M151 A1 C

Post Reply
efthymis
Posts: 56
Joined: Sat Jun 26, 2010 12:55
Location: Ελευσινα

M151 A1 C

Post by efthymis »

Καλησπερα!

Ηρθε η ωρα να σας παρουσιασω κι εγω το Μ151 μας. Ανακατασκευαστηκε απο τον πατερα μου πριν 12-15 χρονια (ημουν λιγο μικρος για να θυμαμαι ακριβως :lol: ) με πολυ μερακι και προσωπικη εργασια. Κυκλοφορησε απο το 2000 για 4 χρονια κ μετα κατατεθηκαν οι πινακιδες και λειτουργουσε περιστασιακα. Τα τελευταια 2-3 χρονια δυστυχως λογω ενος προβληματος με μια φλαντζα σε συνδυασμο με τις αυξημενες υποχρεωσεις, ειχε μεινει στην ακρη να σκονιζεται... :(
Επειδη το λυπομουν ετσι που ηταν αρχισα να ασχολουμαι κι εγω, ψαχνοντας στο ιντερνετ για πληροφοριες, λυσεις προβληματων κλπ μεχρι που κατεληξα σε αυτο εδω το φορουμ που ειναι πραγματικα θησαυρος!! Σε αυτο εδω το θεμα viewtopic.php?f=26&t=228 βρηκα κ πως θα λυθει το προβληματακι μας (ευχαριστω πολυ κυριε Στελιο!! :) )

Μεχρι προχθες το μεσημερι ηταν ετσι

Image

Ευτυχως το μονο του προβλημα ηταν η σκονη κ δε με ταλαιπωρησε πολυ στο πλυσιμο :P

μια ωρα μετα καμαρωνα :mrgreen:

Image

Image

Image


Τωρα μενει να φτιαξουμε τις φλαντζες και να γινει η συντηρηση που πρεπει μετα απο τοσα χρονια ακινησιας. Εαν θελει καποιος να με συμβουλευσει σχετικα με το ποια περιφερειακα του κινητηρα πρεπει να ελεγχθουν/ αλλαχθουν θα ημουν ευγνωμων!! :)

Δυστυχως τους "μαστορες" που κυκλοφορουν δεν ειναι να τους εμπιστευεσαι και η προσωπικη εργασια επιβαλλεται, αν δεν ξερεις απο μηχανικα βεβαια.... αναγκαζεσαι να μαθεις!! :lol:

Τα ταμπελακια του

Image

Image

ειναι δυστυχως αρκετα φθαρμενα υπαρχει περιπτωση να διορθωθουν με καποιο τροπο??

Θα ακολουθησουν κι αλλες φωτογραφιες οσο βελτιωνεται η κατασταση του. Ελπιζω να σας αρεσε, ευχαριστω εκ των προτερων για την οποια βοηθεια!!! :D
FORD M 151 A1_c

VW T4 Syncro 2.5 TDi 02'
Post Reply

Return to “Τα Αυτοκίνητα μας - Φωτογραφίες”