ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΕΝΑ WILLYS ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ - Volume II....

User avatar
The Mutt
Posts: 12
Joined: Sun Mar 07, 2010 21:05

Re: ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΕΝΑ WILLYS ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ - Volume II....

Post by The Mutt »

Καλησπέρα και πάλι! :D

Σας ευχαριστώ και χαίρομαι που βλέπω ότι είμαστε αρκετοί μαζεμένοι εδώ! Είμαι 39 χρονών, μένω Αθήνα και έχω ένα Μ151 του 1964 με ΦΙΛΠΑ πινακίδες πλέον από το 1995 και του έχω βάλει περί τα 95000km μιας και ήταν το μοναδικό μου όχημα για 8 χρόνια! Η συμβίωση μαζί του ήταν και είναι φανταστική! Χωρίς προβλήματα και ζημιές και πάντα πρόθυμο να κάνει ότι του πω αρκεί βέβαια να το σέβομαι (στην άσφαλτο χωρίς γκάζι στο πάτωμα κ.λ.π.). Εκτός δρόμου είναι ΑΠΙΑΣΤΟ και όσοι έχετε το έχετε καταλάβει! Ο μόνος περιορισμός του είναι ο ... οδηγός του ...

Έχω δει λοιπόν πολλά κατά πολλούς "σαπάκια" να μεταμορφώνονται σε κουκλάρες. Μια από αυτές ήταν και το δικό μου αν και δεν είχε προβλήματα στην λαμαρίνα του που να θέλουν αντικατάσταση. Εϊναι εύκολο στην συντήρηση και δεν ζητάει. Μόνο γρασσάρισμα που είναι και το κυριότερο μέλημά μου και που δεν πρέπει να αμελούμε ΠΟΤΕ! Το "μυστικό" πάντως για μια επιτυχημένη αναπαλέωση είναι ο ... φανοποιός. Όσο για τον ... μάστορα/μηχανικό πρέπει αυτός που το "πιάνει" να το αγαπάει και όχι να έχει ... master στην επισκευή του, απλά να το ... ασιθάνεται. Θέλω πολύ να βοηθήσω όποιον θέλει με συνεργεία / ανταλλακτικά και ότι άλλο θέλει μιας και ψάχνομαι συνέχεια για τον "παππού" μου

Σας ευχαριστώ και πάλι για την υποδοχή !!

Κώστας
Jeep Cherokee XJ 2.5Tdi (00')
M151 "The Mutt" (64')
yspili
Posts: 23
Joined: Fri Dec 04, 2009 20:53

ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΑΓΓΕΛΙΩΝ.

Post by yspili »

Αυτό εθεάθηκε λίγο έξω από το Καρπενήσι:

Image

Image

Image
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ, ΑΣ ΜΗΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΕΝΕΡΓΑ LINK!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Last edited by XAΡΙΔΗΜΟΣ on Fri Sep 23, 2011 12:41, edited 2 times in total.
Reason: ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΗΚΕ ΣΤΗ ΣΩΣΤΗ ΕΝΟΤΗΤΑ.
User avatar
PanosXJ
Posts: 1065
Joined: Thu Jun 18, 2009 13:47

Re: ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΕΝΑ WILLYS ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ - Volume II....

Post by PanosXJ »

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά!!! Καλημέρα Στέλιο!!! ...πέρασαν μερικά χρόνια απο την ιστορία του Παυλόπουλου και μάλλον θα έχεις κάνει αρκετά βήματα στην αναβίωση του όμορφου ΜΒ! ....έτσι και εγώ "αναβιώνω" το πόστ μου και ελπίζω να δούμε κάποιες φωτό απο τις εργασίες σου!!! ...επίσης νομίζω ότι "δικαιούμαι" μια βόλτα όταν ολοκληρωθεί το πρότζεκτ και το μικρό βγεί στο δρόμο!!!! 8-)
It's an XJ thing, you wouldn't understand!
XJ RULZZZZZZ!!!
User avatar
TheoM151A2
Posts: 114
Joined: Sat Oct 16, 2010 10:49
Location: LA CIOTAT FRANCE

Re: ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΜΕΝΑ WILLYS ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ - Volume II....

Post by TheoM151A2 »

KALH DYNAMH KAI APO EMENA !!!!!!!!!!! :D :D :D
Θοδωρής :D
M151A2 FORD 1970, Ε.Σ 222014
M416A1 USMC 1967, εισαγωγή από US
M37B1 DODGE 1962, E.Σ 44198
M101A2 USAF 1990, εισαγωγή από Γερμανία

+30-6955661499
Post Reply

Return to “Τα Αυτοκίνητα μας - Φωτογραφίες”