ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΕΝΑ WILLYS ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ - Volume II....

User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΕΝΑ WILLYS ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ - Volume II....

Post by PanosXJ »

....λοιπόν παιδιά πήγα για άλλη μια φορά να επισκεφτώ το χωριό στο οποίο βρίσκεται το σπάνιο εκείνο "όχημα" ( τώρα είμαι σίγουρος ότι αφορά το WILLYS του '45!!!!) που σας έλεγα την άλλη φορά! Είναι ακόμη εκεί, παρατημένο και περιφρονημένο....έβγαλα και άλλες φωτό τις οποίες θα πρέπει να στείλω σε κάποιον φίλο εδώ μέσα και στη συνέχεια να τις ανεβάσει....(εγώ δεν μπορώ...) Δεν υπάρχει καμμία ταμπελίτσα με στοιχεία πουθενά παρά μόνον τα στοιχεία του σαζμάν...έχουν αφαιρεθεί όλες με αποτέλεσμα να έχουν μείνει μόνον οι τρύπες στο ταμπλό....το χωριό στο οποίο βρίσκεται λέγεται Παυλόπουλο και είναι περίπου μισή ώρα έξω απο το Καρπενήσι....
Συνεχίζοντας την πορεία μετά το Παυλόπουλο και με κατεύθυνση το χωριό Αγία Τριάδα, πρωτεύουσα του Δήμου Κτημενίων, στον οικισμό Αγία Παρασκευή βρήκα άλλο ένα (πιο πρόσφατο μοντέλο) σε άριστη σχεδόν κατάσταση, με μεταλλική καμπίνα οδηγού-συνοδηγού (μάλλον αυθεντική), βαμένο μαύρο, το οποίο έχει όλα τα στοιχεία και όλες τις ταμπελίτσες στο ταμπλό αλλά είναι βαμμένες με άσπρη μπογιά....(ανεξήγητο γιατί τις βγάζουν ή τις βάφουν για να μην φαίνονται τα στοιχεία) το οποίο είναι πρός πώληση....έχω μερικές καλές φωτό και απο αυτό τις οποίες επίσης θα στείλω για να ανέβουν!

Επαναλαμβάνω ότι θα πρέπει να στείλω με μέϊλ τις φωτό σε κάποιο φίλο εδώ και στη συνέχεια εκείνος να τις ανεβάσει!
Last edited by PanosXJ on Mon Nov 01, 2010 12:30, edited 2 times in total.
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ Volume II....

Post by PanosXJ »

....βλέποντας στο δεύτερο τζίπ την καμπίνα οδηγού-συνοδηγού, το μυαλό μου πήγε στις καμπίνεςοδηγού-συνοδηγού που βάζουν οι αμερικάνοι στα ράνγκλερ και μετατρέπονται σε πίκ-άπς....μάλλον η ιδέα ήταν πολυ παλαιότερη....
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
User avatar
sv2ipw stelios
Posts: 953
Joined: Wed Jun 17, 2009 13:14
Location: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ TΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ
Contact:

Re: ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΕΝΑ WILLYS ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ - Volume II....

Post by sv2ipw stelios »

Πάνο, το e-mail μου : sv2ipw@yahoo.gr
ΣΤΕΛΙΟΣ SV2IPW

JEEP Μ-151Α2
(Ο)ΙΙΙΙΙΙ(Ο)
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΕΝΑ WILLYS ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ - Volume II....

Post by PanosXJ »

...σε ευχαριστώ Στέλιο, θα στις στείλω αύριο, οκ; :)
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
aapo
Posts: 259
Joined: Tue Jun 23, 2009 16:05

Re: ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΕΝΑ WILLYS ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ - Volume II....

Post by aapo »

Το συγκεκριμένο στο Παυλόπουλο το ειδα πρώτη φορα το 1986 στην πρωτη διάσχιση ορεινής Ελλαδας με την Off-Road Mediteranean Organization. Σταθερα παντα στην ιδια θέση.
User avatar
XAΡΙΔΗΜΟΣ
Posts: 638
Joined: Mon Jan 18, 2010 17:58

Re: ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΕΝΑ WILLYS ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ - Volume II....

Post by XAΡΙΔΗΜΟΣ »

Ααα! Δηλαδή μόνο .... εικοσιτέσσερα χρόνια κολλημμένο στην ίδια θέση..! :shock: και ετοιμάζεται για ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ χειμώνα, ...στο Καρπενήσι..

...ε δε νομίζω να υπάρχει κανείς που να πιστεύει ότι το willys αυτό θα ξανατσουλήσει... :roll:
Imagewww.sdio.gr_ _ _ _

1943 Chevrolet C8A (50% complete)
1940 ΒSA M20 (70% complete)
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΕΝΑ WILLYS ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ - Volume II....

Post by PanosXJ »

...με αγάπη και μεράκι όλα ξαναζωντανεύουν!!!! ....πάντως εγώ το είδα σε πολυ καλή κατάσταση.....με λίγη δουλίτσα, μερικά ανταλλακτικά, έναν κινητήρα και πολλή πολλή αγάπη επανακυκλοφορεί άνετα και "καίει" καρδιές!!!! :)
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΕΝΑ WILLYS ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ - Volume II....

Post by PanosXJ »

...πάντως σε μια ιστοσελίδα ενός αμερικάνου συλλέκτη στρατιωτικών οχημάτων και υλικού (κάποιος φίλος απο εδώ μέσα την έχει δώσει), είδα σε κάποιες φωτό διάφορα οχήματα προς πώληση σε πολυ κακή κατάσταση και σε πολυ χειρότερη απο αυτή των Willys που φωτογράφησα για 'σας......με την σκέψη αυτή και τις εικόνες απο την ιστοσελίδα αυτή έκρινα πως αυτά τα δυο της Ευρυτανίας είναι σε παρα πολυ καλή κατάσταση (άς μην ξεχνάμε ότι το μαύρο κινείται!!!).....

Στέλιο σου έστειλα τις φωτό! :)
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΕΝΑ WILLYS ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ - Volume II....

Post by PanosXJ »

...μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι ενώ το τζίπ είναι τόσο εκτεθειμένο -και ειδικά σε ένα τόσο επιβαρυμένο περιβάλλον (συνεχείς βροχές και χιόνι)- όλες οι σκουριές του είναι επιφανειακές!!! Ακόμη και οι χώροι των ποδιών του οδηγού και του συνοδηγού που έχουν πλέον φυτρώσει διάφορα αγριόχορτα, δεν έχουν τρυπήσει....και άν σκεφτούμε την πιθανότητα να ισχύει ότι είπε ο φίλος σε προηγούμενο πόστ και να στέκει εκεί απο την δεκαετία του '80 τότε πρόκειται σίγουρα περι θαύματος!!!!!!
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
ΒΑΙΟΣ
Posts: 792
Joined: Fri Jun 19, 2009 12:20
Location: ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΛΑΜΙΑΣ

Re: ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΕΝΑ WILLYS ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ - Volume II....

Post by ΒΑΙΟΣ »

φωτο φωτο φωτο :o :o :o :o :o :o :o
FORD M151A2 1970
WILLYS M38

tel 6974780634
Post Reply

Return to “Τα Αυτοκίνητα μας - Φωτογραφίες”