Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

"Θα σας ενδιέφερε ένα ταξίδι στην έκθεση SEMΑ στις ΗΠΑ, σχετική με το 4Χ4;"

Πλάκα με κάνεις φιλαράκι? Πετάω τη σκούφια μου!
20
100%
Ίσως... Εξαρτάται... θα δούμε... να ρωτήσω την γυναίκα μου!
0
No votes
SEMA? Τί είναι αυτό? Δεν βάζετε καλύτερα κανένα ημιαξόνιο δώρο? Όχι φυσικά!
0
No votes
 
Total votes: 20
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by Nicolas »

Τί είπες τώρα ρε καγκουροτρισμέγιστε... :mrgreen:


Αλήθεια εκείνα τα άρθρα με τα βελτιωμένα από ξένους οίκους (θα θυμάτε φαντάζομαι το τρελό κόκκινο JΚ της quadratech) τί έγιναν?
Ακόμα και μετά από τόσο καιρό ακόμα το χαζεύω...
Όχι οτι δεν το είχα ήδη βρεί στο internet αλλά το χαρτί είναι αλλιώς βρε παιδί μου... :D

Για το DVD που λέει και ο Πάνος από ξένα events θα γούσταρα πολύ.
Ακόμα και αν ήταν λίγο υψηλότερη η τιμή.
Σε τελική ανάλυση ίσως θα μπορούσε να κυκλοφορεί το περιοδικό σε δύο εκδόσεις, μία κομπλέ με τα dvd τα σέα και τα μέα του και μία σκέτο περιοδικό.


Λέεεεεεμε τώρα... :D
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by Nicolas »

Α... και θέλουμε και διαγωνισμό με ταξίδι στη SEMA με full review για τους άτυχους
και χαρτομαντιλάκια για τα δάκρυα για τον τυχερό :lol: :lol:
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Γιάννης Αθανασίου

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by Γιάννης Αθανασίου »

Για το οπτικό του θέματος, όπου και όταν υπάρχει, έχουμε την εκπομπή στο Local TV. Εκεί μπορείτε να δείτε όλα όσα θέλετε.

Το περιοδικό είναι ΕΝΤΥΠΟ και δεν σκοπεύει, τουλάχιστον προς το παρόν, να γίνει ΟΠΤΙΚΟ. Αν προχωρήσει προς κάποια κατεύθυνση αυτή θα είναι το ΙNTERNET.

Δεν θέλουμε να "αγοράζουμε" αναγνώστες προσφέροντάς τους δεύτερης ποιότητας ή κλεμένο οπτικό υλικό. Και το πρώτης ποιότητας, πιστέψτε μας, στοιχίζει απίστευτα. Το κοιτάξαμε για να δείξουμε εικόνα στην εκπομπή από το Dakar και ήταν απλά αδύνατον να το καλύψουμε.

Εδώ δεν έχουμε καταφέρει, 7 ολόκληρα χρόνια, να βγάλουμε ένα DVD από τον 24ωρο που να μας καλύπτει. Και έχουμε δοκιμάσει άπειρες λύσεις. Δεν είμαστε έτοιμοι, ή αν θέλετε ικανοί, να προχωρήσουμε αυτή τη στιγμή σε κάτι αξιόλογο. Και προτιμάμε όταν βγάζουμε κάτι να έχει μία τουλάχιστον ανεκτή ποιότητα.
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by PanosXJ »

...περί ικανότητας δεν γίνεται λόγος....εντάξει κάποια πράγματα απλά δεν γίνονται....
....συμφωνώντας με τον Νικόλα, θα έλεγα για τις περιπτώσεις δημηνιαίου ένθετου ή 3μηνιαίου με τιμή ακόμη και στα Ε20 για την "πλούσια" έκδοση, εφόσον το οπτικό-ακουστικό ένθετο θα ήταν υψηλής ποιότητας!!!
(...μην ξεχνάμε ότι είναι ειδικός τύπος και μπορεί να δικαιολογείται μια υψηλή τιμή περιοδικά ή κατά περίπτωση....)
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
User avatar
Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ
Posts: 1925
Joined: Wed Jun 17, 2009 11:55
Location: ΠΡΕΒΕΖΑ-ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by Α - Π ΤΣΟΥΜΑΝΗΣ »

Να πω κ εγω μια ιδεα......??
Ισως σε συνεννοηση με λεσχες - παρεες να σου στελνουν υλικο απο τις δραστηριοτητες τους!!!!!(φτιαγμενο παντα)
Ετσι κ αλλιως ολοι οι τετρακινητοι μια παρεα ειμαστε στην Ελλαδα!!!Λιγο πολυ γνωριζομαστε κ αν δεν γνωριζομαστε θα γνωριστουμε!!!!
π.χ. ενα dvd απο τις ΚΑΓΚΟΥΡΟΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ!!!!!!!!!!για αρχη!!!!
(οταν μου το εστειλε ο doc δεν ασχοληθικα με τη ποιοτητα!!!DOC μια χαρα ηταν περιμενω το 2ο!!!!)

λεω εγω χωρις να ξερω κατα ποσο ειναιι εφικτο!!!!!
Γιάννης Αθανασίου

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by Γιάννης Αθανασίου »

Συνήθως η ποιότητα τέτοιων καλύψεων είναι ερασιτεχνική, όπως άλλωστε θα περίμενες. Και το μοντάζ με το οποίο έρχονται οι εικόνες, παρεϊστικό π.χ. περνάει ο Γιάννης, ο Γιώργος, τραβάει η Μαρία απο μέσα... Δύσκολα βγάζεις θέμα που να ενδιαφέρει και όσους δεν ήταν στην εκδρομή.

Χρειάζεται να υπάρχει κάποιος που να ξέρει απο αυτά. Και δεν είναι πολλοί αυτοί που κατέχουν το θέμα.

Και τώρα όσο αφορά το κόστος:

Κάθε DVD περίπου 0,40 ευρώ. Επί 15.000 περιοδικά που πάνε περίπτερο = 6.000 ευρώ.

Στήσιμο DVD, παραγωγή, μοντάζ κπλ. 3-4.000 ευρώ.

Συνολικό κόστος = 10.000 ευρώ.

Οπότε έχουμε: 10.000 ευρώ/3.500 πωλήσεις = 2,9 ευρώ, χωρίς να υπολογίσεις κόστος σε ανθρώπους του περιοδικού.

Άρα η τιμή πρέπει να αυξηθεί κατά 4,5 ευρώ (το 1/3 πάει στο πρακτορείο)! Μάλλον απαγορευτικό...
Φωκίων

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by Φωκίων »

Ισως ενα "ετησιο" DVD..

me video, φωτο... ακόμα και κειμενα μου ξεχωρισαν..

Λεω τωρα..
Γιάννης Αθανασίου

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by Γιάννης Αθανασίου »

Download them from http://www.tetrakinisimag.gr !!!
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by PanosXJ »

...επίσης η ιδέα που έριξε ο Νικόλας για τη SEMA είναι και αυτή φανταστική!!!!
Πιστεύω ότι όλα αυτά μπορούν να γίνουν και ακόμη περισσότερα με την ανάλογη αύξηση της τιμής...
(μπορούν να βγαίνουν περιοδικά κάποια πλούσια και σχεδόν συλλεκτικά τεύχη, σε περιορισμένο αριθμό και αριθμημένα και με αυξημένη -αρκετά φυσικά- την τιμή των...)
...όσοι δε αγοράζουν ΟΛΑ αυτά τα ειδικά τεύχη (έλεγχος με αριθμημένα κουπόνια ίσως), να μπαίνουν σε κλήρωση για την ετήσια διοργάνωση της SEMA ή κάποιου μεγάλου αγώνα στο εξωτερικό κλπ....
Πιστεύω ότι ο χώρος της τετρακίνησης βρίσκεται σε συνεχή ανάπτυξη και ο κόσμος της διψάει κυριολεκτικά για κάτι σαν αυτό που περιγράφουμε....Δυστυχώς βέβαια έχει και ο κόσμος αυτός πληγές (βλέπε αγώνες-παράγοντες-προεδρεία και υπό ανάπτυξη καφενεία) που τον ταλαιπωρούν και δηλητηριάζουν την ανάπτυξή του....
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
User avatar
Nicolas
Site Admin
Posts: 2983
Joined: Tue Jun 16, 2009 09:10
Contact:

Re: Τεύχος 51, Φλεβάρης 2010

Post by Nicolas »

Ψήθηκες καγκουρίδη μου :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol:

ΚΑΙ ΓΩ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Η σιωπή μας, μόνο με τον κατήγορό μας γίνεται σύμμαχος".
Από την άλλη όμως, "Όσο πιο αθόρυβος είσαι, τόσα περισσότερα ακούς".
Post Reply

Return to “4ΚΙΝΗΣΗ ΜAG”