

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by Γιάννης Αθανασίου »

Την 1η κάθε μήνα.
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by Nicolas »

Ρε συ εγώ το πήρα από Σύνταγμα στις 3 ή 4 του μήνα αν δεν απατώμαι...
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Φωκίων

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by Φωκίων »

Τα περιοδικά που δεν πουλανε... ροζ σκανδαλα και ιστοριες καφενειου οι πρακτορες τα πανε οποτε κι αν γουσταρουν.

Αυτο που εκανα ηταν να το "παραγγειλω" στον περιπτερα μου να μου το κραταει καθε μηνα.


Κι ενα ...... hint :D :D :D :D

αμα δεις στο site του περιοδικού το νεο τευχος τοτε ορμα στο περιπτερο..
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by PanosXJ »

...νομίζω ότι και αυτή τη φορά αγαπητέ Φωκίων, θα με ξελασπώσει η Αργυρούπολη.... :)
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
User avatar
MaxGraves
Posts: 33
Joined: Wed Jun 17, 2009 08:46
Contact:

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by MaxGraves »

PanosXJ wrote:θα με ξελασπώσει η Αργυρούπολη.... :)
το περιπτερο που ειναι αμεσως πριν βγεις στην πλατεια της Αγ Τριαδας, ερχομενος απο Praktiker
τα φερνει συστηματικα και τα δυο

και εγω απο κει τα προμηθευομαι ;)

και καμια γλυφαδα ποτε ποτε (απεναντι απο το Γρηγορη)
Maximillian Graves
TeriosClub.com
Post Reply

Return to “4ΚΙΝΗΣΗ ΜAG”