ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΒΑΦΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

Post Reply
dimitris_7
Posts: 58
Joined: Mon Nov 07, 2011 15:09

ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΒΑΦΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

Post by dimitris_7 »

ψαχνω να βρω original χρωμα για το μοτερ της ανακατασκευης που κανω και δεν μπορω να βρω το χρωμα αυτο που θελω σε χρωματοπωλεία. Προκειται για το amc blue metallic .Ρωτησα για να το φερω απο αμερικη και μου λενε οτι μπορει να πληρωσω μεχρι και 90 $ μεταφορικα γιατι το φορολογουν πολυ ακομα μπορει να μην επιτρεψουν καν να μπει ελλαδα .Μηπως ξερει κανεις που μπορω να απευθυνθω?
User avatar
sv2ipw stelios
Posts: 953
Joined: Wed Jun 17, 2009 13:14
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ TΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ
Contact:

Re: ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΒΑΦΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

Post by sv2ipw stelios »

Χρώματα , αμερικάνικα PPG...ψάξε αντιπρόσωπο....στην Θεσσαλονίκη υπάρχει στην οδό Αναξίμανδρου, Χαριλάου.
ΣΤΕΛΙΟΣ SV2IPW

JEEP Μ-151Α2
(Ο)ΙΙΙΙΙΙ(Ο)
dimitris_7
Posts: 58
Joined: Mon Nov 07, 2011 15:09

Re: ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΒΑΦΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

Post by dimitris_7 »

sv2ipw stelios wrote:Χρώματα , αμερικάνικα PPG...ψάξε αντιπρόσωπο....στην Θεσσαλονίκη υπάρχει στην οδό Αναξίμανδρου, Χαριλάου.
ευχαριστω φιλε μου .!μηπως ξερεις αν εχουν αρκετες αποχρωσεις η ειναι στανταρ τα χρωματα?
dimitris_7
Posts: 58
Joined: Mon Nov 07, 2011 15:09

Re: ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΒΑΦΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

Post by dimitris_7 »

dimitris_7 wrote:
sv2ipw stelios wrote:Χρώματα , αμερικάνικα PPG...ψάξε αντιπρόσωπο....στην Θεσσαλονίκη υπάρχει στην οδό Αναξίμανδρου, Χαριλάου.
ευχαριστω φιλε μου .!μηπως ξερεις αν εχουν αρκετες αποχρωσεις η ειναι στανταρ τα χρωματα?
ρωτησα στον συνετερισμο φανοποιων και μου ειπας οτι πρωτα πρεπει να περαστει εποξικο ασταρι και μετα κανονικο χρωμα αυτοκινητων.και οταν τον ρωτησα αν θα αντεξει μου λεει οτι αντεχουν μεχρι 120 βαθμους ισχυει ? μπορει να με βοηθησει καποιος??
User avatar
Cruiserhead
Posts: 360
Joined: Tue Feb 02, 2010 03:30

Re: ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΒΑΦΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

Post by Cruiserhead »

Πολυ ενδιαφερον!
Το ιδιο ερωτημα εχω και γω Δημητρη...

Μητς
1975 CJ5 (unfinished project)
1986 CJ7 (unrestaured)
1984 TLC (restaured)
dimitris_7
Posts: 58
Joined: Mon Nov 07, 2011 15:09

Re: ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΒΑΦΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

Post by dimitris_7 »

Cruiserhead wrote:Πολυ ενδιαφερον!
Το ιδιο ερωτημα εχω και γω Δημητρη...

Μητς
1975 CJ5 (unfinished project)
1986 CJ7 (unrestaured)
1984 TLC (restaured)
το θεμα ομως ειναι τι θα κανουμε !!!δεν βλεπω και κανενα αλλον να απανταει σε αυτο το θεμα...
User avatar
sv2ipw stelios
Posts: 953
Joined: Wed Jun 17, 2009 13:14
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ TΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ
Contact:

Re: ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΒΑΦΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

Post by sv2ipw stelios »

Ότι δεν είναι στην εξάτμιση πολλαπλή εξαγωγής αντέχει στο εποξικό χρώμα. Εγώ είχα βάψει με αστάρι για ανοξείδωτα το block του κινητήρα και μετά χρώμα 2κ πάνω....δεν καταλαβαίνει τίποτα...δεν ξεβάφει δεν ξεφλουδίζει.
ΣΤΕΛΙΟΣ SV2IPW

JEEP Μ-151Α2
(Ο)ΙΙΙΙΙΙ(Ο)
ktm25089
Posts: 397
Joined: Wed Jul 01, 2009 02:34

Re: ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΒΑΦΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

Post by ktm25089 »

Αντεχει,
Και εγω τα ιδια.Βαψιμο με ασταρι για ειδικα μεταλλα (κιτρινο ασταρι) και μετα χρωμα αυτοκινητου 2κ που εβαψα ολο το τζιπ.Η πολλαπλη οτι χρωμα και να βαλεις δεν θα μεινει ποτε.
Orestis
Posts: 88
Joined: Tue Apr 12, 2011 15:55

Re: ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΒΑΦΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

Post by Orestis »

Συμφωνώ απόλυτα για το χρώμα. Την πολλαπλή που την έβαψα με spray υψηλής θερμοκρασίας, άντεξε πάνω από χρόνο. Μετά έγινε βαθύ σκουρί. Να μερικές φωτογραφίες από την μηχανή του Μ37 μου, που βάφτηκε με αυτόν τον
τρόπο.

πλυμένη:Image

ασταρωμένη: Image

βαμμένη : Image
dimitris_7
Posts: 58
Joined: Mon Nov 07, 2011 15:09

Re: ΧΡΩΜΑ ΓΙΑ ΒΑΦΗ ΜΗΧΑΝΗΣ

Post by dimitris_7 »

Orestis wrote:Συμφωνώ απόλυτα για το χρώμα. Την πολλαπλή που την έβαψα με spray υψηλής θερμοκρασίας, άντεξε πάνω από χρόνο. Μετά έγινε βαθύ σκουρί. Να μερικές φωτογραφίες από την μηχανή του Μ37 μου, που βάφτηκε με αυτόν τον
τρόπο.

πλυμένη:Image

ασταρωμένη: Image

βαμμένη : Image
σας ευχαριστω ολους με βοηθησατε παρα πολυ ! εχω εποξικο της max meyer λογικα θα κανει δουλεια !!! :roll: :roll: :roll:
Post Reply

Return to “Ομάδα Συντήρησης - Τεχνικά Θέματα”