ARB vs DETROIT

Post Reply
User avatar
kritsotis13
Posts: 70
Joined: Fri Oct 28, 2011 18:15
Location: Ηράκλειο Κρήτης

ARB vs DETROIT

Post by kritsotis13 »

Καλησπέρα

αξίζει το detroit 100% σε off road?

το έχει κανένας?

λειτουργεί σωστά και στις στροφές στο δρόμο, ή κάνει τα δικά του? με το arb ξέρεις πάντω τι κάνεις
Απου δε θελει χτυπους
στο χαλκιδιο δε παει...
User avatar
kritsotis13
Posts: 70
Joined: Fri Oct 28, 2011 18:15
Location: Ηράκλειο Κρήτης

Re: ARB vs DETROIT

Post by kritsotis13 »

anybody?
Απου δε θελει χτυπους
στο χαλκιδιο δε παει...
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΨΥΧΑΣ
Posts: 9
Joined: Tue Oct 20, 2009 12:56

Re: ARB vs DETROIT

Post by ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΨΥΧΑΣ »

Το Detroit έχει και τα υπέρ και τα κατα του.Στα υπέρ ειναι η αξιοπιστία του η τιμη του και η απλή τοποθέτηση του.Ουτε κομπρεσερ ούτε σωληνακια ούτε μου έβγαλε βαλβολινες κτλ.Θελει όμως προσοχή στην καθημερινή οδήγηση.Στις κλειστές στροφές,κυρίως με βροχή,υπάρχει κίνδυνος υπερστροφης κυρίως αν έχεις κοντό μεταξονιο.Θελει προσοχη στο γκάζι.
Το ARB τωρα που το φοραω και εγω δέκα χρόνια τωρα ειναι ενα ελεύθερο διαφορικο με τη δυνατότητα να το κλειδωσεις οπότε θες εσυ.Εχει όμως τα προβληματακια του.Τρυπανε σωληνακια και χάνει αέρα,φθειρονται τα δαχτυλιδια που έχει μέσα στο γκρουπ και πάλι χάνει αέρα,καμία φορα γυρίζει τις βαλβολινες πανω στο κομπρεσερ κυρίως αν βουλωσει καμία εξάέρωση του διαφορικου.Ολα αυτα όμως εξαρτώνται απο το πόσο καλη τοποθέτηση θα γινει.Εγω απο αυτα έχω αλλάξει μόνο μια τσιμουχα εσωτερική απο φυσική φθορά.Το έχω πανω απο δέκα χρόνια.Προσοχη λοιπόν στο ποιος θα στο τοποθετήσει.
Ευχομαι να βοηθησα λιγο.
User avatar
kritsotis13
Posts: 70
Joined: Fri Oct 28, 2011 18:15
Location: Ηράκλειο Κρήτης

Re: ARB vs DETROIT

Post by kritsotis13 »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΨΥΧΑΣ wrote:Το Detroit έχει και τα υπέρ και τα κατα του.Στα υπέρ ειναι η αξιοπιστία του η τιμη του και η απλή τοποθέτηση του.Ουτε κομπρεσερ ούτε σωληνακια ούτε μου έβγαλε βαλβολινες κτλ.Θελει όμως προσοχή στην καθημερινή οδήγηση.Στις κλειστές στροφές,κυρίως με βροχή,υπάρχει κίνδυνος υπερστροφης κυρίως αν έχεις κοντό μεταξονιο.Θελει προσοχη στο γκάζι.
Το ARB τωρα που το φοραω και εγω δέκα χρόνια τωρα ειναι ενα ελεύθερο διαφορικο με τη δυνατότητα να το κλειδωσεις οπότε θες εσυ.Εχει όμως τα προβληματακια του.Τρυπανε σωληνακια και χάνει αέρα,φθειρονται τα δαχτυλιδια που έχει μέσα στο γκρουπ και πάλι χάνει αέρα,καμία φορα γυρίζει τις βαλβολινες πανω στο κομπρεσερ κυρίως αν βουλωσει καμία εξάέρωση του διαφορικου.Ολα αυτα όμως εξαρτώνται απο το πόσο καλη τοποθέτηση θα γινει.Εγω απο αυτα έχω αλλάξει μόνο μια τσιμουχα εσωτερική απο φυσική φθορά.Το έχω πανω απο δέκα χρόνια.Προσοχη λοιπόν στο ποιος θα στο τοποθετήσει.
Ευχομαι να βοηθησα λιγο.
Ευχαριστω πολυ φιλε
Απου δε θελει χτυπους
στο χαλκιδιο δε παει...
Post Reply

Return to “Τεχνικά Θέματα”