Τι ελατήρια;;;;

Post Reply
User avatar
panoslpm
Posts: 98
Joined: Sat Jul 27, 2013 15:58

Τι ελατήρια;;;;

Post by panoslpm »

Μαζεύω σιγά σιγά τα πραγματα για να προχωρησω στη μετατροπή του samurai απο σούστες σε ελατήρια.
Μπράτσα και βάσεις εφτιαξα.τι ελατήρια να επιλεξω;
User avatar
panoslpm
Posts: 98
Joined: Sat Jul 27, 2013 15:58

Re: Τι ελατήρια;;;;

Post by panoslpm »

Επίσης θέλω βοήθεια για την πίσω αναρτηση.να φτιάξω Α bar η παναρ;πιο είναι καλυτερο;
Φωτης ranger
Posts: 707
Joined: Thu Oct 01, 2009 20:23
Location: αμαλιαδα

Re: Τι ελατήρια;;;;

Post by Φωτης ranger »

καλυτερο ειναι οτι σε βολευει... :mrgreen: :mrgreen:
KAGOURES 4X4 CLUB

||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||
||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / TOYOTA / \ ||
||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ ||\ / \ / ||/ \ / \ V6\ / \ / ||
User avatar
panjo
Posts: 190
Joined: Thu Jul 02, 2009 09:17

Re: Τι ελατήρια;;;;

Post by panjo »

Πίσω τουλάχιστον οι περισσότεροι βάζουν απο lada samara, μπροστά βάζουν και απο mercedes αλλά το θέμα είναι που θα τα τοποθετήσεις , πχ. πολύ μέσα θα έχεις αστάθεια. Μήπως να πάς κάπου να δώσεις κάτι τις παραπάνω και να κάνεις τη δουλειά σου φτηνότερα αφού θα το πληρώσεις μόνο 1 φορά.... :mrgreen:
User avatar
xeilas
Posts: 423
Joined: Mon Jan 11, 2010 13:11
Location: ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ

Re: Τι ελατήρια;;;;

Post by xeilas »

panjo wrote: Μήπως να πάς κάπου να δώσεις κάτι τις παραπάνω και να κάνεις τη δουλειά σου φτηνότερα αφού θα το πληρώσεις μόνο 1 φορά.... :mrgreen:
;) ;)
K.Stylianos Action4X4club
User avatar
panoslpm
Posts: 98
Joined: Sat Jul 27, 2013 15:58

Re: Τι ελατήρια;;;;

Post by panoslpm »

panjo wrote:Πίσω τουλάχιστον οι περισσότεροι βάζουν απο lada samara, μπροστά βάζουν και απο mercedes αλλά το θέμα είναι που θα τα τοποθετήσεις , πχ. πολύ μέσα θα έχεις αστάθεια. Μήπως να πάς κάπου να δώσεις κάτι τις παραπάνω και να κάνεις τη δουλειά σου φτηνότερα αφού θα το πληρώσεις μόνο 1 φορά.... :mrgreen:
Εχεις ενα δίκιο αλλά.....
Είναι ευχαρίστηση το να το κανεις μονο σου,έχω κανει όλες τις μετατροπές μόνος,απο μοτέρ και διαφορικά και θα μου κοστίσει πολύ πιο φτηνά απ το να το κανει κάποιος άλλος για μένα.κάνω οτι κάνω βασισμενος σε μετατροπές που είδει έχουν κανει άλλοι με επιτυχία οποτε το αποτέλεσμα θα είναι εξίσου καλό.
Post Reply

Return to “Τεχνικά Θέματα”